Daj cynk
Reklama

Aktualności

MadBullUAV

Świat, 27.08.2010, h. 18:20, dodał: Promant
39

Firma MadBull zapowiedziała ciekawy produkt: UAV - Unmanned Aircraft Vehicle system.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... nie. To nie ta bajka, chociaż cena będzie kosmiczna. Jakiś czas temu w newsach wspominaliśmy o plotkach na temat opracowywania przez firmę MadBull zdalnie sterowanego "szpiegowskiego" pojazdu latającego. Obecnie producent potwierdził, że pod koniec 2010 roku ma wejść na rynek, opracowany we współpracy z Yong Jiou Laboratoriessystem UAV - Unmanned Aircraft Vehicle.

 

madbull2708201001.jpg" alt="" width="500" height="342" />

 

Według podanych informacji, pojazd nie jest "zabawką" lecz produktem, jak to określono: semi military grade (cokolwiek to znaczy w praktyce). System kontrolowany jest za pomocą GPS, a na ekranie jednostki sterującej pokazywany jest obraz, przekazywany z kamery UAV, w czasie rzeczywistym.

 

madbull2708201002.jpg" alt="" width="500" height="375" />

 

Sugerowana cena rynkowa: 15 tys. USD.  

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.airsoft-news.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
FanatykAK 27.08.2010, h. 18:28 FanatykAK
Taaa....już polski Airsoftowiec biegnie do sklepu Po co piszecie o czymś czego nikt w Polsce nie kupi? ( Agencji rządowych nie uwzględniam)
PPSB 27.08.2010, h. 18:30 PPSB
To jest zajebiste(dam za to każdą kasę) !
Piotro 27.08.2010, h. 18:33 Piotro
Fajne fajne Widać ze to faktycznie nie zabawka, ciekawe na ile bedzie starczała bateria bo to bedzie chyba główna bolączka zastosowania tego w akcji.

Po co mam patrzeć na Veyrona skoro nikt w Polsce go nie ma???!!! Po co w ogóle takie komentarze?
yugi 27.08.2010, h. 18:38 yugi
Piszą, bo to portal dla maniaków - a maniaki gorączkują się czymkolwiek związanym ze swoim fetyszem xD nawet UAVkiem za 15 tys. USD.
grzesio93 27.08.2010, h. 18:43 grzesio93
UAV - 15 tyś dolarów
Zestrzelenie UAVa - bezcenne

Rozbawił mnie na początku wygląd, przydatności na polu airsoftowym też bym nie oceniał bo nikt tego nie ma, a na takim małym ekraniku tak naprawdę mało ujrzymy
Gekon_1 27.08.2010, h. 18:55 Gekon_1
Czekamy na Ac-130 w wersji asg
Nerpa 27.08.2010, h. 18:57 Nerpa
Ja chce nuka airsoftowego.
@Piotro - To pewnie ma silniki na paliwo, nie na prąd...
Ziomek08 27.08.2010, h. 18:58 Ziomek08
Kurde
Ja bym to wykorzystał o wiele bardziej praktycznie
Do podglądania opalających się latem Pań
i 15k $ za takie cudo, nie wiem czy dużo...
Ale gadżet bardzo ciekawy
rifraf 27.08.2010, h. 18:59 rifraf
to ja poczekam na pociski predator jako ASG
Arthur Currie 27.08.2010, h. 19:01 Arthur Currie
Tysiak PLNów a nawet i mniej i ma się swojego szpiegowskiego BALa. Jak?? Normalnie. Ze sklepu
Ping-win 27.08.2010, h. 19:08 Ping-win
Kiepski film.
Ciężko stwierdzić jego rzeczywiste wymiary bo nie ma żadnej skali porównawczej.
Poza tym, ciekaw jestem, jak sobie to przypuszczalne maleństwo poradzi z wiatrami, które przy większych wysokościach szczególnie dadzą się we znaki.
shef 27.08.2010, h. 19:09 shef
Nerpa

Widać wyraźnie silniki elektryczne , a poza tym nie wyobrażam sobie takiego "czegoś"
wyjącego swoim małym , wysokoobrotowym silniczkiem nad głowami przeciwników .
Remas 27.08.2010, h. 19:11 Remas
UAV zasilany jest prądem a pyzatym można sobie coś takiego wykonać samemu oto link do procesu produkcji h t t p://rc-trial.ayz.pl/phpBB/viewtopic.php?t=5423&postdays=0&postorder=asc&start=0

Usunąć spacje
rain 27.08.2010, h. 19:12 rain
$3 - 300$
Zapewne zasięg dużo mniejszy, obraz lekko poklatkowy, ale jak widać są alternatywy.
ebola_85 27.08.2010, h. 19:21 ebola_85
15tys dol i jakiś wkurzony gracz ASG zestrzeli "satelitę" i po zawodach

Ps. Pilot zadziwiająco podobny do Game Boy Advance
Promant 27.08.2010, h. 19:29 Promant
kreciu92

Piszemy, bo to ciekawe. Piszemy, bo nas to interesuje. Piszemy też o replikach za kilka tysięcy, choć przeciętny gracz nigdy ich nie kupi. Nie podoba się? Pooglądaj teletubisie, pewnie ciekawsze. I będzie Cię stać na taką torebkę.
bolle 27.08.2010, h. 19:31 bolle

TO NIE DŁUGO BĘDZIE AC-130 NA KULKI
PS:CIEKAWY BYŁBY IMPULS ELEKTROMAGNETYCZNY W ASG
nocek123 27.08.2010, h. 19:40 nocek123
No cóż, widziałem kiedyś filmik z możliwościami tego czegoś - marzenie, nawet jeżeli bateria starczy na 15 min lotu, to to jest dość dużo (a już na pewno wystarczy do jednorazowego zwiadu nie bardzo dużego terenu), jak ktoś chce info co do prędkości, wyskokości, a nawet sztuczny horyzont, to można sobie dokupić lepszy system FPV.

A ja jestem za prezentację wszelkiego rodzaju ciekawostek
DominikW 27.08.2010, h. 20:29 DominikW
Our UAV is online!

Ciekawa zabawka, czy ja dobrze widzę i tam pod spodem jest przymocowany jakiś zwykły cyfrowy kompakt?
MwMichal 27.08.2010, h. 21:16 MwMichal
@rain: do sterowania dronem parrota potrzeba IPhona też tak tanio nie wychodzi
gas-can 27.08.2010, h. 21:57 gas-can
To ja w takim razie żądam Stinger'ów/Gromów/Strzał 2M/Blowpipe'ów na ASG, koniecznie z GBB i minimum 667fps na 0.20 I sie nie czepiać!
Pritcher 27.08.2010, h. 22:22 Pritcher
Jeśli pod spodem jest zwykły aparat, to może to sugerować możliwość zastosowania innych gratów i sprzętów, zamiennie, zależnie od woli użytkownika. Ale i tak dopóki specyfikacji nie zobaczę to się wolę nie wypowiadać. Póki co stwierdziłem że zasięg ma wystarczający jak na wszelkie airsoftowe potrzeby, skoro daje radę tak wysoko się wznieść i wrócić.
rangerskh 28.08.2010, h. 00:07 rangerskh
Niesamowite!
Devito 28.08.2010, h. 00:54 Devito
Super! Kupie model helikoptera z silnikiem spalinowym, zamontuje kamerę przemysłową i będę sprzedawał to za 45.000zl!! Aha zeby to wszystko bylo "semi military grade" to pomaluje to w moro razem z kontrolerem! Za taka cenę można dostać 2 (slownie: DWA) WOZY OPANCERZONE (na "alledrogo" jest za "kup teraz") i jeszcze na wachę zostanie.
Maslo_ 28.08.2010, h. 12:53 Maslo_
ekipo, zaczynamy oszczędzać!
Tofic 28.08.2010, h. 13:37 Tofic
Wysoko maleństwo lata choć za tą cenę to samemu taniej coś zrobić
morello 28.08.2010, h. 18:58 morello
Noo to czekamy na Predator Drone'a:]
gattling 28.08.2010, h. 22:15 gattling
Jeszcze tylko jakieś działko przeciwlotnicze na kulki wypuszczą, żeby można było jeszcze bardziej odwzorować pole bitwy. "Patrzcie chłopaki UAV leci! Dajcie no tu to działko przeciwlotnicze!" A kontroler tego cudeńka będzie widział jak z krzaków leci taka biała seria, a potem jak jego UAV spada na ziemię, a potem czarny ekran... No co w końcu? Odwzorowujemy pole bitwy! Ale ogólnie pomysł jest ciekawy i możliwy do przyjęcia. Aczkolwiek pamiętajmy, że to komuś może na głowę spaść, co raczej może się nie powinno zdarzyć ale kto wie... No i jak to gdzieś się pojawi to na pewno najprędzej na jakichś lepszych zlotach, w Ameryce bądź w Europie. Ciekawe ile to czasu może latać i na jaką odległość.
Pritcher 29.08.2010, h. 00:34 Pritcher
Ja bym bardziej widział komercyjne zastosowanie dla takiego UAV, wiecie jaką kasę biją fotografowie na motolotniach?
Na zlotach prędzej ujrzymy systemy DIY, ciężki helikopter RC w układzie Kamova, do tego netbook albo i jakiś telefon(Iphone? ), kamera, kilka serw, no i lecimy Bajer w tym sprzęcie Magpu.. tfu! Madbula polega na tym że to 'nowoczesny' system z wieloma wirnikami, ludzie oszaleli na tym punkcie, skoro Ospreye wywołały szał, to 6 wirników to już bomba! Fajnie musi koziołkować w powietrzu w razie awarii któregoś silnika. Zastanawia mnie ile to waży. Bo możliwe że jest wart więcej niż porównywalna masa złota.
Porównanie do ceny wozu opancerzonego - bezcenne
bolle 29.08.2010, h. 07:01 bolle
NIE WIEM CZY WIESZ ALE SĄ JUŻ DZIAŁA ASG )))))
moskit 29.08.2010, h. 15:56 moskit
Pritcher: z ceną i wagą UAV możesz mieć rację, 15k$ to obecnie około 400g złota. Tyle ważą co większe helikoptery RC.

Wciąż jest to jednak taniej niż kupić plecak odrzutowy i latać samemu, przez całe 30 sekund
$3
Krzysiek666 29.08.2010, h. 21:41 Krzysiek666
Panowie zarządzam całkowitą zmianę w taktyce. Od teraz bierzemy pod uwagę atak z powietrza.

Teamy mogą się zrzucić i se fundnąć.
posion1979 30.08.2010, h. 16:13 posion1979
zajebista sprawa, scenariusz, gdzie grupa co 60 minut może dostać dane wywiadowcze na temat sił przeciwnika i ich położenia, z użyciem kilku innych GPS to bajka przecież..
grzybioza 31.08.2010, h. 11:41 grzybioza
za "nieco" wyższą cenę można kupić coś bardzo podobnego ale większego i może dźwignąć nawet lustrzankę albo średniej wielkości kamerę i jest mocniej obudowany
ma 8 wirników na 4 ramionach ale za to wielkie i trochę jest słabo zwrotny ale za to może swobodnie opadać i jak nie opadnie w drzewa tylko na jakąś łączkę to nic się sprzętowi niestanie
panel ma wielkości małego laptopa
widziałem coś takiego w akcji na pokazach fotograficznych w okolicy Londynu
okatarinetabellaczikcziks 01.09.2010, h. 18:51 okatarinetabellaczikcziks
Ciekawe kiedy chińczyki zrobią swoja wersję

Devito

Z tego co pamiętam to śmigłowce sterowane są mało stabilne w locie i trochę trzeba się uczyć ich obsługi. UAV dzięki 4/6 wirnikom jest chyba dużo stabilniejsze w locie, więc trudniej go uszkodzić.
Mamut 03.09.2010, h. 15:09 Mamut
Ludzie. Przecież to HexaKopter, a nie jakaś nowość. Może poza pilotem. Reszta to plagiat lub wykupiona od kogoś licencja.

Linki:
$3

$3
luczo 03.09.2010, h. 20:52 luczo
A tam AC-130 nie lepiej satelite? A bajer fajny ale za drogi.
Ghost_pl 04.09.2010, h. 15:38 Ghost_pl
heh

Jak dla mnie gadżet pierwsza klasa jednak cena hmm odstraszająca te 40 tyś. PLN no cóż można lepiej wykorzystać chyba że ktoś jest maniakiem modeli

Co do samego stworu ludzkiej wyobraźni widać niezłe zastosowanie, np: dla służb ratowniczych itp. jak kontrola wołów powodziowych itp.

No i dla Policji przy jakiś imprezach masowych lub np przy pikietach jakie mają miejsce w stolicy
KubasDead1990 25.09.2010, h. 14:06 KubasDead1990
15 tys $ ? chyba kogoś popier.....o? Coś podobnego i znacznie bardziej trwałego można zrobić do 1000 zł. No ale cóż... widać, że skoro wypuszczono coś takiego to jakiś frajer na pewno to kupi :D:D