Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe silniki firmy Systema

Świat, 14.10.2010, h. 13:00, dodał: Promant
20

Firma Systema opracowała serię nowych silników do replik AEG. Silniki "A to Z" łączą w sobie rozwiązania konstrukcyjne serii Systema Turbo i Systema Magnum.



Firma Systema wprowadza na rynek serię nowych silników do replik AEG, o nazwie: "A to Z".

 

systema_azmotor.jpg

Ideą przyświecającą producentowi było połączenie rozwiązań konstrukcyjnych z silników serii Systema Turbo oraz Systema Magnum i wzbogacenie ich udoskonaleniami technicznymi. W tym celu producent dokonał przeglądu metod produkcji wszystkich elementów silnika, skupiając się przede wszystkim na elementach ruchomych. Na podstawie dokonanej analizy wprowadzono nowe techniki produkcji i rozwiązania konstrukcyjno materiałowe wybranych elementów.

 

systema_azmotor_03.jpg

Główną nowością jest nowy typ wirnika, skonstruowany i wytwarzany w sposób odmienny niż dotąd. Obroty nowego silnika są zrównoważone i praktycznie wyeliminowano negatywne wibracje. Uzyskano silnik o obrotach znacznie wyższych, i maksymalnym momencie obrotowym, nie spotykanych w do tej pory produkowanych silnikach AEG.

 

systema_azmotor_02.jpg

Nowe silniki firmy Systema, odróżniające się kolorystyką, są, według producenta, najsilniejszymi i najlepszymi pod względem rozwiązań technicznych silnikami do AEGów z całej oferty dostępnej obecnie na rynku. Dodatkowo charakteryzują się one bardzo cichą pracą.

 

systema_azmotor_05.jpg

Jako ciekawostkę można podać, że w przypadku silników "A to Z" firma Systema zaleca rozruch poza gearbox'em, zanim silnik zostanie zainstalowany w szkielecie. Procedura zapobiega negatywnym przeciążeniom, jakie następują przy rozruchu bezpośrednio w gearbox'ie i gwarantuje długą oraz wydajną pracę silnika. W tym celu należy wykonać wtyk do akumulatora (lub zakupić, gdyż będzie on oferowany przez firmę Systema) i podłączyć silnik do akumulatora. Wykorzystywać można wyłącznie akumulatory o niskim woltażu i wydajności ogniw - czyli najwyżej 8,4V mini. Ze względu na bardzo wysokie obroty (i nagrzewanie się silnika) - podczas rozruchu (i po jego zakończeniu) nie wolno trzymać silnika dłonią. Rozruch powinien trwać 4 -5 minut.

 

systema_azmotor_04.jpg

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (3.50, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Devito 14.10.2010, h. 14:07 Devito
Trzeba przyznać, że Systema robi jedne z najlepszych silników, ale Wydaje mi się, że te silniki pakowane będą tylko do hi endowych replik. Moim zdaniem przeciętny airsoftowiec nie będzie potrzebował tak potężnego silnika
Jankus 14.10.2010, h. 14:20 Jankus
Możliwe że ceny Systmy Magnum i Turbo spadną. Jest to typowe zjawisko w handlu.
ceny nie spadna bo przestana je produkować.
KnapoL 25.06.2012, h. 09:55 KnapoL
Gogin 14.10.2010, h. 16:14 Gogin
Dwa kable Systemy z męskim w tykiem Tamiya'i - pewnie dodają silniką mocy w porównwaniu do kabli standardowych :<.
hehe xD dobre!
Loganziom 14.10.2010, h. 17:10 Loganziom
xel20 14.10.2010, h. 16:18 xel20
znając życie cena będzie zaporowa ale jeśli faktycznie będzie cichutki to pomyślę nad jego kupnem
qurcz 14.10.2010, h. 16:24 qurcz
W pralce by mi się taki przydał, bo strasznie hałasuje
A ja bym skonstruował sobie na tym chłodzenie do PC-ta i nie tylko :)
Majster&#39; 14.10.2010, h. 21:27 Majster&#39;
a ja bym sobie w samochodzie taki zainstalował- na pewno mniej by palił
radzio2k 14.10.2010, h. 21:32 radzio2k
szymaniak 14.10.2010, h. 16:28 szymaniak
Ciekawe jak cenowo będzie się to cacko przedstawiało.
generalcombo 14.10.2010, h. 17:15 generalcombo
niski woltaż i wysokie obroty ? fajno w replikach gdzie mało miejsca na batke jak mp7a1
Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem. Niski woltaż jest tylko do rozruchu przed zamontowaniem w gearbox'ie. Rozumiesz różnicę między zasilaniem gołego silnika, a takiego, który pracuje w szkielecie i na który oddziałują wszystkie obciążenia pracą GB?
Promant 14.10.2010, h. 19:55 Promant
Guest (ID:6452) 14.10.2010, h. 17:45 Guest (ID:6452)
ta, bo do mp7 to wsadzisz... Nie liczył bym na spadek cen Magnumów i Turbo, przecie to ten sam producent. Po prostu ten nowy będzie droższy ;]. Z resztą jestem sceptycznie nastawiony do tego. Konkretnie nie wierzę w połączenie momentu obrotowego Magnum z prędkością Turbo. Prędzej w rachubę wchodzi jakiś kompromis pomiędzy tymi wartościami ale poczekam na opinie i jeśli bedą na prawdę dobre- zakupię do SIGa średni silniczek. Pozdrawiam.
No cóż, Systema dedykuje nowy silnik jako najlepszy do high speed tuning, więc wątpliwe żeby nie miał odpowiedniej "prędkości".
Promant 14.10.2010, h. 19:57 Promant
Tez obawiam się że silniki starej generacji nie stanieją a ten będzie zabójczo drogi, jednak jeśli nowa konstrukcja wirnika sprawdza się tak ja obiecuje Systema to chyba warto. Teraz ludzie którzy powyrzucali stare batki na rzecz li-po mają problem, nie mają na czym rozruchu zrobić :)
Maciastek 14.10.2010, h. 20:57 Maciastek
Kocur666 15.10.2010, h. 14:39 Kocur666
Ale standardowy blad - nie izolowane mocowanie przewodow pozostaje ? Przebicia przy przetarciu lakieru ? Czy moze nie zauwazylem ze jednak to poprawili ?
Nie, tam chyba tym razem dali jakąś podkładkę, albo mi się tylko wydaje, że tam coś jest pod tym stykiem.
Tuksiak 18.10.2010, h. 21:12 Tuksiak
vip3r 15.10.2010, h. 17:54 vip3r
nie chwytam... ten rozruch poza gearboxem to trzeba będzie każdorazowo przed strzelanką robić? ...jak dla mnie to troszkę porażka, (szczególnie dla replik z gorszym dostępem do silnika) a jeżeli przed pierwszym użyciem to też porażka bo mogli by sobie sami w fabryce go przygotować i sprzedać mi już gotowy do użycia... ktoś może wyjaśnić o co z tym chodzi? pozatym podali by parametry a nie mówili o technologiach
rozruch próbny a raczej dotarcie go, tak jak kupujesz nr skuter czy samochód nowy z salony i musisz mu nabić z 20tys kilometrów żeby się dotarły wszystkie części, a tu żeby np szczotki i łożyska. W fabryce ci tego nie zrobią, ponieważ oni sprzedają silniki nowe a nie "używane" (nawet jeśli tylko raz przez te zalecane 4 czy 5 minut)
zaki123 16.10.2010, h. 17:33 zaki123