Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kolejne przejęcie replik ASG w Chinach

Świat, 23.10.2010, h. 12:29, dodał: Promant
76

Nieciekawa sytuacja na chińskim rynku ASG powoli zaczęła zmieniać się na lepsze, jednak chińskie służby celne nadal pozostają czujne i atakują.



Wprawdzie sytuacja na chińskim rynku ASG powoli zaczęła się poprawiać i producenci z Chin kontynentalnych wznowili eksport replik airsoftowych, jednak chińskie służby celne nadal pozostają czujne i ponownie atakują.

Według informacji podanych przez chińskich urzędników celnych - w mieście Shantou, znanym także jako Swatow, w prowincji Guangdong zarekwirowano transport różnorodnych replik ASG i dokonano aresztowania trzech osób związanych z przejętym towarem. Według różnych źródeł liczba przejętych przez celników replik wynosi od 110 do 113 tysięcy sztuk, których szacowana wartość w detalu wynosi 11 milionów USD.

 

1287621485_ISbrCD.jpg

Według chińskiego prawa Firearms Control Act: produkcja i dystrybucja replik broni jest w Chinach kontynentalnych całkowicie zakazana. W związku z tym przejęte repliki zostaną zniszczone.

 

sina_airsoftguns.jpg

Trudno stwierdzić jaki wpływ będzie miała ta akcja chińskiego urzędu celnego na podaż replik ASG importowanych z Chin. Według niektórych informacji transport został przejęty, gdyż podejrzewano, że przeznaczony jest na rynek wewnętrzny. W przypadku eksportu władze chińskie są zwykle bardziej pobłażliwe i "przymykają oko" na działania producentów, o ile ci płacą regularnie podatki.

 

 

 

 

 

Źródła:

www.peopleairsoft.com

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kosteQ86 23.10.2010, h. 13:12 kosteQ86
Taka strata... Niech wyślą do biednych krajów te repliki, np. do Polski:P
popieram!!!
Majster' 23.10.2010, h. 18:12 Majster'
dokładnie, zgadzam się :)
adrian19921 24.10.2010, h. 15:31 adrian19921
No... będzie trzeba dozbierać do Tokio Marui... Najlepiej żeby te 100tyś sprzedawali w polsce po 10zł :)
Rudy1002 24.10.2010, h. 17:47 Rudy1002
Ziomek08 23.10.2010, h. 13:21 Ziomek08
110 Tyś. sztuk replik...Aż płakać mi się chce...
rosieknsr 23.10.2010, h. 13:28 rosieknsr
Szykujemy zamach na Chiny? :D
Zrobisz zamach zniszczysz całe miasto a oni w 1 dzień to odbudują. Lepiej w polsce zacząć produkować repliki ale jak wiadomo co polskie o polskie co roku trzebaby replike wymieniać.
Snajper509 25.03.2011, h. 21:39 Snajper509
Zrobisz zamach zniszczysz całe miasto a oni w 1 dzień to odbudują. Lepiej w polsce zacząć produkować repliki ale jak wiadomo co polskie o polskie co roku trzebaby replike wymieniać.
Snajper509 25.03.2011, h. 21:39 Snajper509
Szreder 23.10.2010, h. 13:29 Szreder
Btw fotografie "looks like photoshoped".
Pritcher 23.10.2010, h. 13:34 Pritcher
A co to za SIGi na drugim zdjęciu właściwie? 110 tysięcy sztuk, no cóż, nie myślałem że aż tak dużą podaż mają chińskie repliki. Efektem tego będzie zapewne to co ostatnio, ceny skoczą w górę i tak zostaną.
Howa type 89 z lunetą IMO.
Kondor220V 23.10.2010, h. 15:26 Kondor220V
aDIKo 23.10.2010, h. 13:37 aDIKo
Jak by sie przyjrzeć to są to tylko te tanie pistoleciki za 20zł
Tak? to przelicz sobie cenę sztuki...
Zambezi 23.10.2010, h. 13:43 Zambezi
iwo303 23.10.2010, h. 13:40 iwo303
Niiieeeee niech rozdadza biednym dadzom im kulki i  niech się bawi w asg 110 tyś chinczykow. ładna reklama dla światowego asg
PiTeQ 23.10.2010, h. 13:57 PiTeQ
110 tyś replik pójdzie do zniszczenia.
Szreder 23.10.2010, h. 14:00 Szreder
Ładny kit w chińskich mediach podają, a my łykamy jak młode pelikany.
Kto łyka ten łyka ;)
WeRT 23.10.2010, h. 14:34 WeRT
Matt141 23.10.2010, h. 14:12 Matt141
Dla nich te 110 tys. replik praktycznie nie mają znaczenia. I tak byście tych replik nie kupili, a znając możliwości chinśkich producentów to nie jest to aż tak dotkliwa strata. To jest po prostu groźba ze strony władz-to nad tym bym bardziej ubolewał.
Ligerius 23.10.2010, h. 14:14 Ligerius
I już będzie jakiś urojony pretekst by podnieść ceny replik.
I jak zwykle kto na tym straci? Producenct? O nie, on sobie da radę. Najbardziej odczują to klienci... :(
Sabretooth 23.10.2010, h. 14:45 Sabretooth
"I jak zwykle kto na tym straci? Producenct? O nie, on sobie da radę. Najbardziej odczują to klienci... :("No, z dziurą w głowie być może niczego nie odczują już. Ja tam nic nie odczuję, kupuję japoński sprzęt.
Guest (ID:6452) 24.10.2010, h. 13:53 Guest (ID:6452)
Meche 23.10.2010, h. 14:14 Meche
nieeeeeeeeee
NoriK 23.10.2010, h. 14:54 NoriK
110 tyśięcy do zniszczenia! OLABOGA! ZAWAŁ ! ! ! ;(
Sushi.50 23.10.2010, h. 15:14 Sushi.50
Jaki z tego wniosek? Kupujcie japończyki :)
kuziel 23.10.2010, h. 15:21 kuziel
atakujemy chiny całą armia tylko pierwsze trzeba ludzi zebrać i
jan96 23.10.2010, h. 15:47 jan96
Aż zwieracz ciśnie - 110.000? O mamusiu...
lukira 23.10.2010, h. 15:54 lukira
Dobrze robią! ;) Przynajmniej będzie mniej dzieci machających 450fps`owego stocka...
nie do końca tu sie zgodze. Ceny chińczyka wzrosną. Bedzie mniejsza konkurencja i ceny markowych też wzrosną ostatecznie. Jak to zwykle bywa, to my za to zapłacimy. No ale komisowe repliki bedą lepiej szły ;)
sarayel 24.10.2010, h. 10:21 sarayel
Jak wzrosną ceny, to nie każdy będzie w stanie sobie pozwolić na luksus bycia "Maniakiem ASG". A co się z tym łączy sport ten będzie bardziej elitarny, co spowoduje to, że Maniacy będą się lepiej znali, co zaś powinno być przyczyną lepszej atmosfery w całym środowisku, oraz spadek terminatorstwa;)Możecie mnie minusować etc. ALE TAKA JEST PRAWDA ;)
lukira 24.10.2010, h. 12:30 lukira
kaRdroZ 23.10.2010, h. 16:15 kaRdroZ
producenci " markowych " replik już zacierają ręce, im wieksza podaż  na rynku ASG tym lepiej dla nas, i nie ważne czy ktoś kupuje tylko chińczyki czy np. zacofane i drogie TM, ale niektórzy tego nie rozumieją.
scuro 23.10.2010, h. 16:38 scuro
Niedługo na militaryphotos pojawią się fotki chińskiej armii z wypasionymi emkami :)
Kwiaciu15 23.10.2010, h. 16:54 Kwiaciu15
Płacz i ból :( Przykre...
rafalkrawiec 23.10.2010, h. 16:59 rafalkrawiec
Chińskie bo chińskie, no ale szkoda... Sam mam APS'a i nie narzekam, osiągi porównywalne z KWA (nie licząc szybstrzelności (blow back)).
"Sam mam APS'a i nie narzekam, osiągi porównywalne z KWA " lol :)
DevonSix 23.10.2010, h. 17:43 DevonSix
Nie lol, tylko tak. Kolega ma KWA i porównywaliśmy. Zasięg ten sam, celność nieco mniejsza (KWA ma lufę 6,02 a APS 6,08) ale tak czy siak podobnie. Jak bym nie widział na oczy i nie porównywał to bym nie pisał że podobne osiągi... lol... Może i się zdziwisz (sam się dziwie) ale chińczycy też idą do przodu w dziedzinie ASG... W końcu kiedyś i tak zaleją świat swoimi "produktami".
rafalkrawiec 24.10.2010, h. 19:45 rafalkrawiec
Wurzag 23.10.2010, h. 18:29 Wurzag
110 tyś. chińskich celników będzie miało się czym strzelać.
Graven 23.10.2010, h. 18:51 Graven
Ciekawe jak z fabrykami CYMY, bo jak narazie wiele osob (w tym ja) poluje na ich AK...
A jak 'środowisko' wyczekuje 'legendarnych' strzelb AGM :P
radzio2k 23.10.2010, h. 22:55 radzio2k
Dalej 23.10.2010, h. 19:07 Dalej
Bzdury na pokaz, to wszystko jest nie tak jak sobie wyobrażacie, mam kuzyna w Pekinie, nie obawiajcie się przerwy w dostawach chinoli.
Mf, a teraz nie ma przerwy w ich dostawie? ;)
Zambezi 23.10.2010, h. 20:37 Zambezi
Dalej obudź się wreszcie. Z dostępem do chińskich replik jest problem od dawna.
Kyrios 23.10.2010, h. 22:18 Kyrios
nie ma już problemu w HK pojawiły sie w sklepach Cymy nawet mp5k można dostać a w Polsce, na=trzy miesiące bo transport lądowy jak zwykle, jak był kryzys z replikami i ciężko było dostać chińczyka w europie to w Polsce jeszcze dostawy dochodziły
Poli Tukasi 23.10.2010, h. 22:37 Poli Tukasi
Poli Tukasi, mógłbyś jeszcze raz napisać to co chciałeś przekazać? bo szczerze to nic nie zrozumiałem z tego bełkotu...
Zambezi 24.10.2010, h. 12:35 Zambezi
zeromag 23.10.2010, h. 19:47 zeromag
Proponuję zrobić protest przed ambasadom Chin :-)
boniek12 23.10.2010, h. 19:49 boniek12
Trzeba zacząć oszczędzać nasze chinole :D
PiVoSH 24.10.2010, h. 08:38 PiVoSH
Spokojnie, 110.000 dla chińczyków to nic, ale dobrze, że w ogóle wznowili produkcję.
alientm 24.10.2010, h. 09:11 alientm
Pryma aprilis ?
Turas 24.10.2010, h. 10:51 Turas
Zobaczymy co jest prawdą... Bo w kilku sklepach jest, że będzie dostawa więc jeśli to anulują to naprawdę celnicy to zatrzymali.
adrock91 24.10.2010, h. 11:46 adrock91
Ja jestem zielony w kwestii ASG więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu Chińskie władze atakują repliki i ich producentów ? BTW na zbrojowni pojawił się G36 firmy "Asia Electric Guns" i podobno to jest ktoś kto składa guny z częsci CYMY, JG które w ten sposób są eksportowane do UE i innych części swiata. Bo podobno producenci nie mają problemów z produkcją a wlasnie eksportem.
Ad4m 24.10.2010, h. 16:58 Ad4m
Tak kończą chińskie repliki !
Vault13 24.10.2010, h. 17:10 Vault13
"markowe" repliki (to to samo tylko masz mniej fps i płacisz 4x więcej) będa teraz miały wziecie, i to tylko z tego powodu ze chińczyki nie moga wysyłać nam swoich replik.   Z tego co sie dowiedziałem z własnych źródeł na repliki takie jak cm.028, g36c jg czy mp5 galaxy przyjdzie nam poczekać do lata 2011. A do tego czasu; oszczędzac, trzymac repliki i szanować, bo zdobycie czesci zamiennych czy replik poniżej 600 zł staje sie coraz trudniejsze. NP. w całej warszawie nie ma juz w zadnym sklepie czegoś takiego jak wtyczki mini. Jeszcze trochę i o kulki bedzie trudno :)    
Tak, to samo. Pomijając użyte materiały, wytrzymałość, żywotność to faktycznie, bez różnicy.
Gandzialf 24.10.2010, h. 18:29 Gandzialf
czyżby w Warszawie nie było sklepów modelarskich? Te wtyczki wcale nie są zarezerwowane tylko do asg
radzio2k 24.10.2010, h. 19:20 radzio2k
ROTFL co zdanie to kompromitacja i świadectwo o totalnym braku wiedzy na temat airsoftu :)
Foka 25.10.2010, h. 09:27 Foka
ZeeMike 25.10.2010, h. 10:16 ZeeMike
52 komentarze i chyba tylko jedna osoba zwróciła uwagę na fakt, że zdjęcia są FATALNIE spreparowane. Wklejone postacie, repliki w innej rozdzielczości niż tło, nienaturalna perspektywa. Chiński kombajn propgandowy rzyga kitem a Wy to łykacie.
guzio29 25.10.2010, h. 10:30 guzio29
Jak to było z tym pelikanem ?! Ludzie, wy to jednak z połykiem !! Poza tym, nawet jeśli było by to prawdąto repliki wartę są ok 100 zł za sztukę co oznacza, że i tak nikt z większości tu zebranych by ich nie kupił bo to budżetówki budżetówek a airsoftguns. Więc w ogóle po co ta cała dewagacja ?  Jedyne co to może być to pretekst do ewentualnych podwyżek, co teżjuż zostało nadmienione. Ze swojej strony dodam tylko, że tak naprawdę to jest jedna wielka lipa bo takie akcje są wliczone w cenę produktu przez producenta. Skoro replika kosztuje ok 70$ u producenta to myślicie, że to faktyczny jej koszt ? To jak z orginalnymi adasiami w sklepie za 400 zł, gdzie ich koszt produkcji to 30-40 zł. Więc ludziska - LUZ. Przynajmniej będzie większa motywacja do zakupów markowego sprzętu, więc i pojawianie się ludzi, którzy faktycznie ogarniają airsoft !! (może i brzmi jak by prawdziwymi airsoftowcami byli tylko ci z forsą, ale prawda jest taka, że terminatorstwo z giga stockiem to przedewszystkim dzieci z chinolami).
Wiesz, moze nie kazdego stac na wywalenie 2k+ na replike aby byc "truu" i ogarniac... Mnie np. nie stac na to bo niekiedy chinczyk jest lepszy od czegos z I klasy. A rozwala sie tak samo tylko ze naprawa kosztuje 3x wiecej. Wiec nie pier... o terminatorach wsrod dzieci z chinolami. Widzialem sporo ludzi z ciezko markowymi replikami dla ktorych wartosc szpeju na sobie = ilosc kulek jaka mozna przyjac i sie nie przyznac. Znam tez takich ktorzy lataja z springami z bazaru i wiedza na czym polega ASG i zasada Fair Play, tak wiec schowaj swoj komentarz tam gdzie jego miejsce.
Graven 25.10.2010, h. 12:54 Graven
Nie stać mnie na markowe repliki. Zresztą jak widzę zdania niektórych z otoczenia, którzy wydali kupe forsy na markowe repliki a teraz tylko narzekają że to im nie pasi i tamto, to cieszę się z tego co mam, czyli z chinola za 700zł. Wcale kasiasty nie jestem, a jednak znam zasady airsoftu i brzydzę się terminatorstwem, bo wtedy cała gra traci sens.Airsoft zresztą polega chyba na tym żeby dobrze się bawić z kumplami, a nie patrzeć kto z czym biega. To że ktoś kupi odrazu TM nie znaczy że nagle stanie się PRO i będzie "faktycznie ogarniał airsoft".
rafalkrawiec 25.10.2010, h. 23:14 rafalkrawiec
Vault13 25.10.2010, h. 15:54 Vault13
Widzicie, niektórym łatwo napisać ze markowe repliki są lepsze, gdy sami je maja. Wszyscy moi przyjaciele mają chińczyki, bo są to normalne repliki. A jeśli ktoś chce super realistyki to niech kupi sobie prawdziwego kałasza i pójdzie na strzelnicę, bo dopóki repliki będą strzelały plastikowymi kulkami i nie bedą działały na zasadzie miotania wybuchem prochu pocisków to nie bedzie można mówić o realistyce w replikach asg.   Sam kupiłem "markową" replikę, przepłaciłem i zawiodłem się na całej lini, bo to poprostu szajs. A za ta cene mogłem kupic dwa chińczyki które hgulały by do dzisiaj.   Co do wypowiedzi niektórych osób o "elitarnosci" asg pozostawie to bez komentarza. Żenada i smiech na sali.
Bo markowe repliki SĄ lepsze i tu nie ma dwóch zdań. Kogo na nie nie stac to strzela chińczykiem.
Uber_Soldat 25.10.2010, h. 18:30 Uber_Soldat
feder91 25.10.2010, h. 16:23 feder91
Lol? Te zdjęcia są jakieś niewyraźne... Nie chce mi się wierzyć że służbą celnym chciało by się wyjmować i składać wszystkie repliki... Do tego doczepiać do każdego lunete... (nie sądzę aby w pudełku było wszystko połączone z sobą...) Ja się pytam się: FOTOshop?
Turas 25.10.2010, h. 18:18 Turas
Tak photoshop... Powiększcie sobie ekran rollem i ctrl... Wszystko widać...
Zambezi 25.10.2010, h. 19:39 Zambezi
Koledzy od teorii spiskowych ;) a na co to komukolwiek miało być? Może chińczycy się tak wycwanili że zamiast produkowania ton złomu sieją propagandę? No ludzie...;) A teraz na poważnie, gdzie tam widać photoshopa? To że marne zdjęcia nie znaczy od razu że to photoshop... Ja tam widzę jedynie na jednym karabinie odwróconą lunetę (koło logo wmasg).
gadzinka 25.10.2010, h. 20:55 gadzinka
Sami analitycy rynki u gospodarki na tym forum, cholypka.
Turas 25.10.2010, h. 22:06 Turas
A nie wydaje się wam, że na pierwszym zdjęciu koło loga wmasg ten chińczyk w żółtej kamizelce nie jest wklejony? No nie wiem... W sumie... Obojętne mi to :P
unit1910 25.10.2010, h. 22:24 unit1910
Zniszczyć tyle replik ?, aż się łezka o oku zakręciła ; <.
dudusan 25.10.2010, h. 22:48 dudusan
aż czlowieka trafia szlag gdy myśli sobie że tyle replik pójdzie w ch.....e  :(
Pik 26.10.2010, h. 08:11 Pik
