Daj cynk
Reklama

Aktualności

Bundeswehra: dostawy broni

Świat, 24.04.2018, h. 13:24, dodał: Felipe7
4

Przez narastające problemy z armią i jej zdolnościami bojowymi, Niemcy postanowili rozpocząć proces jej dozbrajania. Planowane są zakupy sprzętu i jej doinwestowanie, tak aby mogła odzyskać swój dawny potencjał militarny. Jednak to, czy wyciągną z tego nauczkę i nie zaprzestaną po czasie rozwoju Bundeswehry, skazując ją na powtórkę z historii pokaże czas.  

Bundeswehr trening

 

Niemcy planują uzupełnić braki w uzbrojeniu Bundeswehry, za punkt odniesienia przyjmowana jest jak na razie prowizoryczna lista utworzona w ministerstwie obrony. Zamówione ma być siedem śmigłowców ratowniczych, nowe kamizelki dla żołnierzy, 32 ciągniki siodłowe z naczepami do transportu ciężkiego uzbrojenia, 18 wyrzutni rakietowych MARS II, sześć samolotów transportowych Hercules, stanowiska dowodzenia i sprzęt łącznościowy dla fregat.

 

 Wyrzutnia rakiet MARS II

 

Planowane jest złożenie 18 zamówień, z których każde ma mieć budżet wynoszący minimum 25 milionów euro. Dokładne sumy będą znane wtedy, kiedy zostanie ogłoszona nowa lista budżetowa. Według nowego ministra finansów Olafa Scholza, ma ona zostać uchwalona najpóźniej na początku lipca tego roku.

 

Bundeswehr

 

Przypomnijmy, że Bundeswehra od pewnego czasu boryka się z poważnymi problemami. Na jaw wyszło, że brakuje jej personelu, broni dla żołnierzy, przez co ci na szkoleniach byli zmuszeni znajdować zamienniki dla broni. Często zamiast niej używane były kije od mioteł. Ogólną gotowość bojową armii określono jako praktycznie zerową. To, czy Niemcy wyciągną konsekwencje z ostatnich wydarzeń i zaczną inwestować w rozwój armii, a nie poprzestaną na jednym zrywie, pokaże czas. Braków w niedoinwestowanej armii szybko i tanio nie uzupełnią, proces ten musi być niejako organiczny i nieustanny. W wypadku nieutrzymania się trendu na jej rozwój, Bundeswehra z czasem może mieć o wiele większe problemy niż te obecne. Oznaczać to może jedynie, że wtedy Niemcy nagle obudzą się pewnnego dnia z armią niezdolną do podjęcia jakichkolwiek działań.

 

Bundeswehr trening strzelecki

Ocena wszystkich (4.33, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Bartek_Mechanik 24.04.2018, h. 13:39 Bartek_Mechanik
Niemcy niedozbrojone.....Taka ironia losu...
Bundswehro, czas na Airsoft!!!
Kiedyś, tuż po 11 września krążył taki dowcip:
Świat stanął na głowie. Najlepszym raperem jest biały, czarny jest najlepszym golfistą, a Niemcy... Niemcy nie chcą iść na wojnę!
MarekMac 24.04.2018, h. 14:47 MarekMac
Bartek_Mechanik 24.04.2018, h. 13:41 Bartek_Mechanik
JG w końcu sprzedaje giety tańsze niż HK:)
Bartek_Mechanik 24.04.2018, h. 22:07 Bartek_Mechanik
Aha i jeszcze jedno po dłuższym namyśle, i ponownej lekturze tekstu, nie ma się co śmiać, raz do roku to nawet i kij od miotły sam wystrzeli:)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 1256

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane