Daj cynk
Reklama

Aktualności

Pierwszy legalny AEG w Holandii

Świat, 26.10.2010, h. 18:26, dodał: Promant
44

Replika ASG AEG Thundermaul - zbawieniem Holendrów.



Airsoftowcy będący ortodoksyjnymi wyznawcami realizmu, którzy często naśmiewają się z "replik" broni filmowej, wzorowanych na anime lub produkcjach fabularnych SF - zapominają, że nie każdy, i nie wszędzie na świecie, może cieszyć się swobodnym dostępem do replik i posiadaniem repliki odwzorowującej w skali 1:1 realnie użytkowaną broń palną.

Przykładem jest Holandia, gdzie wprawdzie airsoft nie jest prawnie zabroniony, czyli w praktyce jest legalny, jednak nielegalne jest posiadanie jakichkolwiek replik ASG broni palnej, w skali 1:1. Nie można nawet uzyskać pozwolenia na posiadanie takiej repliki, ani nigdzie jej w tym kraju kupić czy wynająć, ponieważ repliki ASG są tam całkowicie zdelegalizowane.

Taka sytuacja od lat zmuszała także holenderskich airsoftowców do podróży za granicę i tam uczestniczenia w grach. W związku z tym holenderskie stowarzyszenie airsoftowe NABV od 2004 roku czyniło wysiłki w celu zalegalizowania jakiegoś modelu karabinka ASG.

Zbawieniem dla Holendrów okazała się replika ASG AEG Thundermaul (wzorowana na Seburo z anime Ghost in the Shell). Ponieważ, mimo iż wewnątrz jest to replika M4, zewnętrznie nie przypomina i nie odwzorowuje w skali 1:1 żadnej realnie używanej broni palnej. Potraktowana została zatem jako zabawka, która wyglądem nie przypomina broni, nie może służyć zastraszeniu czy celom kryminalnym i którą można będzie legalnie kupować oraz posiadać bez zezwolenia.

 

ghost_in_the_shell_seburo.jpgstar_ikazuchi.jpgstar_ikazuchi_NL.jpg

W ten sposób produkt firmy JG może stać się prawdziwym hitem sprzedażowym na holenderskim rynku. Już teraz stowarzyszenie NABV podejmuje działania w celu legalizacji innych replik ASG wzorowanych na broni z anime i filmów SF. Pojawiły się już spekulacje, że w przyszłości Holandia stanie się rynkiem airsoftowym wyspecjalizowanym w grach "fantasy airsoft".

