Daj cynk
Reklama

Aktualności

M110A1 wchodzi do uzbrojenia amerykańskiej armii. [AKTUALIZACJA]

Aktualności, 10.10.2017, h. 16:36, dodał: Fishbonee
25

Po ukończeniu szeregu testów z pozytywnym wynikiem, M110A1 został w końcu przyjęty przez US Army.



Bazę przyjętej konstrukcji stanowi karabin wyborowy HK CSASS, a dokładniej - G28E1 Patrol. Broń ta zwyciężyła między innymi z amerykańskim karabinem KAC M110K1. Produkt ze stajni Heckler und Koch ma póki co uzupełnić stan ubzrojenia US Army, a w późniejszym okresie - całkowicie wyprzeć i zastąpić aktualnie używaną konstrukcję Knight's Armament Co.

 

1.jpg

 

 M110A1 zasilany jest nabojem 7,62x51 NATO, który wystrzeliwany jest z lufy o długości 415 mm. Manipulatory broni dostosowane są do współpracy zarówno z praworęcznym, jak i leworęcznym strzelcem. Front karabinu oraz montaż optyki zostały wykonane przez Geissele. Jako optykę wybrano celownik optyczny S&B PMII Ultra Short 3-20x50. 

 

2.jpg

 

31 Marca podpisano umowę, która obejmuje przekazanie 30 sztuk karabinu M110A1. Później będą rozważanie 2 możliwości:

-dostawa do 3 643 sztuk M110A1 z częściami zamiennym w ciągu 5 lat, a także zapewnienie odpowiednich szkoleń

- kupienie pełnych praw autorskich do konstrukcji przez US Army, razem z pełną dokumentacją techniczną.

 

 

[AKTUALIZACJA 10.10.17]

 

W sieci pojawiły się nowe fotografie przedstawiające finalną wersję karabinu:

 M110A1-01.jpg

M110A1-02.jpg

M110A1-03.jpg

M110A1-04.jpg

M110A1-05.jpg

M110A1-06.jpg

 

 

 

Źródło:

MilMag

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Roach09 21.04.2017, h. 23:09 Roach09
No to będą mieli teraz ciekawą "zabawkę" do przestrzelania :)
A co będą "przestrzeliwać"? Blachy?
kalach 11.10.2017, h. 10:32 kalach
Kolega na pewno miał na myśli przystrzeliwanie tylko literówka mu się wkradła.
sqter0 12.10.2017, h. 22:50 sqter0
Trudno się nie domyśleć :)
kalach 13.10.2017, h. 09:25 kalach
pesinter 22.04.2017, h. 01:07 pesinter
Piękna sprawa. Tak samo wypasiona armata jak Hk G28 Bundeswehry.
Ghandi2 22.04.2017, h. 12:10 Ghandi2
"Konkurs na broń to taka zabawa w której startuje wielu znakomitych producentów, a wygrywa Heckler und Koch".

Przy okazji M-LOK umocnił swoją pozycję, podobnie jak układ tłokowy, co należy uznać za przynajmniej znaczące :).
Zwłaszcza po inbie z niską trwałością elementów roboczych
Orzech:Bytom 23.04.2017, h. 11:32 Orzech:Bytom
M-LOCK czy H&K? ;)
Ghandi2 23.04.2017, h. 23:56 Ghandi2
koho 22.04.2017, h. 20:49 koho
Prawdopodobnie moment, w którym "Gajzli" zastąpi Mk18 i RIS II jest już bliski... ;)
koho 22.04.2017, h. 20:51 koho
BTW - "ze stajni" to może być koń, albo samochód wyścigowy :P.
Uważaj, dla dzieciuchów, stajnia brzmi dobrze - już Cię minusują.. :)
Lambert 23.04.2017, h. 17:22 Lambert
Oho, panowie Poważni. No już bez przesady. Potocznie też się tak mówi.
Regdorn 24.04.2017, h. 12:10 Regdorn
Ależ my wcale nie jesteśmy tacy poważni...
Gdzie się tak potocznie mówi? ;)
koho 24.04.2017, h. 13:11 koho
Wyjdź czasem na zewnątrz to zobaczysz...
ColtS 10.10.2017, h. 18:04 ColtS
A Ty Kolego nie bądź taki hop do przodu ;).

