Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki: Colt ucieka spod pręgierza?

Świat, 01.10.2015, h. 22:49, dodał: Promant
3

Bankrutująca firma Colt wygrała kontrakt na dostarczanie Armii Amerykańskiej, w najbliższych latach, karabinów M4.Całkiem niedawno pisaliśmy w newsach o konieczności ogłoszenia bankructwa przez znanego amerykańskiego producenta broni - firmę Colt. Zadłużenie firmy sięgnęło 250 mln USD.

Obecnie firma Colt ma powody do świętowania, gdyż będzie uczestniczyć w realizacji kontraktu obejmującego dostarczanie Armii Amerykańskiej, w najbliższych latach, karabinów M4.

 

 xColt2.jpg

 

 

"Colt Defense LLC, West Hartford, Connecticut wraz z firmą FN America LLC, Columbia, South Carolina podpisały wieloletni gwarantowany  kontrakt, wartości 212 mln USD, na dostarczenie US Army karabinów M4 oraz M4A1. Pełna realizacja kontraktu ma nastąpić do 24 września 2020 roku."  Zamówione karabiny mają zastąpić starzejące się jednostki broni, używane obecnie przez armię. 

Czy bankrutująca firma Colt wygrała los na loterii i uciekła spod ekonomicznego pręgierza? Tak do końca - nie wiadomo. Na razie znanych jest zbyt mało szczegółów samego kontraktu, jak równieź należy pamiętać, że Colt tylko częściowo partycypuje w zyskach z realizacji umowy - nie określono w podanych informacjach prasowych udziału firmy FN. Jednak widmo bankructwa i przyspieszonej egzekucji długów wydaje się być, przynajmniej na razie, oddalone.  

 

 

Źródło:

Popular Airsoft

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Maciejox 01.10.2015, h. 23:03 Maciejox
Dług rośnie, odsetki się naliczają, obsługa długu również kosztuje, pracowników i park maszynowy trzeba opłacać, pośrednicy i podwykonawcy też za darmo nic nie robią, a suma kontraktu o 1/5 za mała względem zadłużenia. Wg mnie to ostatni wstrząs defibrylatora, który wznawia akcje serca na kilka sekund, ale i tak wiadomo, że te niedługo ustaną. Swoją drogą, zbankrutować, będąc głównym dostawcą broni dla największej armii na świecie, to trzeba umieć >.<
GuloGulo 02.10.2015, h. 09:09 GuloGulo
Zapominacie o tym, że upadłość (nawet w naszej siermiężnej gospodarce) niekoniecznie (a nawet rzadko) oznacza likwidację firmy. Najczęściej się ją sprzedaje. Ze sprzedaży zaspokaja wierzycieli w mniejszym lub większym stopniu a nowy właściciel w mniejszym lub większym stopniu kontynuuje działalność przedsiębiorstwa.
Nawet u nas można przeczytać o firmach w stanie upadłości które podpisują nowe kontrakty i je realizują. Więc nie wiem jakiej sensacji tu się doszukiwać.
OC14Groza 02.10.2015, h. 16:46 OC14Groza
Colt za pewne po raz kolejny użył swoich kontaktów w armii. Wielu generałów, którzy torpedowali przyjęcie nowej konstrukcji w miejsce karabinków rodziny AR-15 znajdowało po przejściu na emeryturę ciepłą posadę u Colta. Trzeba też pamiętać, że M16A1-A2 Colta były gorzej wykonane niż produkty Hydramatic, General Motors czy H&R, chociaż możliwe, że od tamtego czasu coś się zmieniło.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 7801

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane