Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kulomir i Klara 8 lat później

Aktualności, 18.12.2015, h. 12:41, dodał: Regdorn
29

W 2007 roku w wyniku konkursu wybraliśmy maskotki WMASG. Czas pędzi do przodu i wszyscy dorastamy, podobnie Kulomir i Klara. Zobaczcie jak teraz wyglądają...



W 2007 roku w wyniku konkursu wybraliśmy maskotki WMASG. Początkowo zakładaliśmy tylko jedną postać, jednak zdanie zmieniliśmy, gdy zobaczyliśmy pracę konkursową Grzegorza Pędzińskiego. Tak WMASG zyskał swoje maskotki - Kulomira i Klarę. Czas jednak pędzi do przodu i wszyscy dorastamy... 

 

wmasg_maskotki.jpg" alt="Kulomir i Klara" width="500" height="298" />

W roli Kulomira wystąpił Miarqa z ASG Hunters Myślenice, a w Klarę wcieliła się nasza przyjaciółka Ania. Nieocenionej pomocy udzielił nam Piotr Marczydło z OMC Task Force 49, a także krakowski sklep KHAKI - Endurance Shop. Autorem zdjęć jest Paweł Cięcielowski

 

KHAKI - Endurance Shop

Mały przedsmak. Podoba się? 

 

wmasg-3207.jpg" alt="Kulomir i Klara 8 lat później" width="333" height="500" />

wmasg-3217.jpg" alt="Kulomir i Klara 8 lat później" width="345" height="500" />

 

Ocena wszystkich (4.83, głosów: 12)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Brzuski 18.12.2015, h. 14:33 Brzuski
yyy... Nie
Każde opinie są ważne. Być może w przyszłości przyczynią się do obrania jeszcze lepszego kierunku. Wobec czego poproszę o szerszy komentarz.
Regdorn 18.12.2015, h. 19:25 Regdorn
Mendi 18.12.2015, h. 14:35 Mendi
Jak dla mnie to maskotki zawsze były idealnym odwzorowaniem Grey'a i Szarej.
Widzę że nie byłem jedyny :)
Scharf 18.12.2015, h. 16:04 Scharf
Grey z Szarą to nasi przyjaciele. Jednak poza być może dostrzegalną analogią nigdy nie byli związani z Kulomirem i Klarą. Przyjaźnimy się i współpracujemy, ale pracują przede wszystkim nad swoim projektem/projektami (całkiem udanym z resztą).
Regdorn 18.12.2015, h. 19:19 Regdorn
Miszcz120 18.12.2015, h. 14:50 Miszcz120
Zależy kto co woli. Tutaj ból d*pska będzie ściskał fanatyków AK i hejterów konstrukcji AR.

Moim skromnym zdaniem co roku powinny być osoby roku WMASG, które są "maskotkami" czy też swego rodzaju wizytówką. By były fajne konkursy, jakaś aktywność pozytywna w naszym nieskromnym gronie airsoftowym ;)
Dobry pomysł :)
Regdorn 18.12.2015, h. 19:12 Regdorn
Promant 18.12.2015, h. 19:27 Promant
W sumie... to ma być stała zmiana? W takim razie nie wiem jaki jest jej sens. Maskotki to maskotki, nie osoby. Akurat Kulomir i Klara są już jakoś rozpoznawalne, to po co zmieniać?
A "osoby wmasg" można przecież wybierać odrębnie.
No chyba, że to tylko taka "wizualizacja".
Pełna zgoda.
Lambert 18.12.2015, h. 19:29 Lambert
Nie stała zmiana, dodatek/wizualizacja, ale pora by obok rysunkowych postaci pojawiły się też fizyczne osoby. Kreskówka nie wszędzie pasuje. Oczywiście nie wszystkim się musi i ma podobać. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził - po 15 latach prowadzenia WMASG trzeba być naiwnym, by wierzyć w takie cuda. Mi się ten zestaw podoba :)
Regdorn 18.12.2015, h. 19:37 Regdorn
Zaś osoby WMASG, to pomysł fajny, ale niezależny.
Regdorn 18.12.2015, h. 19:40 Regdorn
amen bracie!
Axel 19.12.2015, h. 14:00 Axel
AKTG 18.12.2015, h. 19:49 AKTG
Piórka brakuje. Co jak co ale piórko taktyczne musi być :p
A ile krytyki było o to piórko swojego czasu... ;) Niemniej punkt! Dopracujemy :)
Regdorn 18.12.2015, h. 19:51 Regdorn
giger 18.12.2015, h. 20:42 giger
Kulormir i Klara cosplay :D
durrr 18.12.2015, h. 21:32 durrr
Mi tam się te dwie fotki podobają, mogły być w ciut lepszej jakości rzucone bo trochę są niewyraźne. Maskotki też są spoko, jak jedno i drugie będzie się przemiennie w różnych miejscach pojawiać do dla mnie fajny pomysł.
Dodatkowo pomysł z osobowością wmasg lub osoby która najbardziej przyczyniła się w rozwój as w Polsce w danym roku też jest bardzo dobry!
drozdek96 19.12.2015, h. 00:00 drozdek96
mi tam Pana Powały brakuje :c
Dobrze prawi! Wódki mu dać! POWAŁA NA PREZYDENTA WMASG! Uvex, Flecktarn, pasoszelki!
Nath 19.12.2015, h. 20:14 Nath
Haixy i mp5 galaxy. Nie zapominaj o Haixach i mp5 galaxy!
-Otto- 19.12.2015, h. 21:32 -Otto-
Oj tak oj tak. Ma nawet fankluby XD https://www.facebook.com/Powalatozjeb/?ref=hl
Krzywica 20.12.2015, h. 13:00 Krzywica
goren 19.12.2015, h. 21:00 goren
Od narysowania tych maskotek zaczęło się moje ASG bo dzięki nim miałem pierwsze M4 BOYI :)
Trafiłeś pomysłem w 10 i jak widzisz obecna sesja inspirowana nimi została odebrana jak zamach ;)
Regdorn 22.12.2015, h. 16:57 Regdorn
Filip7370 21.12.2015, h. 00:10 Filip7370
Ja się zgadam, że jest absolutnie złym pomysłem zmienienie maskotek. Wprowadzanie personalizacji maskotek spowoduje utratę ich uniwersalności. Każdy mógł się z postaciami rysunkowymi identyfikować i były "przyjemnie karykaturalne" pokazując że mamy dystans do Siebie.
Yarpen 21.12.2015, h. 13:16 Yarpen
https://www.youtube.com/watch?v=FhaJoKdHjC8
Tak mi się jakoś przypomniało :)
Stare czasy...
mozzart 21.12.2015, h. 19:50 mozzart
Kulomir przy tych zdjeciach wygląda jak prawdziwy specjals, ma w sobie to coś.....

a tu? sztuczne światło, jakiś sztuczny dym, jakas czapka z daszkiem zamiast boonie, jakieś trzymanie broni bokiem... zbyt ustawione to wszystko wygląda. Za dużo call of duty wg mnie....
Zapewne dlatego tak wygląda, bo to było ustawione - w studiu. Wnioskuję, że to o czym piszesz zamyka się w brudzie. Kolejna sesja już będzie w terenie. Ale od kiedy to boonie "cechuje" specjalsa? ;)
Regdorn 22.12.2015, h. 15:23 Regdorn
PrezesOi 22.12.2015, h. 11:10 PrezesOi
"Podoba się?" "Yyy... nie." z pierwszego komentarza dość dobrze oddaje moją reakcję. Maskotki, logotypy to jedna sprawa a cosplay taki jak na zdjęciach to inna sprawa. Reasumując - maskotki w humorystyczny sposób miały pokazywać stereotypową parę miłośników ASG. Na zdjęciach powyżej mamy parę miłośników ASG, która w poważny sposób, chce pokazać parę maskotek, która miała w humorystyczny sposób pokazywać stereotypową parę miłośników ASG. Genialne...
Wychodzi, że przez lata w środowisku powstała niezależna idea Kulomira i Klary, skojarzenia z Greyem i Szarą. Podobnie jak w tym przypadku. Oczywista jest dla nas rola Kulomira i Klary rysunkowych, jednak nie wszędzie kreskówka pasuje. Po tej sesji mamy już też pewne wnioski. Chociaż miło wiedzieć, że już dawno niewykorzystywane maskotki tak zakorzeniły się w świadomości niektórych z Was.
Regdorn 22.12.2015, h. 15:19 Regdorn
Hyb 22.12.2015, h. 17:23 Hyb
"W roli Kulomira wystąpił Miarqa z ASG Hunters Myślenice, a w Klarę wcieliła się nasza przyjaciółka Ania. Nieocenionej pomocy udzielił nam Piotr Marczydło z OMC Task Force 49, a także krakowski sklep KHAKI - Endurance Shop. Autorem zdjęć jest Paweł Cięcielowski."

Ale ja absolutnie nie rozumiem, gdzie wy wyczytaliście, że to są nasze nowe "maskotki"?! (Co jak co, ale tak to bym jednak Miarqi nie nazwał, a przynajmniej - nie przy nim ;) ). Nic nie zastąpi Kulomira ani Klary, ani też absolutnie nie mamy takiego zamysłu. Ta sesja zdjęciowa to jedynie powiązana z maskotkami wizualizacja postaci, które wszyscy dobrze znamy. Kulomir i Klara nigdzie nie znikają, nie zostaną zastąpieni nowymi modelami, a jedynie jest to pozytywna wariacja i chęć naszych przyjaciół, którzy wręcz cosplayowo przedstawić maskotki. I tyle. Nie ma zamachu na symbole, nie ma przewrotów. Ania i Miarqa postanowili pojawić się pod naszym szyldem i szczerze - chwała im za to. Moim zdaniem wyszło to naprawdę fajnie, z przymrużeniem oka a jednocześnie tak jak najlepiej potrafią - oddać naszych WMASGowych bohaterów.