Daj cynk
Reklama

Aktualności

Bingo Airsoft Designs AS5

Świat, 12.10.2015, h. 22:47, dodał: Promant
19

Karabin BAD AS5 - airsoftowa hybryda systemów AEG i HPA.Niedawno pisaliśmy w newsach o karabinie ASG BAD AS5, który, opracowany przez małą firmę jako koncept na drukarce 3D - ma ostatecznie trafić do produkcji seryjnej.

Firma Bingo Airsoft Designs (BAD) zaprezentowała swój produkt: Advance System 5 (AS5) podczas imprezy Fulda Gap 2015. Przy okazji można uściślić informacje na jego temat.

AS5 jest już bardzo zaawansowany i planowane jest rozpoczęcie seryjnej produkcji w przyszłym roku. Dlaczego ten karabin jest niezwykły? Nie stanowi odwzorowania istniejącej broni, jest całkowicie autorskim projektem, dlatego zapewne nie zadowoli osób stawiających na realizm. Jego indywidualne cechy również nie wszystkim przypadną do gustu, ale na pewno czynią z AS5 unikalny karabin ASG.

Został on zaprojektowany jako "ultimate ASG" czyli z myślą o idealnym ergonomicznie i funkcjonalnie AEGu. Tak. AS5 jest AEGiem, ale nie zwykłym AEGiem - jest hybrydą zasilania elektrycznego i zasilania HPA. Normalny AEG musi zostać "przerobiony" na zasilanie HPA przy pomocy instalowanej konwersji. AS5 jest tak przygotowany, że umożliwia łatwą zmianę zasilania i nadal pozostanie AEGiem.

Zastosowano gearbox M249, co też sprzyja tuningowi, umożliwia łatwą wymianę sprężyny, jak również swobodne stosowanie: GB AEG M249, PolarStar M249 Fusion Engine, Wolverine SMP/Hydra oraz PolarStar F1 zainstalowany w GB M249 (producent ma zapewnić customowe szkielety do cylindrów HPA).

Inne cechy tego karabinu to: rozkładanie bez narzędzi (pojedyncze naciśnięcia określonych przycisków dają dostęp do wnętrza i pozwalają rozłożyć AS5), nieduża waga, zastosowanie standardowych luf zewnętrznych i wewnętrznych oraz komór HU od M4, zastosowanie chwytów pistoletowych od GB V2 z możliwością wymiany na chwyt z wersji palnej M4, obustronne manipulatory, zintegrowane szyny plus długa szyna grzbietowa z opcjonalną rączką transportową.  

Konstrukcja jest modułowa i ułatwia dostosowanie wersji karabinu do aktualnych preferencji: CQB, rifle, DMR lub karabin snajperski.

Elektroniczny moduł kontrolny pozwala na sterowanie nie tylko w przypadku zasilania HPA, ale również umożliwia np. programowanie trybów ognia w wersji AEG. Moduł FCU ma być programowany przez bluetooth z pomocą mobilnej aplikacji. Spust regulowany.

Egzemplarze seryjne mają być produkowane z użyciem nylonu jako głównego materiału korpusu.

Charakterystyczną cechą AS5 jest brak magazynka. BB mieszczą się w magazynie zainstalowanym w kolbie, o pojemności 3500 pocisków. Kulki podkręcane są elektrycznie, w momencie naciskania spustu.

 

 

 

 

 

Być może BAD AS5 nie jest prawdziwą repliką, ale na pewno jest ciekawą konstrukcją i chyba warto żeby trafił do produkcji seryjnej. A co Wy sądzicie o tym prototypie? 

 

 

 

Źródła:

Bingo Airsoft Designs

Popular Airsoft

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
dodzor 13.10.2015, h. 00:15 dodzor
Brak magazynka, czyli jedna wielka grzechotka w kolbie trochę odrzuca, szczególnie w wersji DMR czy snajperskiej. Oferta dobra dla Amerykańców, gdzie biegają po tych swoich wielkich polach i prują z HPA na prawo i lewo, żeby sobie tylko pobiegać i ewentualnie coś ustrzelić :D
hardax 13.10.2015, h. 00:47 hardax
Odnoszę wrażenie że ta replika to sam ABS. Mój Glock chyba więcej waży. A moim zdaniem repliki dla prawdziwych mężczyzn powinny trochę ważyć.
Prototypu nie ma sensu robić z "sercem", ABS jest tani a muszą wykryć błędy i słabości projektu, i dopiero potem przeprojektować. Wtedy mogą zrobić następny prototyp. Po usunięciu większości bubli wersja produkcyjna może być wykonywana z wysokiej jakości materiałów i kosztować 500$(~1800zł) albo z byle czego i kosztować 200$(~800zł).
AKTG 14.10.2015, h. 09:34 AKTG
Shadow 13.10.2015, h. 01:10 Shadow
Ok, ale po cholere to komu, nie lepiej się przerzucić na paintball w takim układzie?
wojtessky 13.10.2015, h. 06:34 wojtessky
Brzmiało fajnie do momentu "brak magazynka" i 3500bbs w kolbie"
Dokładnie, chociaż nie przepadam, za takimi "wynalazkami".
Rzeznik124 13.10.2015, h. 13:06 Rzeznik124
Mixon 13.10.2015, h. 09:28 Mixon
I nie planuje się wariantu z magazynkami?
Jeśli tak wygląda "ultimate ASG", to ja chyba wolę zostać ersoftowym amiszem :p
Zawsze będą "stare i dobre" konstrukcje, te wszystkie nowości to pionierstwo, dla hipsterów airsoftu. Ale największy zysk dają popularne modele bo idzie ich w tysiącach.
AKTG 14.10.2015, h. 09:39 AKTG
muffasaSF 13.10.2015, h. 09:29 muffasaSF
ASG schodzi powoli na psy, komercja zeżre ten sport tak samo jak paintball. Już replika dla nobów co siedza w krzakach i łupią na prawo i lewo kompozytem.
pchelka 13.10.2015, h. 10:42 pchelka
Panowie - zabawa w asg podlega ewolucji

