Daj cynk
Reklama

Aktualności

PolarStar HPA gearbox

Świat, 12.11.2010, h. 17:03, dodał: Promant
113

Firma PolarStar, która finalizuje prace nad zestawem konwersyjnym HPA do replik ASG AEG, podała przypuszczalną datę premiery rynkowej swojego gearbox'a.



W jednym ze starszych newsów pisaliśmy o, opracowywanym przez firmę PolarStar, "gearbox'ie" HPA - dedykowanym do konwersji replik AEG M4/M16 na zewnętrznie zasilany system HPA. Oczywiście jest to gearbox tylko z nazwy, ze względu na swój kształt - formę zewnętrzną.

PolarStar gearbox pasuje do replik AEG M4/M16, a jego montaż jest bardzo prosty. Wystarczy zamienić GB (usunąć wraz z okablowaniem i akumulatorem) z repliki elektrycznej na gearbox HPA i usunąć silnik z chwytu. Wyprowadzenie wężyka do zewnętrznego zasilania jest identyczne jak w przypadku zewnętrznie zasilanych replik gazowych - poprzez chwyt. Wężyk przeprowadzony jest przez otwór, w którym zwykle mieści się zębatka silnika.

 

Obecnie prace nad zestawem wkroczyły w fazę finalną. Firma PolarStar zapowiedziała, ze przedsprzedaż gearbox'a HPA ma się rozpocząć po 10tym grudnia bieżącego roku. Poniższy film prezentuje terenowy test strzelania z użyciem systemu HPA PolarStar, zamontowanego w replice AEG broni z rodziny M4.

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
iwo303 12.11.2010, h. 17:55 iwo303
gerabox fajnie wygląda ale co on ma dawać przemienić aeg na gbb bez blow-backa?
Potem znawu zmieniać na AEG.Lepiej chyba kupić "gaziaka"
yroli 12.11.2010, h. 18:50 yroli
Celem tego jest chyba mniejsza ilość części i zmniejszenie awaryjności. A poza tym eliminacja akumulatora i choć cząstkowy powrót Świętego Gralla Sun Project...
Ryan88 14.11.2010, h. 22:30 Ryan88
Denis 12.11.2010, h. 18:07 Denis
No wlasnie "Oto Jest Pytanie"
putin57 12.11.2010, h. 18:07 putin57
Hmmm, niezawodny system na zime :)
Jak nie zawodny system na zime, przeciez gaz jak jest zimny to zmniejsza swoja obietosć.
Naszczęście to nie jest na GG więc chyba bedzie dobrze. Ale dla mnie itak to bez sensu.
zajaszcze 16.11.2010, h. 22:32 zajaszcze
Ale powietrze ma bardzo dobre właściwości zimą nawet przy dużych mrozach...
Zambezi 16.11.2010, h. 22:40 Zambezi
Ale nie mówimy tu o powietrzu. Zresztą, powietrze to mieszanina gazów..
Wiedźminos 20.11.2010, h. 01:37 Wiedźminos
A co to jest? ;) HP to? uświadom mnie ;) I dlatego że to jednak jest
powietrze (ta nikczemna mieszanina gazów), b.dobrze zachowuje się
zimą...
Zambezi 20.11.2010, h. 08:30 Zambezi
Promant 12.11.2010, h. 18:08 Promant
To nie jest konwersja na replikę GBB, tylko na system HPA. A co daje HPA to już każdy wie.
Piotro 12.11.2010, h. 18:13 Piotro
Pytenie brzmi: Po ile to i dlaczego tak drogo? Mam nadzieję ze ten system przyjmie sie bo rozwinie to wiele możliwości na airsoftowym polu walki.
vesania 12.11.2010, h. 18:34 vesania
Umożliwia wyplucie astronomicznej ilości kompozytu przy absurdalnej ilości fpsów. Czyli to co większość lubi najbardziej.
Nie, mądralo. Umożliwia skuteczne strzelanie w niskich temperaturach z dobrym ROFem. Posiada też możliwość regulacji, więc ilość fps to kwestia posiadania mózgu. Jeśli ktoś go nie ma, to nie trzeba HPA żeby zachowywał się jak debil.
Promant 12.11.2010, h. 21:10 Promant
Christopher89 12.11.2010, h. 18:35 Christopher89
Super sprawa, czekam na wersje do v.7 (jeśli będzie w rozsądnej cenie ;p).
ziolo69 12.11.2010, h. 18:44 ziolo69
Najgorsza jest ta obrzydliwa butla, którą trzeba taszczyć przy sobie. :/ 
Istnieją może butle które zmieściłyby się do kolby M16? Czysto hipotetyczne pytanie.
Są, ale z tego co widziałem tylko na CO2, powinni mieć na witrynach dla farbiarzy. I już uprzedzając komentarze, nie chodzi mi tu o dwutlenkowe naboje 88g.
Ryan88 14.11.2010, h. 22:35 Ryan88
mg34 12.11.2010, h. 19:22 mg34
oby cena była w miarę normalna. A problem z butlą nie jest problemem :P Wg. mnie pomysł genialny :)
kmieto 12.11.2010, h. 19:25 kmieto
Firma ta planuje tworzenie replik GBB również :) Czy ktoś do cholery wie na czym polega działanie tego GB ?!
Yfronus 12.11.2010, h. 19:27 Yfronus
Hej ha, ja chcę V trójkę.
MICHAL 12.11.2010, h. 19:39 MICHAL
Kolejne rozwiązanie w ASG takie jak w paintbollu. I bardzo dobrze, bo czemu nie korzystać z fajnych patentów. Jeśli dla kogoś stalowa butla HP będzie za ciężka to można zawsze zamontować "kevlarową":) Mam nadzieję, że ten zestaw będzie miał możliwość regulacji FPSów tak jak to można robić w paintbollowych markerach. Jedna replika będzie do lasu, budynków i snajperowania.
Z tego co podają - wynika, że ma możliwość regulacji.
Promant 12.11.2010, h. 21:12 Promant
Maku3225 12.11.2010, h. 19:42 Maku3225
Fajna rzecz. miło by było gdyby do polarstar wypuścił dedykowane kolby stałe do tego systemu - w kolbie mieścił by się zbiornik gazu.
Piotro 12.11.2010, h. 19:45 Piotro
Da nam pancerne repliki z dowolną szybkostrzelnością i ilością fps. I możliwości dla customowców bo ten czarny dół prawdopodobnie będzie można zdemontować i pozostawić sam cylinder z elementami sterującymi.
Stalker 12.11.2010, h. 19:53 Stalker
Tragedia, taka jak na tym filmie. Koleś stoi na środku drogi i wypluwa hi capa za hi capem. Zero realizmu tylko terkot traktora.
Nie każdy lubi realizm, pogódź się z tym :P
SHOGUN_YAMATO 12.11.2010, h. 20:03 SHOGUN_YAMATO
ale kto każe strzelać tak jak on! Na pewno znajdą sie tacy, którzy będą strzelać z tym GB po "ludzku"
kmieto 12.11.2010, h. 20:49 kmieto
To jest test działania, a nie relacja z gry. Gdy np. WE testuje swoje repliki i magazynki gazowe na video to też wywala bez sensu kilogramy kulek. Sprawdza się ROF i wytrzymałość mechanizmu. I tyle.
Promant 12.11.2010, h. 21:16 Promant
Mhm... przyjamniej można się spodziewać, że to będzie działać znośnie a nie ciągle się psuć. Jeżeli GB wraz z butlę i osprzętem zmieści się w ok 1000 PLN to sobie kupię bo to zapewnw dłużej wytrzyma niż GB v2 z M150 :)
SHOGUN_YAMATO 15.11.2010, h. 16:23 SHOGUN_YAMATO
1000zł z osprzętem? Wątpie... ich części są dosyć drogie a na tym polu konkurencji nie mają... grubo ponad 1000 będzie sam GB kosztować zapewne
Zambezi 15.11.2010, h. 16:39 Zambezi
grzechotnik 12.11.2010, h. 20:49 grzechotnik
Ten wyrzut maga mnie rozwalił...
feder91 12.11.2010, h. 21:02 feder91
Zwracacie uwagę na nic nie znaczące szczegóły... Nie chodzi o ich "taktykę" tylko o fakt nasłuchania się jak to strzela. Po wywaleniu 2 magazynków szybkim full-auto nie było słyszalnych zmian w ciśnieniu, syfonowaniu itp...
Co do realizmu, na pewno da większy, niż znany wszystkim dźwięk AEG (silnik zębatki) a w przypadku snajperów, będzie można to ładniej wytłumić... Właśnie! Idealne dla snajperów!! zamiast wymieniać bebechy co jakiś niedługi czas przy sprężynach m170 i wyżej... mamy nawet 690FPS przy idealnej reakcji na spust... Czego więcej chcieć?!
Jak dla mnie bomba... Mógł bym na to wydać nawet ok 1000pln...
A no właśnie! ktoś wie ile takie cudo kosztuje?
Myślę że wyprze to w bardzo szybkim tępie bardzo zawodne jak na te czasy AEG'i...
Tylko pierwsze myśli: kurde co mi poszło? zębatki (ok 200pln) okablowanie... i tak dalej i tak daaaleeej
Tym czasem tam nie ma się co spintolić... Wszystko będzie działać jak należy... wystarczy odpowiednio zadbać :)
Na razie nie ma info o sugerowanej cenie detalicznej.
Promant 12.11.2010, h. 21:18 Promant
Meche 12.11.2010, h. 21:19 Meche
ten wężyk z chwytu popsuł mi uśmiech :/, sa jakieś sposoby na inne miejsce dla butli?
samael16 12.11.2010, h. 22:12 samael16
Ja chcę V3 co tam V2, ja chcę to do mojego AUG :D
Ciekawe tylko jaka będzie tego cena bo pewnie nie taka mała, ale za to wszyscy co mają V2 ucieszą, bo właściwie jedna replika do wszystkiego dzięki regulacji FPS.
I ten dźwięk o wiele lepszy niż teraz w AEG.
jarzab 12.11.2010, h. 23:04 jarzab
Ciekawe czy będzie możliwość włożenia tego do innych replik zgodnych z V2. Mam na myśli MP5. Dziura na selektor jest więc kto wie:)
goren 12.11.2010, h. 23:29 goren
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeden drobny aczkolwiek znaczący szczegół :) Gość wywala pustego maga na ziemię. Zrobi ktoś tak z magazynkiem GBB? ;)
Trzeba zwrocic uwage na to ze jest to filmik testowy, wiec na nim moze nawet poskakac po tym magazynku albo go zjesc... Filmik ma na celu jedynie pokazanie jak dziala ten system...
Graven 13.11.2010, h. 00:07 Graven
Wywalanie pustego magazynka na ziemię to normalny element szkolenia.
Dlatego z M4 GBBR najbardziej przypadły mi magazynki KJW - są najbardziej wytrzymałe z obecnie dostępnych.
WE i WA rozpadły mi sie po paru treningach.
Amadem 13.11.2010, h. 11:49 Amadem
A gdzie tu masz magazynek GBB? Jak ktoś chce realu, to może sobie zrzucać magazynki AEG, choć torba zrzutowa też nie majątek. A tu masz AEGa z zamontowanym HPA, który używa magazynków od AEG.
Promant 13.11.2010, h. 12:31 Promant
pidzejfat 13.11.2010, h. 00:38 pidzejfat
Problem jest-> BB jest tak słaby że albo go nie ma, lub jest bardzo słaby...
Czyli w skrócie: Odświeżony system BV który montuje się do AEG'a (co za paradoks o_O)
Plusy takiego rozwiązania są:
+ regulacja fpsów
+ regulacja ROF'a
+ lepszy odgłos wystrzału niż w AEG'u
+ działa w każdych warunkach
+ niezależny wprkatyce od częsci mechanicznych ( w przeciwieństwie do elektryka)
- butla na plecach
- wężyk
- kupno butli (tak samo jak bateria)
- ładowanie butli 1-2zł za butlę
Co do pytań o chowanie zasilania, nie da się zrobić sensownie wyglądającego i posiadającego dostateczną poejmność cylindra HP/ co2 żeby mieścił się w buffer tube M4 / m16 itp.
Ukesu 13.11.2010, h. 00:45 Ukesu
Ładowanie butli 200 zł ? Plissssss...... jak nie masz pojęcia o czymś to daruj. Ja za naładowanie dużej butli dawałem strażakom (bo u nich łądowałem, jak i nurkowie) 5 zł. I to była normalna cena.
Kolego, to że poprawiłem chodziło mi o butlę koszt ok 200zł HP ładowanie 1-2zł.
A co do nie "posiadania" pojęcia, to miałem kilkanaście gaziaków w tym GBB zasilane zewnętrznie więc "nie ucz ojca dzieci robić", jak sam za bardzo nie ogarniasz tematu...
pidzejfat 13.11.2010, h. 00:56 pidzejfat
Pidżej daj se siana, ten kolega to znafca tematu nie z tej ziemi.
Pik 14.11.2010, h. 16:38 Pik
Lagodkin 13.11.2010, h. 01:33 Lagodkin
A zwykłym kompresorem nie można tego ładować? (Proszę nie obrażać i nie wyśmiewać, po prostu się nie znam na tego typu rzeczach)
Nie, to są ciśnienia rzędu 200-300barów! W zależności od butli 3000-4500psi.
Więc zwykły kompresor olejowy ma te 10-15barów, to za mało żeby napełnić butlę.
Komprezor tylko ma sens do zastosowania stacjonarnego.
pidzejfat 13.11.2010, h. 01:46 pidzejfat
frorider 13.11.2010, h. 02:29 frorider
Są jeszcze pompki takie jak do wiatrówek PCP ale mają "nieciekawe" ceny. Butla i całe okablowanie i tak wyjdzie taniej.
mafo 13.11.2010, h. 11:13 mafo
No i rozwiązał się problem z krytykowanym  Barrett m82a1. Zmiana GB i mamy gazówke zamiast elektrycznej kosiarki
Już się doczekać nie mogę ;)... Barrett wkońcu będzie miał jakieś sensowne bebechy i osiągi.
Sabretooth 13.11.2010, h. 13:54 Sabretooth
Augustus 13.11.2010, h. 12:00 Augustus
Mnie interesuje wersja kompatybilna ze standardem v3. Maruiowski AUG byłby moją pierwszą ofiarą wymiany GB na tego HPA.
Marzy mi się AUG HPA + granatnik... mmmmm ;]
Piotro 13.11.2010, h. 12:19 Piotro
Mi sie marzy taktyczny ak z burstem zamiast auto :) Tylko kiedy te ceny będą :D
Sticker 13.11.2010, h. 12:39 Sticker
Pokazywany był na filmiku jeśli dobrze pamiętam to jeszcze z prototypem tryb burst. Jestem ciekaw kiedy zrobią z porządnym blow jobem takie cudo :D wtedy do M82 można wepchać:)
benizo 13.11.2010, h. 13:07 benizo
Kurde, mimo braku ruchu zamka, czekam na ten 'gb' wolę taszczyć butkę i wydawać na HP niż martwić się o zębatki, szkielet i tak dalaj. Szczególnie zimą.
jason.jerusalem 13.11.2010, h. 13:42 jason.jerusalem
Super. W nosie mam butle, napełanianie, itp. jeśli mogę mieć replikę w której nie ma się co zepsuć i mogę regulować w zależności od potrzeb fps. 
Żegnajcie ułomne i problematyczne AEGi!
Fuzja najlepszego z dwóch światów: niezawodność/skuteczność PB i realizm AS.
BlazakoV 13.11.2010, h. 15:12 BlazakoV
A za rok skopiują to chińczycy. Skutek? W ręce nieodpowiedzialnych dzieciaków zamiast chińczyków z ~400fps wlecą wynalazki z 600++fps (mówię tu o "Mamoooooo kup mi te emszesnaściie bo sie popłaceeeEEEE!!!" a nie graczach ASG). Tylko czekać aż jeden baran drugiego porządnie podzurawi - w końcu okularki BHB z garażu taty to wystarczająca ochrona - i jakiś kreatywny politych "dla dobra naszych dzieci" zafunduje nam drugą "walkę z dopalaczami" tylko z "niebezpiecznymi zabawakami" roli głównej. OK, uprawiam czarnowidztwo, tak samo mówiliśmy jak wchodziłypierwsze chińczyki, ale taki sprzęt to już zdecydowanie nie jest zabawka, i szczerze powiem sam bałbym się na strzelankę coś takiego wziąć...
Z drugiej strony, może rozwinie się rynek "skorupek", tzn body i gearbox kupowane oddzielnie. Chcesz lanserski GBB? OK. Silny HPS? Żaden problem. Cichy AEG? Nie ma sprawy.
Masz bujną wyobraźnię...
Szczerze wątpię żeby Chińczycy zabierali się za tego typu projekty, to są wielkie nakłady $$ na nowe maszyny wdrożenie produkcji itp,
Gdyby to rzeczywiście był popularny i powszechniedostępny system napędzania replik (coś jak Gearboxy od Marui) to co innego...
Na razie to raczkuje...
pidzejfat 13.11.2010, h. 16:05 pidzejfat
Dużo za bardzo dramatyzujesz kolego. Chińczycy tego prędko nie skopiują. A co za różnica czy chińczyk czy markowy? Ten i ten (teoretycznie) by miałregulacje fps. Więc nie wiedzę problemu. Jedynie że chińczyk pewnie byłby tańszy wiec przez to bardziej dostępny.
Sticker 13.11.2010, h. 17:39 Sticker
MICHAL 13.11.2010, h. 15:40 MICHAL
Już nie przesadzajcie z tym ładowaniem butli - przy kalibrze i wadze kulek ASG to wystarczy tankować raz na rok i będzie można oddać z milion strzałów :) Co do dostępu do HP to najlepiej pogadać z ekipami "malarzy", zazwyczaj mają wszystko co potrzeba. Podejrzewam, że wystający/dyndający przewód będzie mocowany na sztywno do uchwytu, tak jak to jest w markerach paintbollowych. Oto mój przykładowy zestaw zasilający HP za 350 zł ;)
http://www.boyztoyz.pl/sklep/paintball-systemy-hp-csvs/dxs-inspier-pure-energy-48cu-0-8-l_10091.html [boyztoyz.pl]  
http://www.boyztoyz.pl/sklep/paintball-systemy-hp-csvs/mamba-z-on-off_13290.html [boyztoyz.pl] 
http://www.boyztoyz.pl/sklep/paintball-kamizelki-taktyczne-spider-tactics-cyi0/spider-pokrowiec-na-butle-1-1-i-1-5-l_12820.html [boyztoyz.pl] 
 
BalzakoV, zgadzam sie z Tobą - uprawiasz czarnowidztwo ;))
Prezes_____ 13.11.2010, h. 17:40 Prezes_____
Jakby pomyślał na filmiku i wycelował to nie zużyłby dwóch magów ;-)
Zambezi 13.11.2010, h. 17:48 Zambezi
Zapewne... ;>

Wiadomo coś o tym czy będzie on dostępny w Polsce? Kontaktował się ktoś w sprawie ceny?
Meche 13.11.2010, h. 18:16 Meche
a moze mała butla HP w atrapie granatnika ? hmm
Dokładnie o tym samym pomyślałem :) Małe butle do paintballa, np. http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info.php?cPath=24_25&products_id=257 [rap4.pl] mogłyby się pewnie w takim m203 zmieścić. Niestety taka masa z przodu repliki może być ciężka do zrównoważenia. Moim zdaniem trzeba poczekać na samą aparaturę HPA - jak się przyjmie, to pewnie pojawią się na rynku kolby czy właśnie atrapy granatników robiące za butle na gaz.
TheTrueAhmeD 13.11.2010, h. 18:57 TheTrueAhmeD
Gdyby to było dobre rozwiązanie, to już by było używane. Taka butla starczyłaby max na ok 300 strzałów, zmieniałaby totalnie wyważenie repliki, granatnik sam w sobie traciłby sens (brak jakiejkowliek funkcji oprócz maskowania) Poza tym ten zbiornik ma większą średnicę niż 40mm... CO już samo w sobie dyskfalifikuje to na starcie.
Odnośnie butli na plecach to jest tylko kwestia przyzwyczajenia i obycia się.
Ja się przyzwyczaiłem...
pidzejfat 13.11.2010, h. 20:53 pidzejfat
Pidzefajt jesteś zabawny. Chińczycy też uważali że jeśli coś byłoby warte używania to już zostałoby wynalezione dawno temu przez ich przodków. Dlatego w XIX wieku próbowali walczyć za pomocą szabel i kung-fu z haubicami i karabinami. Wiadomo jak to się skończyło. 
A jeśli chodzi o wężyk to tu wszyscy dramatyzują, przecież replikę podpina się już do siebie zawieszeniem to czemu nie wężykiem.
jason.jerusalem 14.11.2010, h. 02:37 jason.jerusalem
Tak jak zwykle osoby, które nie mają wiedzy na dany temat i nigdy nie miały w rękach czegoś mają największą wiedzę i uczą innych-> ostatnio zauważyłem, że jest to bardzo typowe...
Znam się na tego typu replikach i chciałem wyjaśnić co po nie które kwestie, a okazuję się że nic nie wiem na dany temat?
pidzejfat 14.11.2010, h. 10:18 pidzejfat
Nie. Ale ja na przykład znam się co nieco na kwestiach innych niż HP, i wydał mi się zabawny komentarz "jeśli to byłoby dobre, to już ktoś by to wymyślił". Tego typu stwierdzenia zawsze tylko hamowały postęp i nigdy nikomu nie wychodziły na dobre.
Nie powiedziałem ani słowa na temat Twojej wiedzy o technice zasilania replik etc. :)
jason.jerusalem 14.11.2010, h. 19:31 jason.jerusalem
Johann 13.11.2010, h. 23:05 Johann
Chciałbym biegać za tym ziomkiem i zbierać jego magi.
BOA_Daniel 14.11.2010, h. 00:37 BOA_Daniel
Dla snajperów taka butla 300 strzałów w kolbie, np. do SR25 spokojnie by wystarczyła, więc nie jest to taki głupi pomysł. Mi też spokojnie starczylo by na standardową weekendową strzelanke te 300 strzalów. Ewentualnie 2 taka butla w zapasie i nie trzeba się przejmować tym kabelkiem, bo nie chodzi o butle na plecach itp. bo mozna ją przecież w ąłdownice wsadzić, tylko, że zawsze można się zachaczyć tym wężykiem o coś.
mi jeszcze chodzi o to, że np. jest jakaś strzelnica airsoftowa dla cywil(u nas to czesto jest), masz na sobie replikę, musisz odpiąć wężyk dać gnata podpiąć wężyk. W jak to wejdzie to zaczynam zbierać kase na HPA, bo nie mam szczęścia do AEG.
Co do wyważenia to aktualnie w mojej eMce mam odważnik stalowy w prowadnicy, bo front jest za ciężki, myślałem, że zamiast do granatnika to zrobić butle, która jest imitacją m203(niedosłowna)
Meche 14.11.2010, h. 09:35 Meche
a zawieszeniem taktycznym to juz sie nie mozna zachaczyć? :) toć tam jest zaworek, sie zachaczy to się podczepi od nowa w dwie sekundki :)
Neonov 14.11.2010, h. 12:11 Neonov
Neonov 14.11.2010, h. 12:09 Neonov
tak na prawde to  dopiero HPA + ruchomy zamek GBB = pełen posik. Co do wężyka.. jeden drobny czarny paseczek wiecej czy mniej.. ja dla mnei bez wpływu na "klimat", a co do butli - mieści się idealnie w zwykłym molowym pokrowcu na "camelbaka". tak więc mocno kibicuje tej opcji zasilania.
Ryan88 14.11.2010, h. 13:55 Ryan88
Aegi są awaryjne, a HP podobno działa w zimowej aurze. Jestem jak najbardziej za i już
odkładam kasę.
Pik 14.11.2010, h. 16:54 Pik
1. Dla mnie producent podchodzi zbyt delikatnie do tematu. Konwersja powinna obejmować montaż butli w kolbie i koniec. Jakieś wystające węże czy cośtam to dla dzieci bawiących się w pejntbol, które muszą się popaprać farbą, żeby się przyznać, że dostali.
Cena będzie prawdopodobnie dość spora i oferowanie śruby szóstki, wystającej z chwytu pistoletowego, jest rozwiązaniem lekko nędznym.
2. Film promujący jest wykonany od początku do końca jest amatorszczyzną. Pomijając fakt, że jakiś przybłęda przebiega przez linię ognia to pokazuje tylko jakiegoś klekota, który tak na dobrą sprawę nie mówi nic.
Jeśli ten girbox jest wykonany jak ten film to jestem pewny, że go nie kupię, bo amatorką wieje.
3. Wchodząc z nową technologią powinni walić z kopyta, a nie cackać się z półśrodkami. Mogli wejść z bardzo dobrym sprzętem na rynek, dogadując się z którymś z producentów. Mogli sami karabinek zrobić. Prawdą niestety jest, że zrobili ćwierćśrodek.
Ad1. A jeżeli ktoś nie ma kolby stałej? Co zrobił byś w
mp5 z kolbą składaną? Wystający kabel to detal z którym można się
pogodzić. Lepiej mieć aeg'a brzmiącego jak szlifierka? ;) Butla w kolbie miała by bardzo małą pojemność.
Ad2. Film ma jedynie pokazać jak to strzela, dźwięk, brak spadku
szybkostrzelności czy też samą szybkostrzelność, zasadę działania
pokazują inne.
Ad3. Półśrodek? Regulowane fps'y, rof to półśrodki?
Bezawaryjna praca i montaż w każdej replice to półśrodki? Ktoś już
pisał, mają zamiar zrobić całą broń gbb. A taki system to rewelacja.
Zambezi 14.11.2010, h. 17:14 Zambezi
Ad1. Nie robiłbym składanej kolby
Ad2. Film może pokazywać również grę w szachy. Prezentując jakiś wynalazek możesz mieć buteleczkę z winkiem w rękach i mówić lekkim węszykiem :D. Możesz też występować schludnie i prezentując coś solidnie.
Ad3. Tak jak pisałem. Półśrodek, jeśli nie ćwierćśrodek. Takie coś powinno być robione jako kompletny system zawarty w replice. Nie piszę, że ten girbox jest do bani. Do bani jest otoczka marketingowa. Troszkę szkoda, bo pomysł niezły. Poza tym psuje się wszystko i bez wyjątku. Coś jest tylko nieco bardziej niezawodne niż coś innego.
Pik 14.11.2010, h. 19:14 Pik
Ty byś nie robił, ale jak ktoś by chciał to co?
Ten film pokazuje tylko i wyłącznie że to istnieje i działa, nie jest to film marketingowy, zamieścili to na swoim facebooku, na youtube żeby pokazać że jakieś postępy są...
Naprawdę widzisz tu jakąś kampanię marketingową?;)
No i... troszke szkoda? Mnie tam ten system przekonuje, nawet nie muszą go reklamować ;)
Zambezi 14.11.2010, h. 19:23 Zambezi
1.Wężyk może nie jest ideałem ale innej możliwości nie ma. Wolę mieć butle w plecaku i 5000 strzałów niż mieć w plecaku 10 kolb ze zbiornikami na 300 strzałów w każdej
2.Jeśli chodzi o filmik to z jednej strony uwazam ze taktyka nie byla tutaj najwazniejsza ale mogli sie dużo bardziej postarać.
3.Dla mnie wydanie samego gearboxa jest dużo lepsze niż całej broni.
Wiekszosc
osob ma juz wlasne karabinki wiec prosciej jest im kupic sam gearbox.
Kazdy moze sobie zlozyc replike taka jaką chce i po prostu dokupić
gearbox.
mokular 15.11.2010, h. 02:20 mokular
Olek96 14.11.2010, h. 18:31 Olek96
I nagle w tym temacie wychodzi, że nikt nie kocha AEGów, są złe, piszszczą itp, itd...  Przecież ten GB HPA też nie wydaje niewiadomo jak cudnych dźwięków.
Może strzelajmy się z proc? One będa wydawać odgłosy jak prawdziwe :D
feder91 14.11.2010, h. 18:32 feder91
To samo pisałem... Film nie ma pokazać uber pro taktyki, tylko ukazanie jak to "strzela" w warunkach "strzelankowych"...
Osobiście też zacznę zbierać na takowy gearbox... Pewnie jego cena na polskie będzie wynosiła mniej więcej tyle co mechabox systemy...
A ten dźwięk (który przypomina strzał a nie szlifierke jak kolega wyżej wspomniał) no i regulacja FPS... Myślę że to zrobi kompletną rewolucję w ASG :D
Po za tym samemu można zrobić podobny patent... Tyle że nie będzie auto (przynajmniej nie widziałem żeby gość miał) -Na którejś z majówek ASG (bodaj 2007/2008) był gostek który zrobił sobie własną gazówkę, do kolby wkładał butlę greengasu, miał dodatkowy zbiornik który utrzymywał mu taką samą ilość FPS, i miał z tego co pamiętam regulację tych FPS :D

/Nie tyle co nikt nie kocha, ale każdy ma po prostu dość ich awaryjności i dźwięku który kaleczy uszy ;)
To, że pisałeś nie oznacza chyba, że cały świat musi uznać wyższość Twego zdania nad głosem reszty?
Film jest do bani i tyle. Robi złą reklamę produktowi.
Pik 14.11.2010, h. 19:18 Pik
Podobnie, jak Twojego zdania Pik.
System jest kompletny, a że Tobie nie odpowiada, to Twój problem. Masz swoje zdanie - ok, ale nie zaczynaj przepychanek słownych w komentarzach, co, jak widać po kilku przypadkach, chyba lubisz. Nie przesadzaj , bo zaczyna się z tego robić spam.
Nie bardzo też wiem gdzie sobie wyczytałeś, że to film "promocyjny" czy promujący produkt. To jedynie pierwszy prosty filmik z pierwszego przestrzelania zainstalowanego zestawu. Więc może jak już tyle piszesz, to pisz zgodnie z rzeczywistością, a nie z tym co sobie ubzdurałeś.
Promant 14.11.2010, h. 21:50 Promant
ROBI bardzo dobrą reklamę! 'Jak kupisz ten GB będziesz taki fajny że nie będziesz musiał zbierać magów' , albo jeszcze będą do Ciebie wracać bo jesteś taki fajny.
thewojtz 15.11.2010, h. 08:58 thewojtz
Promant, nie stosuję przepychanek osobistych i tu daleko mi od tego. Chodzi mi tylko o to, że jeśli jesteś z producentami w kontakcie to niech zatroszczą się nieco o oprawę medialną. Po prostu szkoda, że dobry produkt (wedle mnie szkoda, że nie cały system, ale przyszłość jest niewiadoma) tak prezentują. Tyle i przestań mi pisać, że sobie coś ubzdurałem, bo niegrzeczne się to robi.
Pik 15.11.2010, h. 12:51 Pik
OK. Jak Ty nie będziesz pisał w ten sposób, to ja nie będę pisał, że sobie coś ubzdurałeś.
Promant 15.11.2010, h. 21:01 Promant
Fajne zasady na wmasg panują.
Pik 15.11.2010, h. 22:00 Pik
jebutek 14.11.2010, h. 22:21 jebutek
Kompletnie się na tym nie znam, więc czy były ktoś tak miły i poratował linkiem do ustrojstwa które służy do nabijania takich butli?
frorider 14.11.2010, h. 23:19 frorider
Ustrojstwo takie to mają strażacy i niektóre sklepy dla nurków. Ogólnie kompresor wyciągający 300 atm to bardzo droga zabawka jak do użytku domowego:) Jak chcesz sam nabijać małe butle to najwygodniej z następnej dużej butli albo czymś takim (plus odpowiednie przejściówki):
http://www.kolter.pl/kategorie/Wiatr%C3%B3wki%20i%20akcesoria/Akcesoria%20zasilaj%C4%85ce/Pompka_do_PCP_BROCOCK__Energizer_ [kolter.pl]
thewojtz 15.11.2010, h. 08:51 thewojtz
A może koleś ma tyle hajsu, że nie obchodzi go to, że zostawił jakiś mag za sobą...
CoVLord 15.11.2010, h. 14:36 CoVLord
ile to kosztuje ??
Saillupus 15.11.2010, h. 14:44 Saillupus
jedno głupie pytanie...
na zdjęciu widzę srkę... czyli do body od SR można zwykłą V2 włożyć? czyli i ten patent będzie działał w SR25? ;D
DDevilPL 15.11.2010, h. 18:09 DDevilPL
Jeżeli to będzie tak słabo powtarzalne jak gazówki Wella/G&G, to nie ma mowy, żeby snajperzy się rzucili na Polar Stara. Musiałoby to ustrojstwo reprezentować standard Tanaki. Dopóki tego nie będzie, dopóty rynkowa pozycja snajperek AEG i springów będzie niezagrożona. Czekamy na reckę...
A gdzie tu masz "gaz"? W sensie gg czy co2?
Promant 15.11.2010, h. 21:03 Promant
A powietrze nie jest gazem? Miałem na myśli modele G&G i Well napędziane Green Gazem.
DDevilPL 15.11.2010, h. 22:48 DDevilPL
Jest. Ale Ty nie piszesz o replikach "na powietrze". Właśnie na to zwracam Ci uwagę: co porównujesz? Czy to jest system na green gaz albo CO2? Nie, to HPA. Porównaj sobie własności i efekty zastosowania - choćby w niskich temperaturach. Różnice rozprężania. Jaki sens ma w tym kontekście Twoja wypowiedź?
Promant 16.11.2010, h. 09:09 Promant
Skoro Tanaka może zrobić replikę snajperską na GG, która daje 551,551,550,551 fps, to dlaczego niektórym firmom wychodzi to gorzej - otóż nie ma znaczenia jak gaz się rozpręża, ale czy układ jest szczelny i czy uszczelki działają prawidłowo. To samo dotyczy powietrza, na youtube są filmiki Tanaki na HPA, która to firma gwarantuje superpowtarzalność strzałów.
DDevilPL 16.11.2010, h. 21:35 DDevilPL
No tak, ale jakoś ten gaz musi wypchnąć kulkę z mechanizmu, więc może i w kapsułce jest sprężony OK, lecz podczas oddawania strzału się rozchodzi i fpsy spadają.
Olek96 16.11.2010, h. 22:02 Olek96
A może dlatego, że GG w sumie jest stosowany jako płyn, który daje swoją moc właśnie z przechodzenia ze stanu ciekłego do lotnego, wytwarzając ogromny spadek temperatury.
CO jeśt pośrednie między GG a haj preśur er i daje tzw dobrą średnią pomiędzy jednym, a drugim.
Żeby sprężyć powietrze do stanu płynnego ... gratuluję pałera takiego sprzętu.
Chodzi przeca o temperaturę wrzenia medium napędzającego. Normalna fizyka.
Sprężone powietrze daje, z łatwo dostępnych gazów, najmniejsze zmrożenie uszeczelek itd. To zapewnia absolutnie najlepszy współczynnik efektowności pracy do niezawodności z łatwo dostępnych mediów.
Bez wątpienia zatem system jest niezawodny (jak na gaziaka) do granic rozsądnych możliwości, co nie zmienia mojego podejścia, że to półprodukt :P.
Pik 17.11.2010, h. 00:07 Pik
otóż nie ma znaczenia jak gaz się rozpręża
No chyba sobie żartujesz. Według Ciebie nie ma zatem różnicy między GG i CO2. A tym bardziej powietrzem?
Innymi słowy: nie ma znaczenia co stosujesz do napędu? No to trzeba uświadomić wszystkich, w tym producentów replik, że się mylą. I wszystkich graczy, że różnice własności gazów nie istnieją, a warunki atmosferyczne nie mają wpływu, bo Tanaka robi "szczelną" replikę. Gratulacje. Jedna wielka zbiorowa halucynacja, dobrze, że to wykryłeś. :)
Promant 17.11.2010, h. 10:22 Promant
Oczywiście, że są różnice, ale POWTARZALNOŚĆ będzie zależała od stopnia szczelności i jakości materiałów z jakich będzie wykonany układ, a nie od rozprężalności powietrza. Mimo, że uszczelki nie będą twardnieć jak w wypadku np. CO2, to nie znaczy, że produkt od razu ma być perfekcyjny. Uważam, że zbytnio się idealizuje tę konwersję. Kto dzisiaj używa gearboxa v1 Tokyo Marui? Mało kto, bo pojawiły się lepsze propozycje. Myślę, że za 2 lata konkurencja będzie wystarczająca, żeby tego typu wynalazki trzymały jakiś poziom.
DDevilPL 18.11.2010, h. 16:07 DDevilPL
Gdzie tu "idealizuję" tę konwersję? Odnoszę się wyłącznie do Twojej wypowiedzi. I niestety nie masz racji - nie tylko szczelność układu się liczy, choć oczywiście ma niebagatelne znaczenie.
Promant 18.11.2010, h. 22:55 Promant
To dlaczego Tanaka daje 551 551 550 551 fps zarówno na GG, jak i na HPA? Bo kwestia powtarzalności jest kreowana przez prawa ryku, powiązane z jakością, trwałością, spasowaniem, rodzajem materiałów z których są wykonane części i w końcu z ich kosztem produkcji/montażu. Drugorzędną rolę odgrywa rozprężalność.
DDevilPL 19.11.2010, h. 03:33 DDevilPL
To mało ta Tanaka daje, mój Ares wyciąga stabilnie na GG 590fps, na CO2 max. 680fps a na HP, no cóż, wolę nie pisać, ale ponad 700.
A co do tego:
"Drugorzędną rolę odgrywa rozprężalność", no po prostu się zlałem ze śmiechu.
Przyjdź w zimie z Tanaką i zobaczymy twoją powtarzalność fps.
Oczywiście dobre wykonanie to podstawa, dlatego chińska kopia mojego Aresa, jest tylko chińską kopią :D.
GZ 22.11.2010, h. 21:24 GZ
Zambezi 16.11.2010, h. 07:55 Zambezi
Za ok 2 tygodni ma być znana cena (tak mi napisali). Małym problemem może być to, że nie mają dealerów w Europie, przynajmniej ja żadnego nie znalazłem.
Zambezi 16.11.2010, h. 20:42 Zambezi
Nowy film dotyczący systemu! http://www.youtube.com/watch?v=7RH9MF2_8sE [youtube.com]
Już lepszy niż poprzedni :D.
.
To niestety tylko prototyp, ale wiadomo kiedy będzie blołbak z hardkikiem?
Pik 17.11.2010, h. 00:11 Pik
shamoth 17.11.2010, h. 14:25 shamoth
Mam nadzieje, że na v2 się nie skończy i zrobią kiedyś v3, cobym mógł w FAL'a wrzucić ;]
Zambezi 17.11.2010, h. 19:54 Zambezi
Zrobią napewno... pytaniem bardziej powinno być czy w tym da się samemu dyszę wymienić.
DDevilPL 21.11.2010, h. 02:35 DDevilPL
Na forum AirsoftGi pojawiło się info na temat ceny - ma ona wynosić 400 dolców. Koszt sprowadzenia tej konwersji po uzwględnieniu cła, vat-u, kosztów dokumentacji - będzie wynosić w najlepszym wypadku 1600 do 1800 zł.
Full 22.11.2010, h. 00:40 Full
No, to cena nie bardzo "dla ludu" :(
GZ 22.11.2010, h. 21:34 GZ
Jeśli chce ktoś tańszy zamiennik, to SRC wypuściło takie coś już kawałek czasu temu.
http://www.titano-store.com/immagini/Prodotti/Big/KIT_CO2_X_M4__SRC__FULL_METAL_1_1016.jpg [titano-store.com]
A zamiast gniazda kapsułek CO2 trzeba wstawić mambę paintbalową.
Zambezi 26.11.2010, h. 19:19 Zambezi
Mhm, dobre ;) okazuje się że filmik z newsa, to filmik ze zlotu ;) http://www.youtube.com/watch?v=13vJO_2R-FA [youtube.com]
Full 26.11.2010, h. 21:18 Full
hehe, no dobre :)
senkuPH 24.01.2011, h. 19:54 senkuPH
Panowie... jakieś wieści co do dostępności tego cuda ?
Dopłynęła do mnie gotówka, a zanim to się pojawi, to pewnie to przejem :( Pomocy :(
Ktoś wie coś na ten temat ? ?
Pozdrawiam.
xxdementor16 16.06.2012, h. 22:57 xxdementor16
Proszę o pomoc szukałem tego sprzętu bez rezultatu tylko parę butli znalazłem.Jak ktoś ma link do sklepu to proszę o przesłania Z góry dziękuję!!!