Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoft na Festiwalu Sportów Extremalnych w Gdańsku

Aktualności, 09.05.2007, h. 11:58, dodał: Regdorn
65
Pod koniec kwietnia w Gdyni odbył się Festiwal Sportów Extremalnych "Zajawka" 2007, na którym to film poświęcony airsoftowi ("ASG Sport Kraków" Krzysztofa Jabłońskiego z Krakowa) uzyskał nagrodę publiczności.




Informację tą zamieszczamy dopiero teraz, gdyż niedawno film został udostępniony szerszej publice, a można go obejrzeć pobierając plik ze strony autorów.

Abstrahując od wielokrotnie prowadzonych dyskusji na temat konieczności promocji naszej zabawy i tego czy AS, to sport czy nie, film w którym wystąpili uczestnicy głównie (ale nie tylko) krakowskiego środowiska niewątpliwie jest jednym z najlepiej zrealizowanych polskich produkcji poświęconych naszej zabawie.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Dariusz 09.05.2007, h. 12:04 Dariusz
To chyba dobrze
woma 09.05.2007, h. 12:55 woma
Są 2 szkoły jedna uznaje ASG jako sport inna nie, tak samo z promocją naszego hobby. I tak cały czas nas przybywa, a ludzie w końcu nas zauważą i nie będą wiedzieli o co cho? Takie filmy nie tyle promują, co uświadamiają ludzi.
Warthog 09.05.2007, h. 14:06 Warthog
dokladnie Woma
Tanaj 09.05.2007, h. 14:17 Tanaj
Foka powinien się obrazić, w końcu zawsze twierdził, że airsoft to nie sport . Poza tym, sam nie wiem, czy airsoft potrzebuje promocji, to zwykle oznacza całą masę nowych zielonych, którzy wierzą w allegrowe repliki itd. Niech garną się do paintballa, przynajmniej będzie spokój.
orzeł1993 09.05.2007, h. 14:19 orzeł1993
Airsoft to niewątpliwie sport, a dzieki takim imprezom jest coraz popularniejszy.
Dariusz 09.05.2007, h. 14:26 Dariusz
Czyli co? Airsoft sportem? Heh, sam nie wiem
Szerszen01 09.05.2007, h. 14:35 Szerszen01
No to co, że zacznie roić się od kolesi z tanimi elektrykami z Allegro...po jednej strzelance jak oberwą z profesjonalnych giwer może im się odechce chodzić
xxxFENCExxx 09.05.2007, h. 14:47 xxxFENCExxx
Sport, sport - ale bez sędziów i ligi.

Co do filmu - zaczęło się interesująco, a potem siadało coraz bardziej i zabrakło czegoś na podsumowanie. Techniczna realizacja bardzo sprawna.
"... pod ścisłym nadzorem specjalistow od bezpieczeństwa..." - dobre.
Dzidzia35869 09.05.2007, h. 15:08 Dzidzia35869
a ja zacząlem od tanich gnaów z allegro i dostalem takom replikom kilka razy po du**e i tak mnie tą wkrecilo ze teraz zbieram juz na lepsiejszego gnata
ralfx 09.05.2007, h. 15:36 ralfx
hmmm airsoft sportem nazwać- można - zależy jak kto to traktuje. Ale na pewno sport extremalny to to nie jest więc co ten film robił na tym festiwalu ??
Andrzej25 09.05.2007, h. 15:48 Andrzej25
Wg. mnie airsoft nie zalicza się do sportu a bardziej do jakiejś "rekonstrukcji", "odegrania" roli żołnierza czy coś w tym stylu. Bo w gruncie rzeczy chodzi o wcielenie się w realnego żołnierza, terrorystę, czy oficera a nie o grę na punkty i liczenie "fragów". Pozatym nie mamy tu do czynienia z jakąś rywalizacją między drużynami, lub poszczegulnymi zawodnikami.
Ja nie uznaję AS jako sportu
Suworow 09.05.2007, h. 15:52 Suworow
Sport - rozmaite formy aktywności fizycznej i umysłowej, podejmowane dla przyjemności lub współzawodnictwa otoczone zestawem regół. <-- Chociaz faktycznie niektorzy gracze ASG nie podjemuja zadnej aktywnosci fizycznej ani umysłowej więc są jakieś podstawy aby ASG sportem nie nazywać :]
Cappuccio 09.05.2007, h. 16:20 Cappuccio
Dla jednych to sport dla innych to hobby albo jeszcze coś innego... czy to ważne ? Jak zwał tak zwał...
Wojtass_nt 09.05.2007, h. 16:33 Wojtass_nt
ralfx

Jezeli AS nie jest sportem EXTREMALNYM to po co nosisz okulary ochronne? Bo zapewne nie jest inaczej. Przeciez element stroju prawdziwych zolnierzy to nie jest.
Szerszen01 09.05.2007, h. 16:38 Szerszen01
Świetny film
szalony jack pirat 09.05.2007, h. 17:09 szalony jack pirat
" jest jednym z najlepiej zrealizowanych polskich produkcji"

Proszę, jak skromnie stwierdził miłościwie nam panujący Ale gratulujemy i tak
ViTu 09.05.2007, h. 18:35 ViTu
Naprawdę chcecie się upierać, że AS (asg to replika) to nie sport? Bo jeśli to zostaje wam "zabawa", a Ja naprawdę wolałbym (nie, nie zozole ), nie być kojażony z piaskownicą i łopatkami. Poza tym co to jest? Forum lingwistyczne?

Taka mała uwaga $1: Jakkolwiek Kulawa udostępnił to na sieci i w ogóle to nie wiem czy będzie wdzięczny za takie obciążenie jego serwera. Możnaby się zapytać i ew. udostępnić także na serwie WMASG.
Wojtass_nt 09.05.2007, h. 19:04 Wojtass_nt
Mnie nieraz już się zdarzyło, że ktoś mi powiedział "to idź się baw w wojsko". Dlatego dla mnie to jest sport a nie zabawa. Cotygodniowe strzelanki z ekipą nazywamy "treningami" a nie "strzelankami".
pim 09.05.2007, h. 19:23 pim
Super! Ukłon dla tego kto zrobił ten film - fajny motyw z podzielonym ekranem i wszystko pokazane co powinno się znajdować
A i widzę że jest to coś w rodzaju krypto reklamy, ta strona która ukazuje się na końcu to jakieś nowe stowarzyszenie - coś w rodzaju "mediów airsoft'owych"? Nieźle, tylko patrzeć jak ta stronka będzie się rozwijać i co z tego wyjdzie!
Pozdro!
Dalej 09.05.2007, h. 20:10 Dalej
Sorry ale ten film jest słaby. Bardzo amatorski.
greloGPZ 09.05.2007, h. 21:16 greloGPZ
Super film i reklama dla airsoftu
Szeregowiec 09.05.2007, h. 21:28 Szeregowiec
Super film, niezła reklama...
AS wedle prawa to sport, ma swoje prawa i zasady... A poza tym jest to SPORT EKSTEMALNY, ponieważ jak się ubezpieczycie na sporty ekstremalne, a podczas strzelanki coś się wam stanie, to dostaniecie odszkodowanie...
Każdy zaczynał od taniej repliki, wy na pewno też, więc czemu czepiacie się innych?
Nie chcecie nowych? Nie chcecie, żeby AS się rozrastał? Wolicie żeby przestał istnieć? Aha, rozumiem...
A i współczuję tym, którzy kupili na samym początku broń za 1000zł...
martinez0123 09.05.2007, h. 21:36 martinez0123
Film naprawde spoko. Dla mnie Airsoft jest czymś więcej niż tylko sportem. PS. Szeregowiec dzięki za współczucie. ;]Pomyśl tylko że są też tacy ludzie których nie stać na kupowanie jakiś shitów co 2 miesiące, tylko stać ich na zakup jeden i porządny, na wiele lat.
Baykos 09.05.2007, h. 21:36 Baykos
Dla mnie ASG jest hobby i sportem/rekreacją - to tylko zależy od podejścia. I na pewno zalicza się do ekstremalnych, latające granaty, siniaki i różne inne i dynamika.
Nevermore 09.05.2007, h. 21:53 Nevermore
czegos mi brakowalo w tym filmie....zazwyczaj jak sie oglada filmy sportow extremalnych to czuc ten klimat i czuc jak sie podnosi tetno i puls a ty zero.....na poczatek fajne ale czegos tu brakowalo
ralfx 10.05.2007, h. 00:08 ralfx
Naprawdę nic nie rozumiem bo nie widzę nic extremalnego w AS. Jeśli to dla kogoś jest etremalne to ja mu szczerze współczuję.

Ja tam popieram raczej bezpieczny Airsoft a nie extremalny bez gogli po pijaku.

wojtass pozowolę sobie poprawić- ochrona oczu jest elementem wyposażenia zawodowego żołnierza
Mamut 10.05.2007, h. 01:26 Mamut
ASG jest sportem ekstremalnym jak powiedzieli wcześniej niektórzy koledzy, bo można sobie w nim zrobic poważną krzywdę (jak to w sportach bywa), nie ma oficjalnych zawodów, etc.

Ja, nie jestem przeciwko "nowym", bo najgorszą zarazę się wypleni, częśc da się wyprofilowac, a resztka, która nie podpasuje szybko zaniknie w strzelankach 2vs2 lub nawet jeden na jeden. Tak jest już od lat i większośc o tym dobrze wie.
Świr 10.05.2007, h. 07:47 Świr
Na zrobienie filmu mieliśmy może 2 tyg... kręcić mieliśmy go cały dzień a wyszło jak wyszło... może 4h na całość... zgrywanie.. montaż itp... było mało ludzi, wiele rzeczy się nie udało... trochę wyrozumiałości =) ... za rok będzie lepiej

PS. festiwal odbył się w Gdańsku - nie w Gdyni =)
Nevermore 10.05.2007, h. 12:45 Nevermore
jak na pierwszy taki pozadneijszy filmik wyszlo calkiem niezle ale brakowalo tam tego czegos tego co pokazalo by ze to jest extrenalne nastepnym razem bedzie lepiej napewno ;]
Nevermore 10.05.2007, h. 13:37 Nevermore
jeszcze cos ;] jak na sprt extremalny to za duzo jest w asg zasad o bezpieczenstwo...ograniczenia itp...tak jak by na BMX zabronic kecic back flipy....
boron 10.05.2007, h. 14:34 boron
No filmik bardzo mi się spodobał, nie wiem czemu mówicie że brakuje klimatu, wg. mnie jest (-;

Podpisze się też pod słowami Nevermore-a , w sportach ekstremalnych nie ma ustalonych zasad/granic... robisz tyle na ile pozwoli Ci twoja wyobraźnia i grawitacja .
No nie mówie żeby ganiać na manewrach bez gogli czy tym podobne...
Świr 10.05.2007, h. 15:34 Świr
a czy np. skok ze spadochronem jest sportem ekstremalnym? base jumping? tam brak bezpieczenstwa to utrata zycia....

