Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki: zmiany w identyfikatorach U.S. Army

Świat, 20.12.2015, h. 13:17, dodał: Promant
2

Osobiste identyfikatory żołnierzy amerykańskich mają w najbliższej przyszłości ulec korekcie poprzez usunięcie numerów ubezpieczeniowych.Ciekawostka, która może zainteresować osoby przykładające wagę do rekonstrukcji.

Osobiste identyfikatory żołnierzy amerykańskich (ID tags / dog tags), czyli nieśmiertelniki popularnie nazywane przez nas "blachami", od ponad 40 lat nie ulegały żadnym zmianom co do formy lub treści. Obecnie Armia USA zdecydowała się na korektę zawartości informacyjnej. Do tej pory nieśmiertelnik amerykański zawierał następujące dane: imię i nazwisko żołnierza, grupę krwi, wyznanie oraz numer ubezpieczenia socjalnego. I o ten właśnie numer ubezpieczeniowy chodzi. Zostanie on zastąpiony numerem identyfikacyjnym Departamentu Obrony.

 

 xblachy.jpg

 

 

Powodem zmiany są coraz częstsze kradzieże tożsamości. Wystarczy, że ktoś znajdzie zgubiony nieśmiertelnik i już posiada prawie pełne informacje o jego posiadaczu potrzebne do manipulacji - brakuje tylko daty urodzin, którą zwykle łatwo można znaleźć w internecie. Z takimi informacjami możliwe jest dokonywanie przestępstw i działanie na szkodę żołnierza, np. zaciąganie kredytów na jego nazwisko. Nie mówiąc o możliwości infiltracji wojskowych systemów administracyjnych bądź podszywania się pod daną osobę znajdującą się w służbie.

Zmiana będzie następować stopniowo i w pierwszym rzędzie będzie obejmować żołnierzy wysyłanych na misje. Korekta sprawia wrażenie prostej, jednak w rzeczywistości amerykańska armia używa różnych systemów ściśle powiązanych z numerem ubezpieczeniowym żołnierza, które teraz muszą zostać przekonfigurowane w oparciu o numer ID DoD. Innymi słowy - cały proces potrwa.

 

 

Źródło:

Popular Airsoft

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Rascal 21.12.2015, h. 00:03 Rascal
"przecież mówiłem bez wyznania"
~Swoff
Z jednej strony, wyznanie jest trochę nie na miejscu - złapią takiego żołdaka islamiści i jeszcze bardziej się na nim wyżyją, bo niewierny. Z drugiej strony, taka informacja może być przydatna przy pochówku, czy innym pogrzebie. Dla niektórych ludzi to ważne.
Mickie_Black 22.12.2015, h. 14:25 Mickie_Black
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 6699

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane