Daj cynk
Reklama

Aktualności

Iron Fist - system aktywnej ochrony

Wojsko, 18.05.2018, h. 11:50, dodał: Felipe7
0

Armia amerykańska planuje wprowadzić system aktywnej ochrony w swych pojazdach pancernych. Ma on zapewnić większe szanse przeżycia załogom pojazdów i uchronić przed wieloma niebezpieczeństwami współczesnego pola walki. Jego zadaniem będzie zestrzeliwanie nadlatujących w stronę pojazdu pocisków. U.S. Army planuje do roku 2020 wyposażyć 4 swoje "ciężkie" brygady w izraelski system aktywnej ochrony.  Ma on likwidować nadlatujące do pojazdów rakiety i pociski wyrzutni granatów przeciwpancernych. Według Gen. Marka Milleya, zainwestowanie w tego typu system jest wynikiem zwiększającej się ilość broni przeciwpancernej w wojskach rosyjskich.

 

Iron Fist

Oprócz systemu Iron Fist testowanego na pojazdach M1 Bradley, sprawdzano również Trophy od firmy Rafael (wdrażany na czołgach M1 Abrams) i Iron Curtain stworzony w USA. Jednak firmy w kraju nie są w pełni gotowe na produkcję tego ostatniego.

 

Iron Fist

W pierwszej kolejności w system zostaną wyposażone jednostki szybkiego reagowania. Z czasem planowane jest zainstalowanie aktywnej ochrony we wszystkich pojazdach opancerzonych i wdrożenie go w Gwardii Narodowej.

 

Iron Fist

Pojawiają się jednak głosy, takie jak ten Kevina Simsa, starszego dyrektora w firmie General Dynamics odpowiedzialnej za integrację systemu, że Iron Fist stwarza problemy przy integrowaniu go z pojazdami Bradley. Dodał jednak, że nie przewiduje się opóźnień z tego powodu w jego wdrażaniu.

System Trophy w trakcie testów:

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 586

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane