Daj cynk
Reklama

Aktualności

Konwersja CO2 do SWD A&K

Świat, 15.12.2010, h. 21:53, dodał: Promant
45

Na rynku pojawiła się konwersja PAS, dedykowana do repliki ASG karabinu SWD A&K, która pozwala na przekształcenie repliki sprężynowej w gazową - zasilaną CO2.



W jednym ze starszych newsów pisaliśmy już o informacjach na temat opracowywania konwersji do repliki sprężynowej karabinu snajperskiego SWD, produkcji chińskiej firmy A&K, która miała za zadanie maksymalnie ułatwić przeładowywanie zamka tego karabinu. Wówczas nie podano żadnych szczegółów technicznych, pokazano jedynie krótki film udowadniający, że po zainstalowaniu konwersji można przeładowywać replikę nawet małym palcem - bez żadnego wysiłku.

Dziś wiadomo już, na czym polega zasada działania tej konwersji. Sklep ehobby Asia włączył do swojej oferty konwersję marki PAS, dedykowaną do repliki ASG karabinu SWD A&K, która pozwala na przekształcenie repliki sprężynowej w gazową - zasilaną CO2.

 

PAS-KIT-SVD-CO2_2_mark.jpg

Zestaw zawiera cylinder, w którym umieszczamy kapsułę CO2, dyszę, prowadnicę sprężyny i sprężynę (recoil spring).

 

ypassa.jpg

Montaż jest łatwy i nie nastręcza żadnych problemów.

 

 

 

Zatem każdy właściciel SWD A&K, który marzy o przeładowywaniu swojej repliki jednym paluszkiem i bez wysiłku, przy jednoczesnym strzelaniu z generowaną prędkością początkową nawet ponad 550fps - powinien zainteresować się produktem PAS, oferowanym w cenie 135USD.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

ehobbyasia.com/accessories/conversion-kit/for-aegs/pas-co2-conversion-kit-for-aandk-svd-sniper-rifle.html">www.shop.ehobbyasia.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
widmo 15.12.2010, h. 22:34 widmo
jak na co2 to mało fps :P
Widmo, co ma piernik do wiatraka? Wszystko zależy od przepustowosci (ilosci podawanego co2) czyli od srednicy dysz, temp. otoczenia i szczelnosci układu...
rostal 15.12.2010, h. 23:03 rostal
snajperswd11 15.12.2010, h. 22:35 snajperswd11
Ciekaw jestem jak to będzie się sprawdzało:D
Ad4m 15.12.2010, h. 22:44 Ad4m
WoW.... 550 fps... ciekaw jestem jak się skończy CO2 i będziesz musiał wymieniać a jesteś w środku bitwy :P
Abdykujesz idziesz na respa i wymieniasz ja problemu nie widzę.
Konrad_BW 19.12.2010, h. 17:24 Konrad_BW
SoP-PeL 15.12.2010, h. 22:44 SoP-PeL
jak narazie to widze jedna wade - rozkladanie repliki dla wrzucenia do srodka naboju CO2 ;]
eMBeKa93 15.12.2010, h. 22:45 eMBeKa93
Bez sensu. Nawet gdyby zrobili możliwość oddawania strzałów pojedynczych bez przeładowywania, nie myśląc już nawet o blowbacku, to sens by jakiś to miało. A tak czym to w ogóle można nazwać, bo nie rozumiem? Konwersja dla mających w bicepsie <10cm?
Dokładnie, sensowniej byłoby zrobić od razu "samopowtarzalną konwersję", nawet niech już będzie bez BB... IMO właśnie potrzeba naciągania jest największą wadą sprężynowych SWD. Lubię realizm.
Doopek 16.12.2010, h. 00:41 Doopek
napod 15.12.2010, h. 22:53 napod
No panowie to teraz czekamy na konwersie z BB bo na razie kiepsko widzę użyteczność tego czegoś. :d
Promant 15.12.2010, h. 22:57 Promant
No cóż, może koledzy z Azji mają mniej krzepy od polskich twardzieli airsoftu, bo u nich pomysł bardzo się podoba. Podkreślają też wszędzie, że chodzi o "łatwość przeładowania".
My tylko podajemy info, nie oceniamy sensu stosowania takiej konwersji :)
A co do "kiedy CO2 się skończy"... zależy ile da się wystrzelić na jednym naboju. No i od tego, czy ktoś naprawdę chce się bawić w snajpera, czy we fraglesa tyle, że biegającego z swd zamiast ak, m4 albo innego siewnika. Może akurat Azjatom to odpowiada.
Gasparzinho 15.12.2010, h. 23:35 Gasparzinho
Jestem ciekaw, czy ostre swd też małym paluszkiem przeładowuje.
raczej nie, a co?
radzio2k 20.12.2010, h. 22:01 radzio2k
ajgor_aa 16.12.2010, h. 00:40 ajgor_aa
Fajniutkie, nawet powtarzalne, tylko z tym rozbieraniem :(
Stalker 16.12.2010, h. 00:40 Stalker
Jeśli ktoś przychodzi na godzinkę na strzelanie albo lubi strzelać do drzew pozorujących przeciwników, to ten patent mu się nie przyda. Ale pobiegajcie przez 8 godzin z SWD i sprężyną M170, a docenicie to rozwiązanie wielcy komandosi. Poza tym radykalnie skraca się szybkość przeładowania, co jest istotne przy tego rodzaju broni.
Denis 16.12.2010, h. 07:50 Denis
Dokladnie po 20 strzałach juz cie boli reka od springa. A jak to z wszystkim jest udoskonalą to i bd to jeszcze podręczniejsze itp itd..... Jak dla mnie pomysł świetny
Padaka 16.12.2010, h. 08:28 Padaka
Jak czytam wypociny "Rambo" w stylu " dla 10cm bicepsu" "czy w ostrej też jednym paluszkiem" to żal mnie ściska że tacy ludzie mają coś wspólnego z ASG.
Może i mam 10cm w bicepsie - lecz czytając takie wypowiedzi stwierdzam że Twój mózg lata po postej przestrzeni w czaszce bo tez ma max 10 cm.
Konwersję już kupiłem i czekam aż mi przyślą. następnie ja zainstaluje i będę się cieszył z faktu że mogę oddać 30-może 40 strzałów z SVD i sprawi mi to przyjemność a nie ból jaki sprawia 40sto krotne naciągnięcie springa 170 - który zapewnia takie same osiągi.
Będę wdzięczny że dzięki takiej konwersji będę mógł się bawić w snajpera - i czerpać garściami fun z tej zabawy...
Kocur666 16.12.2010, h. 09:06 Kocur666
Z info na youtube wynika ze jeden naboj starcza na 100 strzalow.
To dosc znaczna zaleta braku BB...
lopez 16.12.2010, h. 09:48 lopez
N upartego można obejść system rozbierania, rozwiercając to wszytsko
i wstawiająć rurki, rozwiercić chwyt pistoletowy i tam wstawić nabój
co2, ale to trzeba się bawić.
Ogólnie dobra sprawa, trzeba ściągnąć do Polski i to obadać.
widmo 16.12.2010, h. 11:00 widmo
rosiu rosiu ... "kolego"..... nie tłumacz mi zeczy oczywistych jak bys zapomniał nie strzelam sie od wczoraj..:P ale z tym co2 to nawet dobra bajka tylko jaka bedzie cena u nas... sie zobaczy  okaze sie ze to bedzie najtansza snajperka na co2  i najmocniejsza  :)
Adikos2050 16.12.2010, h. 12:31 Adikos2050
Rozkładanie repliki żeby wymienić nabój CO2 to rzeczywiście spora wada szczególnie dla "snajperów" bez broni pobocznej... Na filmie widać też, że jest dość duży rozrzut w wynikach rzędu 30fps. To jednak sporo.
Co to jest "Broń poboczna"?
Yfronus 16.12.2010, h. 19:11 Yfronus
shamoth 16.12.2010, h. 15:07 shamoth
10fps rozrzutu to i tak nic w porównaniu z tym co ta replika potrafi czasem wyczyniać więc oscylacja 560-550 ujdzie.
Na drugim filmiku nie dość że fps niski to i rozrzut spory ale to pewnie dlatego, że suwadło bez sprężyny i razem z dyszą dopiero wchodziło w komorę przy ściągnięciu spustu.
thewojtz 16.12.2010, h. 15:13 thewojtz
LUDZIE JAK SOBIE ZWYKŁE SWD SPRĘŻYNOWE TO JAK NIE DOPCHACIE DO PRZODU TEŻ BĘDZIE MAŁO FPS BO UCIEKA!!! gdyby dopchali byłoby te 560-580fps.
thewojtz 16.12.2010, h. 15:13 thewojtz
Na dole dobrze strzelają.
Pik 16.12.2010, h. 15:17 Pik
Fantastyczna maszyneria.
JaiLpl 16.12.2010, h. 15:29 JaiLpl
Jaaaa, wczoraj sprzedałem swoje swd ;(
DDevilPL 16.12.2010, h. 22:28 DDevilPL
Ten wynalazek nie zmienia wcale faktu, że replika nadal jest mutantem. SWD - tylko samopowtarzalne.
feder91 17.12.2010, h. 01:28 feder91
1. Fakt dziwi mnie tak mała moc na CO2
2. Gdy miałem to SWD i M170 w środku przeładowanie jako tako nie sprawiało mi większego problemu, niestety stojąc/kucacjąc/siedząc, niestety leżąc sprawiało większy problem. Myślę że największym problemem był spory ból ręki która to przeładowywała. SWD jest magiczne xD na jednej z strzelanek zdjąłem 2 gości jednym strzałem, nie mam pojęcia jak to zrobiłem xD
3. Mogli by to dopracować, osobiście wolał bym mieć mniej strzałów, a większą moc. W każdym razie nie mam już Bogu dzięki tego SWD, bo wersja która mi się trafiła miała na M170 jakieś 500FPS (niekiedy mniej) na naprawdę niezłych częściach-sprężyna ubita nie byla bo sprawdzałem na innych...
4. Jednym słowem: błogosławieństwo! Całkiem przyjemny system. W każdym razie nie przesadzajmy, wystarczy zdjąć pokrywę, wyjąć jedną część i wsadzić drugą kapsułę... Co w tym za wielki problem?  /chyba że ktoś SWD obładuje sianem i innym maskowaniem, to już fakt, robi się spory problem.
Jak dla mnie SWD nie jest karabinem wyborowym, to zwykły karabin do przedłużenia zasięgu ognia piechoty. Tyle z mojej strony
3. Nie przesadzaj dałoby się zrobić tego SWD, tak, żeby miał te 600fps lub więcej bez większego problemu.
thewojtz 17.12.2010, h. 14:06 thewojtz
Mendi 17.12.2010, h. 08:53 Mendi
Pomysł z konwersją sam w sobie ciekawy, szkoda tylko, że konwersja jest droższa niż replika. Samo wykonanie elementów konwersji nie może być tak drogie. Jeśli faktycznie można oddać na kapsule 100 strzałów, czyli tyle ile na całodniowej aktywnej strzelance, to rzecz jest warta uwagi.