Ktoś się na forum pytął o świętego grala replik ASG - łatwy serwis i mało problemów.
No to powyżej macie przykład - powoli będziemy odchodzić od replik konkretnych karabinów na żecz 'karainów wyspecjalizowane do ASG'

Sam przez pewien czas zastanawiałem się JAK wyglądał by karabinek optymalny do ASG (nie koniecznie replika.

I wyszło mi dokładnie to samo - Bulp-up bez magazynka
Mamy podobne przemyślenia, z tym że ja skłaniałem się raczej ku magazynkom od M4 - bo są krótkie, tanie, zwykłe i elektryczne, popularne i łatwo o ładownice do nich. Tyle że ja nienawidzę grzechotać i pewnie stąd takie przemyślenia.
Merrowing 13.10.2015, h. 21:28 Merrowing
relativy 13.10.2015, h. 10:57 relativy
Pomysł na karabin fajny, nawet z wyglądu nie ma tragedii, ale na miłość boską oddajcie magazynek.
chylek 13.10.2015, h. 13:47 chylek
Dzieci z USA będą się cieszyć, biegając po swoich pałacach cqb z tymi grzechotkami. Zamiast się strzelać, będą tam odstawiać makarene.
SHOGUN_YAMATO 13.10.2015, h. 14:13 SHOGUN_YAMATO
A ja tam lubię Hi-Capy i w zasadzie tylko ich używam. We wszystkich replikach do jakich mogę je mieć, czyli w 8 łącznie ze snajperką. Bo tak lubię. Nie rozumiem ludzi, którzy mają takie parcie na ultra realizm i śmią twierdzić, że tylko tak powinno wyglądać ASG. Bo co? Bo wy tak twierdzicie? Ciągle tylko narzekanie na to, że nie taki magazynek, nie taka replika, w replice to i to źle, nie tak to się robi itp. itd.

A jest całkiem sporo ludzi, którym taki karabinek do ASG bardzo się będzie podobał. Nie każdy chce być nie wiadomo jakim pro komandosem. Nie każdy ma parcie na odtwarzania rzeczywistości. Część ludzi chce sobie po prostu spędzić miło parę godzin w weekend, postrzelać do ludzi, pośmiać się trochę i wrócić od domu bez wypominania jak mają się bawić (do puki oczywiście nie narażają czyjegoś życia i zdrowia na niebezpieczeństwo nieodpowiedzialnym zachowaniem).
Wiele osób nie lubi hicapów, bo trzeba je podkręcać, a na dodatek grzechoczą. Ja osobiście biegam z midami i stockowym hi-capem od boyi, wielkiej mi to nie robi, bo kulki do niego wsypuję jak kończą mi się midy.
EndeBeats 13.10.2015, h. 16:50 EndeBeats
No tutaj kwestia podkręcania odpada, jest automatyczne przy naciśnięciu spustu.
Promant 13.10.2015, h. 21:56 Promant
TORT 13.10.2015, h. 14:15 TORT
Rudy czyli pan odpowiedzialny za przedsięwzięcie Bingo Airsoftworks to świetny gość z zajebistym podejściem. Zaczynał od przeróbek czego popadnie z użyciem Fusion Engine, przy czym sprawę traktował jako open source czyli brał za swoje usługi kasę, ale jednocześnie każdy mógł sobie dokładnie zobaczyć co po kolei trzeba zrobić, żeby wykonać to samemu. Rozwinął się i działa dalej - polecam obserwować jego pracę każdemu maniakowi używającemu nowoczesnych konwersji na HPA i lubiącym w nich grzebać. Ale ten projekt to potworek straszny. Jako "fun project" ok, ale tak w pole... Jakoś mi się to kojarzy z klimatem latania w cywilnych ciuchach na strzelankach.
Pol_ 13.10.2015, h. 22:25 Pol_
Brak magazynków, grzechotka zamontowana na stałe, regulacja mocy w pokrętle pewnie do 1000fps albo więcej, replika karabinu model fiu bździu i KM dla cherlaków. Dziękuję, nie podoba mi się, nie kupię i nie chcę tego widzieć na grach militarnych.
23grzywacz 14.10.2015, h. 11:15 23grzywacz
Sama broń ma bardzo fajny design. Ale te magazynki... Jakbym nie chciał mieć magazynku grałbym w paintball.

Wątpię, żeby w Polsce ta giwera zrobiła furorę.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 8299

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane