Daj cynk
Reklama

Aktualności

Prezes fundacji "Combat Alert" kupił kompleks szkoleniowy w gminie Orzysz [AKTUALIZACJA]

Aktualności, 22.03.2017, h. 22:50, dodał: Fishbonee
84

W planach jest stworzenie największego w Polsce Ośrodka Szkoleniowego dedykowanego organizacjom proobronnym. 



W dniu dzisiejszym Marcin Korowaj, Prezes Zarządu Fundacji Na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" podpisał umowę, na mocy której kupił kompleks szkoleniowy w Gminie Orzysz, znajdujący się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ostatecznie zostało to potwierdzone podpisanym aktem notarialnym. 

 1.jpg

 

Do planów należy stworzenie Ośrodka Szkoleniowego, który to dedykowany będzie organizacjom proobronnym. Projekt ma obecnie wsparcie:

- Biura do Spraw Proobronnych - MON, generała Jarosława Gromadzińskiego
- dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppłk dypl. Jarosława Wyszeckiego
- dowódcy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim,
- burmistrza miasta Orzysz - Zbigniewa Włodkowskiego 

 

AKTUALIZACJA 22.03.2017

 

Na terenie trwają już prace przygotowawcze do kolejnych manewrów. Zakupiono między innymi 12 sztuk bunkrów wartowniczych, a także 2 armaty dywizyjne ZiS-3 76 mm

 

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg5.jpg

6.jpg 

Źródło:

Combat Alert

Ocena wszystkich (2.93, głosów: 14)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
wiciok 17.03.2017, h. 16:14 wiciok
=Vincent= 17.03.2017, h. 16:26 =Vincent=
Dużych zarobków życzę.
tomek54 17.03.2017, h. 19:21 tomek54
Wspaniała wiadomość na koniec tygodnia :D
Hesh 18.03.2017, h. 10:49 Hesh
Gimbopatrioci będą mieli sie gdzie na ustawki umawiać xD
Radziłbym lepiej dobierać słowa....
Mariusz-BRT 20.03.2017, h. 16:23 Mariusz-BRT
Bo? Taka prawda xD
Hesh 21.03.2017, h. 18:57 Hesh
OK postaram się napisać prosto: uważam, że Twój komentarz jest obraźliwy.
Powinniśmy się nawzajem szanować i jeśli masz coś napisać, to pisz konkretnie.

Daleko mi do o "gimbapatriotów" i z organizatorami CA nic mnie nie łączy, od 2005 r. byłem na wielu lepszych i gorszych imprezach i w każdej (nawet w milsimach i grach typu Berget) były jakieś - często spore - niedociągnięcia. Lepiej napisać do organizatora i zgłosić swoje uwagi, a nie wylewać hejt na forum.
Ponieważ wiem jak trudno coś dobrze zorganizować (nie tylko w airsofcie, ale także dużo poważniejsze przedsięwzięcia np. korpus Pólnoc-Wschód), to uważam, że poprawianie sobie samopoczucia poprzez obrażanie innych jest po prostu niepoważne.

Zdrowia życzę.
Mariusz-BRT 23.03.2017, h. 10:22 Mariusz-BRT
Poszukaj sobie w takim razie mojego innego komenarza, w którym punktuję co jest nie tak. Masz konkrety, wystarczy poszukać.
Hesh 23.03.2017, h. 10:40 Hesh
>gimbopatrioci
>Wiek: 19

To kto tu jest gimbem, dziecko?
Dalej 23.03.2017, h. 13:44 Dalej
tomacp 18.03.2017, h. 12:50 tomacp
długo to wymyślałeś? Wiesz czemu Polacy zawsze umieli się obronić? bo umieli posługiwać się bronią więc im więcej będzie to umieć tym lepiej dla kraju... w wojsku pewnie też nie byłeś co?
zawsze ? gdybyśmy się zawsze umieli bronić nie byłoby 200 lat bez włąsnego państwa i klęski w 1939.
kugelblitz 18.03.2017, h. 13:27 kugelblitz
Dopóki wszelkiej maści politykierzy mieszać będą w armii, a dobro kraju i żołnierzy cenić mniej niż interes partyjny, żadne szkolenia, dziwne twory jak ośrodki szkolenia Volkssturmu nie poprawią naszego bezpieczeństwa.
Inna sprawa to to, że pod otoczką wielkich słów i pseudo patriotyzmu jak zawsze chodzi o szmal ;)
No cóż, kapitalizm.
big bob 18.03.2017, h. 14:45 big bob
@kugelblizt
Twierdzenie, iż klęska 1939 r. wynikała z braku waleczności Wojska Polskiego nie ma pokrycia w faktach.
W 1939 r. Armia polska liczyła 1.2 mln ludzi. Polska w kampanii wrześniowej broniła sie 36 dni. Straty niemieckie w kampanii wrześniowej to było około 50.000 ludzi (16.000 zabitych, 34.000 rannych). Polskie straty były zdecydowanie wyższe - liczone nawet do 200.000 (60.000 zabitych, 140.000 rannych), ale uwaga - wynikały w przeważającej mierze z nalotow i ostrzału artylerii oraz z braku pomocy medycznej, gdyż Niemcy, niezgodnie z międzynarodowym prawem wojennym w pierwszej kolejności bombardowali szpitale zarówno wojskowe jak i cywilne.
Wynik: Polska pod okupacją, ale nie skapitulowała.
Źródła: Norman Davies, Boże Igrzyska oraz Muller- Hillebrand Das Herr 1933-1945 oraz polska i niemiecka wikipedia.
Teraz jako punkt odniesienia weźmy najnowocześniejszą armię w tamtych czasach - armię francuską, która liczyła 4.5 mln ludzi. Podkreślę, że w 1940 roku Francja dysponowała trzecią co do liczebności armią lądową świata i trzecią na świecie flotą wojenną.
Francja po ataku niemieckim broniła się 41 dni. Straty niemieckie w kampanii francuskiej wyniosły około 100.000 (27.000 zabitych, 73.000 rannych), straty francuskie 284.000 (84.000 zabitych, 200.000 rannych).
Wynik: połowa Francji pod okupacją, potem haniebna kapitulacja i częściowa kolaboracja jako Państwo Vichy.
Źródła: Wołoszański, Encyklopedia II WŚ, polska wikipedia.
Zatem oznacza to, że nasza ponad 3-krotnie mniej liczna armia, na dłuższym odcinku frontu (z dywersją OUN i komunistów polskich) i z gorszym uzbrojeniem, z nożem wbitym w plecy przez ZSRR, broniła się niemal tyle samo, co 3-krotnie liczniejsza, nowocześniejsza armia francuska, na krótszym odcinku frontu (bez dywersji i umocnionym linia Maginota), zabijając jedynie o 1/3 mniej Niemców. Także już samo to świadczy raczej o tym, że polscy żołnierze w czasie Kampanii Wrześniowej byli bardzo waleczni.
Pozdrawiam.
wredny_bo_trzeźwy 19.03.2017, h. 16:48 wredny_bo_trzeźwy
Te wredny ale z tymi liczbami Francuzów tak nie szalej bo te 4,5 mln żołnierz to siły rozsiane po całym imperium kolonialnym i na kontynencie. Alianci licząc Belgów i Holendrów (którzy długo działali niezależnie od Francuzów) to 144 dywizje i 3000 samolotów przeciwko 141 dywizją Niemieckim i 32 dywizją Włoskim a także ponad 5 400 Niemieckich samolotów. Francuzi byli się bardzo dobrze ale zostali pokonani przez lepszą Strategie Niemców, ich lotnictwo i lepszą doktrynę wykorzystania czołgów. Nie Francuzi nie skapitulowali zawarte zostało zawieszenie broni a warunki pokoju miały być ustalone po zakończeniu wojny.
BASYLON332 21.03.2017, h. 14:20 BASYLON332
@Basylon332
W swoim porównaniu sił w kampani francuskiej zapomniałes dodać, iż siły Francuskie miały 3300 czołgów gdy Niemcy 2400. Podobnie przewagę mieli w działach 13,9k vs 7,7k. Wykorzystana strategia, to też kopia z I wojny swiatowej (zmodyfikowana o nowoczesniejszy sprzęt).
vim 22.03.2017, h. 17:39 vim
@wredny... Wybacz, ale nigdzie nie pisałem o braku waleczności polskich żołnierzy w 1939. Nie potrafiliśmy się obronić jako Państwo czy jak kto woli Naród. Na temat przyczyn napisano wiele mniej lub bardziej madrych książek, a przyczyn tych było wielle Od wewnętrznych: (słąbe uzbrojenie , błędna strategia i niską jakość dowodzenia) po zewnętrzne : przewaga techniczna i cios w plecy 17 IX.
kugelblitz 23.03.2017, h. 00:02 kugelblitz
lenczek 18.03.2017, h. 13:11 lenczek
nie ważne :P
tomacp 18.03.2017, h. 16:46 tomacp
223? no to ciekawe jak Ci to wyszło.... z Historii to raczej 123lata. Pokaż mi drugie państwo rozczłonkowane przez trzech sąsiadów które było by w stanie się obronić? chyba tylko USA jak zaatakowała by je Kanada, Meksyk i Kuba.... ;-)
Pokaż mi kraj który po 123 latach wyplewiania narodowości powstało z kolan. Raz: że mieliśmy i mamy silne korzenie polskości ( i żaden polityk i zaborca tego nie zmieni). Dwa: większość Legionistow Piłsudskiego i innych ktorzy walczyli w 1918 i 1920 o Polskę miała przeszkolenie wojskowe i nie trzeba ich było od zera przyuczać.
Volkssturmu? Chłopie mózg Ci POlitycy chyba wyprali... To że ktoś chce się uczyć strzelać poznawać wojsko, militaria i inne to znaczy że czeka na kasę od Państwa? Niech sobie politycy zarabiają, ale oni Cię nie obronią kolego sorry (i nie jestem z PiS).
Obroni Cię silna armia, ale niestety jaka by Ona w Polsce nie była, potrzeba zaplecza które w razie konfliktu zbrojnego pójdzie do lasu. Poczytaj jak dużych sił potrzebuje najeźdźca żeby zapanować nad 500tyś partyzantów. Myślisz że jakim cudem zbudowaliśmy największe Państwo Podziemne w Historii? Bo każdy lepiej lub gorzej umiał posługiwać się bronią.

Volksstrum żeś przyładował, nawet jeśli żartem to świadczy tylko o Tobie.... Niektórzy nacjonalizm "mylą" z rasizmem i antysemityzmem i brakiem integracji EU. A tymczasem Niemcy są największymi nacjonalistami w Europie i dbają W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI O INTERES SWOJEGO NARODU I JEST OK... Volksstrum to była największa tragedia między innymi młodych Niemieckich dzieci którym wyprano mózg. Jesteśmy w stanie pokoju więc nie gadaj bzdur bo to nie przystoi osobie która według mnie "bawiąc się" w ASG ma też jakiś pierwiastek Patrioty. Pozdrawiam
Kolego, że tak zażartuję. Ja się ani Twoich sympatii politycznych, ani tym bardziej inteligencji nie czepiam. Odpal słownik polsko-niemiecki i sprawdź jakie to wyrażenie ma znaczenie. Jeśli tak Ci wygodniej to niech będzie POSPOLITE RUSZENIE. Co do prania mózgu Twoja wypowiedź wystarczy za jakikolwiek komentarz.
Nie zabraniam nikomu zainteresowań takich, czy innych. Chcesz, ucz się strzelać, "baw" się w wojsko. Czepiam się tylko i wyłącznie tego, że tacy czy inni ludzie wykorzystują pojęcia patriotyzmu i działania na rzecz obronności kraju do celów komercyjnych i nabijania sobie kabzy. Jeśli dla Ciebie patriotami są kibice Lechii Gd., którzy na pogrzebie Inki i Zagończyka skandują nazwę klubu, lub narodowcy skandujący na rzekomo patriotycznej manifestacji "ole, ole ja pier..." to już Twój problem.
Rzekłem, w dalsze pyskówki z Tobą wdawać się nie będe.
big bob 18.03.2017, h. 17:10 big bob
tomacp 18.03.2017, h. 17:18 tomacp
słowem o kibolach nie pisałem a to ze Tobie kojarzą się z Nacjonalizmem to no cóż...
A za nawiązanie do partii politycznej przeprosiłem (sorry) właśnie żebyś się tego czepiał bo nie wiem jakie masz zapatrywania i mnie to nie interesuje po prostu takie oni mieli zdanie na ten temat. A z Tego co piszesz masz dość podobne.
A co ma słownik Niemieckiego i znaczenie słowa do CELU W JAKIM ZOSTAŁY WYKORZYSTANE TE SIŁY i jak każdemu kto zna odrobinę współczesnej Historii się kojarzą?
A skąd wiesz jakie mają pobudki Ludzie robiący coś takiego? Po prostu uważasz za pewnik to ze tak jest a to chore, najlepiej jest krytykować i marudzić....
A lekcje już odrobiłeś..?
Lambert 18.03.2017, h. 17:33 Lambert
tomacp 18.03.2017, h. 17:36 tomacp
ładny awatar...
OFF 18.03.2017, h. 19:50 OFF
Te mundury to rozumiem były niezbędne do podpisania dokumentów? ;) A co do nabijania kieszeni to cóż.. wolny kraj ;)
Panowie występują jako oficjalna organizacja proobronna więc mundury na których noszenie mają przyzwolenie od MONu jak najbardziej na miejscu.
Nitek 20.03.2017, h. 08:17 Nitek
Dantes 18.03.2017, h. 20:33 Dantes
Dobrej marży z biletów życzę
przemo76suw 19.03.2017, h. 00:41 przemo76suw
Jak dla mnie to jest firma od robienia grubej kasy , a nie organizacja pro obronna . Byłem na ich imprezie w Orzyszu i wiem co mówie
A co w tym złego jak są ludzie chętni za to płacić?
Fundacja to genialne posunięcie, można kręcić lody i nikt nie może się przyczepić.
Zwłaszcza, że proobronność otwiera teraz wiele drzwi i jest mile widziana - trzeba korzystać.
Tak więc czapki z głów!
=Vincent= 19.03.2017, h. 22:02 =Vincent=
Tego właśnie sie boję bo może pojawić sie jakieś lobby dążące do komercjalizacji i ustanowienia odpowiednich regulacji prawnych; wymuszających organizowanie imprez asg tylko pod "odpowiednim" patronatem czy też na "odpowiednim" (ich) terenie. Wiem że to jeszcze melodia przyszłości choć może już nie tak dalekiej.
Ale tak czy inaczej życze im powodzenia i udanych imprez.
r2d2 19.03.2017, h. 22:08 r2d2
Oho... Zleciały się Januszki-cebulaczki ponapierdalać na kogoś kto zapierdala w imię wyższych ideii. No tak, przecież postsowiecka wbita za komuny zazdrość o byle co nie może tyle pozostawać w uśpieniu.

"Byłem na ich imprezie w Orzyszu" i co? Nie było zwykłej niedzielnej jebanki na 8 hi-capów i niesmak pozostał bo manewry zorganizowane wspólnie z wojskiem które były nastawione na naukę konkretnej taktyki nie spełniły oczekiwań? Oj no życie.
Nitek 20.03.2017, h. 08:16 Nitek
Stary, nikt Cię nie zmusza do udziału w imprezach CA. O ile wiem nie ma takiego obowiązku. Organizacja jakiejkolwiek imprezy, to wiele godzin przygotowań, więc nie sądzą, żeby ktoś to robił za friko. Nie chcesz brać udziału, to nie bierz i nie płać/nie płacz.
Mariusz-BRT 20.03.2017, h. 16:32 Mariusz-BRT
Nitek akurat CA to są właśnie niedzielne jebanki tylko na większa skale, niewiele to ma wspólnego z manewrami. (edycja 2015 i zimowa 2016)
BASYLON332 21.03.2017, h. 14:24 BASYLON332
@Basylon332

Nie było zimowego Combata 2016:) Pierwszy Zimowy CA odbył się w 2017 - akurat ten zimowy był manewrami, a nie jebanka (co prawdę mówiąc, było złym dla mnie posunięciem)
vim 21.03.2017, h. 19:48 vim
@vim

Faktycznie mój błąd, zapomniałem że edycja zimowa byłą w styczniu, ale ja tam tych manewrów nie widziałem. 25 minut na każdym punkcie to za mało by co kolwiek przećwiczyć a potem w terenie była już jebanka podzielona na kilka punktów z pojazdami, trudno mi to nazwać manewrami gdy scenariusz działa na zasadzie wy atakujecie a wy się bronicie, wyjątkiem był tylko początek który miał zasymulować zasadzkę.
BASYLON332 22.03.2017, h. 12:42 BASYLON332
@Basylon332

Fakt, iż wyszło beznadziejnie nie zmienia faktu, iż siłom RW narzucono plany ataku, a jakiekolwiek modyfikacje planu były karane(patrz 2 starcie, gdzie orgowie wykluczyli z gry połowę sił RW za nie trzymanie się planu). Gdyby to była strzelanka, to nasi dowódcy mieliby jakies pole manewru, a nie musieli wykonywać co do joty planu orgów, którzy chcieli byśmy ćwiczyli tylko takie sposoby ataku. Dla mnie to były manewry, albo raczej manewry pokazujące, czemu ASG nie nadaje się na manwery.
vim 22.03.2017, h. 17:44 vim
Przemo, Narzekanie na CA ma się nijak do tematu artykułu!!!!

Ale odniosę się do Twojego komentarza:
1) To, że stowarzyszenie ma status organizacji proobronnej nie musi oznaczać od razu, że działa tak jak np. "Strzelec".
2) Bardzo trudno jest pogodzić zasięgi airsoftowe z taktyką wojsk lądowych i jeszcze zapewnić bezpieczeństwo graczom w warunkach, kiedy trzeba współdziałać z pojazdami wojskowymi. tu zawsze organizatorzy muszą iść na kompromisy, co odbija się na "grywalności". Niestety (albo stety) CA nie jest zwykłą jebanką.
3) Na imprezach CA bywam od lat i były lepsze i były też gorsze (głównie za sprawą samych graczy). Ja byłem raczej zadowolony z zimowej edycji, ale nie oczekiwałem od tej imprezy nie wiadomo czego ;)
Jeśli uważasz, że nie warto na te imprezy tracić forsy, to po prostu nie bierz w nich udziału. Berget i ostatnio także Border War też miały swoje wpadki.
Mariusz-BRT 23.03.2017, h. 12:21 Mariusz-BRT
Nitek 20.03.2017, h. 08:23 Nitek
O już widzę pozlatywało się masa nic nie mających więcej do zaoferowania poza lans foteczkami na insta i fb malkontentów węszących wszędzie spisek i nabijanie kieszeni. Jak zwykle w dupie byli, gówno widzieli, ale mam lans avatarek to rzucę oszczerstwem bez pokrycia żeby podbić swoje wątłe ego. No winszuje, naprawdę czapki z głów.