Mimo wszystko wolę jednak swd jako sprężynkę, na m170 mam ok 620fps, a dopasowane i przesmarowane bebechy mają niezłą kulturę pracy i łapa od naciągania nie boli. Przy czym ciężko jest naciągnąć niektóe egzemplarze swd na m150 -  kwestia spasowania bebechów.
Poza tym dochodzi jeszcze kwestai optyki przy ściąganiu dekla, pso-1 jest wysokie (pasuje na ak) ale chińska replika pso dopiera do dekla i trzeba ją by ściągać a później ustawiać.
AFAIK na jaskółce w AK, SWD ITP nie trzeba przestrzeliwać celownika, nawet po jego zdjęciu.
Yfronus 17.12.2010, h. 11:58 Yfronus
W teorii nie trzeba, ale należy uwzględnić fakt, ze szyna na swd a&k jest ze znalu i się pięknie wyciera (dosyć nawet nierównomiernie) przy zakłądaniu/zdejmowaniu lunet, a co za tym idzie, po ściągnięciu bywają problemy z założeniem lunety tak "jak była" wcześniej. U mnie szynę na body połamało całkowicie nokto nsp3, więc założyłem plate z ak i jest w sumie lepiej niż na stocku.
Mendi 17.12.2010, h. 13:55 Mendi
babski 17.12.2010, h. 11:45 babski
Echh również sprzedałem swoje swd...ale cena tej konwersji trochę odstrasza..135 USD to jednak troche dużo biorąc pod uwagę cene samej repliki...
feder91 17.12.2010, h. 17:36 feder91
nikt nie mówił że części do "snajperek" są tanie :P
GHOSTASG 03.01.2011, h. 06:53 GHOSTASG
Bardzo śmieszny   żart ze strony chinoli czy tam kogo!! 550 FPS z Co2 To jakie musi być tam ciśnienie !!!
Mendi 04.01.2011, h. 11:50 Mendi
Kapsuła co2 12g ma ciśnienie 80-100bar, w ak74 gbb na co2 i npasie na max mam 480-490fps, więc dlaczego w swd na długiej lufie i bez blowback nie ma byc 550-600fps?
Korba 05.01.2011, h. 22:08 Korba
Chińczyk przeładowuje jednym paluchem, rzeczywiście. Ale zamek po przeładowaniu zostaje w tylnym położeniu i zamyka sie dopiero przy strzale. Kiepskie rozwiązanie. Realizmu zero. Ja tam zostaje przy springu.
Milosz82 06.01.2011, h. 17:32 Milosz82
Obecnie można kupić to na allegro za cenę 550,-
GHOSTASG 31.01.2011, h. 18:09 GHOSTASG
Szajs idzie za szajsem z Chin!!
Zigger 21.03.2011, h. 21:50 Zigger
Wszystko ładnie tylko problem tkwi w tym że jeżeli skończy ci się gaz to raczej szybko go nie wymienisz a jeżeli chodzi o snajpera to w pewnych sytuacjach wymiania takich żeczy jest ostatnią szansą nie zejścia na respa. Wynik końcowy -> mało praktyczne
KrukPabianice 10.12.2012, h. 16:13 KrukPabianice
Trochę bez użyteczne, chyba że ktoś nie ma siły przeładować... Ale w takim wypadku lepiej kupić elektryka. Nie rozwiązuje podstawowego problemu - przeładowania co strzał, dochodzi jeszcze wymiana kapsułki co 100 strzałów, jeśli ktoś ma lunetę z montarzem i trochę kamuflarzu to juz nie jest tak łatwo zdjąć pokrywę, szczególnie kiedy trzeba to zrobić szybko. Cena też dość wysoka. Lepiej zainwestować w sprężynę 210, hop-up'a i jest świetna zabawa przy większej liczbie FPS'ow niż na gazie.
OnlyPAJDA 24.12.2012, h. 22:24 OnlyPAJDA
aikman84 26.02.2013, h. 13:55 aikman84
nie rozumiem niektórych którzy piszą że trzeba wymieniać kapsułkę co2 i jest to mega problem który dyskwalifikuje instalacje takiej konwersji. Nie wiem czy wiecie ale snajper z prawdziwego zdarzenia nie wali seriami tylko ogniem pojedynczym i celność powinna być 100 %. Załóżmy, że się jedzie na małą strzelankę 4 - 5 godzin, ile wystrzelisz kulek z karabinu "snajperskiego" ?? odpowiedz nasuwa się sama, jedna kapsułka wystarczy.

Pozdrawiam wszystkich snajperów ;-)
Michał
ChaRem 29.06.2013, h. 21:25 ChaRem
Panowie mam pytanie chcialbym sie dowiedziec czy taka konwersja pasuje tylko do a&k czy pasuje takze do GFGWD?!
Indywidualista 22.10.2014, h. 11:16 Indywidualista
Te 560 fps chyba na kulkach 0,2 g? Co będzie na 0,36 / 0,40 ???
Po ilu strzałach fps obniża się?
Ma już ktoś realne z tym doświadczenie?