Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości

Świat, 13.01.2011, h. 12:27, dodał: Promant
27

Viva Arms: karabin maszynowy ZB-26. GHK: prace nad repliką ASG GBB AKM. King Arms: kompletne gearbox'y M4.



Tajemnica się wyjaśniła: zapowiadana od października replika AEG karabinu maszynowego ZB-26 jest produktem firmy Viva Arms. Na stronie sklepu Airsoft Panda rozpoczęto już przedsprzedaż karabinu, w cenie 769USD. Będzie od dostępny w sprzedaży detalicznej po 25 stycznia.

 

 

Firma GHK pracuje nad nowym mechanizmem GBB do replik AK. Potwierdzono, że trwają prace nad repliką ASG GBB AKM, pokazano także zdjęcia kilku elementów nowej repliki GBBR.

 

 

Firma King Arms wprowadziła do oferty kompletne gearbox'y M4. Są one oferowane w wersjach ze sprężynami: M120, M135, M150 oraz M190. Łożyskowanie 9mm. Pozostaje pytanie, na ile wytrzymałe okażą się szkielety wykonane ze stopu cynku i aluminium.

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Erzet-DEMOn 13.01.2011, h. 13:13 Erzet-DEMOn
"Firma King Arms wprowadziła do oferty kompletne gearbox'y M4. Są one oferowane w wersjach ze sprężynami: M120, M135, M150 oraz M190. Łożyskowanie 9mm. Pozostaje pytanie, na ile wytrzymałe okażą się szkielety wykonane ze stopu cynku i aluminium."

To chyba się posypie szybko w szczególności przy M190
Jestem ciekaw czy zmienili stop bo mi na M130 pekł przy ok 30 tys wiec na m190 to juz maskara bedzie
Firnow 13.01.2011, h. 13:17 Firnow
Znal Znalowi nie równy. Może Prowadnica ma magiczne łożyskowanie które to wszystko "rozłoży" i GB się nie posypie...
A tak mówiąc serio to podpisuje się pod zdaniem że nie jest to najlepszy materiał do szkeletów przy mocniejszych sprężynach.
garfild414 13.01.2011, h. 21:56 garfild414
Saimon3 13.01.2011, h. 13:51 Saimon3
Heh replika ZB-26 Viva arms będzie pewnie taka jak Sten ,czyli trzeba będzie poczekać az Agm skopiuje ZB
Jezeli ZB26 AGM'u  ma byc na takim samym poziomie jak Mp40, to ja dziekuje: wszystko lata, trzeszczy, nic nie jest nasmarowane, a co lepsze brak jakichkolwiek czesci zamiennych np komora HU, szkielet GB.
johny13 13.01.2011, h. 16:33 johny13
Ciekawe czy ma HOP UP ^^ Bo sten nie miał.
grzesio93 13.01.2011, h. 17:05 grzesio93
Co wyście się tak czepili tego MP40 AGM? Przecież to już dość stara konstrukcja z czasów, w których chińczyki były dość znacznie w tyle za sprzętem markowym. Poza tym pierwowzór kopii AGM - produkt firmy TOP - również był w kwestii konstrukcji i bebechów daleki od ideału.
Tony Halik 13.01.2011, h. 18:10 Tony Halik
feder91 13.01.2011, h. 14:23 feder91
NIE WIERZE!! dali miękki stop metalu do takich przeciążeń?! Oni chyba na głowe upadli... Jeżeli body łamie się od niewielkich uderzeń a jest z tego samego materiału... Chociaż z drugiej strony jego miękkość może w jakiś sposób amortyzować uderzenia lecz na to bym jakoś szczególnie nie liczył...
polecam podręcznik do mechaniki ogólnej/materiałoznawstwa :)
zuczek 13.01.2011, h. 16:13 zuczek
To coś słabo Kolega ten podręcznik czytał, znale są kruche, a przy 190 może nie zdzierżyć za wiele. Pamiętaj, że korpusy v2 najczęściej lecą w części przedniej. Od udaru, to nie jest rozciągliwy stop.
Tuksiak 13.01.2011, h. 21:53 Tuksiak
Wiesz Tuksiak, pozostaje jeszcze kwestia "zawartości cukru w cukrze". Ile w tym cynku, a ile aluminium. Może King Arms poszedł po rozum do głowy i zastosował lepszy stop. Miejmy nadzieję. Znalowe GB też bywają różne.
Promant 13.01.2011, h. 22:15 Promant
Nie no zgadza się, będzie miał dobrze pomieszane proporcje + dodatki jakieś drobne o jakich nie wspominają i może być całkiem nawet te 190 wytrzymujący. Aczkolwiek patrząc na obrazek uprzejmie umieszczony, to jakoś nie wydaje mi się, żeby był to lepszy stop niż ten który mam w swoich KA, a tam już szału nie ma, wiem bo się bawiłem tymi GB ;-). Ogólnie znal znany pod nazwą szajs metalu jest lipnym stopem i nie nadającym się za bardzo do przenoszenia dużych obciążeń na rozciąganie. Chyba, że coś się zmieniło od lat `80 jak ostatni raz trzymałem w ręku książkę do materiałoznawstwa ;-).
Tuksiak 14.01.2011, h. 13:06 Tuksiak
Oczywiście, że znal jest lipnym stopem. Po prostu miałem już różne szkielety, kilka stockowych znalowych wytrzymało tuningi, na których pękły wzmocnione szkielety za grubą kasę kupowane. Może łut szczęścia, a może jednak lepsze proporcje.
Niestety King Arms jest na tym polu kiepski. Choć chciałbym być optymistą.
Gdyby te szkielety były lepsze i jeszcze wypuścili V3 na M150, to byłoby miodzio.
Promant 15.01.2011, h. 22:46 Promant
dodge6666 13.01.2011, h. 14:32 dodge6666
AK może wyglądać ciekawie :D
Raistllin 13.01.2011, h. 15:23 Raistllin
Miałem m130 + wrzucone cały sprzęt systemy do środka i po jednym dobrym spotkaniu szkielet pękł, jak do tej pory szkielety King Arms to dramat, a przynajmniej nie dla tuningu.
Już lepiej brać szkielet od JG nowej generacji.
No popatrz, a mi po roku na m140 guardera i zestawie cylindra z systemy (odpukać) nadal nie poszedł. Nie taki diabeł straszny jak go malują.
szuszpl 13.01.2011, h. 23:22 szuszpl
johny13 13.01.2011, h. 16:30 johny13
Aluminium na wytrzymalosc na rosciaganie ok 70GN/m^2. Stal niskoweglowa ok 210GN/m^2.
KA zrobilo nic innego jak zwykle chinskie GB.
guzio29 13.01.2011, h. 17:12 guzio29
Czyli co ?! Bo z tego wychodzi, że w KA, pracują tam same trepy, które nie przemyślały swoich poczynań. No bo jakim cudem to ma wytrzymać na M150, nie mówiąc już o M190. Chyba, że faktycznie wzbogacili czymś stop. Nie wiem tylko czy to możliwe/opłacalne !
 A faktycznie AGM może i zrobił kopię Vivy, ale już nie postarali się przy tym MP40. Co za tym idzie jeśli zrobią to samo z ZB to może faktycznie lepiej albo sobie odpuścić, albo niestety uciułać fundusze na ZB od Vivy.
aluminium? wzbogacili. Cynkiem :D
Guest (ID:6452) 13.01.2011, h. 17:45 Guest (ID:6452)
"Czyli co ?! Bo z tego wychodzi, że w KA, pracują tam same trepy, które nie przemyślały swoich poczynań."
http://www.rp.pl/artykul/593416_Nowa-trasa-jak-po-bombardowaniu.html
Imbecyli masz wszedzie-  czy w PL czy w Azji; ) Troche obiektywizmu
johny13 13.01.2011, h. 18:28 johny13
Przecież Ci ktoś napisał, że MP40 by AGM to stara bajka, a Sten by AGM to stosunkowo nowy produkt.
boundrose 15.01.2011, h. 10:23 boundrose
Jackall37 13.01.2011, h. 18:11 Jackall37
Kolejny GB ze ZnAl-u, niby nic ciekawego, ale włożenie doń M190 tak, aby nie pękł jest już nie lada wyczynem...

Za to AKM wygląda obiecująco ;)
wojtazkk 13.01.2011, h. 21:32 wojtazkk
Kto wkłada m190 do GB??
ten, kto boi się podejść ;)
1beduin 14.01.2011, h. 10:45 1beduin
KubaK 13.01.2011, h. 21:39 KubaK
Ciekawe jak z szczelnością tych GB...
tytanowy88 13.01.2011, h. 23:09 tytanowy88
Podejrzewam, że jest to gb jedno strzałowy (na m190). Po pierwszym strzale przez lufę wylatuje cała góra gb. Ja miałem sytuację na m120, mój gb pękł na około przy głowicy cylindra po oddaniu 25 strzałowej serii ;).