Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoftowa wyspa do wynajęcia

Świat, 29.01.2011, h. 17:41, dodał: Promant
117

Adriatic Airsoft-Alfa wynajmuje na lato wyspę dla wszystkich graczy zainteresowanych ASG w prywatnych, nie zakłócownych warunkach.



Ciekawostka, która może zainteresować wszystkich planujących wakacje na Południu, w Chorwacji lub gdzieś po sąsiedzku. Adriatic Airsoft-Alfa proponuje airsoftowcom wynajęcie na lato wyspy w Chorwacji. Propozycja dla wszystkich graczy zainteresowanych ASG w prywatnych, nie zakłócownych warunkach:

 

AAA_island.jpg

"Nasza firma 'Morski konjic d.o.o.' ze Splitu, w Chorwacji, jest właścicielem kilku wysp na Adriatyku. Największą z nich jest Mrcara, która od tego lata będzie do wynajęcia dla graczy airsoftowych oraz ekip, chcących spędzić letnie wakacje na tym morzu - od tej chwili będą mogli połączyć je z grami ASG.

Najważniejsze, że na miejscu znajduje się wiele oryginalnych wojskowych urządzeń (bunkry, militarne budynki, podziemne tunele, okopy) świetnie się nadających do najlepszych airsoftowych doświadczeń. Na wyspie nie ma cywili, dzikich zwierząt ani jadowitych węży, tak więc wszystkie ekipy będą mogły swobodnie cieszyć się niezakłóconą grą. Po grze możecie się cieszyć naszymi domowymi specjałami, rybami, grillowanym mięsem i innymi pysznymi posiłkami.

 

AAA_island_02.jpg

Warunki umowy na 7 dni:

  • zakwaterowanie w pokojach (2, 3, 4 łożka), śniadanie, obiad z 3 dań (ryba lub mięso)
  • transport z portu Ubli (wyspa Lastovo) na wyspę Mrcara i powrót
  • wynajęcie terenu gry
  • woda, mapy, elektryczność
  • cena: 350 Euro od osoby

Druga forma wynajmu:

  • 5 Euro od osoby za dzień, nocleg w namiotach (dowolna liczba dni)
  • wyżywienie jako opcja
  • możliwość gotowania własnych posiłków za darmo
  • 150 Euro za wynajęcie terenu gry na jeden dzień (niezależnie od ilości graczy)
  • 10 Euro od osoby za transport z portu Ubli (wyspa Lastovo) na wyspę Mrcara i powrót
  • woda, mapy, elektryczność

 

Mamy również sklep partnerski http://www.hristo.hr/ który może wam zapewnić wszelki niezbędny sprzęt airsoftowy, od kulek po części zamienne, gaz itd.

Kontakt w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji:

Kreso Glavica
E-mail: adriaticairsoft@gmail.com
Phone: +385 98 91 77 140

 

 

 

 

Źródło:
www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 8)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Miszcz_HK417 29.01.2011, h. 18:46 Miszcz_HK417
Raj dla airsoftowca :)
Ghost10 29.01.2011, h. 18:50 Ghost10
Fajnie by było... hehehhe
BlackIce 29.01.2011, h. 18:55 BlackIce
druga opcja jest niczego sobie :]
Yfronus 29.01.2011, h. 19:05 Yfronus
Ta, a nie więcej niż 20 lat temu kupowało się takie wyspy po 150-200 tysięcy złotych...
Składamy się na wyspę Wolin, albo mierzeje Helską wykupić i oddzielić od lądum i będzie jeszcze lepiej :D
Miszcz_HK417 29.01.2011, h. 20:53 Miszcz_HK417
Spoko spoko za 2 lata i w polsce kupisz sobie za grosze duży kawałek ziemi :D
Pusching 29.01.2011, h. 21:40 Pusching
Jasne. I może nawet ludzie zaczną pisać nazwę swojej ojczyzny wielką literą.
Promant 29.01.2011, h. 22:01 Promant
Pushing ma rację, szykuje się hiperinflacja. Pa pa! Wyprowadzam się do Chin, a moi przyszli koledzy z teamu będą kupować polskie wyspy za kieszonkowe, jak to było na Węgrzech po IIWŚ. ;)
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:01 DDevilPL
KomaroV 29.01.2011, h. 19:09 KomaroV
Można zabawić się w prawdziwy Wietnam:) Zdobywanie obozów komunistycznych żółtków...
otis 29.01.2011, h. 19:15 otis
oferta jest niczego sobie 1400 na wakacje nie tak drogo, tylko trzeba doliczyć koszt transportu do chorwacji i mieć niezły zapas kompozytu no ale ktoś weźmie busa koszt paliwa się podzieli i wyjdzie nawet nawet
DDevilPL 29.01.2011, h. 19:22 DDevilPL
Jak ktoś ma zamiar tam jechać tego lata to dajcie znać. Marzy mi się tryb z gry Arma, który polegał na wielotygodniowej walce o wyspę. Tam można w końcu poczuć smak wojny. A nie w Polsce, gdzie wygonią Cię z lasu kiedy tylko rozłożysz w nim namiot.
Jak już Tobie się marzą grubsze działania, to w trybie MILSIM'owym nie rozkładaj namiotu, a wykorzystaj pałatkę, poncho, a coś ciepłego zagrzej na kuchence typu esbit. Robiąc np. 24H albo 48H zabierzesz ze sobą na wymarsz namiot? Żeby Ciebie nie wykryli rozpalisz ognisko?