Kto produkuje nielegalny produkt za tak niską cenę? Ryzyko kompletnie nieopłacalne. Dokładnie jak z fabrycznymi usterkami samochodów ... 500 sztuk ma wadę produkcyjną, bo odkręcqa się śrubka od lusterka i bezwzględnie wymagana jest wizyta w salonie :D... darmowa reklama + zdanie o producencie "dba o klienta".Tu mamy do czynienia ... czas skończyć z tanim szajsem. Nowa doktryna ichniego rządu "Chiny mają rozpocząć produkcję konkurencyjnych wyrobów pod kątem jakości, nie ceny". Wystarczy posłuchać czasem CCTV :).
piotrek0002 26.10.2010, h. 11:33 piotrek0002
Tyle dobra na zmarnowanie... :(
guzio29 26.10.2010, h. 12:34 guzio29
Chłopaki wszystko fajnie. Tylko zapomnieliście, że każdy opiera swoją wypowiedź na tym co sam obserwuje w soim rejonie. Sam zaczynałęm od chińczyka i nadl jednego posiadam. Tyle, że posiadając chińczyka i markowy jestem w stanie sam porównaćco jest lepsze w tym czy tamty lub na odwrót. Sam nawet znam osobę, która de facto posiada tylko body od chińca, a cała reszta to kosmos. Jednak wracając do tematu to prawda jest taka, że sąróżne przypadki i nie powinno się uogólniać. Jednak jeśli tak jak było ostatnio i ceny znowu pójdądo góry to w końcu powoli zacznie dochodzić do tego, że różnica w cenie chinola i markowej repliki będzie na tyle mała, że po prostu bardziej będzie sięopłacało kupić markową niż kopię (owszem i na to znajdą się przeciwnicy i zwolennicy - to jest moje prywatne zdanie!). A co do naprawy to się nie zgodzę, bo o tyle ile zewnętrznie to koszta sąspore w porównaniu do chinoli to jednak naprawa bebechów nie jest, ażtak wielką różnicą (no chyba, że ktoś ma Godzille 450 FPS + na markowych podzespołach i mu padną zebatki Super torque od CA - to wtedy może zaboleć w finanse). Ale tak to już nie przesadzajmy.
MoniT 26.10.2010, h. 20:37 MoniT
Apropo ceny itp zauważcie że minimalna cena ogólnie za sztukę wynosi 97$ przy przeliczeniu 11mln/113tys a na 1wszym zdjęciu widac ze leza tez strzelby (najtańszy shocik np na taiwangunie 40zł?) wiec można wywnioskować że mieli tam repliki z różnych pułapów cenowych :)
Promant 27.10.2010, h. 10:17 Promant
Bardzo trafny wniosek. Zwłaszcza, że w newsie stoi jak byk: "różnorodnych replik".
guzio29 27.10.2010, h. 11:55 guzio29
Fakt. Niedoczytałem. Ale to tylko potwierdza mój wywód :P
Promant 27.10.2010, h. 20:57 Promant
Trochę żałosne jest to, że prawie każdy news o replikach musi kończyć się dyskusją markowe vs chińskie albo odwrotnie.
Kwestia jakości pozostaje nadal niezaprzeczalna. Różnica jest. Kogo stać to stać, kogo nie to nie. Są tacy jak ja co mają jedne i drugie - bo chcą i kupują nie dlatego, że jedno lepsze od drugiego, tylko chcą mieć daną replikę.
Ja akurat zaczynałem od markowych i nie dlatego, że mnie stać, bo kupowałem na raty i pierwsze dwa aegi spłacałem 3 lata. Jak się chce to można. I fakt, że zaczynałem od markowych nie przeszkadza mi w kupowaniu chińczyków. Ale jestem świadomy różnic i braków.
Powyższa dyskusja jest już nudna i nie ma bezpośredniego związku z samą treścią newsa.
Dlatego jej kontynuacja będzie uznana za celowe OT i nagrodzona blokadą komentowania.
Masz rację kurde święte słowa. Szkoda że takich jak ty nie ma więcej w tym małym świecie airsoftowym.
Niezniszczalni 15.09.2013, h. 21:38 Niezniszczalni