Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe repliki

Świat, 06.12.2010, h. 22:10, dodał: Promant
46

Sklonowana M4 recoil engine TM, produkcji ArmySRC AKS-74U GBB oraz prototyp WE repliki gas blow back FN P90.



W ofercie sklepu Gunner Airsoft dostępna jest replika full metal ARMY R43 M4 EBB, w cenie 167USD. Replika posiada w komplecie magazynek hi-cap oraz ładowarkę z akumulatorem. Jest to prawdopodobnie sklonowana M4 recoil engine Tokyo Marui. Nie podano czy akumulator jest kopią akumulatorów TM nowej generacji, brak także szczegółów na temat konstrukcji wewnętrznej - jednak replika akceptuje wyłącznie "magazynki hi-cap i low-cap TM nowej generacji". Wartość prędkości początkowej: 360fps.

 

army-r43-01a.jpg" src="/var/images/text/88593/2/aeg-army-r43-01a.jpg" alt="aeg-army-r43-01a.jpg" width="500" height="183" />army-r43-02a.jpg" src="/var/images/text/88593/3/aeg-army-r43-02a.jpg" alt="aeg-army-r43-02a.jpg" width="500" height="186" />

Magazynki hi-cap 300BB, do repliki ARMY R43 M4 EBB, oferowane są w cenie 12USD.

 

armym4-01a.jpg" src="/var/images/text/88593/4/mag-aeg-armym4-01a.jpg" alt="mag-aeg-armym4-01a.jpg" width="500" height="187" />

Już wcześniej pojawiały się informacje, że chińska firma Army Armament ma zamiar skopiować system AEG recoil TM. Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się w połowie 2009 roku. Sądząc po katalogu Army, obok podstawowej wersji M4, planowana jest również M4 Sopmod. Nawet zdjęcia (w tym gearbox'a z systemem recoil) skopiowano tam ze strony TM, poświęconej replice M4 Sopmod. Powstaje pytanie: jak zareaguje na działania Army Armament firma Tokyo Marui, która posiada patenty chroniące system recoil oraz nowe repliki AEG.

 

army_sopmod_catalogue_innerpage.jpg" src="/var/images/text/88593/5/army_sopmod_catalogue_innerpage.jpg" alt="army_sopmod_catalogue_innerpage.jpg" width="500" height="357" />

W ofercie Gunner Airsoft dostępna jest również najnowsza replika gazowa firmy Star Rainbow Co.: AKS-74U GBB. W przeciwieństwie do produktu GHK replika SRC nie strzela po wystrzeleniu ostatniej BB. System działa na podobnej zasadzie jak KSC System7. Replika oferowana jest w cenie: 259USD.

 

gbb-smg-src74u-a.jpg

 

 

 

Zaprezentowano, po raz pierwszy, działający prototyp najnowszej repliki gazowej, nad którą pracuje firma Wei-Techgas blow back FN P90.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.gunnerairsoft.com

www.popularairsoft.com

www.airsoftnews.fr

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
polskipolakpl 06.12.2010, h. 23:47 polskipolakpl
Czy mi się wydaje czy Wei Tech wyrasta na takie gazowe Tokio Marui? 
Brawo WEi! Niedługo każdy maniak znajdzie gaziaka dla siebie :)
Oj jeszcze lata świeltne drogi przed WE żeby zasłużyło na to miano :(
Guest (ID:6452) 07.12.2010, h. 10:25 Guest (ID:6452)
SHOGUN_YAMATO 06.12.2010, h. 23:48 SHOGUN_YAMATO
Hm... z GGB przynajmniej będzie w czym wbierać. Ja zostaję przy AEGach - lubię hi-capy :P Gaziaka mam - Berettę 93R :)
xasistis 07.12.2010, h. 00:11 xasistis
Czyżby w tym AKS dysza ordynarnie zatrzymywała się na BB follower'ze?
Oj chyba tak
ajgor_aa 07.12.2010, h. 00:24 ajgor_aa
Albo jakiś element przed dyszą, miejmy nadzieję. Lepszy rydz niż nic. Do
GHK jest już problem nawet magazynki znaleźć, o materiałach gumowych
wolę nie wspominać.
Pritcher 07.12.2010, h. 02:23 Pritcher
Jangi 07.12.2010, h. 00:38 Jangi
To P90 w ogóle nie ma odrzutu :(
Bo:
1.to jest prototyp
2.bull-pup - jak masz przed chwytem "odrzut" to go mniej odczujesz na rękach, za to z barkiem jest inna sprawa ;)
jan96 07.12.2010, h. 10:26 jan96
hehe no w końcu pistolet maszynowy  :)
Twombly 07.12.2010, h. 15:26 Twombly
Po co mi GBBR które nie ma odrzutu? Gdyby nie to, że jest z przeźroczystego plastiku w ogóle nie byłoby widać różnicy między tą repliką a AEGiem. A to że to jest prototyp - cóż, na filmikach z prototypowymi M14, G36 i Scarem odrzut jest taki sam jak w replikach finalnych.
Jangi 07.12.2010, h. 20:18 Jangi
Bo to bull pup poto wymyślono taka konstrukcje żebby odrzut był jak najmniejszy ; p na barku poczujesz
Michal_CHZW 07.12.2010, h. 21:01 Michal_CHZW
Z tym "odrzutem" to jakiś fetysz czy coś?
Ostra MP5 praktycznie nie ma odrzutu, a w wersji cal.0.22 nie ma go w ogóle, pewnie replika MP5 GBB będzie miała większy blow back... tylko gdzie tu real?
Trudno się dziwić, że P90 nie telepie się jak katarynka.
Promant 07.12.2010, h. 21:18 Promant
To trochę gorzej niż fetysz, no ale cóż, każdy ma swojego hopla. Promant, jak sądzisz, ilu ludzi wśród airsoftowców w ogóle dotknęło kiedykolwiek ostrej MP-5? ;)
Fajniej wypada porównanie M-16 GBB Inokatsu, z ostrą AR-15 z upperem na .22 ;)
Pritcher 08.12.2010, h. 01:18 Pritcher
Na pewno lepiej wypada GBB w M4/M16, a tym bardziej w AK, bo tam suwadło masywne - no ale tu piszemy o pistoletach maszynowych. Może jak zrobią Thompsona GBB to "odrzut" będzie solidny, ale nie w przypadku takiego P90. Tu jest tak samo jak z MP9 - BB słaby - bardziej czujesz, że zamek się rusza w efekcie ruchu powietrza niż uderzeń zamka. 
Z MP5 9mm strzelałem tylko raz, wcześniej z 0.22. 0.22 strzela jak replika, miałem wrażenie jakbym strzelał z AEGa. :P
Promant 08.12.2010, h. 10:22 Promant
Zamiast wymądrzać się z tekstami o pistoletach maszynowych i bullpupach obejrzyjcie sobie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=aANTsFVr4pA [youtube.com] i porównajcie.
Jangi 08.12.2010, h. 12:59 Jangi
Jangi i popsułeś wszystkim feng-shui tym filmem. Szczególnie ostatni Pan, który widać, że wie jak złapać, bo gdyby nie dym z lufy i łuski lecące z wyrzutnika, to by wyglądało jakby z repliki strzelał, w dodatku chińskiej, bo tak niestarannie wykonanej :P.
Ludzie jak Promant napisał, naprawdę strzelanie z ostrej nie kończy się siniakami i urwanym ramieniem od odrzutu (no dobra chyba, że z FAL`a ktoś wykopsa maga jak da radę i mu ręka przy tym nie odpadnie :D ).
Przy P i MP5 praktycznie w ogóle nie trzęsie strzelcem, chyba, że ktoś tego nie potrafi dobrze trzymać.
Tuksiak 08.12.2010, h. 19:21 Tuksiak
Jangi, jeżeli to jest przykład prawidłowego strzelania, to gratuluję doboru ;) Jak jak Tuksiak napisał: tylko jeden człowiek na filmiku umie to trzymać. Nie wymądrzam się, pisze co sam doświadczyłem. Przy długiej serii zawsze coś zadrży, ale na pojedynczym czy strzelaniu burstem, sorry to nie są kałachy. A i kałach odpowiednio przygotowany nie kopie jak wariat - montuje się osłabiacze odrzutu, żeby strzelać wygodnie. Z P90 nie strzelałem - może faktycznie ma silniejszy BB w porównaniu z innymi PM, ale w replikach trudno tego oczekiwać - zwłaszcza przy tej konstrukcji. I tyle.
Promant 08.12.2010, h. 21:24 Promant
Wciągnął mnie trochę głębiej ten temat i poszukałem większej ilości filmików (z racji tego, że nie znam nikogo kto strzelał z prawdziwego P90) i muszę przyznać wam rację, że ten pistolet maszynowy ma mniejszy odrzut niż moja wirówka Frania. Rzeczywiście to kolesie na tym wrzuconym przeze mnie filmiku nie umieją go "poskromić".
A w temacie repliki wypada mi jedynie trzymać kciuki za solidność i bezawaryjność konstrukcji :)
Jangi 09.12.2010, h. 09:32 Jangi
Piotro 07.12.2010, h. 09:26 Piotro
Jeżeli ten SRC będzie dostępny w Polsce i magi będą dostępne w miare rozsądnej cenie (fajnie było by jak by były na CO2) to będzie sie trzeba poważnie zastanowić nad tym systemem.
Amfanatik 07.12.2010, h. 11:52 Amfanatik
Gazowe p90, informacja ta spowodowała... że jest to najpiękniejszy dzień w moim życiu xD
No, banan na twarzy jest ;]
Następny w kolejce pewnie AUG chyba że pociągną serię replik FN co by mnie jeszcze bardziej uradowało ;]
shamoth 07.12.2010, h. 12:04 shamoth
Tadammm :)