Rozmawiałem z Nadleśniczym. Nie mogą nikomu zabronić przespać się w lesie. Nie można jednak rozbijać namiotów, a ogniska palić tylko w wyznaczonych miejscach.

Idzie sobie ludź, zmęczył się, to się kładzie i śpi. Czy ludź musi mieć od razu namiot, przyczepę kempingową, toykę, grilla i dobrze zaopatrzony barek, oraz dodatkową możliwość wykopania ziemianek dla osobistych tragaży?
Mario75 31.01.2011, h. 21:36 Mario75
Mati13k 29.01.2011, h. 19:44 Mati13k
350 Euro to nie jest majątek przecież. Jeżeli nie planujemy innych wypraw za granicę w wakacje, to przecież oferta jest świetna - wyżywienie, nocleg no i K-L-I-M-A-T, który jest wart jeszcze więcej. Jak już ktoś napisał - podzielić koszty wyprawy do Chorwacji, a później już raj na ziemi...
Zajcu 29.01.2011, h. 19:44 Zajcu
ciekawe. tylko bliżej i taniej i jechane :)
bender 29.01.2011, h. 19:47 bender
Toż to jest cudowne. :D
grzesio93 29.01.2011, h. 19:57 grzesio93
tylko że 350 euro za 1 dzień gry...
Pisze tam jak byk że 350 euro to wynajem na tydzień.
Gekon_1 29.01.2011, h. 20:05 Gekon_1
Nie za jeden a 7.
Bat_Sirius 29.01.2011, h. 20:07 Bat_Sirius
7 dni. Przeczytaj jeszcze raz uważnie.
Pitas 29.01.2011, h. 20:07 Pitas
Gekon_1 29.01.2011, h. 20:15 Gekon_1
Kurde może niech wszyscy forumowicze się zrzucą i kupmy tą wyspę :)
Popieram :)
WielkiBuch 30.01.2011, h. 00:16 WielkiBuch
Gdyby 16 000 osób złożyło się po 500 zł możnaby kupić wyspę w Grecji. Ale ludzie tego nie zrobią, bo płacą za wysokie podatki i ch nie stać.
DDevilPL 30.01.2011, h. 03:58 DDevilPL
ajgor_aa 29.01.2011, h. 20:29 ajgor_aa
Tanio,blisko,świetny teren,klimat :) Czego chcieć więcej?
Lukas_120 29.01.2011, h. 20:30 Lukas_120
Nie wiem czemu ale patrząc na tą wyspę skojarzył mi się wczorajszy Predator w TV. Mmmm
Heh, mi się z kolei przypomniał film "Paintball" #mce_temp_url# ;D
Wilq_pl 29.01.2011, h. 21:19 Wilq_pl
Nie wiem czemu,ale mi też...
KapitanBomba04 30.01.2011, h. 00:31 KapitanBomba04
arch deluxe 29.01.2011, h. 20:54 arch deluxe
Wygląda to całkiem nieźle, pomijając wszystkie logistyczne szczegóły na czas dłuższych manewrów.
Glock19 29.01.2011, h. 21:14 Glock19
Ludzie raj to zamało powiedziane!!!! Dalej skłądamy się na wyspę i co roku na wakacje taka przygoda w stylu war in vietnam...:-D
Seba_stian 29.01.2011, h. 21:53 Seba_stian
Piękna wyspa. Airsoft. Wakacje. Coż chcieć więcej. :D
Ogniomistrz 29.01.2011, h. 22:08 Ogniomistrz
Zebrać ludzi, zapasy, kasę i można jechać. A scenariusz w stylu crysisa z singla to też dobra opcja.
Taa połowa będzie latać jako kosmici:P   Już wiem gdzie chcę jechać w wakacje :D Szkoda tylko że rezerwacje są juz pewnie na jakies 10 lat...
wiedzmin1994 30.01.2011, h. 16:35 wiedzmin1994
Czeczot 29.01.2011, h. 22:25 Czeczot
wszystko super, tylko ja widzę jeden problem- przewożenie sprzętu, szczególnie replik. Przyznam się bez bicia, że nie znam przepisów w krajach po drodzę, ale przekracza się pare granic, a bus zapakowany po dach sprzętem na pewno będzie urozmaiceniem dina dla celnika/granicznika/policjanta.
Heh, od czego są tanie linie lotnicze.
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:30 DDevilPL
Korkociąg 29.01.2011, h. 22:45 Korkociąg
trza to obczaić . w sumie w wakacje jadę do Chorwacji ,a ,że zabieram replikę to obczaję wysepkę.
jeżeli dokonam tego to opiszę Wam :D
gadzinka 29.01.2011, h. 22:50 gadzinka
No i mamy airsoftową mekkę. Kiedy pierwsza polska pielgrzymka? :D
adrian19921 29.01.2011, h. 22:56 adrian19921
już wiem jak wyglada niebo :)
ZeeMike 29.01.2011, h. 23:29 ZeeMike
To już wiem, gdzie spędzam przynajmniej tydzień lata. Może jakaś lista chętnych na forum? Przy wspólnym wyjeździe potrzebny niestety będzie busik / kilka bryk - ciężko będzie dotrzeć do Chorwacji samolotem z całym szpejem a droga lądowa też może być problematyczna przez przepisy celne w krajach po drodze... Temat zdecydowanie do zgłębienia.
Proponuję temat zrobić na forum.
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:31 DDevilPL
A gdzie tam jakieś przepisy celne po drodze, masz jedną granicę z chorwacją, na której lubią polaków i wpuszczają jak do hipermarketu nie patrząc na nic.
I3ongo 30.01.2011, h. 14:03 I3ongo
Paniszer 30.01.2011, h. 00:18 Paniszer
Warto byłoby wydać kilka tysięcy(2,3,4?) na takie wakacje. Ta wyspa to dla nas Raj :) Tyle terenu, tylu maniaków w jednym miejscu. Fajnie byłoby urządzić tygodniowy scenariusz np. Polska vs Wielka Brytania (oczywiście z jakimiś celami). Marzenie nr 1 - tygodniowa strzelanka na tej wyspie :)
Polska vs, Niemcy brzmi lepiej. :D
Johann 30.01.2011, h. 00:29 Johann
Kwota do zapłaty jest tak śmiesznie mała, że pewnie pojawi się temat o spotkaniu na wyspie na forum w okolicach wakacji. Zakładam sądząc po ilości komentów.
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:17 DDevilPL
Johann 30.01.2011, h. 00:29 Johann
Jeżeli ktoś chce przeżyć coś bardziej emocjonującego wybierze tryb numer II, a tam główną opłatą będzie przejazd i żarcie. 35 ojro na tydzień to tyle prawie co nic. IMHO spanie pod pałatką w takim terenie, czy też szałasie to coś pięknego. ;)
35 euro to masz za wynajęcie - noclego w namiotach itd. do tego dolicz 150 euro za 1 (jeden) dzień gry na terenie.

Wszystko jest opisane.
wojtekk8 30.01.2011, h. 01:08 wojtekk8
35 euro to masz za wynajęcie - noclego w namiotach itd. do tego dolicz 150 euro za 1 (jeden) dzień gry na terenie.

Wszystko jest opisane.
wojtekk8 30.01.2011, h. 01:08 wojtekk8
No owszem, ale czy sam będziesz się tam wybierał i do drzew strzelał i płacił 150 erło? Czy raczej pojedziesz w kilka osób i koszt Ci się rozbije? Poza tym nie wszyscy są nagrzani na prucie z kulek przez całe dnie. Jedni wolą zagrać przez cały dzień, a resztę czasu poświęcić na np. surwiwal, łażenie z mapą, marsze nocne, podchodzenie. Jest masa rzeczy, którą można zrobić w takim miejscu, ersoft to nie wszystko. :)
Johann 30.01.2011, h. 01:17 Johann
No właśnie ta opcja jest lepsza, można zrobić obozowiska i sztaby. i ORGANIZOWAĆ CAŁODOBOWE GRY z obroną obozów. A może nawet zorganizować flotę!!! Wolę trafić na tę wyspę zamiast do nieba...
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:05 DDevilPL
Paniszer 30.01.2011, h. 00:46 Paniszer
Nie ma spania, warte trzeba trzymać!!! :)
No to 3 grupy, jeszcze lepiej :)
Polska vs Niemcy vs Wielka Brytania :)
Ah jak o tym mysle to prawie, że orgazmu dostaje xD
Ochłoń dziś już niedziela, dzień Pański.
Johann 30.01.2011, h. 01:17 Johann
Najlepsza byłaby wojna airsoftowcy polscy, amerykańsy i rosyjscy vs aisoftowcy narodowości niemieckiej i japońskiej. Do tego w wyposażeniu z II WŚ. Dodać do tego najazd pontonami na Normandię, zacieki itd. Trzymejcie mnie, bo rzucam wszystko i pakuję plecak!
DDevilPL 30.01.2011, h. 04:11 DDevilPL
you-dash 30.01.2011, h. 01:17 you-dash
Na takiej wyspie to manewry powinny być na minimum 10k osób żeby miały sens :D
Można zrobić rekonstrukcję jakiejś bitwy.
a sprawdziłeś jak duza jest ta wyspa, pewnie ma mniej niż 5km2
rafal433 30.01.2011, h. 02:09 rafal433
Falklandy!!! :D
Bradley12 30.01.2011, h. 10:23 Bradley12
SiwuseKK_93 30.01.2011, h. 02:37 SiwuseKK_93
Jak dla mnie bardzo fajna oferta , klimat i wgl . ale jakie miejsce  masaaakra ... wybrał bym się tam
wolves 30.01.2011, h. 07:23 wolves
Zróbcie temat z listą chętnych i lecimy ;) ja jestem pierwszy za... A mama mówiła zw trafie do piekła...
rafal433 30.01.2011, h. 09:55 rafal433
Wasz raj ma 1.7km2, także imo nie ma się czym tak podniecać
RubyPerez 30.01.2011, h. 11:17 RubyPerez
Ja za to uśmiecham się na myśl że pewnie znajdzie się ktoś, kto spróbuje polecieć samolotem :D
Wyobrażacie sobie miny celników po znalezieniu w walizce np. rozłożonego M82A1? :D (swoją drogą jak wielka musiałaby być walizka żeby przewieźć tak dużą replikę bez rozkładania? :D)
rain 30.01.2011, h. 12:27 rain
Niesamowita opcja. I w dodatku rozważałem wyjazd do chorwacji w tym roku :)
Foka 30.01.2011, h. 12:53 Foka
Jak na takie możliwość cena jest zaskakująco niska! Super propozycja! Jedyny problem jaki widzę to znalezienie 50-100 chętnych na taki wyjazd, bo taki teren wymaga "zapełnienia" :)
Paniszer 30.01.2011, h. 13:53 Paniszer
Sovieta 30.01.2011, h. 14:38 Sovieta
Bajer bo byłem w Splicie i ogólnie okolice są na prawdę przepiękne ;]. Tylko latem to jest tak upalnie (30-40 stopni), że ciężko wyrobić bez koszulki, a już nie mówie w mundurze ;d. Ale pomysł w sam sobie fajny. Cena jak na wynajęcie wyspy niska także pewno znajdzie się wielu chętnych. A same okolice i tak polecam choćby na wakacje, bo warto
szafa 30.01.2011, h. 14:54 szafa
7 dni to by mi osobiście troche było żal wakacji, żeby sie non stop strzelać. le to idealna opcja na 2-3 dniowe manewry - non stop kcja, noclegi w bazie, patrole, starcia, warty, i ostra młócka przez reszte czasu ;) 

Cenowo, przy powiedzmy 500 osobach kosztowałoby to 3*5 euro za kimanie, 2*10 euro za dojazd w tę i wewtę, żarcie to się weźmie swoje, a wynajęcie wyspy, nawet na 3 dni to 3*350 ale na 500 osób = 2 juro na łba. 

Razem ok 150 pln od osoby! plus dojazd w obie strony. Plus pewnie jakies koszty organizacyjne. Tak czy siak - idealna opcja na jakiś wielki, międzynarodowy zlot :D
ta wyspa ma ok 600 m szerokosci i 3km długości. jak zamierzasz tam zrobić manewry na 500 osób?
rafal433 30.01.2011, h. 15:31 rafal433
@rafal433

sprawdź sobie na jakiej wielkości terenie obywało się chociażby tegoroczne Tomaszowo (ok. 500 osób).
szafa 30.01.2011, h. 17:20 szafa
Zeszłoroczne Tomaszowo :)
A w 2009 grało tam 800 osób.
Promant 30.01.2011, h. 17:40 Promant
B i B 30.01.2011, h. 15:32 B i B
Zróbmy sciepe i kupmy bornholm!! Miasta są góry wybrzeże i zmienna pogoda!! No i oczywiscie blisko!!
dresik38 30.01.2011, h. 16:49 dresik38
nie wiem jak wy ale ja jade , ta wyspa to cudo :)
feder91 30.01.2011, h. 17:47 feder91
Nie oszukujmy się, Mamy kłopot żeby zorganizować 600 osób w Polsce na zlot na całkiem przyjemnym terenie, a co dopiero w chorwacji...
Koszt od osoby wynosil by minimum 2 tyś na 7 dni.

Jeżeli ogłosili byśmy taki zlot teraz, i zrobili to w przyszłym roku to może wtedy udało by się coś zrobić.
Dlaczego teraz żeby zlot był za rok?
O tóż każdy kogo niestać na od tak z miesiąca na miesiąc wywalenie 2k minimum, mógł sobie te 2k-minimum uzbierać i zrobić ASGowe wakacje :P
Ty byś nawet narzekał na to, że trawa na wyspie jest za mało zielona. Typowo polska cecha.

Minimalny koszt tygodniowy od osoby przy 500 osobach:

Opłata za wynajęcie terenu: 2 Euro

Opłata za pobyt i nocleg w namiocie: 35 Euro

Przejazd autokarem tam i z powrotem: 87 Euro

Żywność (ryż, kasza, kurczak, olej roślinny): 15 Euro


Razem: ok. 660 zł!


Jeżeli ktoś ceni wygodę może lecieć samolotem: 700 zł w obie strony
DDevilPL 30.01.2011, h. 19:21 DDevilPL
Chorwacja To Też Kraj.
DDevilPL 30.01.2011, h. 19:28 DDevilPL
Naprawdę chciałbym zobaczyć jak organizujesz wyjazd na 500 osób i koordynujesz wspólne wynajęcie wyspy.
Promant 30.01.2011, h. 21:01 Promant
A ja chciałbym zobaczyć jakiś argument uzasadniający takie podejście, że się nie da. Nawet pójdę dalej - można na tym całkiem dobrze zarobić. Tylko potrzebna jest ekipa, która ma doświadczenie w organizacji. Drogowskaz nie musi iść drogą, którą wskazuje.
DDevilPL 30.01.2011, h. 21:50 DDevilPL
Może się da. Ale wiadomo jakie trudności związane są z organizacją większych zlotów na miejscu, a co dopiero zorganizować coś takiego za granicą.
Promant 30.01.2011, h. 21:53 Promant
No tak, trudno nam, chłopom pańszczyźnianym coś zorganizować samemu na tej wyspie. Dlatego warto współpracować z bardziej kompetentnymi airsoftowcami zza granicy.
DDevilPL 30.01.2011, h. 21:57 DDevilPL
Niepotrzebny sarkaźmik kolego.
I nikt tu nie pisze o chłopach pańszczyźnianych, prędzej zawadza "polska fantazja", gdzie każdy sobie wojewodą.
Piszesz z takim przekonaniem, że zapewne uda Ci się zorganizować taki wypad na 500 osób, bo widzę, że chyba organizowałeś już równie duże imprezy, w tym wyjazdowe i świetnie sobie radzisz z problemami o których wspomniałem, takimi jak: spóźnialstwo, brak koordynacji działań, trudności z uiszczeniem wpisowego, burdy, pijaństwo i nagminne nie stosowanie się do zasad ustanowionych przez organizatora imprezy.
Promant 30.01.2011, h. 22:03 Promant
Drogowskaz nie musi iść drogą którą wskazuje. Nie każdy ekonomista jest ministrem finansów. Moim zdaniem problemy takie jak spóźnialstwo, brak koordynacji działań, trudności z uiszczeniem wpisowego, burdy, pijaństwo i nagminne nie stosowanie się do zasad ustanowionych przez organizatora imprezy są powodowane tym, że prawo/regulaminy nie są egzekwowane lub kary za łamanie zasad są za niskie. Podam przykład: piractwo jest w Polsce zakazane, ale sądy w ogromnej większości przypadków nie wydają wyroków na osoby nielegalnie rozpowszechniające np. oprogramowanie, chociaż mają taką możliwość (adresy IP pozwalają na lokalizację). Nie wolno dopuszczać do rozgrywki osób, które się spóźniają, terminatorzą, spożywają alkohol itd. Choćby to była połowa z uczestników. Żeby nagrodzić tych, którzy przestrzegają zasad. Trzeba mieć odwagę do powiedzenia stop. A jej brakuje w Polsce.
DDevilPL 30.01.2011, h. 22:39 DDevilPL
Brawo. Tak się jednak składa, że mimo egzekwowania zasad, ludzie nadal je łamią. Czemu? Może taka ludzka natura. Nie wiem kolego jakie duże imprezy organizowałeś, ale gadasz jak teoretyk.
Życzę Ci żebyś z sukcesem zmontował ten wyjazd na 500 osób. Moja największa gra miała TYLKO 100 osób, a i tak były pewne problemy. Natomiast znając z pierwszej ręki, od organizatora największej airsoftowej imprezy w Polsce, szczegóły napotykanych trudności - jestem po prostu realistą. A to co napisałem, to tylko czubek góry lodowej.
Gadać to można wiele, w realu każdy plan może zawieść.
Prawa Murphy'ego.
Promant 30.01.2011, h. 22:46 Promant
Myślę, że naszą bolączką narodową jest tak fatalna jakość prawa, że mało kto je respektuje. Przykładem jest ogrowna szara strefa w naszym kraju. Od maleńkości jesteśmy uczeni olewania przepisów. I to jest niepokojące. Niektórzy gracze nie czytają nawet regulaminów. Można powiedzieć, że jesteśmy krajem olewaczy. Uważam, że rozwiązaniem problemu łamania zasad jest współpraca organizacyjna z USA. Tamci mają w genach więcej respektu do prawa (chociaż nie jest idealnie).
DDevilPL 30.01.2011, h. 22:53 DDevilPL
Odwal Ty się od tego Narodu... jak Ci się tak bardzo nie podoba, to wygraj wybory i to zmień, albo droga wolna, zobaczymy czy w innym kraju będzie tak unglaublich. Problemów ogranizacyjnych jest bez liku i zawsze wychodzą nowe ich mutacje, trudne do przewidzenia. Jak uda Ci się zorganizować lub współzorganizować jakąś pamiętną i dużą imprezę, pierwszy Ci pogratuluję.
P.s. a drogowskaz to stały punkt i zapewne nie musi iść, bo z natury nie chodzi (przynajmniej ja nie widziałem chodzących) ;-).
Jedenasty 01.02.2011, h. 13:46 Jedenasty
Odkryłeś Amerykę z tym drogowskazem. Akurat działam politycznie...
DDevilPL 01.02.2011, h. 14:20 DDevilPL
guzio29 30.01.2011, h. 17:51 guzio29
Podsumowując. Zloty na tysiące graczy odpadają, bo to by wyglądało jak wojny napoleońskie (łeb przy łbie). Ale opcja 200-300 ludka to już takie fajne rozwiązanie, przy koszcie poniżej 300 zł od łba przy wybraniu tej drugiej opcji.
 Można też np. rozważyć wyjazd łączony z innymi narodowościami. Ja osobiście uważam, że myk cenowy jest tu taki nie bez powodu - niska cena przyciąga, a oni na tym sporo zarabiają. A co do ewentualnego wyjazdu to proponował już dziśkontaktować sie z nimi (albo w jakimśbliskim okresie czasu) po więcej info, założyć temat na forum i kombinować - np wybrać jednego od załątwiania wszystkiego i do niego przelewaćkasę, żeby nagle sienie okazało, że mamy połowę z chętnych na kilka dni przed wyjazdem. I w takim temacie równieżwszystko organizować. Dzięki ekipe wm wiemy o tym na tyle szybko, że jeszcze jest spory zapas czasu na kombinowanie.
 Ja osobiście bym był za takim rozwiązaniem i siępisał na taki wyjazd (najlepiej wrzesień bo już ciut chłodniej się robi).
feder91 30.01.2011, h. 18:09 feder91
Do ogarniania czegoś takiego, jest potrzebny SZTAB ludzi gdzie każdy jest ogarnięty, wie co ma robić i co najważniejsze JAK robić.
Jedna osoba nie da rady.
wolves 30.01.2011, h. 18:43 wolves
Według mnie im szybciej utworzy się nowy temat z zapisem tym większe prawdopodobieństwo że impreza się uda. Termin najlepszy byłby koniec sierpnia ( szkoły średnie jak i wyższe mają wolne) Dogadać się z jakimś innym krajem (dowolnym) żeby zebrał również około 100 osób i myślę że jakiś wspólny sztab który stworzy scenariusz,,, Z Częstochowy z 10 osób pewnie by się zebrało wiec z całej polski 100 to nie jest wielkie wyzwanie. Największym problem pewnie będzie sama organizacja miedzy narodowa + scenariusz który bedzie się podobał obu stroną
guzio29 30.01.2011, h. 18:49 guzio29
W tym wszystkim scenario to najmniejszy problem. Wyzwaniem będzie logistyka, zgranie wszystkich w czasie i samo ogarnięcie tego na miejscu. Więc fakt, z jednąosobą to pojechałem po bandzie, ale już odchodząc od dywagacji, a idąc w kierunku czynów - im szybciej tym lepiej, bo na razie to każdy pogada, a nic do przodu. Ja mogę postarać się o zebranie informacji co do logistyki na miejscu bo sąsiad organizuje tam wypady (niedaleko, bo 100 km od Splitu - więc jest w temacie). I jak powstanie temat odpowiedni to przekażę co się dowiem. Wiem, że żarcie na miejscu jest tańsze niż u nas, a zwłaszcza owoce, itp. Co do wody też siędowiem, bo on się bawi w obozy namiotowe to powinien też wiedzieć. Nie wiem tylko jak sięsprawy mają do takich rzeczy jak zwykła toaleta, czy na miejscu można kopać latrynę, czy trzeba sciągać toi toja, itd.
wolves 30.01.2011, h. 19:03 wolves
Może jakiś moderator pomoże z założeniem i ogarnięciem tematu z lista osób + tematem co można a czego nie+ dogadanie sie jakąś obca stroną... i jedziemy na wyspy ;p  żeby nie było więcej gadania niż konkretów bo jak widać ludzie są chetni.
Niech się tym zajmie jakaś doświadczona ekipa w organizacji imprez. Najlepiej ludzie od Tomaszewa. Takie jest moje zdanie.
DDevilPL 30.01.2011, h. 19:31 DDevilPL
guzio29 30.01.2011, h. 19:08 guzio29
Btw. Czy toaleta nie powinna być zagwarantowana przez właściciela ?! Bo tak to już wiem, że można załatwić (wychodzi taniej niż w PL) wodę w butelkach (baniakach) na miejscu od producenta (mieści się pod Splitem rozlewnia) i tylko jakiś transport trzeba by ogarnąć tego. Co do przewozu przez granicę to podobno już ktoś kiedyśu niego wiózł AEG'a i nic się nie przysapali - nie wiem co z większą ilością (może jak zostanie zgłoszone szybciej - zgłoszenie takiej imprezy z AirSoftowcami z zewnątrz - to puszczą bez cła, itp. Tylko personalia, cel wizyty, etc. spiszą). Bo tak to jeszcze dochodzi pytanie co np z ogniskami, otwartym ogniem, kuchenkami turystycznymi, bo to bardzo suchy rejon latem więc o pożar bardzo łatwo. To też muszę podpytać. Pytanie kolejne - co z lekarzem/opieką medyczną, bo to nikomu nie znany teren, więc na bank trafi się jakiś uraz. Co wtedy ? Czy wynajmując taki teren właściciel ma obowiązek jakiś świadczeń wobec nas, czy "wynająłeś to się martw". Czy załoga wmasg posiada jakieś szersze dane, czy tylko to co można przeczytaćna stronie organizatora/właściciela wyspy ?!
guzio29 30.01.2011, h. 19:16 guzio29
Nie mogę Edytki zrobić to piszę niżej - sprawdziłem i:
 Jesteś tam na własne ryzyko
 % odpadają - tak twierdzi właściciel
 Ogniska - nie wiem, ale jest info o prawie Chorwacji, a tego nie znam
 18 lat - minimum i podczas obecności na wyspie 24h musisz mieć przy sobie paszport/prawko/etc. do identyfikacji w razie potrzeby.
Promant 30.01.2011, h. 19:28 Promant
Normalna rzecz, że musisz mieć dokumenty przy sobie za granicą. A pełnoletni, bo przecież podpisujesz umowę wynajmu - nieletni nie może tego zrobić.
Po co komu ognisko, skoro są grille i wyznaczone paleniska? Trudno się dziwić właścicielowi - tak w końcu bezpieczniej. 
Bez procentów? No i ok. Jedziesz tam postrzelać w fajnych warunkach czy się nachlać? Piwo można sobie wypić w Polsce, albo na kempingu w Chorwacji, jak już wyjedziesz z wyspy.
Ciężko mi sobie wyobrazić 500 nachlanego luda z replikami. Pewnien odsetek byłby pewnie na tyle agresywny po wchłonięciu %, że zrobiłoby się małe piekło z tego airsoftowego raju.
DDevilPL 30.01.2011, h. 19:39 DDevilPL
Kwiaciu15 30.01.2011, h. 19:42 Kwiaciu15
To jak panowie kiedy coś organizujemy :)
dresik38 30.01.2011, h. 20:18 dresik38
ale za zgoda rodzicow to ja bym mogl pojechac?
Flybrother 30.01.2011, h. 21:36 Flybrother
mhmm, jeśli tylko masz 18 lat.
nie mam skonczonych 18 lat
dresik38 31.01.2011, h. 17:21 dresik38
guzio29 30.01.2011, h. 23:29 guzio29
No to chyba się Panowie nie zrozumieliśmy. Jak jedziecie pod namiot, to nawet głupia woda na kawę/herbatę się nie zagotuje, choć byście grzali zwoje ile wlezie ;] - trzeba to jakoś fizycznie zrobić ...
 Co do % też się mineliśmy. Ja zauważyłem na zlotach, że np po imprezie organizuje się wieczorem ogniska, czy jakieś wspólne posiedzenia, gdzie przy akompaniamencie toastów i pobrzękujących butelek od piwka rozmawia się o przeżyciach, całokształcie twórczości, czy zupie teściowej. I powiem szczerze, nie wyobrażam sobie spotkania na obczyźnie na takim "zlocie" bez takiego podsumowującego wieczorka. Poza tym to, że podczas takiej posiadówki wypije się kilka piw, nie znaczy od razu, że trzeba się nachlać. Bo na zlotach w kraju też jest replik i innych dziwnych "itemów" od metra i jakoś nikt nikogo nie zabił (chyba, że coś mnie ominęło). Owszem, zgodzę się, że piwko czy co innego może być wypite na spotkaniu w Polsce, na spokojnie, ale to nie będzie to samo, nie ten sam klimat.
 Co do papierów (pomijając dzikie kraje arabskie, itp.) to ja przynajmniej pozostawiam paszport i inne nie do końca przydatne dokumenty w hotelu w pokojowym sejfie. No chyba, że pod namiot jadę, to zawsze przy tyłku je mam. Ale nie po to wymieniłem ten pkt. regulaminu - dokonałem tego, bo doczytałem o "legitymacji na terenie rozgrywek w razie potrzeby", co jako, że jest to teren prywatny nasuwa mi pytanie odnośnie tego, kto by miał to robić (właściciel ?!) i po co ? - raz nie starczy przy podpisywaniu umowy ?!
 A co do tych 18 lat, to temat już był gdzieś na forum odnośnie tego ruszony. Nie zmienia to faktu, że chyba osoby, które pojawiły by się tam z rodzicem/prawnym opiekunem pewnie mogły by w takim spotkaniu brać udział ?! To też należało by przy organizacji tego sprawdzić.
 Ja po prostu mam nadzieję, że udało by się zorganizować jakieświększe spotkanie (pomniejszy zlocik) wraz ze wszystkimi atrakcjami temu towarzyszącymi w innej scenerii, niż nasza. Nie oszukujmy się, znaleźć, pewnie by sięznalazło, z 200-300 osób, ale to po wielu trudach i dogrywaniu wszystkiego dłużej niż do tych wakacji. Problemów logistycznych i organizacyjnych przy tym by było co nie miara, a i tak bez gwarancji, że wypaliło by to tak, jak byśmy zakładali. Ja osobiście proponował bym tym zakończyć  wypowiedzi ala "raj", etc. i przenieść twórczą dyskusję do jakiegoś tematu i tam coś dalej torzyć w tym kierunku. (Najlepiej nech tego dokona moderator, który ma większe pojęcie). Tu tylko bym chciał dodać, że nieocenioną pomocą przy tym by byli ludzie, którzy tworzą zloty w Polsce i wiedzą coś o problemach jakie nas czekają.
Takie spotkanie przy piwie po strzelaniu jest świetnym pomysłem. Zwróć uwagę, że tuż obok wyspy Mrcara jest wyspa Lastovo z kurortem. Tam są warunki do takiego spotkania. Sam opoczywasz wieczorkiem przy ognisku nie przeszkadzając innej ekipie grać na wyspie Mrcana. Więcej info na stronie: http://www.visit-trogir.com/lastovo/gallery/pages/s-beach2.htm
DDevilPL 31.01.2011, h. 00:04 DDevilPL
DDevilPL 30.01.2011, h. 23:52 DDevilPL
Zwróćcie uwagę na fakt, że to teren prywatny oddzielony wodą, a co za tym idzie "wyproszenie" z imprezy wszelkich rozrabiaków po dograniu tej kwestii z właścicielem powinno być dużo łatwiejsze niż w Polsce.
Promant 31.01.2011, h. 00:30 Promant
Jeżeli ktoś się tam wybiera i chce taki wyjazd zmontować albo zgrać w czasie z innymi osobami jadącymi tam latem na wakacje - to wystarczy założyć wątek w imprezach zagranicznych albo airsoft za granicą i tam kontynuować dyskusję.
Portal jako taki nie organizuje żadnego wyjazdu, więc nie widzę powodu dlaczego mieliby się tym zajmować moderatorzy.
Być może w wątku wypowiedzą się osoby mające doświadczenie w organizacji większych imprez i coś doradzą. 

Warto też w "airsoft za granicą" popytać o warunki i przepisy na miejscu oraz po drodze - oczywiście dotyczące airsoftu, przewozu replik itp.
SIERRA_2 31.01.2011, h. 01:21 SIERRA_2
W tamtym roku spędzałem wakacje na lądzię paprzeciw tej wyspy :O
hilaran 31.01.2011, h. 11:03 hilaran
Nie rozumiem - oferta idealna - 350 euro za osobę plus dojazd na pięc osób w samochodzie to jakieś 300 zł od osoby w dwie strony z winietami. Tanio jak barszcz, a wy jeszcze marudzicie, że drogo. Jak chcecie taniej, to zacznijcie grać w warcaby. 

Natomiast interesująca jest kwestia granicy Słoweńsko-Chorwackiej - tam w końcu jest normalna kontrola graniczna. Mnie jakoś dokładnie nie przetrzepywali, ale jak taki celnik otworzy bagażnik albo trumnę i zobaczy 10 replik, to można skończyć na ziemi z pistoletem przy głowie.

Ktoś napisał tanie linie lotnicze. A co, tanie linie lotnicze startują z rżyska pod Toruniem? Każdy wykrywacz metali albo skaner lotniskowy przy pierwszej replice zaświeci się jak choinka na placu św Piotra, a na lotnisko wpadnie GROM.
No świetnie, ale co to ma wspólnego z moim postem? Widzisz tam gdzieś hasło "przewożenie replik"? Chrowacji nawet nie ma, a w odnośnikach dot. państw tranzytowych nie ma ani słowa o transporcie replik i jego zasadach.
Więc udowodniłeś że umiesz obsługiwać google :)
Well done!
hilaran 31.01.2011, h. 18:54 hilaran
Przynajmniej jest tam wzmianka o prawie w Słowenii. Jeżeli nie ma nic o Chorwacji to najpewniej znaczy, że w tym kraju kwestia replik jest nieuregulowana, tak jak w Polsce. Tak się wyciąga wnioski. Ja bym też polecił skorzystać z google zanim zaczniesz dramatyzować: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/28286-transport-replik-miedzy-polska-a-uk/ .
DDevilPL 31.01.2011, h. 23:20 DDevilPL
Mogę wiedzieć co ma wspólnego prawo Słowenii, skoro Słowenia jest tylko krajem tranzytowym? A skoro jest krajem tranzytowym to interesują nas tylko uregulowania dotyczące transportu? Strzelanie w Chrowacji to zupełnie inna sprawa, o niej nie napisałem ani słowa.
hilaran 01.02.2011, h. 10:10 hilaran
W Słowenii repliki pow. 320 m/s będą traktowane jako broń klasy D, czyli mamy do czynienia z tranzytem broni. Dlatego w takim przypadku najlepiej obniżyć prędkość wylotową poprzez wymontowanie sprężyny, aby uniknąć ew. kłopotów z przewozem ;) Chociaż trudno uwierzyć mi w to, że tak idiotyczne prawo nie jest martwe.
DDevilPL 01.02.2011, h. 14:11 DDevilPL
wolves 31.01.2011, h. 20:16 wolves
Dla chętnych na wyprawę otworzyłem nowy temat aby zrobić coś w kierunku imprezy na wyspie  http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/109608-wyjazd-na-wyspe-chorwacja-lista-chetnych/
Tomek_GGRS 01.02.2011, h. 19:38 Tomek_GGRS
Chciałbym się w postrzelać z Polsce na Nowym Murze (Woj. Lubuskie) Tam też byłby raj :D
Nosferatu 01.02.2011, h. 23:08 Nosferatu
1km długości i 700m. szerokości to trochę ciasno jakbyście chcieli robić manewry. Ale wyspa piękna:)
1600m długości. 600m to jak sąd to płota ;)
DDevilPL 02.02.2011, h. 15:16 DDevilPL
feder91 02.02.2011, h. 19:09 feder91
W brew pozorom wyspa wcale nie jest taka mała.

Ktoś napisał wyżej o przejeździe samochodem w 5 (?) osób co kosztowało by od łebka 300pln.
Otóż teraz tak:
1. Samochód 5 osobowy będzie za mały dla 5 osób w tym przypadku bo:
a) 5 maniaków to dużo szpeju i innych pierdół do przewiezienia
b) Jadąc ok 2,5k km w 5 osobówce gdzie będzie ciasno, gorąco itd...
2. 300pln? A gdzie w takim razie:
-winiety
-nocleg (nie wierze ze kierowca wytrzyma bez snu minimum 2,5k km)
-opłaty dodatkowe
- i inne rzeczy o których zapomniałem wspomnieć.

Wbrew pozorom, najtaniej wychodzi jednak przelot tanimi liniami.
Wylatujemy sobie przyjmijmy dzień wcześniej by się spokojnie rozpakować, ogarnąć, wyspać i przy okazji gdzieś się przejść czy też popływać w cieplutkim morzu.
Przelot trwa max 3h (do egiptu leci się ok 4h)
Piotrek LzD 02.02.2011, h. 23:16 Piotrek LzD
Dokładnie, to jest raj :>>>>>>>>