wiec?
kozmik 10.05.2007, h. 15:46 kozmik
komentujemy newsa czy rozmawiamy o sporcie ?
psyhomantis 10.05.2007, h. 19:41 psyhomantis
Filmik.. hmmm.. poczatek zapowiada sie BADZO dobrze ale... cała treść polega na obserwowaniu zakichanej mapy a akcja to 30 sekund... Jakos nie oddaje TEGO klimatu.
Brayli 10.05.2007, h. 19:41 Brayli
Jak to "słaby fim"?! I że niby czego w nim brakuje? Sztucznej krwi? Jęku rannych? Trupów na ziemi? Bardzo dobry filmik reprezentujący AS. Jest super i tyla.
Nevermore 10.05.2007, h. 20:15 Nevermore
brakuje akcji....brakuje tego ze widz nie czuje tego nie czuje tej adrenaliny
Beryl 11.05.2007, h. 00:09 Beryl
Po pierwsze nie ta muzyka. wystarczy obejrzec team matrix tam jest zajawka a ten film jest nudny poprostu wojna nie jest nudna a tu zostala pokazana jako spacer po lesie a chyba wojne rekonstruujemy. Podobalo mi sie powstanie z trawy i tyle zero zajawki. Muza musi byc zywa musi pobudzac a nie usypiac... Musi byc pokazana akcja a nie spacerki
Marcinek83 11.05.2007, h. 00:55 Marcinek83
Świetnie nakręcony materiał, po 2 minutach robi się usypiający.
GoorkA 11.05.2007, h. 01:48 GoorkA
Bardzo fajny klimat. Niektórzy z Was mówią o braku akcji mimo, że na filmie ciągle się coś dzieje. Akcja to nie tylko ciągłe wywalanie hi capów!!! "Cisza przed burzą" (dosłownie: przed akcją) to także bardzo emocjonujące fragmenty gry.
Poza tym spodobała mi się muzyka
RainMaker 11.05.2007, h. 07:54 RainMaker
"wojna nie jest nudna" - no z pewnością zabawna i ekscytująca... Ja tam nie wiem jaka jest, bo nie byłem.

Natomiast film zrealizowany jest bardzo dobrze - zarówno od strony technicznej jak i fabularnej. Bodaj pierwszy raz widzę tak dokładnie oddany klimat scenariusza AS. Specjalnie zaznaczam scenariusza, a nie jakiejś szczeniackiej nawalanki rozgrywanej w ciągu 15 góra minut, żeby potem przez pół godziny nawalać kulkami po krzakach na spawnie.

Brak akcji? No tak - nie strzelają na okrągło. No i te spacery po lesie. No cóż na nawalankach ich nie ma - przeciwnik od razu jest jakies 150 metrów dalej. Niestety w scenariuszach czasem trzeba sie przespacerować.
Tutaj film pokazuje kilka naprawdę fajnych elementów chociaż miejscami szyki można by pokazać nieco inaczej - byłyby bardziej wyraziste.
Muzyka również na plus. Zdecydowanie lepsza od sztampowego metalu notorycznie podkładanego pod podobne filmy. Tymczasem to nie ma być pokaz jaki AS jest brutalny - tylko jaki interesujący.

Gratulacje dla Autorów z powodu filmu i nagrody.

Byłem na stronce. Zauważyłem przymiarki do Stowarzyszenia. Będę śledził z uwagą, bo już kilka razy starałem się żeby podobny temat ruszył ale jakoś nigdy nie wyszło. Trzymam kciuki i zaocznie zgłaszam się na tzw. "członka".
Nevermore 11.05.2007, h. 09:36 Nevermore
to jak wg ciebie akcja AS to jest chodzenie po lesie to gratulacje ;]

nie mowie ze fil byl do bani bo byl dobry, pozatym krecony w pospiechu...

ale teraz gdy ktos kto nie ma pojecia o ASG oglada ten film to widzi mape, przechadzke po lesie, mape,mape ludzi pistolety, karabiny, mape troszke akcji....

generalnie nie ruszylo by mnie to gdybym nie siedizal w AS

ps. a tak powstanie z trawy bardzo fajna scenka ;]
Regdorn 11.05.2007, h. 10:01 Regdorn
@Nevermore: airsoft przybiera przeróżne formy. Coraz częściej widać, że przybiera formę milsima lub nazwijmy to paramilsima gdzie samo strzelanie przestaje pełnić pierwszorzędną rolę na rzecz właśnie tych map, taktyki, poruszania się i obsadzania posterunków (czasem bez oddania strzału). Ta wojna, którą przytaczasz też nie wszędzie sprowadza się do samego napieprzania.

Jedni tak strzelają, inni inaczej i nie można nikomu tego zabronić. Każdy ma swoje upodobania, a łączy nas wspólne hobby - ASG i strzelania z ich wykorzystaniem (jakie by one nie były).
Świr 11.05.2007, h. 10:33 Świr
A kupisz nam licencje na użycie piosenki w filmie? wiesz jakie są tego koszty? Kulawa sam wyłożył kasę, bo ta muza została specjalnie wykupiona. Szukanie odpowiedniej muzyki może zająć kilka tygoni.. a nam musiało starczyć kilka godzin.... Poza tym co mieliśmy zrobić ? Pokazać nawalankę przez 15 minut? Chcieliśmy pokazać wszystko po kolei.. przygotowanie... rozdzielenie ekip.. wymarsz... rozmieszczenie obrony drużyny broniącej i atak drużyny atakującej.. Przeszkadza Ci że musieli się czaić? Ty byś pewnie jak rambo poleciał na szpicy nie?

Poza tym jak narzekasz - zrób lepiej ;]

Nie było czasu.. odpowiednich ludzi.. dużo rzeczy nie poszło po naszej myśli a jednak coś z tego wyszło...
Barbus 11.05.2007, h. 12:59 Barbus
Film bardzo fajnie zrealizowany. Jedyne do czego bym się przyczepił to ta muzyka, ale skoro mówisz, że czas was gonił, to nie wolno mi narzekać. Co do istoty AS zgodze się w zupełności z Regdornem. Przybiera różne formy i niech każdy strzela sobie, jak mu się podoba. Na Milsimie byłem może 3 razy. Na głupich nawalankach? Było ich tyle, że nie potrafię powiedzieć i stwierdzam, że oddałbym te wszystkie napieprzanki za kolejne 3 milsimy(mimo że na wszystkich trzech wystrzelałem razem jakieś 200 kulek). Klimat świetny.
Nevermore 11.05.2007, h. 16:05 Nevermore
ja cie rozuimiem reg teraz tylko pytanie do kogo skierowany byl film bo nalezy patrzec tez na to jak odbierze to widz...na festiwalu odebrali dobrze :] ja nie mowie ze film btyl zly nie kloce sie tylko poprostu wyrazam swoje zdanie...i film byl robiony w pospiechu co tez napewno zawazylo na koncowym efekcie napewno nastepny film bedzie lepszy ;]


a co do muzyki to mi pasowala nawet, tu tez nie pozwoli na wiele opcji czas
ale klimat muzyki byl ok podobnie by pasowala muzyka z filmu twierdza(the rock) i z gier r6
mati_v3 12.05.2007, h. 08:52 mati_v3
spoko film
FI-FI 12.05.2007, h. 13:48 FI-FI
Film bardzo dobry wykluczając parę szczegółów, a ASG to nie sport tylko forma rozrywki która nie ma opierać się na twardych zasadach tylko na zaufaniu do innych graczy.
Beryl 12.05.2007, h. 16:25 Beryl
Festiwal "zajawka" a ten film to nie była zajawka sory ja nielubie strzelanek jebanek tylko jak najdłuższe scenariusze alu tu panowie chodzi własnie o zajawkę to tak jak w reklamie pralki czytac jej instrukcję. klimat jest ważny ale żeby zachecić trzeba pokazac tę adrenaline której tutaj niestety nie było widać
Haron666 12.05.2007, h. 21:04 Haron666
Film super!! Dobra muzyka i Klimat a co do przedmowcy to jak niby chcialbys pokazac adrenaline to trzebaa poczuc to nie jest tak jak ze skokiem na spadochronie ze nakerecisz kamera na glowie i wtedy mozna poczuc dreszcz jak sie widzi wysokosc ale w asg trzeba sie wczuci i samemu sprobowac... Mysle ze film zachcei wiele osob do zajecia sie ta forma rekreacji
Nevermore 13.05.2007, h. 12:38 Nevermore
widac ze w asg sa dwie szkoly pierwsza mowi ze asg to sport extremalny lub ogolnie sport a druga szkola mowi ze to jest forma rozrywki jakas rekreacja.....i moze dla tego jest taki efekt koncowy filmu tylko znowu pytanie skoro film zostal przedstawiony na festiwalu filmow extremalnych aa... brakuje w nim roche extremalnosci to juz sam nie wiem
Świr 13.05.2007, h. 20:44 Świr
BERYLku kochany. A jak byś pokazał ADRENALINĘ ? powiedz - przyda się w następnej edycji, bo Ty widzę znawca od kręcenia filmów jesteś... więc? jak? =)
ralfx 14.05.2007, h. 01:04 ralfx
Wydaje mi się że Beryl nie pokaże adrenaliny w tym "sporcie" bo jak dla mnie to jest tu raczej niewielka jej ilość i jest bardzo trudna do ukazania więc tu faktycznie nie ma się co czepiać.
Nevermore 14.05.2007, h. 01:05 Nevermore
ralfx nie wielka ilosc adrenaliny???
QASZ 14.05.2007, h. 01:12 QASZ
Czy tylko mi link do filmu nie działa ?? :/
dress17 14.05.2007, h. 15:17 dress17
mi nie chodzi ten filmik...
dress17 14.05.2007, h. 15:24 dress17
podajcie poprawny link do filmu bo coś się spieprzyło:)
Regdorn 14.05.2007, h. 17:18 Regdorn
Jak widać autorzy filmu usunęli plik z filmem ze swojego serwera. Spróbujemy coś zaradzić.
Wojtass_nt 14.05.2007, h. 19:11 Wojtass_nt
Co z tego, że serwer jest przeciążony skoro narazie ta strona do niczego innego nie służy niż ściąganie filmu? Gdyby ten film był na wmasg i portal był przeciążony to rozumiem :]
jurijgagarin 14.05.2007, h. 20:45 jurijgagarin
Działający link:
$3
właśnie pobieram
Regdorn 14.05.2007, h. 21:15 Regdorn
Link także poprawiony w newsie.
ViTu 14.05.2007, h. 22:12 ViTu
Wojtass, jeśli czepiasz się Mojej wypowiedzi, to zwróć uwagę na fakt, iż nie użyłem słowa "przeciążenie", a "obciążenie". Jeśli wciąż nie widzisz różnicy to pozwolę sobie powiedziedzieć, że najczęściej przy najmie serwera ($1, to jest $1 serwer) płąci się za przesył bądź - w przypadku abonamentu - ma się ograniczenie na dane ściągnięte. Jako, że Kulawa się nie wypowiada i jeszcze nie zdjął filmu z serwera (bo nie zdjął - mógł jedynie zablokować opcję odnośników zewnętrznych, jeśli faktycznie link nie działał) może oznaczać, że mu to nie przeszkadza ale jak już mówiłem: to tylko $1 opinia.
Świr 15.05.2007, h. 09:05 Świr
Na serwerze jest pewien limit downloadu... za przekroczenie limitu trzeba będzie zapłacić. To jest powód
jurijgagarin 15.05.2007, h. 16:25 jurijgagarin
Jeśli macie problemy to ja mam troche miejsca na serwerze ftp. jakies fajne filmiki do 100MB moge przechować na jakiś czas.
Uber_Soldat 16.05.2007, h. 22:57 Uber_Soldat
Gratuluję filmu, najlepsza akcja z łąką. Muzyka nie taka zła.
Pozdrawiam
Dethran 18.05.2007, h. 10:04 Dethran
słusznie... ja tylko nie rozumiem ludzi, którzy nazywająten film "nudnym", jak wg AS powinien być zwykłą nawalankąi bezsensownym marnowaniem całych hi-cap'ów ...to moze lepiej weźcie się za paintball <-- przynajmniej nie będziecie musieli "bezsensownie" chodzić po lesie (wg mnie to jest właśnie największą adrenaliną, gdy nie wiesz, czy przypadkiem nie zrobił ktoś zasadzki) moze nie będe juzwięcej pisał bo szkoda słów ....