Daj cynk
Reklama

Aktualności

Testy porównawcze MSBS GROT [WIDEO]

Aktualności, 10.02.2018, h. 16:43, dodał: Fishbonee
10

Pod koniec roku w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia odbyły się testy porównawcze karabinka MSBS GROT z innymi nowoczesnymi konstrukcjami takimi jak: H&K 416, CZ BREN 2, FN SCAR L, a także obecnie używanym w wojsku karabinkiem Beryl. Wykonano 5 testów, które zostały dobrane tak, by sprawdzić mity, które powstały wokół naszej rodzimej konstrukcji. Do ich przeprowadzenia zaproszono 5 znanych osób z polskiego środowiska strzeleckiego.



 

Ocena wszystkich (5.80, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Boro95 10.02.2018, h. 19:44 Boro95
Głównym konkurentem GROTa w tym teście był HK416. Dobrze wiedzieć że nasza konstrukcja nie odstaje od niemieckiej hakaśki :)
Nie no super porównanie z HK416. Konstrukcją sprawdzoną na każdym możliwym polu walki przez większość elitarnych jednostek na świecie. Grot jeszcze dobrze nie wszedł do służby a już porównywany jest z HK? Porównanie będzie adekwatne jak Grot przejdzie taką drogę jak 416 a póki co marketing oparłbym na nowoczesności konstrukcji, cenie i polskim pochodzeniu. Niestety mam złą wiadomość dla wszystkich potencjalnych nabywców Grota w planowanej sprzedaży w kwietniu tego roku gdyż po wymianie zarządu PGZ zamiast zwolenników wpuszczenia Grota na rynek cywilny dostaliśmy kadrę która z do tej pory wykazała ideologicznie iż rynek cywilny ma głęboko w d... Jednak pożyjemy zobaczymy czy dobra zmiana dopuści karabin dla sportu czy tylko wojsko i lojaliści z WOT będą mieli do niego dostęp. A wszystkim entuzjastom porównań Hk do Grota zalecam daleko posunięta ostrożność i dokładne zbadanie tematu zanim zacznie się tworzyć niesamowite teorie :)
DamieN 10.02.2018, h. 22:58 DamieN
koho 11.02.2018, h. 21:46 koho
To nie jest film przedstawiający "testy". To jest jakiś... Film propagandowy...
Kurski robi lepsze..
Lambert 11.02.2018, h. 21:48 Lambert
A skąd Ty to możesz wiedzieć, skoro nie masz telewizora?
koho 11.02.2018, h. 21:55 koho
Na mieście mówią, kurdę!
Lambert 11.02.2018, h. 21:59 Lambert
Sanders 12.02.2018, h. 09:04 Sanders
Test jak test. Wiadomo, że sponsorem filmu jest PGZ itp.:)) więc jest to klasyczna reklama. Tyle tylko, że ani grot nie jest tak zly jak piszą ani tak dobry jak piszą (uwaga: nie miałem okazji strzelac z grota). Tyle tylko, że WP nie ma zbyt duzego wyboru bo albo zostajemy przy berylu, który jest po prostu przestarzały i nie peryspektywiczny albo co.... kupujemy HK416 dla całego WP? bądźmy poważni, skoro przez 15 lat nie byli w stanie wymieć całej floty w WP na beryla to co dopiero zakup HK:) jedyne rozwiązanie to dalszy rozwój grota jako niezlej platformy i zdecydowane przyspieszenie testów w jednostkach i produkcji masowej w celu obnizenia kosztow jednostowych. Co do rynku cywilnego to jest on rozwijajaćy sie dynamicznie i moze spowodować znacząceo obniżenie kosztów grota ze względu na potencjalny rynek cywilny. WP nie zamówi wiecej niż 40-50 tysięcy a teoretycznie rynek cywilny sportowo/kolekcjonerski to drugie tyle.
Miszcz120 12.02.2018, h. 09:10 Miszcz120
Fakt, że trzeba podejść obiektywnie do karabinka jakim jest MSBS. W porównaniu zabrakło moim zdaniem ACR Bushmaster'a, który jest prawie identyczny jak MSBS.

Czy to propaganda i wywyższanie "rodzimej" konstrukcji do poziomu broni na najwyższym poziomie ?
Po co te hejty POlaczkowe zaraz ? Fajnie, że zrobili jakieś porównanie i Panowie wyrazili swoje opinie i spostrzeżenia.
Ojojoj, od razu "hejt" - nadużywane słowo.Ja nie oceniam samego karabinka, z prostego powodu - nie mam do tego zadnych podstaw. Ale Grot/MSBS to nowa konstrukcja, więc jak jest, a raczej będzie, to się dopiero okaże, jak słusznie zauważył powyżej Damien.

Sam film zaś... No jest pocieszny, zarówno na płaszczyźnie merytorycznej - np. test "przegrzewania się" lufy po wystrzeleniu 150 pocisków, jak w kwestii doboru, ekhm, testujących.
Tak jakby nie było ludzi bardziej do tego wykwalifikowanych, np. w takich "mało" znanych formacjach, jak choćby GROM.
Dlatego jest to wg mnie coś z pogranicza propagandy/reklamy ;).
koho 12.02.2018, h. 14:22 koho
Dla mnie test był relatywny i rzetelny. Ludzie z różnych środowisk strzeleckich.
Ktoś z GROM'u czy JWK powie, że tylko HK416 jest najlepsze, bo jest do niej przyzwyczajony, jak do własnej ręki...
Teraz broń wprowadzają do służby, więc musimy poczekać, na co stać najnowszą konstrukcję z fabryki "Łucznik".
Miszcz120 13.02.2018, h. 08:27 Miszcz120