Daj cynk
Reklama

Aktualności

ARES SAKO TRG-42

Świat, 15.01.2011, h. 21:30, dodał: Promant
41

RedWolf Airsoft udostępnił pierwsze zdjęcia prototypu repliki MSR-009 firmy ARES czyli SAKO TRG-42.



Dzięki informacjom z RedWolf Airsoft możemy obejrzeć pierwsze zdjęcia prototypu repliki MSR-009, produkcji firmy ARES, karabinu SAKO TRG-42.

 

ARES-MSR009-1.jpg" src="/var/images/text/96160/2/ARES-MSR009-1.jpg" alt="ARES-MSR009-1.jpg" width="500" height="113" />ARES-MSR009-2.jpg" src="/var/images/text/96160/3/ARES-MSR009-2.jpg" alt="ARES-MSR009-2.jpg" width="500" height="118" />

Jest to replika systemu gazowego. Opcjonalnie dostępne mają być także magazynki na CO2.

 

ARES-MSR009.jpg" src="/var/images/text/96160/1/ARES-MSR009.jpg" alt="ARES-MSR009.jpg" width="500" height="170" />

Waga repliki: 5400g. Hop-up regulowany. Pojemność magazynka: 23BB. Materiał: aluminium 6063 oraz nylon. Elementy metalowe wykonane w technologii CNC. Generowana prędkość początkowa: 350-380fps.

 

ARES-MSR009-3.jpg" src="/var/images/text/96160/4/ARES-MSR009-3.jpg" alt="ARES-MSR009-3.jpg" width="500" height="198" />

 

 

 

 

 

Źródło:

www.airsoftnews.fr

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gekon_1 15.01.2011, h. 21:54 Gekon_1
Piękne to :)
Jacek GROT 15.01.2011, h. 22:02 Jacek GROT
<3

CO2 i 350 fps... ? Oczywiście będzie możliwość apgrejdu...?
350-360 na GG.
Yfronus 16.01.2011, h. 01:43 Yfronus
350 fps na normalnym gazie..
"Opcjonalne będą magazynki z CO2", jednak nikt nie podał ilość fps na CO2.
Czytanie ze zrozumieniem ;P
dixon 16.01.2011, h. 23:06 dixon
1beduin 15.01.2011, h. 22:04 1beduin
trzeba by na dzień dobry lufę precyzyjną dać, to może troszeczkę fps-y wzrosną  ;-)
slepy 15.01.2011, h. 22:04 slepy
Nie ma mowy o tym, że 350FPS to na CO2 :)
denvey 15.01.2011, h. 22:07 denvey
slepy, magi CO2 to opcja, więc te 350 fps to na GG bedzie ;) Świetna replika, tylko ciekawe jak z ceną.
thewojtz 15.01.2011, h. 22:08 thewojtz
Na gg, CO2 to opcja. Tak jak reszta snajp ARESA.
mg34 15.01.2011, h. 22:10 mg34
idealna replika do odtwarzania współczesnych strzelców wyborowych Wojska Polskiego , Policji czy też BOR'u :) w końcu xD czas zbierac pieniąchy :P
Co ty pierdzielisz, u nas są 21ki i 22ki. 
Zresztą znając życie za ten produkt będzie trzeba zapłacić z 3k co odstraszy 99% potencjalnych pseudo wyborowców.
szmerglu 15.01.2011, h. 22:18 szmerglu
@ Szmerglu: Jakiś rok temu, albo więcej, był artykuł o polskiej szkole snajperów w Polsce w "Broń i amunicja". I było tam również napisane, że zakupiono bodaj 40 sztuk SAKO TRG-42 dla naszych służb mundurowych. Mieli nawet jeszcze dokupic, ale nie wiem, czy to wyszło. W każdym razie, jak najbardziej nadaje się do odwzorowania strzelców wyborowych/snajperów polskich jednostek. Cena pewnie będzie podobna do aw .338, czyli raczej koło 2000. I jedno i drugie ma części robione na maszynach CNC, więc myślę, że koszt repliki nie będzie strasznie odbijał w górę. No chyba, że policzą za niego jak za M200, albo dsr-1. Życie pokaże. Ale replika ładna. Przynajmniej tak się zapowiada. :)


Pozdrawiam,
Krzak
nfbt 15.01.2011, h. 22:44 nfbt
@Szmerglu

a to ciekawe. Jak na święta odwiedziła mnie siostrzyczka twierdziła iż na strzelaniach często mają okazję strzelać z tego sako.
xel20 15.01.2011, h. 23:30 xel20
Ależ nasza armia używa tego, chwalili się tym kilka lat temu na MSPO ;)
http://img832.imageshack.us/i/p9040057h.jpg/
0L0 16.01.2011, h. 12:48 0L0
SAKO ma na wyposażeniu polskie BOA
Bradley12 16.01.2011, h. 14:55 Bradley12
W wojsku mamy : 22 i 21. Jednostki liniowe nie dostały 42. Te poszły do DWS'u jako partia próbna, natomiast ich stare 21ki i 22ki poszły do DWL'u. Jak wszyscy wiemy DWL i DWS to 2 różne bajki. Mówcie sobie że ktoś tam kogoś coś widział, ja widzę na własne oczy.
szmerglu 17.01.2011, h. 18:01 szmerglu
mg34 15.01.2011, h. 22:22 mg34
Widzialem pare egzemplarzy TRG42 w rekach Policjantow i Zolnierzy , ale mozliwe ze to jakas seria informacyjna lub cos w tym guscie. Przepraszam za dezinformacje
Promant 15.01.2011, h. 22:23 Promant
Standardowa prędkość wylotowa ARESa dla gazówek na green gaz: 350-380fps. Nie ma żadnych info o fps na CO2, bo pewnie jeszcze nawet nie ma magazynków CO2. 
Magazynki CO2 maja być jako opcja.
Bat_Sirius 15.01.2011, h. 23:54 Bat_Sirius
Brata jednostka ma na stanie SAKO ;) "Świętoszów".
Tak, ale 21 lub 22. Ja u siebie też mam. Mamy też Bory/Alexy i Tory.
szmerglu 17.01.2011, h. 17:57 szmerglu
Jestem ciekaw waszej opini na temat Tora i Bora i co według was należało by poprawić .
Oprucz wymiany lunety,ktura jest koniecznością.
Ojciec asg 18.01.2011, h. 22:21 Ojciec asg
Boguśśkyrk 16.01.2011, h. 00:10 Boguśśkyrk
SAKO jest to replika karabinu wyborowego ale z dolej półki jeśli chodzi o karabiny snajperskie czyli z jeśli masz to strzelasz z tego szitu, osobiście czekam na SVD gazowe lub dobre AEG. Jak ktoś chce kampić to niech dobierze replikę do siebie, a nie to co inni piszą. Każdy ma swoje sposoby i nie każdy jest prawo ręczny bo to też ma swój wpływ na dobór repliki.
Simo Häyhä czy kto ty ?
SamsOn 16.01.2011, h. 09:09 SamsOn
Dolej półki? Domyślam się że to miało być "dolnej", chyba że upłynniłeś półkę i możesz ją gdzieś nalać/dolać. A skąd wysnułeś taką opinię? Miałeś to w ręku? Ares to dolna półka? Chłopie, weź się ogarnij, skampuj się gdzieś i pomyśl chwilę albo dwie zanim taki komentarz popełnisz. Możesz sobie lubić SWD(znajdź w słowniku rosyjskim te słowo na V, bardzo proszę), ale nie oczerniaj czegoś czego nie tylko nie miałeś w ręku, a nawet nie widziałeś na oczy!
Pritcher 16.01.2011, h. 12:58 Pritcher
A co ma prawo / lewo ręczność do strzelania wyborowego??
Ja myślałem, że decydujące jest dominujące oko. Człowiek całe życie się uczy...
Grey 16.01.2011, h. 21:30 Grey
Pritcher - oj, z tym SVD to muszę Cię zmartwić, nie trafiłeś ;) Sam doskonale zdaję sobie sprawę, że pierwotny i poprawny zapis to 'SWD', jednak... rzuć okiem tu: http://www.izhmash.ru/eng/product/svd.shtml - jak byk stoi "Dragunov SVD". Czyli wychodząc na przeciw potrzebom fonetyki angielskiej, Izhmesh robi się również "US-friendly", jakkoklwiek paradoksalnie by to nie brzmiało :)

Boguśśkyrk - po co czekać? Zapoluj na Real Sword. Porządny AEG dostępny jest na rynku już od dawna. A że trudniej go aktualnie dostać niż Chateau Bordeaux w wiejskim sklepiku, to już inna historia. Czy zaś ARES jest z dolnej półki? Z tą 'dolną' to bym się kłócił, ale do górnej też co prawda bym go nie zaliczył.

Co zaś do prawo/leworęczności... jak ktoś nie umie się "przestawić", to rzeczywiście, ma problem - przeładowanie bowiem jest dość kłopotliwe, gdy musisz co strzał odsuwać twarz od karabinu, żeby zamkiem sobie nie dać po zębach. Ale akurat taki "kamper" (rany, jak ja nie lubię tego słowa...) może przestawić się dość łatwo. Sam uczyłem dwóch leworęcznych noobków (skoro już lecimy online'owym słownictwem) operowania karabinem z przerzuceniem dominacji na prawą rękę. Da się, chłopaki aktualnie obaj bez problemu działają z prawej ręki tak karabinami wyborowymi, jak i MP5. Ale jak ktoś nie chce się uczyć, to szuka problemów i popiera je semi-profesjonalnymi wymówkami.
Rann 17.01.2011, h. 09:44 Rann
BnGfromZG 16.01.2011, h. 10:31 BnGfromZG
Ja tam się cieszę, że wreszcie robią coś innego niż l96, czy sr-25. Jestem fanem karabinu SAKO, miałem nawet zamiar zrobić replikę w wersji sprężynowej. Teraz pozostaje mi poczekać aż będzie dostępny w Polsce i trza wykminić kase (bo tani to on raczej nie będzie).
GrimPilgrim 16.01.2011, h. 13:40 GrimPilgrim
ale przyznać trzeba że kolor łoża paskudny i świeci się jak psu jajca. Wydaje mi się że wersja ostra ma ciemniejszy i bardziej matowy kolor. no ale zwykle producenci replik niezbyt dbają o odwzorowanie koloru oryginału, w imię zasady zielony to zielony.
Padaka 16.01.2011, h. 16:14 Padaka
z magami na CO2 będzie pewnie taka sytuacja jak z tymi do DSR-1, AW338 ... czyli są ... ale tylko na papierze , w ulotkach i zapowiedziach na stronach sklepów/ARESA... i nigdzie indziej.

Więc imo kolejna kupa złomu do powieszenia na ścianie, (tyle że na zdjęciach nie prezentuje się nawet w połowie tak dobrze jak AW338 czy DSR) bo do walki w polu to raczej się nie nada...
E tam gadasz, ja mam maga do AW338, GZ też ma ;) Działają bardzo cacy, z Gzowym było kilka problemów ale już wszystko jest ok.
KicpA 16.01.2011, h. 17:27 KicpA
Super - fajnie - to że kilku się udało z pierwszej partii zanabyć te magi to wiem - tyle że była pierwsza partia i koniec.
Ja swoje AW338 sprzedałem bo tych magów nigdzie nie było i nie ma nadal... i nie będzie (?)
Padaka 16.01.2011, h. 19:17 Padaka
A próbowałeś bezpośrednio do Aresa pisać? ;)
KicpA 16.01.2011, h. 20:19 KicpA
Melite1337 16.01.2011, h. 17:20 Melite1337
łądne ale pewnie drogie w utszymaniu to cudo :D
Baker2222 16.01.2011, h. 18:21 Baker2222
Kurka wodna. Wreszcie!
Lambert 16.01.2011, h. 20:18 Lambert
Brzydkie to-to.. :)
toferrek 16.01.2011, h. 20:18 toferrek
w koncu pokazali te replike tylko właśnie jaka będzie jej cena myśle ze podobna do AW i myśle ze bardzo się przyda dla grup odwzorowywujących polskie jednostki jeżeli oczywiście ktoś bardzo będzie chciał mieć tą replikę a co do wyglądu to pełen szacun:)
Poli Tukasi 16.01.2011, h. 21:48 Poli Tukasi
generalnie nie jestem fanem SAKO i jestem mało zorientowany w modelach, ale w prawdziwku którego widziałem lata temu była taka "szarfa" nad lufą co dodawało smaczku temu karabinowi i czyniło go wyjątkowym. Jaki model ma tę "szarfę"?
Promant 16.01.2011, h. 22:29 Promant
Żaden konkretny. I jednocześnie każdy może mieć.
O ile dobrze zrozumiałem co masz na myśli, to chodzi Ci o ekran, który snajperzy zakładają nad lufą aby ograniczyć emisję gorącego powietrza w efekcie nagrzewania się lufy. 

Ogranicza on również odbicia światła od metalu, w przypadku gdy broń nie ma żadnego maskowania. Takie ekrany określa się nazwą taśma anty refleksyjna albo "anty mirażowa"

Nie jest to element SAKO, coś takiego można montować na różnych karabinach. Na tej stronie masz fotki SIGa z taką taśmą.
http://www.opisybroni.republika.pl/ssg%203000.html
kalach 17.01.2011, h. 12:43 kalach
Bawiłem się ostrym, ale TRG-22 i robi wrażenie, niestety cena ~14,000 zł "utrudnia" nabycie go jako bronii myśliwskiej ;)
Jak się bawiłeś to znaczy, że nie powinieneś mieć go w rękach :P
Pik 20.01.2011, h. 08:17 Pik
kalach 20.01.2011, h. 10:58 kalach
"bawiłem" w sensie - trzymałem i oglądałem
dragoneu 23.01.2011, h. 22:58 dragoneu
W Świętoszowie się nim bawiłem cudo teraz tylko uzbierać kasę i wyrwać do AS :)