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Tofic 26.10.2010, h. 19:17 Tofic
Fajnie wiedzieć gdzie się nie przeprowadzać, jesli ASG jest dla kogoś czymś normalnym :) Szczerze to chciałbym kiedyś zobaczyć taką rozgrywkę Sci-Fi z graczami niekoniecznie ubranymi w tradycyjny szpej :)
Timonek 26.10.2010, h. 19:21 Timonek
Gratulacje, i szczęścia życzymy holendrom :)
Mati1012 26.10.2010, h. 19:28 Mati1012
He he:) Nie wszystko jednak jest zalegalizowane w Holandii:):)
Hawk995 26.10.2010, h. 19:34 Hawk995
Żal mi trochę tych Holendrów ;( Z takimi słit karabinkami muszą biegać.
Pucu 26.10.2010, h. 19:38 Pucu
"fantasy airsoft" :) Ciekawe, czy pójdą tym śladem i czy będą używać więcej replik tego "typu"...
Voo-Doo 26.10.2010, h. 19:51 Voo-Doo
yyyy.... troszke dziwne mają tam prawo trawa jest legalna a repliki broni palnej nie?
napod 26.10.2010, h. 19:56 napod
Eee tam jak widać delegalizacje ASG da się ominąć, marychy - nie. :]
Oj da się da się uwierz
kuba23 28.01.2011, h. 22:42 kuba23
stanis69 26.10.2010, h. 19:59 stanis69
A swoją drogą wiatraki to pokręcony naród w gruncie żeczy wcale tak dużo legalnych żeczy to u nich niema, nawet grzybów w lesie nie mogą zbierać bo należą do Królowej. A ludzie tak pokręceni że faktycznie strach im replike w ręka dać. (Taka moja osobista opinia z doświadczenia)
Ja pierdulet, Chłopie! Żeczy?
GuloGulo 26.10.2010, h. 22:40 GuloGulo
Yfronus 26.10.2010, h. 20:10 Yfronus
Jadę do Holandii.
Gandzialf 26.10.2010, h. 20:17 Gandzialf
Świetnie się wywinęli. A fantasy airsoft będzie wg. bardzo dobrym dodatkiem do tradycyjnego.
Będą mogli się bawić w sceny z Startreka
Rudy1002 28.10.2010, h. 15:07 Rudy1002
Sabretooth 26.10.2010, h. 20:31 Sabretooth
Raj dla miłośników sc-fi... A dla reszty, cóż... Lipa i szok (O.O)
Augustus 26.10.2010, h. 21:06 Augustus
Jest coś takiego jak estetyka realistic Sci-fi. Także w anime. Wiele fikcyjnych egzemplaży broni, przeniesionych w rzeczywistosć jako repliki, byłoby paradoksalnie bardzo ergonimoczne w użyciu. W anime popularne są zwłaszcza rozwiązania chwytów, pokrewne zastosowanych choćby w P90 czy FN 2000. Trochę farby w spray'u, nieco pracy drobinoziarnistym papierkiem ściernym, przedłużenia luf zewnętrznych i tłumiki żeby instalować dłuższe lufy, magazynki kompatybilne ze standardem marui i da się postrzelać bez wizualnej popeliny.
oski52 26.10.2010, h. 21:28 oski52
Ja znam to anime ;D
ghost in the shell, wielka mi tajemnica  ;]
jediwolf 27.10.2010, h. 16:30 jediwolf
radzio2k 26.10.2010, h. 21:30 radzio2k
To Seburo wygląda nawet fajnie ale Thundermaul już nie :P Może jakby l85 ew. AUG przerobili to by lepiej wyszło
im bardziej się przyglądam tym bardziej się zastanawiam... toż one są ledwo do siebie podobne O_o
radzio2k 27.10.2010, h. 20:09 radzio2k
Wurzag 26.10.2010, h. 21:37 Wurzag
To wkońcu JG, czy Star, bo na broni logo S.T.A.R a w opisie że JG. A na konwersje IMO najlepiej by się nadawał F2000 albo P90.
Wiewioor 26.10.2010, h. 22:30 Wiewioor
buahahaha! ale ironia losu. Legalna marihuana, legalne małżeństwa homo, legalne zamtuzy, a repliki sobie nie mogą kupić :D
Duny 26.10.2010, h. 23:16 Duny
Posiadam Thunder Maula nie jestem holendrem i gdyby nie to że za często podaje po 2 kulki nawet po przeróbkach chętniej bym z niego korzystał bo cholernik wygodny jest.
Po cichu liczę, że zmusi to producentów ASG do sięgnięcia do filmów.
Może normalna replika M41a bez konieczności przerabiania Thompsona?? :D
Wiewioor 26.10.2010, h. 23:46 Wiewioor
aha! zapomniałem o eutanazji!
drozdek96 27.10.2010, h. 08:14 drozdek96
heh, Holendrzy mają trochę "MAŁY"  problem bo wstyd się z takim żółwiem pokazać na ulicy, ba nawet w lesie :D
0L0 27.10.2010, h. 08:30 0L0
Łączę się w bólu ze wszystkimi miłośnikami airsoftu w Holandii. Ja bym na ich miejscu zmienił hobby :P
Powinni zacząc kolekcjonowac znaczki pocztowe ale pod warunkiem, że nie przypoiminają w żaden sposób znaczka pocztowego :) Na miejscu Holendrów wykombinował bym coś na kształt "opakowania" na replikę. Coś jak sztywny pokrowiec, który zmienia kształt i wymiary ale pozwala manipulować repliką. W takim opakowaniu przenosimy replikę i strzelamy z niej w miejscach, powiedzmy, bardziej narażonych na kontrolę. Ale... w głębokim lesie wyjmujemy z opakowania M4 i bawimy się "po ludzku" ::
KWIA_TEK 27.10.2010, h. 10:28 KWIA_TEK
Tam jest inna mentalność niż w Polsce. Generalnie ludzie przestrzegają prawa i nie biegaliby "w głębokim lesie" z zakazanymi replikami tylko dlatego, że może nikt nie zobaczy.
Promant 27.10.2010, h. 10:43 Promant
Rangerer 27.10.2010, h. 10:21 Rangerer
Revenge of the Nerds! Tak trzymać! :)
polskipolakpl 27.10.2010, h. 12:28 polskipolakpl
No ale żeby jeszcze ten Thunder Maul wyglądał jak to Seburo to nie mialbym nic przeciwko.
Ale jedyne co jest podobne to chwyt pod lufą ;)
Kiedyś znalazłem w sieci jak ktoś złożył śliczne Seburo z FAMASa, połówki body od P90 oraz szyny RIS od G36. I wyszło świetne.
Zresztą - w GITSie jest sporo fajnych pukawek, które na żywo mogło by się nieźle sprawować, jak to zauważył Wurzag
zgadza sie jakoś ten obrazek z bajki średnio odzwierciedla karabinek ze zdjęć...chyba że ich repliki nie mogą nawet przypominać 1:1 fikcyjnych modeli :P (a famaso-p90-g36 widziałem i faktycznie wygląda kozacko jak na nieistniejący karabin)
sjzmisiek 27.10.2010, h. 13:22 sjzmisiek
gadzinka 27.10.2010, h. 12:36 gadzinka
Gdyby zrobili replikę sci fi z bebechami od kałacha może bym się skusił ;D
Fizyk 27.10.2010, h. 13:23 Fizyk
Czy ktoś jeszcze chce narzekać na Polskę ??:P
Zegarek 27.10.2010, h. 14:39 Zegarek
Przynajmniej miło słychać, że na świecie są postępy tylko szkoda że tak ograniczone. Trzymam kciuki za nich.
S1ck 27.10.2010, h. 21:18 S1ck
No ładnie :) Mi się podoba. Widać podobieństwa do M4, przynajmniej ja widzę.
SHOGUN_YAMATO 27.10.2010, h. 21:41 SHOGUN_YAMATO
Maul to w zasadzie M4 z lufę 210mm (jak w MP5). Ergonomiczny układ serii M w bardzo kompaktowym rozmiarzy co sprzyja wykożystaniu Maula w CQB, ale i w lesie nie jest najgorszy (370 FPS). Ja kupiłem głównie dla wyglądu a służy on obecnie jako brón zapasowa dla nieszczęśników z awaraiami własnego sprzętu lub jako zamiennik z AK 74 dla mojej narzeczonej.
Tylko kolor srebrny mi się nie podobał to przemalowałem :P http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs413.snc3/24923_1310315009999_1594347328_30765052_2798658_n.jpg [sphotos.ak.fbcdn.net]
poldeck 30.10.2010, h. 01:27 poldeck
Nawet tęgo naćpany, w życiu ne powiedziałbym, ze Maul jest repliką Seburo. Toż to jakaś masakra jest, nic wspólnego nie mają.
A czy tęgo naćpany potrafisz czytać ze zrozumieniem? W którym miejscu stwierdzono, że to replika Seburo? "Wzorowany na" od "wzorować się na czymś" oznacza "naśladować coś" ale nie oznacza "kopiować".
Promant 30.10.2010, h. 14:16 Promant
No właśnie :D
SHOGUN_YAMATO 30.10.2010, h. 14:34 SHOGUN_YAMATO
SHOGUN_YAMATO 30.10.2010, h. 08:42 SHOGUN_YAMATO
Cóż, ważne są tak naprawdę 2 rzeczy:
a) w Holandii można się bawić legalnie
b) fani klimatów SF mają od jakiegoś czasu przynajmniej jednego AEGa
feder91 30.10.2010, h. 23:22 feder91
I teraz zamiast mundurów będą robili sobie stroje fantasy!!
michal4128 03.11.2010, h. 08:35 michal4128
współczujemy i gratulujemy!
lukas22 03.11.2010, h. 15:40 lukas22
Ehm to jest JG czy Star?
Promant 04.11.2010, h. 12:13 Promant
Jaki Star? Żadna firma ze "STAR" w nazwie tego nie robi. To jest oznaczenie na wersji przeznaczonej na rynek amerykański. Maula robi JG. Pod własną marką i dla Echo1, jako podwykonawca, na rynek amerykański. Chińska wersja zwykle nie ma żadnych napisów, tyle różnicy.
Żeby było bardziej pro dla amerykańców - wymyślili sobie nazwę Special Tactics And Rescue. Napis na korpusie. I od tego jest skrót STAR w napisach na replice.
wookie 11.11.2010, h. 11:38 wookie
ci holendrzy to ostro mieli do tej pory..... Ale miejmy nadzieje ze nasi bliscy sąsiedzi niedługo posmakują prawdziwego ASG ; D