Co z tego że chłopaki od lat zapieprzają przy tej imprezie która nie ma precedensu w Europie, że zwykli niedzielni hi-capowcy mogą współdziałać z wojskiem przy użyciu BWPów, Czołgów, na poligonie dającym swobodę działania i rozmach imprezy. Co z tego, że zwykłemu sypaniu kompozytu chcą nadać wyższy cel, który uatrakcyjni samo ASG jak i nada mu poważniejszy i perspektywiczny cel jakim jest nasza obronność.
Ale nazlatuje się takich cebulaczków, homosovieticus zazdrośników i dają upust swoim frustracjom oskarżając chłopaków z CA.
Jedno Ci przyznam. Chłopaki od lat zapieprzają przy tej imprezie i od lat popełniają te same błędy (na ostatniej edycji nawet zagrażające życiu niektórych uczestników).
Hesh 21.03.2017, h. 21:36 Hesh
Cóż to za błędy, co bym wiedział na przyszłość?
Mixon 22.03.2017, h. 23:23 Mixon
Przytoczę fragment relacji kolegi, bo nie chce mi sie samemu punktować:
"Dobra wróciłem z zimowego Combat i kilka słów podsumowania imprezy. Nie polecam naprawdę, chciałem dać zlotowi ostatnią szanse i nie było kurwa warto. Co prawdy nie wszystko zrobiono źle i mimo wszystko nie żałuje tego że tam pojechałem ale po kolei. Pierwsza sprawa przyjazd, Rejestracja od godziny 17 do 20 w sumie bardzo sensownie bo można było wyjechać o ludzkiej godzinie ale kurwa jak można wymyślić chronowanie replik przy parkingu przed rejestracją gdy cały szpej łącznie z magami jest zakopany w bagażnikach !? Ok ale dobra po rejestracji oczywiście nikt nie mówi gdzie nocujemy, radźcie se sami i błąkajcie się po jednostce, pokoje zasługują na plusik, tak samo jedzenie zapewnione przez wojsko ale żeby nie było za pięknie znowu musi być opierdol bo KURWA MAĆ KTO WYMYŚLA POBUDKĘ O 5 RANO !! Ludzie przez cały dzień w samochodach od rana po 10 godzin jechali 500 lub więcej kilometrów i zamiast dać im odpocząć każe im się dzień zaczynać o 5 rano zaprawą potem 10 minut przerwy i szybkie zbieranie na śniadanie znowu 5 minut bo trzeba zdążyć na zajęcia i tak cały dzień wygląda od 5 do 19 gracze nie dostali żadnej przerwy podczas której mogli by chociaż chwile odsapnąć. Teraz znowu plusy ale nie dla organizatorów tylko dla Wojska za przygotowane zajęcia zwłaszcza w terenie i tu jest bardzo duży plus, możliwość zobaczenia z bliska PPK Spike, ZU 23 w akcji, szkolenia walki z wręcz, minowania, obsługi radia. Wszystko fajnie przygotowane i przeprowadzone ale znowu zjeba dla orga za to że na każdy punkt przewidział tylko 25 minut, o wiele za mało a dlaczego ? Bo trzeba było wyrobić się przed wizytą jakiś anonów z rządu i reporterów by mogli się po lansować, więcej czasu zmarnowałem na to pierdolenie niż na punktach. Znowu plus dla wojska za obiad ale oczywiście bo trza było się lansować przed politykami to kazano nam go jeść w pośpiechu. Teraz część właściwa czyli gra, żeby już nie opisywać szczegółów powiem to co najbardziej było nie tak, brak jakich kol wiek zasad respów zwyczajnie trupy nie wiedziały gdzie mają się udać, brak realnego czasu na uzupełnienie nawet magazynków między rundami (przynajmniej po stronie KZ) rzucano nas od jednej akcji na kolejny punkt od razu z rozkazem przygotowania się do kolejnego ataku, rozumiem chęć zachowania dynamiki tylko co po tym komu jak nie ma już czym strzelać. Najważniejszy zarzut i skrajna lekkomyślność orgów to środki pozoracji walki, fajnie że było dużo ślepej amo wystrzelanej z pojazdów ale nóż mi się otworzył w kieszeni jak kurwa przyjeżdżamy na ostatni punkt i mówią "Nie idźcie na to pole bo tam są ładunki wybuchowe" KURWA TAK BYĆ NIE MOŻE !! Pole z pirotechniką było nie oznaczone, graczy RW nikt o jego istnieniu w ogóle nie poinformował !! Zawsze przed każdym tego typu wykorzystaniem ładunków musi być odprawa bezpieczeństwa !! Ludzie w polu muszą być poinformowani gdzie ładunki się znajdują i muszą być oznaczone !! Podczas inscenizacji na Rekonstrukcji już kilka przypadków w których ludzie lądowali w szpitalach były a tutaj pirotechnicy mogli posłać do szpitala połowę graczy RW ale na szczęście w ciemnościach ich zauważyli."
Hesh 22.03.2017, h. 23:56 Hesh
Dzięki wielkie za wyczerpujący opis.
Mixon 23.03.2017, h. 12:03 Mixon
@Hesh
I znowu, wysyp bluzgów (które dziecku wydają się znaczyć o dorosłości) i grypsera z 4chan (anony).
Jesteś dzieckiem które wyzywa innych od dzieci, dzieckiem które płacze, że mu się każe o 5 wstawać. Może na następną edycję CA powinno zapewnić pampersy i łóżeczka z kratkami, żeby takie dzidziusie jak ty były zadowolone i się wyspały.
Zamiast bawić się w "reco Marines" jak masz w profilu, zabaw się w łowienie pokemonów komórką, będziesz mógł się wyspać.
Dalej 23.03.2017, h. 13:57 Dalej
Naucz sie czytać ze zrozumieniem :*
Hesh 23.03.2017, h. 14:37 Hesh
A ty dorosły nazywasz dziećmi, no .. mać xD Pozatym jakbyś nauczył się czytać kiedykolwiek mógłbyś zauważyć, że jest to cytat na dodatek cytat osoby starszej. Co ja poradzę, że jesteś taki dorosły masz te 40 lat, nie dałeś rady dostać się do wojo więc grasz w karabiny na kulki i nazywasz młodszych dzieciaczkami i ogólnie taki z Ciebie stary wyjadacz.
SoczekK13 23.03.2017, h. 14:55 SoczekK13
@Dalej
Póki co Jedyne dziecko jakie tu widzę to ty. Uprzedzając twoje zarzuty mam 24 lata a napisany tekst który wrzucił Hesh jest mój i był napisany na grupie gdzie większość ludzi zwyczajnie się zna i do nich był skierowany stąd też taka luźna forma. Jeżeli jedyną twoją odpowiedzią na konkretne zarzuty wobec imprezy są głupie docinki o pokemonach i pampersach to lepiej zamilknij i oszczędź sobie wstydu.
BASYLON332 23.03.2017, h. 15:59 BASYLON332
=Vincent= 20.03.2017, h. 15:41 =Vincent=
Widzisz kolego, widocznie żyjesz w innej rzeczywistości.
Cel jest jeden a wyższe robi się przy okazji.
I chyba nie ma w tym nic złego, bo dzięki temu ktoś taki jak ty jest zadowolony.
Szyszkownik 20.03.2017, h. 20:42 Szyszkownik
Uczestniczyłem w 6 edycjach CA (w lipcu zaliczę 7 edycję) - zawsze wracałem do domu odpowiednio dotleniony i zadowolony. CA jest taką imprezą, że nawet jeśli coś Ci nie zgrzyta na danym obszarze to w każdej chwili możesz przeskoczyć sobie do innego rejonu działań i zająć się czymś nowym i odpowiednio zajmującym przez 24 h non stop - to naprawdę duży poligon i duży teatr działań. Poza tym jeśli nie jesteś spięty, nie wytwarzasz w swojej głowie 15 organizacyjnych problemów na godzinę i Twoim głównym problemem nie jest to ile kto zarobił, jakim super autem się przemieszcza, jaką legitymację partyjną nosi w kieszeni i z jakimi generałami i oficjelami pił dobrą wódkę tydzień wcześniej to ta impreza powinna Ci się spodobać. Mi samemu i reszcie ekipy taka forma imprezy odpowiada (politykę mamy w dupie). Od strony organizatora nie mam zastrzeżeń (zawsze pełna kultura i dobry kontakt), resztę klimatu tworzą ludzie. A to, że fundacja zakupiła kompleks (ciekawe w jakim stanie) to na plus może będzie tam fajna baza do szkoleń z ostrego strzelania i budynki do CQB z prawdziwym przytupem. Jeśli mocno narzekające osoby z tego wątku zajmują się organizacją swoich imprez i uważają, że są na wyższym poziomie to BRT chętnie czeka na zaproszenie ;)

Pozdrawiam
Szyszkownik (BRT)
Mariusz-BRT 20.03.2017, h. 22:07 Mariusz-BRT
Zadziwia mnie skala narzekania z powodu tej wiadomości.
Kupił, - źle, chce coś robić - źle, pewnie na tym zarobi - źle!!!
Ludzie, ogarnijcie się!!! !
Mamy w środowisku wielu ludzi, którzy organizują przeróżne imprezy. akurat po 8 latach działalności CA przybrał formę stowarzyszenia - takich stowarzyszeń jest wiele. I chwała im za to, że działają. Dziwne byłoby, gdyby do tego dokładali, bo organizacja czegokolwiek to godziny ciężkiej pracy, paliwo na dojazdy, pieniądze na różne potrzebne gadżety itp., a najcięższe jest dogadywanie się z ludźmi ;)
Więcej luzu Panie i Panowie.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Jager85 21.03.2017, h. 14:17 Jager85
Za dużo zawiści :(

Ja kibicuję!!
Hesh 21.03.2017, h. 18:55 Hesh
Nauczcie sie odpowiadać na konkretne komentarze bo robi sie chaos xD
Chaos xD ? na razie sam napisałeś coś o "gimbopatriotach" choć niedawno chyba skończyłeś 18. A mój konkretny komentarz dotyczący CA do Ciebie jest taki, że im mniej na tą imprezę będzie przyjeżdżać "pryszczo-gimbusów" tym lepiej dla tej imprezy. Uwierz mi krytykancie. Żegnam oschle i odpadam z tego wątku.
Szyszkownik 21.03.2017, h. 20:44 Szyszkownik
Jeśli impreza dalej będzie polityczną szopką i bublem organizacyjnym to nie tylko pryszczaci gimbusi przestaną przyjeżdżać.
Hesh 21.03.2017, h. 21:34 Hesh
Mam nadzieje że ciebie już tam nie będzie. Jednego cebulaczka mniej.
Nitek 22.03.2017, h. 23:32 Nitek
>cebulaczka
Nauczcie sie definicji xD
Hesh 22.03.2017, h. 23:45 Hesh
DamieN 22.03.2017, h. 07:58 DamieN
Kurde ale hejtu z obu stron. Poruszane są kwestie patriotyczne, kapitalistyczne, polityczne. Normalnie jak brazylijski melodramat :)Generalnie odnośnie kasy za imprezy : jestem za tym żebyśmy własny czas cenili i wynagradzali tych co chcą jebać za nas żebyśmy My dobrze się bawili. Co do polityki to w dupie mam kto rządzi - ma być porządek!Patriotyzm? - po prostu Wy politycy nie przeszkadzajcie. Ludzie sami się zorganizują a takie z...bane rozporządzenia jak najnowsza dyrektywa Uni o broni przeczy całej idei wyprowadzania mas z zastoju kiedy broni nie było. Sory ale zanim broń będzię bardziej dostępna to społeczeństwo musi nauczyć się bronią posługiwać ale nie zrobi tego jak będą zakazy i nakazy oraz rozwalanie już i tak wątłego jing i jang :). Najpierw będą to zapaleńcy i sportowcy a potem kto wie.
Normalnie chciałem coś napisać więcej, ale już nie mam po co... napisałeś to o czym myślałem. Jedynie się pod tym podpisuję.

Pozdrawiam,
Bosman
-Bosman- 22.03.2017, h. 21:22 -Bosman-
Oczywiście ale nie zapominajmy żeby oddzielać obronę państwa od strzelania plastikowymi kuleczkami w lesie.
Hesh 22.03.2017, h. 23:48 Hesh
gattling 22.03.2017, h. 15:18 gattling
Niby taka wielka, zacna i bez precedensu w całym układzie słonecznym impreza, a Novourycza na niej nie widziałem... A w RU był i też były czołgi i to T-80! I do tego szczelały.
Nowurycz nosi rękawice Armored Claw, nie wiem jak może być dla kogoś autorytetem!11!!!
kukunamuniu 23.03.2017, h. 09:16 kukunamuniu
luis 22.03.2017, h. 23:24 luis
Ojej jaka zmiana u Pana KOROWAJA, nie nosi już munduru flecktarn (co jeszcze nie dawno było obowiązkowe dla FIA). Wdział wz. 2010. Ma misiu łeb do interesów. Mnie nie nabierze...
Ty przebiegły lisie....
Nitek 22.03.2017, h. 23:31 Nitek
Stary, o co Ci właściwie chodzi???? Może napisz po prostu: nie lubię Korowaja i koniec?
Ataki ad personam nie są oznaką kultury.
Korowaj to ani mój brat ani swat, ale o ile mi wiadomo nigdy w FIA nie był. Twój komentarz ma się nijak do tematu.
Mariusz-BRT 23.03.2017, h. 10:02 Mariusz-BRT
Hesh 22.03.2017, h. 23:47 Hesh
Jak na zimowej edycji usłszałem, że przebiją słynnego rosyjskiego milsima to aż mi sie podgrzewacz w MRE sam odpalił z podziwu xD
Grey 23.03.2017, h. 12:16 Grey
Tak czytam te pomyje i myślę, że WMASG powinien pokazać klasę takim onetom i stworzyć strefę MALKONTENTA (aka RESENTYMENT ZONE). Byłyby to komentarze, które nie przeszły filtra, które pojawiałyby się tylko w sferze MALKONTENTA, i inni malkontenci mogliby sobie te pomyje czytać (oraz komentarze sensowne do pomyj).
A normalny zdrowy, nie zatruty żółcią użytkownik mógłby sobie czytać tylko sensowne komenty. To byłoby coś na skalę światową.

Nie byłoby to tożsame z moderacją, bo wszystko by było dostępne, ale dla tych, co chcą czytać ten shit.
Grey, dzięki za sensowny komentarz. Sam się zastanawiam skąd w środowisku tylu malkontentów?
To trochę jak pies ogrodnika: sam nic nie zrobię, ale drugiego skrytykuję :(
Mariusz-BRT 23.03.2017, h. 12:22 Mariusz-BRT
Grey, to tylko 19-sto letnie dziecko, niepotrzebnie nabijamy mu atencję.
http://wmasg.pl/pl/profil/show/87495
Dalej 23.03.2017, h. 13:45 Dalej
No, brawo, Grey - czas pomyśleć o karierze prawniczej. Świat ludzi chcących wszystko zapisać i uregulować może być Ci bliski..
Lambert 23.03.2017, h. 14:19 Lambert
Zbanujmy krytykę bo sie z nią nie zgadzamy. Brawo xD
Hesh 23.03.2017, h. 14:36 Hesh
Nie, przywróćmy kulturę do internetu.
Grey 23.03.2017, h. 14:42 Grey
Krytyka to brak kultury?
Hesh 23.03.2017, h. 14:45 Hesh
Co ja tam mogę wiedzieć, ale jeżeli ten pan "dorosły" cały czas powtarza słowo "dziecko" to chyba sam próbuje się dowartościować.
SoczekK13 23.03.2017, h. 14:48 SoczekK13
I demagogią też potrafisz sieknąć, Gray.. ;)
Lambert 23.03.2017, h. 14:57 Lambert
FortASG 23.03.2017, h. 12:51 FortASG
No i super - serdecznie GRATULACJE ! Nie jestem zwolennikiem OT ani polityki w tej dyscyplinie ale jestem zwolennikiem ludzi, którym się coś chce. Zrób coś sam a potem krytykuj. Jeżeli przedsięwzięcie odniesie pozytywny skutek - to bardzo fajnie. Ważne zapewne by ćwiczyć tam umiejętności a nie chore idee :-) powodzenia CA !
Hetman2222 23.03.2017, h. 17:54 Hetman2222
- Biura do Spraw Proobronnych - MON, generała Jarosława Gromadzińskiego
- dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppłk dypl. Jarosława Wyszeckiego
- dowódcy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim,
- burmistrza miasta Orzysz - Zbigniewa Włodkowskiego

Uwaga do redakcji, jak zamieszczacie informację to podawajcie prawidłowe dane albo nie podawajcie ich wcale. Pan gen. Jarosław Gromadziński jest Dowódcą 15BZ a nie jest w biurze ds. Proobronnych, a Pan ppłk Wyszecki jest Dowódcą OSPWL Orzysz. Coś Wam przeskoczyło.
http://ospwlorzysz.wp.mil.pl/pl/7.html
http://15bz.wp.mil.pl/pl/99.html
luis 23.03.2017, h. 18:38 luis
Byłem na trzech edycjach tej zabawy w wojsko. Z roku na rok poziom jak dla mnie spadał, szumne hasła i nic poza tym, warunki bezpieczeństwa naruszane były i są jak widzę dalej. Pamiętam sytuację na CA organizowanym w Zegrzu, kiedy to ogień z replik zaczął być kładziony przez oponentów z KZ poza rejon poligonu przez płot na pobliską szosę i chodnik, osobiście zgłosiłem to bezzwłocznie moderującemu rozgrywkę ze strony organizatora, który mimo tego że dalej kompozytem siano poza polem gry, radośnie stwierdził, że nic się nie stało i nie ma powodów do przerywania gry! Podobnie miała się sprawa ostrzelanych samochodów, stojących poza terenem poligonu przy płocie, które należały do uczestników CA. Ot maszynka wyciskająca kasę z naiwniaków. "Sukces" pana K polega na tym, że mając podpisane z MON porozumienie, dostaje bezpłatne granty. Wojsko nie prowadzi działalności gospodarczej, a więc nie pobierze od stowarzyszenia kasy. Ba będzie musiało udostępnić teren, sprzęt i ludzi, jeśli taka zrzeszona organizacja z MON o to się zwróci. Żarcie więc stawia MON, pokazy i szkolenia uczestników prowadzą żołnierze, którym wrzuca się takie kabarety oprócz normalnych zadań służbowych, oczywiście w sobotę, czy w niedzielę, co generuje absencje w późniejszym czasie, bo za wykonywanie obowiązków w czasie ustawowo wolnym należy udzielić odpowiedniej liczby godzin w tygodniu roboczym, do tego dochodzą koszty paliwa do pojazdów, ich amortyzacji i sprzętu, czy amunicji. Wszystko dla ludu! A mnie szlag trafia, bo odbywa się to później kosztem zmniejszenia limitów amunicji, paliwa dla wojska, a nie niedzielnych kanapowych komandosów z paramilitarnych grup i zrzeszeń. Czego efektem są np. braki ślepej amunicji, do uroczystości pogrzebowych z udziałem asysty. Poza tym pytam się więc na co idą ciężkie pieniądze z "biletów" na CA? Czy ktokolwiek z uczestników kiedykolwiek otrzymał bilet, paragon fiskalny, albo fakturę za te imprezy? I chodzi mi o czasy zanim powstało stowarzyszenie CA?
Stery, w sprawie limitów amunicji i udostępniania terenów i sprzętu różnym organizacjom to możesz napisać do MON - to jest właściwy adres. W sprawach finansów CA to chyba tylko do urzędy skarbowego możesz złożyć doniesienie, jeśli tak bardzo Ci Korowaj w życiu przeszkadza ;) Ale nie musisz swoich żalów wylewać w tym wątku.
EOT
Mariusz-BRT 24.03.2017, h. 14:15 Mariusz-BRT
Mariuszu, powiedz proszę, skąd ta potrzeba pouczania innych?
Lambert 24.03.2017, h. 14:29 Lambert
luis 23.03.2017, h. 18:54 luis
Co do moich wycieczek ad personam, jeśli mnie pamięć nie myli, to w przeszłości pan K, wraz z Panem AGAPOWEM (z FIA), występując razem w umundurowaniu flektarn, reklamowali CA i ogłaszali się jego organizatorami, stąd mój komentarz. No jeśli zaś konfabuluję na skutek uwiądu starczego, to przepraszam.
Luis, jeśli to: " Ojej jaka zmiana u Pana KOROWAJA, nie nosi już munduru flecktarn (co jeszcze nie dawno było obowiązkowe dla FIA). Wdział wz. 2010. Ma misiu łeb do interesów. Mnie nie nabierze... " nie jest obraźliwą insynuacją, to sorry, nie mamy o czym rozmawiać. Swoją drogą temat dotyczy zakupu terenu a nie organizacji CA. Jakoś nikt nie obraża właścicieli komercyjnych pól/hal do gry.

Możesz mieć swoje zdanie na temat CA i to Twoje prawo. Nie powinieneś jedynie nikogo obrażać.
Jeśli chcesz wiedzieć na co fundacja wydaje pieniądze, to sprawdź, do kogo składa sprawozdanie finansowe i je sobie przejrzyj.

Proponuję trzymać jakiś poziom na WMASG. Nie widzę sensu w napierdalankach.
Mariusz-BRT 24.03.2017, h. 13:50 Mariusz-BRT
-Bosman- 23.03.2017, h. 22:03 -Bosman-
Temat w komentarzach stał się bardzo wielowątkowy.
Nie wiem jak to się ma do newsa "Prezes fundacji "Combat Alert" kupił kompleks szkoleniowy w gminie Orzysz", ale z pewnością każdy się rzucił na ten ochłap informacji i ciągnie gryząc w swoją stronę.
Też mam swoje spostrzeżenia odnośnie CA, które są raczej negatywne ale nie będę ich tutaj objaśniał bo temat newsa dotyczy czegoś innego.

Wracając do sedna - skoro Pan Korowaj z Fundacji Combat Alert kupił teren gdzie jak głosi informacja, ma powstać: Ośrodek Szkoleniowy, który to dedykowany będzie organizacjom proobronnym.

Dla mnie sprawa jest jasna - chcesz to pojedziesz, czy to na szkolenie, czy to na CA. Nie chcesz, nie pojedziesz i tyle w temacie.

Mam wrażenie, że cała ta dalsza dyskusja zmierza w tej chwili do nikąd, a na pewno ma już niewiele wspólnego z tematem newsa.

Pozdrawiam,
Bosman
Jak sądzę będzie kroił kasę jak za CA. Chętnie w ramach zapytania o informację publiczną wystąpię o udzielenie odpowiedzi za ile nabył pan Korowaj ten teren i na jakich zasadach, z wolnej ręki, w przetargu etc.
luis 23.03.2017, h. 22:15 luis
@Luis

-"Chętnie w ramach zapytania o informację publiczną wystąpię o udzielenie odpowiedzi za ile nabył pan Korowaj ten teren i na jakich zasadach, z wolnej ręki, w przetargu etc."-

I to jest właśnie dyskusja w temacie.

Sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam,
Bosman
-Bosman- 23.03.2017, h. 22:40 -Bosman-
Jesteście wrednymi hejterami.
Wkrótce, będzie tu dla Was miejsce na takie malkontenctwo!
Lambert 23.03.2017, h. 23:26 Lambert
Jaki hejt?!
Wolne żarty. Ja mam ogólne pytanie do redakcji, która nie wiem po co dała tego newsa, bo wszyscy wiedzą jak bardzo jest podzielona opinia graczy jeżeli chodzi o CA.
Po co to wszystko, nieudolne badanie opinii czy wkurzanie ludzi?
-Bosman- 24.03.2017, h. 09:06 -Bosman-
Dzichader 25.03.2017, h. 00:06 Dzichader
Nawet posłanka Pawłowicz wspiera inicjatywę, oby tak dalej.