Daj cynk
Reklama

Aktualności

Wariacje na temat M14 GBB

Świat, 19.08.2010, h. 11:19, dodał: Promant
21

Pojawiły się pierwsze plany wprowadzenia do sprzedaży konwersji do repliki ASG M14 GBB WE, na różne modele wersji EBR, oraz replik customowych.



 

 

 

 

 

 

 

 

Replika M14 GBB produkcji WE od niedawna dostępna jest na rynku, a już pojawiły się pierwsze informacje na temat planów wprowadzenia do sprzedaży konwersji na różne modele wersji EBR. Francuski portal informacyjny przedstawił plany firmy Airsoft Entretien, która chce opracować własne wersje customowe - wykorzystując elementy aluminiowe i stalowe z ostrych odpowiedników. Firma nawiązała kontakty z producentami zestawów szyn i kolb do wersji EBR karabinu M14 (między innymi Springfield Armory) i oczekuje potwierdzenia, czy produkcja replik z wykorzystaniem oryginalnych części będzie możliwa. Niektóre elementy można bowiem zamawiać i sprowadzać wyłącznie bezpośrednio od producenta.

 

 

Planowane są następujące customy na bazie M14 GBB WE: standardowa wersja EBR, EBR z kolbą stałą i wersja Scout. Repliki mają posiadać wnętrzności produkcji RA-Tech oraz optykę Leapers. Plany ambitne, a czy będą zrealizowane - dowiemy się prawdopodobnie niedługo, gdy Airsoft Entretien uzyska wszelkie potwierdzenia od producentów.

 

 

 

Także firma Powerstar, która według niepotwierdzonych informacji, ma współpracować z WE - przedstawiła prawie gotowy (bez wykończenia powłoką zewnętrzną) zestaw do konwersji Mark 14 Mod 0 Enhanced Battle Rifle, czyli modelu wykorzystywanego przez US Navy SEAL

 

 

 

Nie wiadomo jednak czy będzie to niezależny zestaw konwersyjny, czy też sprzedawany w komplecie z repliką M14 WE, której wstępny prototyp widoczny jest na filmie (pokazywanym już przez nas w starszych newsach).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

Źródło:

www.airsoftnews.fr

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
shamoth 19.08.2010, h. 11:34 shamoth
Ummm, żeby tylko te bebechy od R-T pozwoliły na osiągnięcie około 550 fps...
MatriX482 19.08.2010, h. 11:59 MatriX482
Piękna ta EBR z pierwszego zdjęcia. Po prostu cud miód.
DevonSix 19.08.2010, h. 12:08 DevonSix
M14 ( i wszystkie wersje ) jest brzydkie jak noc
babski 19.08.2010, h. 12:18 babski
Mam "głoda" na m14 ebr ale nie wiem jak jest z częściami do tego modelu :/ Bardzo mi sie podoba.
Zmorak 19.08.2010, h. 13:08 Zmorak
Wychodzi na to że M14 GBB WE zostanie platformą do różnego rodzaju konwersji. Bardzo dobrze - biorę wersję z oryginalnymi drewnami
szaszlyk133 19.08.2010, h. 16:27 szaszlyk133
jaka konwersje by to nie miało i jak by nie było obładowane dla mnie m14 i tak będzie wielkim ciężkim badylem o zabójczych osiągach ^ ^
Tofic 19.08.2010, h. 17:02 Tofic
Mnie już powoli zaczynają męczyć opiewanie zajedwabistości M14 GBB. Non stop tylko ta M14. Ja tam nie jestem przekonany co do opłacalności używania takiej repliki w konfrontacjach ASG. Ok, M14 jest bardzo fajne i zrobione w świetny sposób, ale nie do przesady.
KWIA_TEK 19.08.2010, h. 17:12 KWIA_TEK
Tofic, majac M14 Scout (tą z klasyczną kolbą) podczas konfrontacji ASG (jak to nazwałeś) miałbym głęęęęęboko gdzieś czy kogoś trafiłem czy nie. Miałbym po prostu zaaaaajjjjjjeeeeeebistą radochę z faktu strzelania
Foka 19.08.2010, h. 18:30 Foka
A co oznacza "opłacalność używania repliki"? Bo dla mnie jest to zwrot obcy i niezrozumiały.
shamoth 19.08.2010, h. 19:31 shamoth
Równie dobrze możesz się umówić z ludźmi że trzcinka to M16 i pluć z niej jarzębiną... to chyba najbardziej opłacalna/ekonomiczna replika.
pidzejfat 19.08.2010, h. 19:38 pidzejfat
Opłacalność pewnie jako stosunek "fragów" do ceny <lol>
pumbishon 19.08.2010, h. 19:40 pumbishon
"stosunek "fragów" do ceny " A to ciekawy przelicznik... pomysłowy
Jackall37 19.08.2010, h. 20:03 Jackall37
Dobry przelicznik, teraz tylko sformułować jakieś prawa do tego


Szkoda, że w Polsce ciężko o drewniane kolby od ostrych M14 - można zrobić z tego cudeńko
Promant 19.08.2010, h. 21:14 Promant
A jaki problem zamówić sobie łoże dając na wzór to z tworzywa? Firm robiących repliki kolb jest sporo.

BTW
ja też nie rozumiem frazy "opłacalność używania repliki". Co więcej, nie rozumiałbym także stwierdzenia "opłacalność hobby".
Opłacalne może być tylko to co się robi dla kasy, innymi słowy praca, a nie hobby.

Żadna z moich byłych i obecnych replik nie jest "opłacalna". Wręcz przeciwnie. Są cholernie nieopłacalne i ciągle ładuje się w nie forsę. A to osprzęt, a to amunicja, albo upgrade'y, albo naprawy, albo kij wie co.
W ogóle airsoft jest cholernie nieopłacalny. Podliczeniem ile na to wydałem, przez ponad 20 lat, niejednego bankiera przyprawiłbym o zawał.
Pritcher 19.08.2010, h. 22:18 Pritcher
E tam bankiera, połowa żon/dziewczyn by chciała żeby na nie wydawać takie sumy
Założę się że G&H by od ręki przygotowało łoże z drewna, z koszernym wykończeniem.
WE chyba poszło po rozum do głowy i w końcu zaczęło wspierać firmy robiące customy.
KWIA_TEK 20.08.2010, h. 09:47 KWIA_TEK
NIGDY nie wypowiadaj słowa żona w kontekście ASG! Moja by mnie ZABIŁA a potem jeszcze raz ZABIŁA gdyby dowiedziała się prawdy o wydatkach na szpej... lepiej nie wywoływać wilka z lasu
Foka 20.08.2010, h. 12:40 Foka
Promant, Pritcher, ale to już nie będzie oryginalne łoże tylko dorabiane. Dorobić można w każdym mieście u kogoś związanego z kołem łowieckim, ale "to już nie to".

Jackall37 a co za problem ściągnąć z USA?
Promant 20.08.2010, h. 16:54 Promant
Foka, łoże w replice, gdyby było drewniane, też nie byłoby "oryginalne". "oryginalne" to jest tylko z wersji ostrej.
dzynek 24.08.2010, h. 16:14 dzynek
gecko123, sam jesteś sopmod -_-
WFD1999 26.08.2010, h. 14:47 WFD1999
Dobrze mówi , to chyba jest m14 Sopmod.