Poza tym to nie jest ulica, tylko ogólnodostępny portal internetowy. Więc podobnie jak wypadku innych mediów pisanych (przynajmniej tych poważnych) powinno się tu dbać o zasady języka. Ale skoro nawet tzw. tygodniki opiniotwórcze tego nie robią...
koho 10.10.2017, h. 19:26 koho
Tak, ogólnodostępny portal. Więc zamknij mordę i przestań smęcić.
Jakbyś nie zauważył, będąc tutaj od paru miesięcy, ten portal nie jest tworzony na zasadzie języka oficjalnego, tylko potocznego.
Jeszcze nam zabroń u siebie czuć się jak u siebie.
KaXardas 11.10.2017, h. 14:13 KaXardas
A Ty się Kolego troszkę nie zagalopowałeś?
Bo ja tu nie jestem "od paru miesięcy", natomiast z treści Twojego komentarza można wnosić, że Ty owszem. Może nawet od paru dni. A jak tak dalej pójdzie, to długo tu nie pobędziesz.
koho 11.10.2017, h. 22:30 koho
Jager85 11.10.2017, h. 00:38 Jager85
Za dużo powagi Panowie. Więcej luzu
Maciej_4227 11.10.2017, h. 14:48 Maciej_4227
tylko mi się nie podoba kolor tego cuda ? ;)
Nie tylko Tobie, jest jeszcze kilku co marudzą, ale prawdę mówiąc kolorystyka (ral8000) jest nieziemska i doceni się ją dopiero trzymając gnata w łapskach. Jestem tego żywym przykładem bo sam z początku marudziłem.
pesinter 11.10.2017, h. 19:36 pesinter
Ale napewno zauważyłeś "żywy przykładzie", że nowsza wersja tego gnata, jest już w mniej nie ziemskim kolorze, prawda?
Lambert 12.10.2017, h. 16:51 Lambert
sqter0 12.10.2017, h. 22:49 sqter0
Kolega na pewno miał na myśli przystrzeliwanie tylko literówka mu się wkradła.
pesinter 13.10.2017, h. 13:23 pesinter
Lambeet, według mnie teraz kolorystyka jest o wiele lepsza w finalnej wersji niż to było w wersji prototypowej. W G28 natomiast mieliśmy upper reciver w jaśniejszym bronzie, w M110 jest jednakowy kolor z lower reciver. Dla mnie bomba.
Wg mnie, również zdecydowanie lepiej!
Lambert 13.10.2017, h. 14:34 Lambert
Dokładnie tak. Kolor tego brązu w G28 nie był zbyt udany i w tej nowej wersji widzę znaczną poprawę, poza tym Gissele robi na prawdę fajne części do broni tylko ta cena :)
Poza tym HK robi udaną propagandę wokół swoich produktów bo dokładnie prześledziłem wszystkie zmiany od pierwszej wersji HK MR308 A1 (czyli HK 417) do wersji A3, później G28 (czyli znów kopia MR308 dla wojska) i poza wizualnymi pierdołami z upper reciver i kombinacjami z frontem oraz kilkoma mniej znaczącymi rzeczami nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy modelami. Bebechy praktycznie te same a zasada działania nie zmienia się wcale, technologia wykonania lufy jest taka sama bo pytałem się przedstawiciela w Hamburgu czy istnieje możliwość wymiany z g28 do mojej starej A1 i odpowiedział mi że to wszystko to samo.
Poprawią tylko takie rzeczy jak selektor ognia, wymienność magazynków od innych producentów, troszkę inne fronty. Niestety zauważyłem że stara wersja cywilna HK MR308 strzela dokładnie tak samo jak nowa G28 a róznica w cenie to ponad 8k zł. Cóż każdy chce sprzedać nie tylko kaabin ale również całą ideologie do niego a za wygląd i delikatne usprawnienia trza płacić. Ciekawe tylko że nowościami zainteresowani są bardziej cywile niż służby bo z tego co wiem to prywatne firmy ochroniarskie z branży wodnej nadal używają starych wersji tego karabinu a wymieniane są tylko lufy i jakoś nie zamierzają nic zmieniać.
DamieN 16.10.2017, h. 11:03 DamieN