Daj cynk
Reklama

Formacja - 4 Regiment

Na WMasgu od: 13.09.2010, h. 21:24
  • Dodaj do:
  • Facebook

Informacje

Kontakt radfahren@interia.pl:
Strona WWW: Otwórz w nowym oknie
Ilość członków: 2 (Na WMasg)
Zobacz galerie ekipy na airsoftphotos.net

Opis

Wzorujemy się na 4 Regimencie Legi Cudzoziemskiej.

Legia Cudzoziemska to francuska, elitarna, zawodowa jednostka bojowa, w której formalnie mogą służyć wyłącznie obywatele obcych państw. W praktyce jednak część (jeden, dwóch na dwudziestu) żołnierzy stanowią rodowici Francuzi, którzy dostają przy rekrutacji obywatelstwo Belgii, francuskojęzycznej Kanady, Szwajcarii lub Luksemburga.

Jednostka ta została założona głównie w celu ochrony francuskich terytoriów zamorskich. Do dzisiaj posiada ona zakaz prowadzenia działań bojowych na terenie samej Francji. Zwykle jest ona wysyłana w najbardziej zapalne tereny, gdzie stanowi pierwszą linię frontu lub prowadzi działania poza linią frontu.

Legia liczy aktualnie ok. 8500 żołnierzy, podzielonych na 10 regimentów, z których każdy posiada unikalną funkcję. Najbardziej znany jest 2REP (spadochroniarze) z bazą na Korsyce w Calvi. Ten regiment zachował najwięcej tradycji legii i w nim nalezy szukać przygody oraz dawnych ideałów.

Legia Cudoziemska rekrutuje żołnierzy z całego świata. Dawniej żołnierze wstępujący do Legii mieli zapewnioną pełną anonimowość w trakcie pełnienia służby, a po jej odbyciu otrzymywali obywatelstwo francuskie i nowe dokumenty. Przyciągało to do Legii wielu kryminalistów – obecnie stan ten się zmienił i Legia nie przyjmuje już w swoje szeregi osób podejrzanych choćby o wykroczenie.

Według oficjalnych wypowiedzi Legii, największy odsetek żołnierzy, którzy podjęli służbę jako ucieczkę przed wymiarem sprawiedliwości to osoby uchylające się od płacenia alimentów.

Skład narodowy Legii jest bardzo zmienny. Niemal wszyscy wyżsi oficerowie są Francuzami, często przysyłanymi do Legii z innych jednostek Armi Francuskiej. Do połowy lat 80. XX w. większość składu stanowili "Belgowie", Brytyjczycy, oraz obywatele państw Wspólnoty Francuskiej. Obecnie coraz większą część składu pochodzi z krajów Europy Środkowej, w tym z Polski. Legia nie ujawnia jednak pełnych danych statystycznych na ten temat.

Maniacy

JIN5 - Dowódca
(Namysłów)
Stary Sierzant
(Opole)

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Jeśli któryś z użytkowników lub zarejestrowana grupa narusza Twoim zdaniem regulamin, lub z innego powodu uważasz, że powinniśmy przyjrzeć się podanej przez Ciebie stronie skorzystaj z opcji Zgłoś naruszenie.

Jeśli natomiast chcesz dołączyć do grona maniaków airsoftu i zarejestrować się na WMASG.pl kliknij tutaj!

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane