Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoftowy karabin bez magazynków?

Świat, 24.03.2015, h. 22:47, dodał: Promant
40

Czy przyszłością airsoftu są elektronicznie sterowane karabiny nie posiadające magazynków? Najwyraźniej firma Bingo Airsoftworks wykonała pierwszy krok w tym właśnie kierunku.



Większość rozwiązań technicznych w airsofcie jest "stara jak świat" i wciąż powielana - stąd raczej nie możemy narzekać na nadmiar innowacyjnych pomysłów. 

W tym kontekście propozycja "repliki" pozbawionej magazynków dla jednych może oznaczać przełom, a dla innych zabijanie realizmu w ASG. Jednak i takie pomysły są realizowane. Firma Bingo Airsoftworks opracowała prototyp karabinu ASG, który nie potrzebuje magazynków. Wewnętrzny, zintegrowany pojemnik na kulki mieści do 3500 BB i ma wygodny wsyp. Podawanie kulek następuje automatycznie - w momencie naciśnięcia spustu. 

Prototyp przetestowano już w warunkach polowych podczas imprezy Airsoft GI "BBWars".

 

 04-IMG_3407-1024x768.jpg11071006_10152799676526134_6697183814215129878_n.jpg

 

Karabin jest lekki, wykonany tak, że jego obsługa nie wymaga narzędzi: żadnych pinów czy śrub - pojedyncze naciśnięcie przycisku pozwala na rozdzielenie połówek korpusu i również pojedyncze naciśnięcie przycisku daje dostęp do chwytu przedniego, gdzie mieści się akumulator w wersji AEG. Poniżej zdjęcie wersji szturmowej z przedłużeniem lufy, zasilanej HPA.

 

 09-IMG_3412.jpg10-IMG_3413-1024x568.jpg

 

 

Karabin akceptuje szkielet gearboxa od m249, może zatem być używany jako AEG (z szybkowymienną sprężyną) lub replika gazowa (po instalacji PolarStar M249 Fusion Engine, Wolverine SMP/Hydra, PolarStar F1). Akceptuje lufy zewnętrzne AEG M4, lufy wewnętrzne i HU od AEG M4, chwyty pistoletowe od AEG V.2 lub może być przystosowany do chwytów od broni palnej.  

Ma być wyposażony w elektroniczną jednostkę kontroli ognia, programowaną poprzez bluetooth, która pozwala na ustawienie nastaw selektora w różnych konfiguracjach; safe, semi, burst, full auto, albo safe, semi, 3BB burst, 5BB burst. Regulowany mechanizm spustowy.

Prototyp przedstawiony na poniższych zdjęciach nie posiada jeszcze zamontowanej elektroniki. Wygląda trochę "szorstko", gdyż w całości wykonany został na drukarce 3D. Wersja seryjna produktu ma być wykonana z wytrzymałego nylonu.

Karabin posiada zintegrowane szyny boczne i dolną oraz długą szynę grzbietową, na której znajduje się demontowalna rączka - również mająca szynę pod optykę na górze. Wszystkie manipulatory / przełączniki są w pełni obustronne, dla prawo i leworęcznych.  

Wersja DMR:

 

 

15-IMG_3418-1024x469.jpg

22-IMG_3425.jpg

 

 

Wersja CQB:

 

 

17-IMG_3420-1024x491.jpg

 

 

Przycisk dostępu do pojemnika akumulatora w chwycie przednim:

 

 23-IMG_3426.jpg

 

 

Wymienne chwyty pistoletowe:

 

 18-IMG_3421-1024x520.jpg

 

 

Otwór napełniania zbiornika BB:

 

 

25-IMG_3428-1024x768.jpg

 

 

"Replika" w wersji HPA rozłożona:

 

 11-IMG_3414-1024x569.jpg

 

 

Demontowana stopka daje dostęp do mechanizmu podawania BB:

 

 

13-IMG_3416-1024x768.jpg

 

 

Wersja M249 AEG:

 

 

19-IMG_3422.jpg

20-IMG_3423-1024x768.jpg

 

 

Okna dostępu do regulacji HU oraz do jednostki elektronicznej:

 

 

24-IMG_3427-1024x768.jpg

 

 

Trzeba przyznać, że koncepcja Bingo Airsoftworks narobiła sporo szumu w zagranicznym światku airsoftowym i jest uważana za "przyszłość airsoftu" i jego przeniesienie na kolejny, wyższy poziom.

Czy przyszłością airsoftu są elektronicznie sterowane karabiny nie posiadające magazynków? Najwyraźniej firma Bingo Airsoftworks wykonała pierwszy krok w tym właśnie kierunku. Wstępne szacunki co do daty premiery rynkowej egzemplarzy produkcyjnych mówią o 4 kwartale 2015. Póki co - prototyp nie ma jeszcze nawet nazwy.

 

 

Źródła:

Bingo Airsoftworks

Bingo FB

Popular Airsoft

Ocena wszystkich (2.50, głosów: 16)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
sebciu 24.03.2015, h. 22:59 sebciu
Taki wsyp to miały kiedyś plastikowe pistoleciki za 10 zł z odpustu...
A tak w ogóle to jak to wygląda?
Grzechotka :D
Mendi 25.03.2015, h. 07:27 Mendi
r2d2 24.03.2015, h. 23:02 r2d2
Może jestem starej daty ale dla mnie cały smaczek ASG to dążenie do "realizmu", w wyglądzie, zasadzie działania i obsługi replik a nie prucie z hajkapa. A tu nawet magazynków nie trzeba zmieniać. Fuj..
Otóż to! Zresztą jak byłem łepkiem nawet strzelając się na podwórku z patyków trzeba było przeładowywać...
pol3k 25.03.2015, h. 14:38 pol3k
a na dodatek nic nie zastąpi tego uczucia podczas zmiany maga.
pawlusos 25.03.2015, h. 18:06 pawlusos
Przeciez hi-capa tez sie zmienia, wiec co za roznica jaki mag?
Wiśnia 25.03.2015, h. 21:38 Wiśnia
No jest różnica w czasie przy wymianie magazynków, co 10 sekund albo co 2 minuty ciągłego ognia.
AKTG 27.03.2015, h. 15:13 AKTG
SHOGUN_YAMATO 24.03.2015, h. 23:02 SHOGUN_YAMATO
Yupi :D
BlackShaman 24.03.2015, h. 23:25 BlackShaman
Ten karabin w zbliżeniu wygląda jak by był sklejany szarą taśmą i pomalowany na czarno. A ten brak magazynków to jakaś kpina.. Hi-cap jest dziełem szatana,ale to już przerasta wszystko.
Wydrukowany jako prototyp. Z formy wtryskowej będzie wyglądać lepiej, ale nikt by nie robił formy dla kilku sztuk.
Czemu kpina? ASG to tylko zabawa :P
wegorz 24.03.2015, h. 23:45 wegorz
Hi-cap to pokrętło wstydu ;)
Czoło 25.03.2015, h. 08:25 Czoło
Ja nie rozumiem jaki brak magazynków. Przecież on ma magazynek tyle że jeden i wbudowany w replikę. Nie wiem czym tu się podniecać.
Krzychu9978 25.03.2015, h. 19:36 Krzychu9978
SirHawk 24.03.2015, h. 23:32 SirHawk
Pierwsza sprawa, karabinek mocno przypomina karabinek z HALO, jeżeli ma zamontowany uchwyt.
Druga - to są Stany. Tam nie ma naszej mentalności i idzie się w stronę jak najwyższej wygody, czego ostatnio dowiodły lekkie, elastyczne atrapy SAPI od PTS oraz... wózki elektryczne w Walmartach.

Jakbym miał zgadywać to zasilanie amunicyjne jest na zasadzie paintballowej, czyli kulki wpadają do komory pod wpływem siły grawitacji. Gorzej, jak coś w tej rurce magazynek-komora się popsuje, to wtedy nie ma przebacz :3. W tej kwestii konwencjonalne magazynki wygrywają. Ciekawostka? Tak. Rewolucja? W żadnym wypadku.
Chaszcz 25.03.2015, h. 00:27 Chaszcz
dla mnie rozwiazanie jak najbardziej, ale tylko do broni, która jest wzorowana na boni Sci-Fi typu miotacze laserowe itd, które w oryginale nie mają magazynków
Emcet 25.03.2015, h. 07:16 Emcet
Kiedyś miałem P90 Wella. Już ta zabawka miała taki super rewolucyjny magazynek wsypowy z którego wylatywała może co dziesiąta kulka. Przynajmniej wyglądało lepiej (nie sądziłem że kiedyś to stwierdzę)...
Ja go mam do dzisiaj :) I poprawiłem konstrukcję: w magazynku zamontowałem słomkę z McDonalda - wszystkie kulki lecą ładnie jedna za drugą. Aż za ładnie - w słomce mieściło się ze 50 kulek i przy tej szybkostrzelności magazynek schodził w dwie sekundy (więc w końcu ją wymontowałem). A zasięg co najwyżej jak z kioskowego pistoletu...
N0mad 25.03.2015, h. 10:43 N0mad
MarekMac 25.03.2015, h. 08:10 MarekMac
Czyli za zapewne grube dolary (bo to przecież nowość, prototyp, innowacja i airsoftowy orgazm) dostajemy brzydki karabinek z wbudowanym elektrycznym hi-capem (tak myślę, że elektrycznym, ale może też być, jak pisał SirHawk, grawitacyjnie) bez możliwości zamiany na coś innego.
MICHAL 25.03.2015, h. 08:43 MICHAL
Podobna zabawka już jest w paintbollu:

https://www.youtube.com/watch?v=MG6WNDiS36A#t=112
Farbiarze serio tyle kulek prują? Boziu kochany, to ja się jednak cieszę że jestem asgejem... wolę mieć kamzę za 600 - 1000 złotych, niż wydawać tyle samo hajsu na kulasy co rok :P Bo z tego co kojarzę to te cholerstwa z farbą dość sporo kosztują. No ale co kto lubi :P
Maciejox 25.03.2015, h. 22:30 Maciejox
qaba 25.03.2015, h. 08:47 qaba
Brzydki, jak kupa. Sam do lasu bym z tym nie poszedł, ale otwórzcie głowy - ersoft w PL ma swoją charakterystykę. W JSA, jak ktoś chce, jedzie na bagna i wywala 3 taśmy z .50 BMG na ukojenie nerwów, nie musi nadrabiać kumandoskimi spodniami, czy super mega atrapą eotecha.
Widzę w tej kulkoplujce potencjał na komercyjne pola - bezobsługowość i pełna kontrola ze strony obsługi - pociągasz wajchę "kill all" i gra na polu ustaje. Dotychczas takie rzeczy były na laserdromie. A skoro ma BT, to można by tam i kamerkę wbudować, żeby podgląd był, prosty lokalizator (w opcji dla pól komercyjnych) - rynek przyjmie, a jeszcze trzeba będzie produkcję prostą filmową uruchomić, żeby firmom po imprezach dostarczyć film z uwiecznionymi ciekawymi potyczkami.
Nie dla mnie jako gracza, ale generalnie jest niezły pomysł z dużym potencjałem
bambus1 25.03.2015, h. 09:17 bambus1
-Magazynki? -W żadnym wypadku, a komu to potrzebne? -A dlaczego?
Augustus 25.03.2015, h. 10:48 Augustus
Nakręcić tłumik z naświetlaczem, zasypać czerwonymi kulkami fosforyzującymi, ustawić ROF na maxa i jep jep z laserka ;P
W sumie to całkiem sensowny pomysł na miotacz ognia.
Dobra, jednak propsuję to coś.
Mixon 25.03.2015, h. 19:55 Mixon
Mixon 25.03.2015, h. 11:09 Mixon
Trzymajcie mnie.
Shadow 25.03.2015, h. 13:59 Shadow
Po co robić z airsoftu paintball, po co, k... po co?
bo można, to tylko zabawa d:
wegorz 25.03.2015, h. 18:14 wegorz
Pol_ 25.03.2015, h. 15:00 Pol_
Replika airsoft bez magazynku to taki sam wyższy poziom jak piwo bezalkoholowe lub czekoladowa pizza.
Nie jadłeś w takim razie nigdy dobrej czekoladowej pizzy! Tak istnieje takie coś i nie jest to czekolada z czekoladą w kształcie pizzy.
B3Lf öÖö (LastSniper) 25.03.2015, h. 15:54 B3Lf öÖö (LastSniper)
Wiem, że istnieje, ale to ciastko w kształcie pizzy, drożdżówka z czekoladą, produkt z cukierni itd.
Pol_ 25.03.2015, h. 16:14 Pol_
wroobelchannel 25.03.2015, h. 16:27 wroobelchannel
Pomysł dobry na areny, i byłoby to bardziej zbliżone do paintballu, więc takie miejsca zyskałyby większą popularność np pod imprezy firmowe itp. Chodziłoby na to sporo osób, i można o tym pomyśleć, jako jakimś przed progu airsoftu, jeśli komuś by się spodobało, to zacząłby drążyć temat, i airsoft też zyskałby szacunek, jako 'coś wyżej' od tego, i od paintballu, opinia społeczna bardziej obeznała się z tematem, i może wreszcie przestałbym słuchać od tych cholernych staruchów w autobusie, że jestem zielonym ludzikiem. Więc są jakieś dalekie perspektywy, z racji istnienia takich potworków :P
Dokładnie! W tej chwili hermetyczny mocno airsoft ma wysoki prób wejścia, bo zbyt wiele rzeczy jest nowych i specyficznych. A przecież chcemy rpzyciągać do środowiska wartościowych ludzi prawda?
Augustus 26.03.2015, h. 10:28 Augustus
Maza94 25.03.2015, h. 16:54 Maza94
Strafer też jest bez magów i to pomysł z 2008 roku...
Twombly 25.03.2015, h. 18:52 Twombly
spalcie to zanim zrobią jeszcze więcej
Arni 25.03.2015, h. 18:59 Arni
To grzechotnik sie powinno nazywać. Moim zdaniem pomysł niewart rozwoju - nie w tą stronę powinno ewoluować ASG.
robertos76 25.03.2015, h. 19:44 robertos76
delikatnie mówiąc ...LIPA. POZDRO DLA WSZYSTKICH
przemo76suw 25.03.2015, h. 19:50 przemo76suw
dokładnie recka z 2008 r AATV video review of the Strafer Mark 4 https://www.youtube.com/watch?v=NRbNWTc5qNs
SzczepanLDZ 25.03.2015, h. 20:09 SzczepanLDZ
Mi to przypomina troszkę bal-27 z Call of Duty AW ale on posiada magazynki wiec to jest mocne sf jak dla mnie a poza tym biegasz i cie słychać z kilometra....
krkmf 25.03.2015, h. 20:19 krkmf
jeśli ktoś robiłby scenariusz typu halo lub killzone to może i o.k.
a jak ktoś lubi miec załadowane do repliki wiadro kulek to polecam m60 i się trochę chłopie pomęcz albo idż na laserową zabawę i przestań truć d...pę
nie podoba mi się
Yeah 26.03.2015, h. 18:46 Yeah
Jakbym robił za miske ryżu w firmie Cyma, to też bym takie ryżowe innowacje robił ...
osilek90 28.03.2015, h. 12:20 osilek90
Dobra spluwa ;)