Daj cynk
Reklama

Aktualności

Echo1 ZB30

Świat, 25.05.2015, h. 23:58, dodał: Promant
16

Firma Echo1 promuje w swojej ofercie replikę full metal karabinu maszynowego ZB30, z chwytem i kolbą z tworzywa drewnopodobnego.



Oferowana przez firmę Echo1 replika karabinu maszynowego ZB30, dostępna jest obecnie w sprzedaży - w wersji z kolbą i chwytem drewnopodobnym. Jest to jedna z cech różniących produkt Echo1 od wersji  oferowanej przez RWA (Rock/Viva Arms) - kolba i chwyt wykonane są z plastiku. Jest to również wersja full metal, a nie model z elementami stalowymi. 

Pierwotnie kolba i chwyt z tworzywa miały pozostać czarne, obecnie montowane są drewnopodobne. Replika generuje prędkość początkową pocisku rzędu 440 fps i dostosowana jest do akumulatorów LiPo. Cena, w ofercie mach1 airsoft, wynosi 675 USD. 

 

 

xZB.jpg

 

 

 

 

Źródło:

aeg/">mach1 airsoft

Ocena wszystkich (4.67, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
GuloGulo 26.05.2015, h. 07:08 GuloGulo
Może mi ktoś wytłumaczyć po co ktoś inwestuje w produkcję repliki tak niszowej broni? A na przykład nikt (z tego co wiem) nie produkuje seryjnie repliki brena? (który generalnie miałby szersze zastosowanie nawet do ASH).
To jest jedna z nieodgadnionych tajemnic wszechświata... ;)

Jednak myślę, że po prostu chińczycy skopiowali dla Echo1 to co było dostępne na rynku. Producent wersji sprzedawanej przez RWA zapowiadał razem z ZB także Brena. I cisza. Tak więc jest to nie tyle inwestowanie od podstaw co zakup kopii, a czemu do tej pory nie powstał Bren mimo zapowiedzi? Nie wiadomo. Może Rock / Viva za mało zarobili na małoseryjnej replice i nie chcieli inwestować dalej, w Brena.
Promant 26.05.2015, h. 08:48 Promant
Eeee gulogulo, ty chciałbyś tylko emki-sremki, wszelakie ak, ewentualnie mp40 i thompsona na dokładkę. Niech zrobią coś nowego a nie tłuką ciągle to samo.
Sharikq 26.05.2015, h. 18:43 Sharikq
@Sharikq
Nie kwestionuję w ogóle sensu robienia repliki jakiejkolwiek broni, nie sobie nawet zrobią PPD albo Orita M1941 czy Schwarzlose M07/12. Ja pytam - jaki jest sens ekonomiczny - inaczej - kto to kupi? I czy nie sensowniej byłoby produkować coś bardziej popularnego - np. Brena. Albo np. VIS-a?
Po prostu nie rozumiem.
A może ktoś kto kupił np. ZB26 tu się wypowie - dlaczego to zrobił i co nim kierowało. Poza kolekcjonerskimi to ja nie widzę więcej powodów dla których miała by to być popularna replika. Podejrzewam, że jeśli w ogóle są, to rekonstruktorów czeskiej armii sprzed 1939 można w Polsce liczyć na palcach jednej ręki, a jak ktoś rekonstruuje Wafen SS albo Wehrmacht to pewnie prędzej wybierze MG34 albo MP40 bo wolałby się nie tłumaczyć publiczności że to jest MG-26(t) o którego istnieniu - poza nami :) - niewiele osób w ogóle wie, a o tym że używali go (nawet licznie) Niemcy w czasie II WŚ to już pewnie w ogóle garstka :)
GuloGulo 26.05.2015, h. 20:57 GuloGulo
Pewnie też poszło o to że jak ktoś się uprze to z ZB zrobi Brena dla Brytoli a samo ZB to w Wehrmachcie swoje odsłużyło, ergo fanatycy obu stron kupią każdy wedle swoich potrzeb.
Papik 27.05.2015, h. 13:40 Papik
Chińczycy robią ZB-26 i ZB-30 dlatego, ze oba modele karabinu maszynowego były w szerokim użyciu w czasie wojny dowmowej w Chinach oraz później, podczas walk z Japończykami. Rząd w Nankinie zakupił spore partie obu karabinów (jeżeli się nie mylę również licencję) i dlatego znalazły one powszechne zastosowanie na Dalekim Wschodzie. Brenów, które były rozwinięciem obu wspomnianych karabinów Chińczycy raczej nie używali, a jeśli już to dużo później i na dużo mniejszą skalę. Więc, zakładając, że gracze z Państwa Środka urządzają sobie rozgrywkę ASH to to bardziej uniwersalny będzie dla nich ZB niż Bren, ponieważ można go wykorzystać w scenariuszach dot. wojny domowej, wojny z Japończykami oraz, ewentualnie po stronie niemieckiej.
Domin007 28.05.2015, h. 12:19 Domin007
@Domin007
Dzięki za wyjaśnienia - tego teatru działań wojennych nie znam dokładnie.
Natomiast co do używania tych replik (i innych w ogóle) przez samych Chińczyków to może być problematyczne ponieważ są one w zasadzie nielegalne. Chyba że komuszych dzieciątek jest tyle, że tworzą warty zachodu (i inwestowania) rynek. Bo jak wiadomo co wolno wojewodzie...
GuloGulo 28.05.2015, h. 14:27 GuloGulo
ej- ale bren to ZB na inny nabój
swir680 02.06.2015, h. 15:45 swir680
Mendi 26.05.2015, h. 11:14 Mendi
Upierdliwa rzecz - magazynek hicap jedynie na kluczyk. W zasadzie mogli zrobić jedynie pojemnik jak w markerach, kulki grawitacyjnie by opadały.
karol_alasz 26.05.2015, h. 11:35 karol_alasz
Powinni w zestawie dodawać Bosch'owski IXO (albo jego replikę) wkrętak do tego maga i byłby prawie "motorized hi-cap"
:-) :-) :-)
FanatykAK 26.05.2015, h. 15:58 FanatykAK
Full znal z drewnopodobnym plastikiem, za blisko 700 dolarów. Świat sie kończy.
Maciejox 26.05.2015, h. 17:30 Maciejox
Czym się różni kolba z plastiku od kolby drewnopodobnej? Bo z tego co mi się zdaje to i jedno id runie to plastik. Chyba że materiał drewnopodobny to jakaś płyta wiórowa albo coś XD żadne inne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy...
Ale wyjaśnienie czego? Przecie nikt w newsie nie przeczy że kolba jest z tworzywa. No chyba że treść została poprawiona :P
-Otto- 26.05.2015, h. 18:10 -Otto-
W ogóle cały pierwszy akapit newsa zrozumiałem w ten sposób, że
replika od Echo1 jest lepsza od RWA. Ale chyba chodziło o to że tutaj jest plastik a w RWA drewno. Być może za szybko przeczytałem, albo wynikło to z budowy pierwszego akapitu :P
Maciejox 26.05.2015, h. 20:34 Maciejox
Nic w pierwszym akapicie nie wslkazuje, że replika jest lepsza od produktu firmy Rock. Jeśli już to nawet przeciwnie, bo wyraźnie jest podane, że plastik zamiast drewna i full metal zamiast elementów stalowych.

Natomiast jeśli chodzi o kolby i chwyty z tworzywa, to chinole od zawsze ładują czarne, albo malowane tak żeby upodobnić je do drewna. Z 5 metrów może nie dostrzeżesz różnicy. I te określają jako "drewnopodobne".
Promant 26.05.2015, h. 20:43 Promant
Maciejox 26.05.2015, h. 21:36 Maciejox
Widać zbyt szybko przeczytałem i stąd nieporozumienie :) Dzięki za naprostowanie :)