Daj cynk
Reklama

Aktualności

Czeski Vzor 58

Świat, 06.11.2010, h. 20:58, dodał: Promant
55

Na rynku dostępne są zestawy pozwalające stworzyć replikę ASG AEG czeskiego karabinka Vz.58. Wkrótce ma być oferowana także kompletna replika AEG.



Airsoftpro.cz oferuje zestawy pozwalające stworzyć replikę ASG AEG czeskiego karabinka Vz.58. Trudno je nazwać "konwersjami", gdyż, z wyjątkiem gearbox'a, są to kompletne repliki full metal, w których większość elementów wykonano w technologii CNC od podstaw i które posiadają wiele elementów z ostrego pierwowzoru (np. podstawa muszki, kolanko gazowe, kolba itp.). Tak więc nie potrzeba repliki AEG do stworzenia AEG Vz.58. Wystarczy dokupić kompletny gearbox V.3 dedykowany do replik AK.

Lufa wewnętrzna wykonana jest z mosiądzu, a komora HU CNC to wersja zaprojektowana całkowicie do tej konkretnej repliki. Wersja Vz.58-P kosztuje CZK 12,990.00 (752.13USD). W komplecie magazynek typu hi-cap, o pojemności 600BB i oryginalny pas nośny czeskiej armii.

 

 

Dostępna jest już także wersja Vz.58-V, z metalową kolbą składaną, w cenie CZ K13,30 (770.16USD).

 

Niedługo na rynku ma się pojawić kolejna propozycja AEG Vz.58, firmy Guru Upgrade, tym razem, według podanych informacji, jako kompletna replika i z 5 letnią gwarancją. Replika ma kosztować CZ 10,000 (571USD).

 

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kelly 06.11.2010, h. 22:12 Kelly
Idealny na VietCong :)
Ze wzglendu na duze zainteresowane v Ceskej republice karabinkem SA58, ktory jako jedyny vshodnim bloku neakceptowal klony AK i zrobil swojom broň,doskonalsom od AK ,calkowite na innym technicnym rozwiondzaniu, w kturym bylo duzo nowocesnych rozwiondzan, zacely nezalezne na sobje robit te konwerzije ,kilka firm prakticzne w tym samym case. Pierwszy przysli s konwerzijom z firmy Airsoftguns.cz
 
http://www.airsoftguns.cz/article.php?&id=170 [airsoftguns.cz]
 
Ktury ale mial duzo ustempuv oprotiw originalnej werzii.
Jako drugi podjela se tego firma AirsoftPro,o kturej jest tu jus pisane, no ostatni a mysle ze najbardej udany bede wytwor od firmy Guru upgrade,kde jus zrobiono gearbox taki,ze by zachowano prawdiwy ksztalt broni.
 
http://www.guruarms.cz/ [guruarms.cz]
JURA 09.11.2010, h. 07:40 JURA
seger 06.11.2010, h. 22:29 seger
5 lat gwarancji :) ciekawe :)
Jak tam nie ma GB(więc go gwarancja nie obejmuje), a całość jest robiona na maszynach CNC z elementami ostrego, to można poszarżować z gwarancją.
Pritcher 07.11.2010, h. 01:16 Pritcher
" jako kompletna replika i z 5 letnią gwarancją."
Wilq_pl 07.11.2010, h. 09:16 Wilq_pl
Mike007 06.11.2010, h. 22:30 Mike007
no i takich ulepszen to ze wszystkich broni chyba kałasz poczciwy ma najwiecej;] mi i tak bardziej podoba sie kałąsz choc to na pewno jest praktyczniejsze i lepsze ale co tam ;P
Sabretooth 06.11.2010, h. 22:32 Sabretooth
Ciekawa ta raplika nie powiem, chociaż do np. AK z Inokatsu to jej daleko.
johny1mob 06.11.2010, h. 22:44 johny1mob
paskudne to niemiłosiernie ;p
1beduin 06.11.2010, h. 22:53 1beduin
Super. Piękna czeka konstrukcja, mająca niewiele wspólnego z kałachem
Maza94 06.11.2010, h. 22:59 Maza94
Jak zobaczyłem tą replikę obudził się we mnie duch OFP i ArmA i pierwsze co przyszło mi na myśl to:
http://www.arma2.com/images/stories/weapons/arma2weapons_Sa58Vacog.jpg [arma2.com] :D
Ajsquad 06.11.2010, h. 23:31 Ajsquad
Brzydkie to jak noc :D Napewno znajdą się pasjonaci lub maniacy którzy poprostu chcą ją mieć by Lansować nią na polu walki :D
Gandzialf 06.11.2010, h. 23:36 Gandzialf
Podoba mi się.
Adi.K 06.11.2010, h. 23:41 Adi.K
Zakochałem się... Tylko cena powala.
Ciekawe czy stworzą SKS (Type 56).
scuro 06.11.2010, h. 23:59 scuro
Adi.K, czemu mieli by stworzyć?
Bo uważam, że jest piękny. Replika była by wspaniałym uzupełnieniem kolekcji "tworów bloku wschodniego".
Adi.K 07.11.2010, h. 15:12 Adi.K
Stalker 07.11.2010, h. 00:18 Stalker
Lubię kałasze, ale ten jest okropny.
Pewnie dlatego że to nie NIC wspólnego z konstrukcją Kałasznikowa.
Pritcher 07.11.2010, h. 01:14 Pritcher
Dread 07.11.2010, h. 00:52 Dread
To nie jest kałasz.
Kelly 07.11.2010, h. 07:51 Kelly
Dziwne, ich replika jako dokup GB jest droższa niż jak będą sprzedawać jako kompletną.
Promant 07.11.2010, h. 10:27 Promant
To nie ich replika. To dwie osobne firmy. I do końca nie wiadomo jak będzie wykonany produkt, który ma dopiero trafić na rynek.
Maciastek 07.11.2010, h. 10:35 Maciastek
Zrobili replikę która z wyglądu i zastosowanych materiałów bardzo przypomina ostry odpowiednik i dodają hicapa? na 600kulek? Tego nie rozumiem. Do tego wysoka cena- ale to zrozumiałem, za jakość się płaci, a w tym przypadku stoi ona na najwyższym poziomie.
STEN g 07.11.2010, h. 11:00 STEN g
kompletna replika z mechaboksem sie już produkuje, robi tą repice CA
Lutczyn 07.11.2010, h. 11:48 Lutczyn
Nigdy mi się nie podobała ta broń ale cieszy fakt,że pojawiła się replika tej mało popularnej  na świecie szturmówki.
Ghost10 07.11.2010, h. 12:35 Ghost10
ooo aż 5 lat gwarancji?? Tak dużo?
dodge6666 07.11.2010, h. 12:50 dodge6666
Hmm... nie jest piękna, ale solidność i użyte materiały mówią same za siebie. Jednak z wyglądu wole po prostu AK...
harasim 07.11.2010, h. 13:31 harasim
Tragicznie wygląda, oszpecony ak i tyle. Zachęca jedynie 5 lat gwarancji lecz znam maniaków którzy 3-4 lata z kałaszem od cymy biegają bez problemów :). Ale cena potężna....
borsuczi 07.11.2010, h. 13:40 borsuczi
zerzniety z kalasznikowa czeski wynalazek.
borsuczi 07.11.2010, h. 13:41 borsuczi
harasim wlasnie to miałem na mysli ,czeski odłam ak47
Jedyne co to ma wspólnego z Automatem Kałasznikowa, to amunicja. Nie, magazynki też nie są zamienne
Goose 07.11.2010, h. 16:40 Goose
Ookami 07.11.2010, h. 14:08 Ookami
Jakbym chciał sobie kupić coś Czeskiego za te pieniądze, to najprawdopodobniej kupiłbym Škodę :D
eMBeKa93 07.11.2010, h. 14:19 eMBeKa93
Kwintesencja brzydoty :)
Wiedźminos 07.11.2010, h. 15:24 Wiedźminos
brzyyydaaaalll!
radzio2k 07.11.2010, h. 16:02 radzio2k
minimalistyczny kałach :P
volf13 07.11.2010, h. 16:30 volf13
E tam, wygląda dobrze i po mad maxowej przeróbce będzie w sam raz na coś w stylu Old Town.
MyN3 07.11.2010, h. 17:19 MyN3
A fuuuuuuuuuuuuuu....
tyle kasy za coś takiego -.-
Kto to widział żeby kupowąc coś brzydszego od AK a droższego od ostrej wersji -.-
Może by to kupił rekonstruktor armii czeskiej, albo jakiś Czech lub Słowak, który podnieca się na widok swojej narodowej broni jak my na widok Beryla, czy Glauberyta?
Takiej dziecinady w komentarzach dawno już tu nie widziałem.
Dread 07.11.2010, h. 21:02 Dread
minus25 07.11.2010, h. 20:56 minus25
ale obrzydlistwo
Broń nie musi być piękna. Powstaje po to, żeby skutecznie eliminować przeciwnika. Jej ładność nie ma nic do rzeczy. Z samolotami jest inaczej, bo ładne lepiej latają.
Pik 08.11.2010, h. 06:32 Pik
grzesio93 07.11.2010, h. 21:51 grzesio93
Odwzorowanie bardzo dobre, nie na moją kieszeń :)
Dołącze się do dziecinady, beryl jest okropny.
harasim 07.11.2010, h. 22:46 harasim
Jaki beryl? Grzesio93 nie wiem o co chodzi z tym Berylem ale ta replika to czechosłowacki brzydal a nie żaden Beryl....
Pierwsza część komentarza jest o czeskim karabinie, 2 o berylu bo jest brzydszy od tego w newsie.
grzesio93 08.11.2010, h. 16:36 grzesio93
AnR 08.11.2010, h. 01:02 AnR
Brzydki, nie brzydki ale jego ostry odpowiednik o tysiąć lat przewyższa ergonomią i przemyśleniem projektu od Naszego podobno ślicznego Beryla. Broń ma być skuteczna, nie piękna.
No wiesz ... beryl ma szyny montażowe, a to się tzw. podoba. Możesz wtedy dopiąć do niego ulubioną łyżkę, słuchawki hi-fi, światełko rowerowe itd. Wtedy się podoba. Najlepszym zatem rozwiązaniem dla stworzenia tzw. ładnego karabinka jest wykonanie go po prostu z szyny ... kolejowej :D. Co tam waga, liczy się co koledzy powiedzą :D.
Pik 08.11.2010, h. 06:38 Pik
Do 58 też są szyny, to raz, a dwa, klasyczny Beryl szyn nie ma :)
Dread 08.11.2010, h. 10:40 Dread
johny13 08.11.2010, h. 01:05 johny13
Jedyny karabin w calym Ukladzie Warszawskim ktorego mechanizm oraz zasada dzialania nie byly oparta o zasade AK.
a) Karabin SWD ma inną zasadę działania niż AK.
b) Ja bym to nazwał karabinkiem, bo wydaje mi się, że 7.62 x 39 to jednak nabój karabinowy nie jest ;P
LOLekno 08.11.2010, h. 10:25 LOLekno
SWD to karabin wyborowy, a chodziło o karabin piechoty (choć jak się
czepiać, to Mosin też niewiele z AK miał wspólnego, a używany był :P ).
Bardziej
logiczne i spójne jest nazwanie Vz58 karabinem, przyjmując kryterium
gabarytowe, a nie amunicyjne. Bo idąc tropem amunicji musielibyśmy
zakwalifikować Winchestera strzelającego 45LC jako rewolwer, bo 45LC to
amunicja rewolwerowa ;)
Ale martwić się nie ma co - Rosjanie,
którzy wprowadzili to zamieszanie sami mieli problem, bo SKS
(strzelający pośrednią) właśnie ze względu na gabaryty nijak nie pasował
do terminu "wintowka", ale pasował do nazwy "karabina", która
dotychczas była zarezerwowana dla krótkich Mosinów (które jakoś nigdy,
pomimo bycia karabinkiem, nie chciały strzelać amunicją pośrednią).
Potem był problem taktyczny, z którym spotkali się już dawno Niemcy przy
konstrukcjach na nabój pośredni, bo AK taktycznie bardziej zastępował
Pepeszę, a nie Mosina. Stąd nawet dziś można spotkać się z określeniem
"pistolet maszynowy Kałasznikowa".
Dziś, po latach sporów i burz
teminologicznych wraca się do tradycyjnego, jeszcze
dziewiętnastowiecznego podiału na karabin (najdłuższy w rodzinie) i
karabinek (skrócona wersja karabinu). I nikt do magazynka zaglądać nie
musi, wystarczy pierwszy rzut oka. No i nie trzeba tworzyć potworów językowych jak "subkarabinek" (czy "podsubkarabinek", jak zaproponował ktoś ostatnio dla bezkolbowego miniberyla).
Dread 08.11.2010, h. 11:10 Dread
Raveneye 08.11.2010, h. 14:50 Raveneye
Karabin jak karabin, czytałem że średnio niezawodny. Posiada tendencję do zacinek. Jednak przyznaję, że co do ergonomii i przyjemności celowania wybrałbym odmianę z kolbą stałą. (wiem, że ze skladaną jest lepszy bo da się go złożyć i zajmuje mniej miejsca) ale jak w przypadka AKM i AKMS kolba stałą i pełna jest lepsza. Moze dlatego w nowych rosyjskich konstrukcjach i tych z pracowni Kałasznikowa i tych innych montuje się kolbę składaną, ale pełną. (po rozłożeniu imituje kolbę stałą. Co wg mnie jest niegłupim rozwiązaniem. Zaś co do samego przedmiotu tej dyskusji czyli czeskiego karabinku i jego konwersji w asg powiem, że kawał porządnej i wartej uwagi roboty. Jedynie cena jest dość mocna. $500 to nie przelewki i tak na naszym rodzimym ryneczku bedzie to 1200 złotych + gear v.3 czyli kolejne 250-400. w sumie 1500. a za taką cenę kupi się przyzwoitą Emę, albo Kałaszka. O CKM nie wspomne.
Co do karabinów i karabinków to AKR (AKSU-74) jest dla mnie bardziej PM a nie Subkarabinkiem.  Bo np MP5 ma lufę 215mm a AKR 210. Owszem nabój 5.45 to nie 9mm, ale czy P90 strzelający zbliżonym 5.7 nie jest mu bliski w skuteczności? No i celność taki subkarabinek jest do walki w zamkniętych przestrzeniach, jak i PM więc po co rozgraniczać. Nazwa powstała tylko po to by odróżnić te maleństwa które walą z naboju karabinkowego od tych które strzelają czasem tylko nieco słabszą amunicją pistolet.
harasim 08.11.2010, h. 17:56 harasim
Mówimy teraz o tej replice ak za CZK 12,990.00 (752.13USD).  Czyli jak widać replika ekonomiczna jest że hoho. Więc za taką kwotę można by było coś ładniejszego zrobić od tego brzydala.... 
Dawidzik1 08.11.2010, h. 21:37 Dawidzik1
Piękno jest pojęciem względnym.
Promant 08.11.2010, h. 22:57 Promant
Tak, piękno jest pojęciem względnym i wielu ludzi twierdzi, że nie ma nic wspólnego z bronią.
Zamiast cieszyć się, że na świecie powstaje coś nietuzinkowego i to jeszcze z "bloku wschodniego" zamiast kolejnych M4 na które tak zawsze narzekacie - i na dodatek nie jest to kałach - to znowu zaczyna się pitolenie i mendzenie; a to że brzydkie, a to, że czekam na cos innego, albo inne brednie.
Jeżeli ktoś nie ma do dodania nic konstruktywnego na temat treści newsa, przedstawionej repliki czy jej pierwowzoru palnego, niech lepiej nie pisze w ogóle. Wszystkim pociotkom onetu, którzy nie mają do powiedzenia nic ponad "brzyyydal" czy "feee", albo "ładny" - przypominam, że to nie jest komentarz. Zaczynamy więc tępić tego typu wpisy. Najpierw poprzez kasowanie, a jeśli to nie dotrze do rozumku - nagroda blokady.
Niezależnie od wieku piszących - nie lubimy tu stylu dzieci neostrady.
lopez 09.11.2010, h. 09:01 lopez
Taki mały bubel:
w cenie CZ K13,300 (770.16USD). - zero się zjadło :)
Nie wiem jak my to przeżyjemy.
Promant 09.11.2010, h. 16:21 Promant
afkurczak 09.11.2010, h. 12:55 afkurczak
Miła niespodzianka, dopiero co wróciłem z Czech gdzie widziałem ostrego odpowiednika i zastanawiałem się czy kiedykolwiek doczeka się swojej repliki, a tu patrze na newsy i jest. Nasi południowi sąsiedzi faktycznie stworzyli coś dużo bradziej poręcznego niż standardowy AK. Chociażby dźwignia selektora ognia wygląda na łatwiejszą w użyciu.