Daj cynk
Reklama

Aktualności

Replika hełmu 6B7

Świat, 05.01.2011, h. 16:41, dodał: Promant
37

Szwedzki team ASG oferuje, wykonane z włókna szklanego, repliki hełmów 6B7.



Szwedzki team airsoftowy GRU 13 Spetsnaz oferuje, we współpracy z Milsim.se, wykonane z włókna szklanego, repliki hełmów 6B7. Repliki wyprodukowane zostały na zlecenie, w Chinach, na wzór oryginalnego hełmu wysłanego producentowi.

Według podanych informacji - zewnętrznie replika różni się od pierwowzoru jedynie dwoma detalami w wyglądzie zapięcia i pasków, co jednak nie jest na pierwszy rzut oka widoczne. Replika hełmu 6B7 oferowana jest w cenie 750 koron szwedzkich + koszt przesyłki (około 111USD + koszt przesyłki).

Pierwsza partia hełmów dotarła już do Szwecji i jest gotowa do sprzedaży, a formularz zamówienia można znaleźć pod tym adresem.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.spetsnaz.su

Ocena wszystkich (2.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Skayler 05.01.2011, h. 17:13 Skayler
300zł za hełm.. Mi sie jakoś nie podoba.. cena..
Zwłaszcza że za dwie butelki wódki można mieć oryginał... Bo przecież Bracia rosjanie zawsze pomogą.
Maxim96 05.01.2011, h. 17:21 Maxim96
ponieważ nie masz pojęcia ile kosztują dobre hełmy.
Najtańsze prawdziwe używki to wydatek rzędu 300-600zł w zależności od pochodzenia.
skywalker 05.01.2011, h. 17:23 skywalker
300-600zł!!!!?? a niemiecki orginalny kontraktowy z pokrowcem kupiłem za 50 zł i nie na jakies aukcji tylko sprowadzany w stanie bardzo dobrym!!!!!
iwo303 05.01.2011, h. 17:47 iwo303
Jaki niemiecki? Może jeszcze podasz przykład polskiego blaszaka? 
To jest odwzorowanie konkretnego hełmu, konkretnej jednostki, dla ludzi, którzy "bawią się" w taki reenacting, a nie kwestia kupna byle jakiego garnka na łeb.
Promant 05.01.2011, h. 17:50 Promant
300 zł to jest taniocha co prawda jak za kopie to troszkę drogo pozostaje wiara że z podobnych materiałów - ale fakt hełmy są cholernie drogie M18 teraz oryginał kosztuje coś koło 3k euro z kalkami oryginalnymi fasunkiem itd...
Karol_K 05.01.2011, h. 21:20 Karol_K
Koledzy chyba nie rozumieją, że jest to propozycja dla ludzi zajmujących się rekonstrukcją. Raczej żadna osoba "robiąca" "ruskich" nie będzie latać w nimieckich, polskich czy "typu kewlar" hełmach...
koledzy pewnie "robiąc" wh, latali by w szwedach i szwajcarach bo kilka stów to za dużo za dobrą replikę...

Wydaje mi się, że niektórzy gracze asg nie są wstanie zrozumieć czym jest rekonstrukcja...
Przecież są fajnymi żołnierzami we flecku, patternie83, hełmie typu kewlar i z chinolem "som niemcami, nie" ;)
kaszel 11.01.2011, h. 03:37 kaszel
Piotro 05.01.2011, h. 17:29 Piotro
Mi sie z wyglądu podoba chociaż rusofilem nie jestem :)
Pytanie do posiadaczy oryginału, w oryginale też nie ma żadnych poduszek i wygląda to tak jak tu? Nie obciera to głowy? Głowy rzecz jasna nie rosyjskiej tylko normalnej :)
FanatykAK 05.01.2011, h. 17:37 FanatykAK
Jak by jeszcze serię K6 ( a K6-3 zwłaszcza) zrobili to byłbym baaaaaardzo happy :D Niemniej jednak dobra inicjatywa,
Andej 05.01.2011, h. 20:32 Andej
Cóż fasunek to jedyne wątpliwości. Ale fajny jest i podoba mi się.
Kamil 05.01.2011, h. 20:38 Kamil
W porównaniu z oryginałem który kosztuje ze 2-3 tysiące złotych, to dobra alternatywa. Fasunek jest typowo chiński, czyli męsko-członkowy, ale za te pieniądze można przeboleć i dorobić sobie po swojemu.
jj94 05.01.2011, h. 21:16 jj94
E tam. Za 180 polski oryginalny kewlar można kupić razem z pokrowcem w wz. 93. Owszem jak ktoś lubi takie klimaty i ma za dużo pieniędzy to te 300zł można przeboleć.
denvey 05.01.2011, h. 21:22 denvey
Czy wy nie rozumiecie, że to nie jest "hełm typu kewlar" tylko wyprodukowany został do stylizacji/rekonstrukcji wojsk Federacji Rosyjskiej i innych tego hełmu używających?
Rozumiem. Jedyna moja wątpliwość to fasunek. Sam Chętnie taki zakupę jak stanieje. No i podyszki amortyzyjące zamiast tych pasków wsadzę. No i zawsze mi się podobał.
Andej 05.01.2011, h. 21:30 Andej
sliver 05.01.2011, h. 21:38 sliver
300 za kopię 6B7? Taniocha, zwłaszcza, że za swojego ZSH-1 dałem 650.

Jak chcecie ceny oryginalnych ruskich hełmów (nie mówimy o blaszakach pokroju SSh60 albo SSh68) to proszę bardzo:

(ceny uśrednione bez kosztów sprowadzenia/fatygowego/ceny w PLN)

ZSH-1 700

ZSH-1-2 1400

Maska 1/K6 - 1300

Altyn - 2500

PSh77 TIG - 3500
lopez 05.01.2011, h. 22:32 lopez
Mam wrażenie że oblegają ten hełm jedynie ludzie biegający w "kevlarach" z allegro za 30zł... Ja pierdziele, jeżli kogos kręci rosujski klimat kupi ten, jeżeli ktos woli niemców kupi tamten, a ktos hamerykańców jeszcze inny, nie sa to helmy dla zwykłego niedzielnego Ersoftowca...
Jacy ci ludzi eograniczeni są....
Koszerne rzeczy kosztuja dużo i kropka, dla fanatyków kopia zbawieniem dla buraka obciachem.
Po prostu kilka osób nie zrozumiało tematu newsa.
Promant 05.01.2011, h. 23:43 Promant
sisi 05.01.2011, h. 23:58 sisi
Dla tych co nie wiedzą po ile chodzi ten hełm:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140497231715&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

No i zdjęcia zarazem dla porównania oryginału. ;)
Devito 06.01.2011, h. 02:07 Devito
300zł to raczej taka przeciętna cena... Chociaż dla siebie szukałbym coś do ok. 250zł
Wojdatuz 06.01.2011, h. 12:18 Wojdatuz
Kopia chyba niezła (nie jestem rusofilem), ale malowanie szpetne.
Malowanie jest jak w oryginale, więc o co chodzi?
Kamil 06.01.2011, h. 14:40 Kamil
Brzydkie po prostu jak zgodne z oryginałem ok, ale szpetne wg. mnie
Wojdatuz 12.01.2011, h. 19:27 Wojdatuz
Andej 06.01.2011, h. 13:29 Andej
Czyli hełm dla ludzi z reko i rusofili (chociaż nim nie jestem to kupuję) a nie dla ludzi ,którym jest wszystko jedno w czym biegają. Czekamy na Sfere i skata  w tak przystępnych cenach.
A i jeszcze jedno http://www.equipcenter.ru/category/protection/ może ktoś się zainteresuje.
Andej 06.01.2011, h. 14:33 Andej
Fasunek w tych kopiach z www.equipcenter.ru wygląda znacznie lepiej.
Soul reaper 06.01.2011, h. 22:22 Soul reaper
Uber_Soldat 06.01.2011, h. 18:42 Uber_Soldat
Rozwaliły mnie komenty typu "drogo, ja mam oryginał niemiecki za 50zł,  kiepskie malowanie itp." Jak będzie artykuł o jakimś nowym AKMie to będziecie pytać "czemu nie ma risów?".

A ten fasunek to można z byle czego wsadzić, ja chętnie dla wygody wcisnął bym tam poduszeczki.
Jak dla mnie pyszna sprawa, już dziś zacznę głowę truć chłopakom z ekipy żeby zamówić dla wszystkich :):)
Adrian1969 06.01.2011, h. 21:20 Adrian1969
Oryginalny hełm Brytyjski to koszt
około 150 zł wraz z dwoma pokrowcami, a i czasem sprzedawca dorzuca
gratis(np taśmę zużytą od M249 para). Chodzi oczywiście o
prawdziwy, porządny MK6 .
Kolego... Wiesz ile kosztują oryginalne hełmy? Jak już było pisane 2000-3000 nowe a używki w kiepskim stanie 400-800 o ile są do dostania... Dla grup reko i rusofili to błogosławieństwo. Zobacz na frontowcy ile kosztuje SKAT... A to replika a nie prawdziwka... razy 2 za najuboższą wersję i użwke... Brytole masowo zmieniają swoje MK6 na nowsze więc t standart ża łatwo dostępne.
Andej 06.01.2011, h. 21:28 Andej
Adrian1969 07.01.2011, h. 00:05 Adrian1969
Próbujesz mi wmówić, że ten hełm

jest w czymś gorszy od tych twoich za 3000? Myślę że tak samo

poradzi sobie w warunkach Afgana/Iraku jak te twoje po 3000, więcej

nie piszę, to i tak nic nie zmieni. To że zmieniają to ich sprawa,

kolega wcześniej pisał że łatwo można taki hełm.



Pozdrawiam, dobrego '11

@ ...i że ten nie jest oryginalny? Chodziło mi o to że to droga
replika, nic nie wiem o dostępności, bo mnie to nie interesuje. W
każdym razie opisuję aspekt praktyczny, taki gdzie stosujesz hełm
w boju. Ciekawe czy wytrzyma spadającą cegłę, bo to że grupy
reko nie ćwiczą z piro w budynkach to chyba mi nie wmówisz, a
cegła łatwo może zniszczyć to włókno. I do tego hełm za te
cenę nie jest zgodny z oryginałem bo ma dwie różnice, a maniak i
tak je zauważy
ehh ty dalej nie kminisz o co chodzi. Gdybym chciał "oryginalny" brytyjski hełm za 150 zł to bym sobie pewnie taki kupił. Ale że robię się na ruska więc mi MK6 do niczego nie jest potrzebny, chyba tylko jako prowizoryczna miska. Zdobyć współczesny rosyjski sprzęt w dobrym stanie i w dobrej cenie to całkiem niezły wyczyn. Za swojego ZSH-1 dałem 650 zł bo taka była tego cena, za kamizelę 6B23-1 dałem dwa razy więcej i teraz mogę się pochwalić że jako jeden z garstki ludzi w polsce mam taką kamizelę, ze wszystkimi wkładami ma się rozumieć. Nie zdziwiłbym się też gdyby się okazało że jestem jedynym, który taką w polsce ma.
A wszystko po to by mieć koszerny sprzęt, nawet jeśli jest to tylko kopia robiona przez skośnookich na zamówienie bo innych po prostu nie ma.
A jak są to ceny zaporowe dla szarego airsoftowca.

Jak już zostało powiedziane wyżej - koszerny sprzęt kosztuje. I to kosztuje cholernie dużo. Poluje się na niego dniami i nocami i nie zawsze można dorwać to co się chce dorwać.

A na twoje pytanie: czy ten za 3 kfale jest lepszy od MK6, odpowiem tak, bo jest ruski i koszerny.
sliver 07.01.2011, h. 22:12 sliver
Adrian1969 07.01.2011, h. 22:54 Adrian1969
Rozumiem Cię dobrze, tylko na prawdę
nie wszystko co ruskie jest niezniszczalne i ponad czasowe. Proszę
nie rób ze mnie laika i biedaka. Chwalenie się szpejem za grubą
kasę nie robi z Ciebie i z nikogo członka SAS, VDV, Mosad itp...
Nie bardzo jest zrozumiałe, o co Ci chodzi, więc może nie rozwijaj dyskusji bez wyjaśnienia. Droga kopia hełmu? Relatywnie. Droga, jak każda kopia drogiego i stosunkowo trudno dostępnego sprzętu.
Porównywanie do hełmów masowo wyprzedawanych przez różne armie nie ma tu sensu.
Nie chodzi o kupienie sobie jakiegokolwiek hełmu, bo to produkt dla osób odtwarzających konkretne jednostki wojskowe. Większość piszących tu osób udowadnia, że produkt jest kiepski bo można kupić inne tańsze.
Tyle, że nie ma tańszych kopii tego hełmu, a byle jaki hełm nie wchodzi w grę. 
Czy ochroni przed cegłą? Dopóki się nie sprawdzi, nie da się tego powiedzieć, ale tu chodzi bardziej o rekonstrukcję niż ochronę, a ceny pierwowzorów Ci podano.
Skoro jednak cieniutki hełm korkowy z Vietnamu potrafi uratować łeb gdy w biegu przywali się w wystający konar drzewa, to ten tym bardziej może się sprawdzić.

I nie chodzi tu szpanowanie drogim sprzętem, nie wszystko jest tanie jak demobil Bundeswehry, jeżeli nie ma się wyboru, a chce się poważniej bawić w reenacting to się kupuje.
Nasze hobby z definicji nie jest wcale tanie, tym bardziej cieszy fakt, że pojawia się replika hełmu za 1/10 wartości nowego czy część ceny używek.

To ile kto wydaje na swoje hobby to jego sprawa i nie jest tematem ani newsa, ani komentarzy więc nie rozwijaj dyskusji w kierunkach OT. Niepotrzebne nam tu słowne przepychanki na tematy odwiecznie wałkowane na forum
Promant 08.01.2011, h. 15:37 Promant
kazik_ 08.01.2011, h. 00:41 kazik_
Przecież on nie napisał, że zbiera ruskie, bo ruskie jest lepsze...

Zbiera ruskie, bo lubi ruskie. A, że jest drogawe, cóż...

edycja: A wspominając o cenach stara ci się uzmysłowić, że jest to relatywnie tani hełm. A nie, że jest bardziej ruski od pierogów.
Adrian1969 08.01.2011, h. 19:16 Adrian1969
Rozumiem, właśnie zobaczyłem jak
bardzo się zapędziliśmy :) Przepraszam za swoisty off i
rzeczywiście uznaję wyższość w tej kwestii, że replika jest
tańsza od hełmu.
marcin p 09.01.2011, h. 21:18 marcin p
Mam taki sam podobny tylko troche zardzewiały :P

Powojenny oczywiście od dziadka
marcin p 09.01.2011, h. 21:19 marcin p
Mam taki sam podobny tylko troche zardzewiały :P

Powojenny oczywiście od dziadka
acha, a bardzo masz pordzewiary ten kevlar?
kaszel 11.01.2011, h. 03:15 kaszel