Heh jak nie lubię gaziaków, tak to P90 jest takie... śliczniutkie :).
Tuksiak 07.12.2010, h. 19:30 Tuksiak
thewojtz 07.12.2010, h. 13:28 thewojtz
Nie wiem czy sposób montowania magazynka i wyjścia gazu na dół będzie dobrą opcją.
Widmo34 07.12.2010, h. 14:28 Widmo34
P90 gbb cudo.... Niech zrobia wersję z wbudowanym koli... w magu bedzie sporo kul i gazu ( kul prawie tyle co w midach bo ponad 60 tam sie wcisnie napewno ( skoro do magow do mp7 kwa mozna wsadzic 50...)
zaki123 07.12.2010, h. 15:13 zaki123
niech dopracują troche jeszcez to gazowe połączenie maga z repliką, bo im kupa gazu ucieka
Jankus 07.12.2010, h. 16:42 Jankus
W końcu to prototyp. Więc tego typu niedociągnięcia na pewno zostaną wyeliminowane. Osobiście czakam na AUG'a w wersji GBB.
PiotrKa 07.12.2010, h. 16:59 PiotrKa
Army zapowiadało klona SOPMOD-a TM juz przed blisko 2 laty. Opóznienie jest duże - bo było to nowe wyzwanie dla chińskiego reengineringu japońskich oryginałów. Jakościowo na pewno nie będzie porównania do TM - lecz zwraca uwagę moc - 360 fps (na zapewne lufie marnej jakości). Sama wymiana lufy/komory hop-up i gumy na topowe produkty pozwoli zapewne osiągnąć moc rzędu 380-400 fps. Jak wiemy niska moc ograniczała skuteczne użycie Sopmoda TM do CQB - mimo doskonałego hop-upa moc dawała się tam we znaki (w starciu z kolegami mającymi +450 fps). Czas pokaże jak ten produkt Army sie sprawdzi - może wypuszczą jeszcze magi nowego standardu TM? Moze też się okazać że będzie jak w przypadku "Elki" z Army - blowback będzie pierwszą rzeczą jaka padnie...
Kto się strzela w CQB replikami 450+ ? :O
Pies 07.12.2010, h. 18:31 Pies
Dokładnie to samo pomyślałem :P
Then 07.12.2010, h. 18:50 Then
Z tego co się orientuję, to nawet w eLach G&G (pierwowzór Army) padały te tłoki i wynikało to z konstrukcji...
Azur 07.12.2010, h. 19:11 Azur
Pierwsze "potwierdzone" informacje o planach klona Army pochodzą z maja 2009. Wcześniej to były tylko gdybania.
Promant 07.12.2010, h. 21:21 Promant
ZeeMike 07.12.2010, h. 17:01 ZeeMike
Najpierw EBR GBB teraz P90... Czuć, że Święta idą a miejsce pod choinką i zasobność portfela - ograniczone...
możesz śmiało podrzucić pod moją choinkę :D niestety z tym drugim problemem Ci nie pomogę :P
radzio2k 07.12.2010, h. 18:49 radzio2k
majster988 07.12.2010, h. 19:39 majster988
Ja to bym AKM'a gazowego chciał... I żeby kopał jak prawdziwy... Ale to niestety nie jest realne. Jeszcze lepsze byłoby zasilanie zewnętrzne. Magi od AEG itp.
Opforce Daytona Gun i jedziesz- kopie podobnie jak 5,45x39. Zasilany z butli przez mambę, replika w standardzie VFC/LCT/Boyi.
MatriX482 07.12.2010, h. 22:05 MatriX482
Ale to nie 7,62x39... W woju z takiego się strzelało, to potem są wspomnienia
majster988 07.12.2010, h. 23:12 majster988
Frontal 07.12.2010, h. 20:11 Frontal
Fajnie że WE idzie do przodu, ale kurczę, nie oszukujmy się, mogliby się trochę bardziej przyłożyć do niezawodności tych replik.
Obawaim się, że za takie pieniądze lepiej nie da rady. Wydaje mi się, że albo kupimy emkę od WA lub Inokatsu i mamy spokój, albo kupimy coś tańszego i dokupujemy części zamienne/wzmocnione.
Devito 07.12.2010, h. 22:04 Devito
sjzmisiek 08.12.2010, h. 00:55 sjzmisiek
jak dla mnie to całkiem ok takie p90, planowałem sobie kupić marujowskie ale poczekam :) kopniak WE nie jest jakiś mocarny ale mp7 ksc też nie powala , co do rofu mocniejsza spr. powrotna i będzie szybciej strzelać (a nawet może i kopnie mocniej), a jak już ktoś jest fanem zajebiaszczo mocnego blowbacku to pewnie ra-tech coś zaradzi (dociążą bolt i po sprawie) , m14 gbb WE jak wyszło to ze 2 tygodnie po premierze mieli już ładny zestaw części :) WE idzie do przodu, ciekaw jestem ich następnych wynalazków ;)
Mocniejsza sprężyna nie jest rozwiązaniem. Wymaga od razu zaworu o większej przepustowości, najlepiej flaki cylindra gazowego też wymienić na hi-flow żeby miało to siłę się przeładować. Podobnie dociążenie zamka. Niestety, nie jest tu nic takie proste.
Guest (ID:6452) 08.12.2010, h. 17:36 Guest (ID:6452)
zalezy ile gazu replika ciśnie na strzał :) są repliki które marnują sporo gazu bo sprężyny powrotne są za słabe (ale mało takich), nie pisałem tez, że to ma być 2x mocniejsza sprężyna ;) w socomie mk23 ksc np dałem spręzyne 150% od colta i ciut ją przyciełem na powiedzmy ~120% a socom strzela jak strzelał tylko, że kopie prawie 2x mocniej i praca zamka jest szybsza, ale do tego p90 może będzie trzeba inaczej podejść, zobaczymy, narazie to tylko sugestie ;)
sjzmisiek 08.12.2010, h. 22:52 sjzmisiek
rain 09.12.2010, h. 10:30 rain
Gazowa petka! :D
Poproszę jeszcze metalowy upper receiver (tak na pierwszy rzut oka ten jest niekompatybilny z marujowskim) i ułożenie kulek w magazynku tak żeby było widać jak schodzą :)
Raczej o takim magazynku nie ma co marzyć. Gdyby chcieli to zrobiliby od razu, ale to technicznie chyba nie będzie możliwe. Magazynek jest cały z metalu i wiadomo, że chodzi o jego wytrzymałość.
Promant 09.12.2010, h. 21:21 Promant
rain 09.12.2010, h. 22:50 rain
Możliwość techniczna na pewno istnieje. Jeśli dobrze widzę to magazynek nie jest cały z metalu, tyllko ma skorupę z tworzywa. No i gdzieś musi mieć przestrzeń na kulki, a przecież nie w zbiorniku na gaz. Kulki będą prawdopodobnie siedzieć pod zbiornikiem. Starczyłoby puścić "rurę" z kulkami nad zbiornikiem i petunia zyskuje coś czego mi zawsze brakowało przy używaniu realcapów. Inna sprawa że pewnie będzie tak jak mówisz i się zawiodę. Życie. I tak ją kupię ;)
Promant 10.12.2010, h. 00:31 Promant
No, jeśli to jest skorupa z tworzywa...
Durden 15.12.2010, h. 12:37 Durden
Co wy do tego odrzutu się czepiacie ???
Przy tworzeniu broni PDW jednym z głównych czynników jest właśnie zminimalizowanie odrzuty zaraz po amunicji pośredniej która ta broń ma być zasilana ( tu niestety nie zdecydowano jaki dokładnie kaliber ma nosić miano amunicji pośredniej  ) i rozmiarom