Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nadchodzące imprezy w 2017 roku polecane przez WMASG

Aktualności, 19.03.2017, h. 17:22, dodał: Fishbonee , autor: Fishbonee, Regdorn
7

Nowy rok się rozpędza. Dla jednych sezon nigdy się nie kończy, dla innych właśnie zaczyna. Z pewnością jednak kalendarz imprez zagęszcza się wraz z nadejściem wiosny. Prezentujemy zebrane w jednym miejscu najważniejsze imprezy w 2017 roku, które otrzymały nasz patronat, gdzie również nas spotkacie. Lista jest otwarta więc spodziewajcie się aktualizacji!Camp SNAFU Delta (marzec)

Jedna z niewielu obecnie imprez organizowanych i skupiających ludzi z poważnym MILSIM'owym zacięciem. Spotkacie tam starą gwardię, z dużym doświadczeniem w organizacji i w symulacji militarnej. Obecnie jedna z ważniejszych pozycji dla osób traktujących airsoft jako narzędzie w realizacji szerszej militarnej pasji.

 camp snafu delta.jpeg

Data:

25.03-26.03.2017

Miejsce: 

woj. mazowieckie (miasto w trakcie ustalania)

Opis organizatora:

Camp SNAFU Delta - 25-26 marca, odbędzie się na Mazowszu (dopinamy sprawę miejscówki). Będzie to obóz szkoleniowy dla początkujących milsimowców czyli 100 graczy, którzy jeszcze nie byli na Alpha, Bravo, albo innym szkoleniu przedmilsimowym. Będzie obejmowało szkolenie podstawowe z: 
- nawigacji (mapa, kompas, MGRS, GPS) 
- radiołączności (prowadzenie czytelnej komunikacji, poprawianie czytelności przekazu, zapoznanie się z radiostacją RF10) 
- walki w nocy (nowy materiał powstanie przy współpracy z Blackwater, 10th Mountain i Śnieżną Panterą) 
- szkolenia podstawowego dla airsoftowej drużyny lekkiej piechoty 
Dodatkowo na Camp Delta zapraszamy do 30 graczy weteranów SNAFU, którzy pierszego dnia będą współuczestniczyli przy szkoleniu mniej doświadczonych kolegów, a drugiego wezmą udział w ćwiczeniach bojowych w sile plutonu (1 drużyna doświadczona, 2 początkujące). Z drużyn doświadczonych zostaną wytypowani dowódcy plutonów, którzy pod okiem instruktorów SNAFU będą dowodzić, a po ćwiczeniach otrzymają feedback i wskazówki co poprawić. 
Zapisy zaczniemy w styczniu. Na Deltę w szczególności zapraszamy te ekipy, które czują, że powyższe zagadnienia nie są najsilniejszą stroną KAŻDEGO z graczy i planują wybrać się na Operation SNAFU Echo. 

 

Sprawozdania z poprzednich edycji:

- CAMP SNAFU Alpha 2015

- CAMP SNAFU Bravo 2016

- Operation SNAFU Charlie 2016

 

Zachęcamy również do śledzenia:

- Fanpage CAMP SNAFU na Facebook

 

 

Operacja Mangusta XII (kwiecień)

O Manguście pisaliśmy całkiem niedawno TYTAJ. Najstarsza duża impreza w Polsce, organizowana bez przerwy od 11 lat! Rosiu i chłopaki z łódzkiego BAT tworzą niezwykle przyjazną i wesołą atmosferę, której dodatkowo sprzyja przygotowany przeważnie zabawny scenariusz. Impreza ma charakter jednodniowych manewrów (sobota) z równie ważną częścią towarzyską, w końcu to manewry urodzinowe!

 

Operacja Mangusta 12 Data:

7-9.04.2017

Miejsce:

Stanica Harcerska w Białym Brzegu

Opis organizatora:

W imieniu Grupy BAT Łódź pragnę poinformować, iż w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku odbędzie się coroczna impreza urodzinowa naszej Grupy - Operacja MANGUSTA XII. Jak zawsze największy nacisk kładziemy na dobra zabawę, oczywiście w przyjacielskiej atmosferze. Pozostałe informacje dotyczące miejsca i innych szczegółów, będą pojawiały się sukcesywnie.

 

Więcej informacji: http://forum.wmasg.pl/topic/162150-mangusta-xii-7-9042017-bialy-brzeg/

Zachęcamy również do śledzenia:

- strony BAT Łódź

- Fanpage BAT Łódź na Facebook

 

 

Border War 9 - Dogs of War (kwiecień)

Legendarna już impreza o epickim rozmachu, organizowana przez naszych południowych sąsiadów. W kwietniu każdego roku do Czech ściąga ponad 2000 graczy z 31 krajów (w tym zza oceanu). Border War od 2012 roku jest liderem w kategorii Najlepszej imprezy airsoftowej ponad 500 graczy w plebiscycie Popular Airsoft, w tym roku dołączając razem z WMASG do grona Hall of Fame. Impreza ma też wsparcie czeskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. W grze trwającej 50h non-stop biorą udział zarówno liczne pojazdy, jak również śmigłowce, dla graczy, którzy załapali się na specjalną pulę biletów. Te zaś rozchodzą się w 6 minut.

 

Zrzut_ekranu_2017-03-19_o_18.20.20.png

Data:

7-8.04.2017

Miejsce:

Poligon Wojskowy w Czechach, niedaleko Pragi

Opis organizatora (tłumaczenie):

Światowej klasy MILSIM z elementami LARP o długości 50 godzin. Celem imprezy jest zorganizowanie międzynarodowej rozgrywki na maksymalnie wysokim poziomie, przepełnionym ekscytującą atmosferą i wysokim poziomem zadowolenia wszystkich uczestników.

 

 

Operation SNAFU Echo (czerwiec)

Kolejna odsłona świetnej gry dla bardziej wymagających graczy.

 

operation echo.jpeg

 

Data:

10-11.06.2017

Miejsce:

woj. mazowieckie (miejscowość do ustalenia)

Opis organizatora:

Będą to wypełnione akcją manewry na 300 graczy, podzielonych na dwie strony, te zaś na plutony. Gra będzie trwać bezustannie przez 24h (drużyny będą mogły zejść z gry w strefę offgame według uznania). Gra będzie dynamiczna i nieoskryptowania, w umownej symulacji zależności punktów strategicznych. Ostateczna koncepcja jest omawiana w SNAFU Social Club - grupie facebookowej otwartej dla wszystkich fanów SNAFU. W Echo nadal będziemy stawiać na łańcuch dowodzenia, jakość dowodzenia i łączność (mocno namawiamy was na rozłożone w czasie inwestowanie w radiostacje drużynowe/plutonowe pracujące w długości fali 6m). 

 

Sprawozdania z poprzednich edycji:

- CAMP SNAFU Alpha 2015

- CAMP SNAFU Bravo 2016

- Operation SNAFU Charlie 2016

 

Zachęcamy również do śledzenia:

- Fanpage CAMP SNAFU na Facebook

 

 

 

Misja Afganistan 

Rodzimy rekordzista w czasie, w jakim znikają bilety. Obie transze (w sumie 950 biletów) rozeszło się w kilkanaście minut, nadal jednak zdarzają się wejściówki na rynku wtórnym m.in. w naszym komisie. Ktoś nie może, ktoś rezygnuje, ciągle jest szansa. Misja Afganistan to kultowa impreza z pogranicza MILSIM'u i LARP'u utrzymana w klimacie ostatniej interwencji wojsk koalicji w Afganistanie. Fenomenem gry jest ogromne zaangażowanie w przygotowania ze strony samych uczestników. Skutkuje to świetną atmosferą w trakcie scenariusza i dopracowaniem gry w najmniejszych detalach, począwszy od osób LARP'ujących, skończywszy na przeszkolonych graczach w QRF po stronie ISAF. Gra odbywa się w trybie ciągłym i wymaga zaangażowania ze strony graczy w powierzone im role. Nie jest przeznaczona dla siewców kompozytu, oczekujących wielkich i szybkich batalii. To symulacja realiów afgańskich, z często jednak przymrużeniem oka. Imprezie towarzyszą atrakcje takie jak pogadanka z Marcinem Ogdowskim, prezentacja GRH Hindukush i inne. Wszystko to połączone z licznymi partnerami imprezy i wrzucone do jednego kotła tworzy niezwykle atrakcyjną mieszankę.

 

MA2017.jpeg

 

Data:

6-9.07.2017

Miejsce:

Szaniec (woj. świętokrzyskie)

Opis organizatora:

"Misja Afganistan", to cykl imprez airsoftowych z elementami MilSima (Military Simulation) i LARPa (Life Action Role Playing game). Na cykl składają się duże imprezy lipcowe "MA" organizowane w kamieniołomie obok wsi Szaniec, jak też mniejsze organizowane w "klimacie" afgańskim na innych terenach.

 

Nasze sprawozdania:

MA 2016

MA 2016 - perspektywa Taliba

MA 2016 - perspektywa ISAF

 

Combat Alert 9 (lipiec)

Jedna z imprez o najdłuższej tradycji w Polsce. Przez lata ewoluowała do manewrów z zacięciem proobronnym, przy współpracy z Wojskiem Polskim. To duża gra, której scenariusz przewiduje zarówno dynamiczne rajdy na pozycje przeciwnika, jak i skryte działanie mniejszych oddziałów. Spotkanie odbywa się na poligonie wojskowym w Orzyszu. Wykorzystywany jest sprzęt wojskowy, w tym ciężki. Dla uczestników przygotowane są również szkolenia z zakresu wojskowości.

 

CA2017.PNG

Data: 

5.07-9.07.2017

Miejsce:

Poligon w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie)

Opis organizatora:

Combat Alert 2017 to ćwiczenie, którego celem jest rozwijanie i wzmacnianie wartości proobronnych, to największe tego typu manewry airsoftowe w Polsce.

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Grey 20.03.2017, h. 08:43 Grey
Zabrakło ASGARDu, pewnie z winy orgów, nie dodali do kalendarza WMASG. Miejsca już wyprzedane, ale zapowiada się ciekawy MOUT na terenie poligonu w Wędrzynie na 400-500 graczy.
Najwyraźniej panowie z Asgardu mają inną wizję promocji swojego wydarzenia. ;)
mikunda 20.03.2017, h. 09:10 mikunda
Dlatego zostało zaznaczone, że to lista imprez PATRONOWANYCH. Wszystkich imprez w Polsce jest naprawdę sporo. W przyszłym tygodniu jadę odwiedzić kolejną, nową dla mnie imprezę, pojawił się w między czasie Ghost Town, na który żałuję, że nie będę mógł pojechać, ale patronat oznacza przede wszystkim imprezę już sprawdzoną, godną zaufania i polecenia, toteż je promujemy na różne sposoby. Swoją drogą podesłał byś button ;)
Regdorn 20.03.2017, h. 09:51 Regdorn
Że tak powiem, asgard jest nastawiony na reklamę i patronat zagranicznych społeczności/mediów oraz udziału graczy.
Kriss88 20.03.2017, h. 19:36 Kriss88
GalacticDog 21.03.2017, h. 23:01 GalacticDog
Próbowałem się rejestrować na Misję Afganistan 2016. 3 minuty po rozpoczęciu zapisów byłem już zgłoszony, ale i tak się nie dostałem. 900 ludzi w 3 minuty zdążyło się zapisać przede mną? Nie wydaje mi się. Orgowie pewnie sobie wybierali teamy jakie chcą na MA, więc nie rozumiem po co ten cały cyrk z zapisami.
Jest jak mówisz. Dwa lata z rzędu próbowaliśmy i nic. W końcu dostaliśmy 'plecy' od większej organizacji i się dostaliśmy. Co by nie mówić, ilość chętnych jest szokująca i wieść ilu ludzi próbuje się zapisać jest najlepszym PRem dla MA.
Grey 22.03.2017, h. 09:42 Grey
Nigdy nie ukrywaliśmy, że poza czasem w jakim się osoba rejestruje na MA ważne są też inne rzeczy np: obecność na wcześniejszych naszych zlotach w tym ocena pozlotowa od dowódców i grupy organizatorskiej, zgranie ekipy i przedstawienie ciekawego pomysłu na swoją działalność zlotową, itd... Czas w jakim się rejestrujesz na zlot jest ważny przede wszystkim gdy jeszcze u nas nie byłeś. W tym roku około 1/3 wszystkich ekip i graczy na MA to ludzie dla nas nowi. Jeśli jakiś weteran naszych zlotów zlewa szybkie zapisy - nie dostaje się, bo widocznie niezbyt mu zależy na uczestnictwie. Kilku graczy którzy byli z nami od początku musi się w tej chwili posiłkować biletami odkupionymi.
Cyrku z zapisami nie ma, powiedziałbym że jest to ciężka praca w ogarnięciu tego wszystkiego i dodatkowo przyjęcie na siebie wiadra pomyj od osób które się nie załapały. Nie polecam tego nikomu.

Grey, dobrze wiesz co pisałem na KP przed rejestracją. Nie omieszkałem wspomnieć, że mimo pewnych udogodnień (KP już uczestniczyło w 2 naszych zlotach) bardzo ważna jest szybka rejestracja i ogarnięcie się w zapisach. Przez ten brak ogarnięcia nie wszyscy z podpisujący się jako KP dostali się na zlot :/

Tegoroczna impreza przy ilości graczy ocierającej się o 1000 uczestników, jest olbrzymim dla nas organizatorów sprawdzianem. Czy podołamy, się okaże.
LARPMisjaAfganistan 25.03.2017, h. 14:52 LARPMisjaAfganistan
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 4711

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane