Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kriss Vector AEG

Świat, 08.03.2015, h. 21:40, dodał: Promant
29

Firma Krytac będzie produkować wersję AEG repliki pistoletu maszynowego Kriss Vector.



Replika pistoletu maszynowego Kriss Vector funkcjonuje już na rynku w wersji gas blow back.

Obecnie, podczas targów IWA w Norymberdze, firma Krytac poinformowała, że będzie produkować wersję AEG repliki pistoletu maszynowego Kriss Vector. A na swoim profilu FB firma Krytac napisała, że "projekt wersji AEG otrzymał zielone światło".

 

 xKriss.jpg

 

 

Zaprezentowano prototyp wersji AEG, przygotowany we współpracy ze szwajcarską firmą Kriss Arms. Nie podano jednak, póki co, żadnych szczegółowych informacji. Wiadomo jedynie, że replika będzie wyposażona w gearbox specjalnie dla niej zaprojektowany.

 

 

Źródło:

FB Krytac

Ocena wszystkich (5.78, głosów: 9)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Jade 08.03.2015, h. 23:52 Jade
To jest to na co czekałem :) Ale pewnie cena będzie makabryczna.....
Cena to jedno. Ciekawe jaki GB tam bedzie w srodku i czy bedziemy w stanie je tuningowac :P
Mikiro89 09.03.2015, h. 15:16 Mikiro89
Ja obstawiam, że pójdą po najmniejszej linii oporu - szkielet podharcerzony z cymowskiego glocka 30 lub ze skorpiona/mp7 (bo mają ten sam).
Mendi 09.03.2015, h. 15:24 Mendi
A może GB będzie dwuczęściowy?? Tłok i sprężyna w górnej części a zębatki i silnik tam gdzie normalnie jest system redukcji odrzutu??
Jade 09.03.2015, h. 16:30 Jade
relativy 09.03.2015, h. 06:04 relativy
Cena pewnie jeszcze do przebolenia, gożej, że będzie to w pełni niestandardowe i zapewne niewielkiej mocy.
I cóż z tego? Po co chore parcie na moc repliki? Ludzie potrafią kupić dobry karabinek za ok 2k i jeszcze wymieniają praktycznie całe bebechy bo w środowisku panują wynaturzenia w postaci +500 FPS. U nas z dobrej zabawy zawsze musi powstać napinka. Może kiedyś w Polsce uświadczymy w końcu ogólnokrajowej formalizacji ASG zbliżonej do tej z UK z pełną rejestracją ludzi, sklepów i replik etc
Punishment 09.03.2015, h. 08:28 Punishment
Punishment tóż z tego, że przy niestandardowym Gb w razie pęknięcia/zużycia części nie dostaniemy jej w naszych Polskich sklepach na 100% ;-) Już same magazynki do M14 od G&G potrafią pojawiać się raz na 2 lata w ilości 2/3 sztuki i szybko idą. Poza tym kupiłem 4 sztuki i już 600 zł nie mam bo one po 140 zł za sztukę są, tak więc nie licz na pozytywny odzew w stosunku do czegoś niestandardowego bo mało kogo stać na wywalenie tyle hajsu na jedną część. A wprowadzanie pozwoleń, przypisywanie ludzi do jakiejś grupy, składki, badania czy cokolwiek zabije ten sport u nas. Uwierz, że mało kto będzie płacił dodatkowy hajs, żeby postrzelać sobie z repliki na którą musiał 6 miesięcy odkładać.
Vaco 09.03.2015, h. 09:42 Vaco
Z tym "cóż z tego" chodziło mi tylko o moc repliki. A jeśli idzie o temat, który poruszyłem dalej...może sporo osób by odpadło, ale wyklarowałyby się grupy pasjonatów i zwolenników dobrej zabawy :-) Skoro ludzie łożą grube pieniądze na tuning to zamiast tego drobne składki miesięcznie nie byłyby problemem
Punishment 09.03.2015, h. 12:18 Punishment
Nie rozumiem kto Ci broni organizować gry wedle własnych reguł. ja np. od lat namawiał współstrzelaczy na przejście na realcapy- nieosiągalne :( Ale może Ty będziesz miał więcej szczęścia.
Demo666 10.03.2015, h. 10:59 Demo666
Jak zwykle Szanowne Towarzystwo zapomina, że ceny są problemem raczej tylko u nas. Zapraszam np. na arniesairsoft i polecam poprzeglądać sobie tematy ze zdjęciami replik, szybko przekonacie się, ile za granicą ludzie potrafią wydawać na repliki. Całe kolekcje replik. Bo nie stanowi to dla nich takiego wysiłku finansowego jak u nas.

Chyba, że komentarze nie odnoszą się do popularności takiej repliki w ogóle, a potencjalnego "brania" na naszym, dupiatym rynku ;) - wtedy zwracam honor.
koho 11.03.2015, h. 01:20 koho
Punishment no niestety, ale tak to nie działa. Uwierz, że pasjonaci to też osoby, które nie mają zbyt dużo hajsu, a kochają ten sport. Gdyby doszły jakieś składki i opłaty, to nie mieliby za bardzo z czego płacić i szybko by zrezygnowali z tego. Została by się grupka ludzi, którzy mają tylko to hobby, pracę z większym zarobkiem, nieliczni pasjonaci, którzy mają kasę i dzieci, którym rodzice by sponsorowali ten wtedy "elitarny" sport.

koho - a nie są? Są. Żyjemy tutaj, w Polsce, nie za granicą więc Szanowne Towarzystwo mówi jak jest. I nie chodzi tutaj o ceny, tylko o to kto i ile potrafi wydać na replikę, ceny to inna sprawa. Nie każdy się wyprowadzi za granicę żeby tam harować i coś osiągnąć; są tacy, którzy z różnych powodów zostaną w Polsce, a to ze względu na wiek, strach przed wyjazdem itd.
Prawda jednak jest taka, że ja pracując za granicą potrafię sobie pozwolić na taką kolekcję jaką mam obecnie tyle tylko, że jaka to przyjemność pracować za granicą, przyjeżdżać raz na 5 miesięcy do kraju żeby iść na 1 strzelankę (o ile trafię akurat) i wrócić do roboty?
Vaco 12.03.2015, h. 10:34 Vaco
Merrowing 09.03.2015, h. 15:31 Merrowing
Kiedy w końcu ogół zrozumie że tuning to nie tylko fps'y?
Punishment, za sprzęt płacę ja i mam go dla siebie. Składkę płacę dla kogoś i nic z tego nie mam.
Sam napisałeś:

"Skoro ludzie łożą grube pieniądze na tuning to ZAMIAST tego drobne składki miesięcznie nie byłyby problemem"

Ja wolę płacić za swój szpej i replikę ZAMIAST utrzymywać niepotrzebnych urzędasów.

Składki idą na organizację strzelanek, obowiązkowe chronografy i ludzi pilnujący porządku na strzelankach. I tak zazwyczaj płacisz za dobrze zorganizowaną imprezę. Czemu coś co jest standardem za granicą u nas postrzegane jest jako zło konieczne?
Punishment 09.03.2015, h. 15:50 Punishment
Punishment, twoje posty można podsumować tak: Kontrolować, kontrolować i kontrolować a do tego niech płacą za to, że ich kontrolujemy.
Jade 09.03.2015, h. 16:35 Jade
Można to tak odebrać, ale ja mówię o wzorcach, które się sprawdziły. Nie chodzi o to, żeby coś na siłę ograniczać, tylko o dobrą organizację i jednolite zasady. Rozważ wszystkie za i przeciw zamiast patrzeć tylko i wyłącznie negatywnie. Może tego typu zabiegi odsiałyby wszelkiej maści koszernych napinaczy prących na +700 FPS, samozwańczych komandosów i wszystkich, którzy zamiast czerpać radość z zabawy powodują niepotrzebne kwasy. Wszyscy strzelamy się plastikowymi kulkami, nosimy repliki a nie broń..to tylko zabawa..czemu niektórym tak ciężko to przychodzi
Punishment 09.03.2015, h. 16:57 Punishment
Punishment wczoraj się urodziłeś? Popatrz na prawo w Polsce, kto je pisze i po co. Jeśli tego nie wiesz i nie rozumiesz to ja Ci odpowiem. Pisze je banda złodziei, kłamców i aferzystów, po to żeby móc więcej kraść z pieniędzy podatników. To państwo istnieje tylko teoretycznie. Ja też nie chcę utrzymywać następnych urzędników.
Nath 09.03.2015, h. 17:07 Nath
Punishment wczoraj się urodziłeś? Popatrz na prawo w Polsce, kto je pisze i po co. Jeśli tego nie wiesz i nie rozumiesz to ja Ci odpowiem. Pisze je banda złodziei, kłamców i aferzystów, po to żeby móc więcej kraść z pieniędzy podatników. To państwo istnieje tylko teoretycznie. Ja też nie chcę utrzymywać następnych urzędników.
Nath 09.03.2015, h. 17:07 Nath
Punishment to, że coś się sprawdziło w kraju X nie znaczy, że sprawdzi się kraju Y. Gdzie my, a gdzie Anglia? Proszę Cię :D
OFF 09.03.2015, h. 17:41 OFF
W UK jest tak a nie inaczej bo tam większość lasów nie jest ogólnie dostępnych. Dlatego trzeba miejsca na strzelanki dzierżawić od ich właścicieli a to rodzi koszta.

Ja nie mam nic przeciwko tuningowi ani normalnym niedzielnym radosnym strzelankom, wręcz jedną i drugą rzecz bardzo lubię. Mam repliki w przedziale 280-720 PFS (najsłabsze to pistolety gazowe przez karabiny szturmowe w granicach 380-400 FPS, karabin maszynowy 500 FPS i snajperkę, którą MOGĘ rozkręcić do 720 FSP - Mancraft, półautomat, ale zwykle jest ustawiona na 620 FPS bo wtedy najlepiej strzela), i nikt nie płacze, że za mocna. Trzeba tylko to co się ma odpowiednio używać.

Ludzie tu piszący mają rację co do tego, ze niestandardowe części = dużo kłopot w razie awarii. Ja przez to pozbyłem się MP7 TM - GB mi w końcu pękł, naprawiłem z trudem dostanym szkieletem od WELLa ale sprzedałem, bo bałem się, że sytuacja się za jakiś czas powtórzy.

Racją jest też to, że rozwiązanie A działające w kraju X nie musi się sprawdzić w kraju Y.

Popatrz sobie np na bliski wchód i próby zaprowadzenia tam "demokracji" - tłuką się między sobą nadal i jeszcze tą przemoc eksportują do nas.
SHOGUN_YAMATO 09.03.2015, h. 18:01 SHOGUN_YAMATO
Polska to inne realia i inne zarobki. I wielu nie ładuje ogromnych kwot w tuning, bo zwyczajnie ich nie stać. Kontrola i obowiązkowe opłaty obejmą wszystkich, nie tylko forsiatych, a tworzenie się w takich sytuacjach nikomu niepotrzebnej nadbudowy urzędniczej to niestety norma.
Promant 09.03.2015, h. 22:16 Promant
Formowanie jakiś oficjalnych organizacji airsoftowych, działających w ramach specjalnie utworzonych w tym celu przepisów, to na naszym podwórku pomysł raczej chybiony. Z różnych powodów.

Natomiast pod ideą ujednolicenia i systematyzacji mocy replik podpisuję się duchowo rękami i nogami, bo widzę w tym same pozytywy, wpływające potencjalnie na spójność rozgrywki, również zwiększenie "realizmu" - oczywiście w pewnym sensie - ale... Cóż z tego, skoro to marzenia i utopia, która się u nas nigdy nie zrealizuje ;).

Tak czy siak Punishment trochę odminusowałem Twoje komentarze, bo wsiedli na Ciebie jak na łysą kobyłę ;). Biedaku ;).
koho 11.03.2015, h. 01:26 koho
Nath 09.03.2015, h. 17:00 Nath
Jeszcze rok temu Tim z grupy Kriss mówił na jakichś targach, że nie będzie wersji AEG, bo fizycznie nie ma możliwości jej skonstruowania. Tymczasem Kriss wszedł nieco mocniej wszedł na rynek ASG i jednak się da! Dla mnie super wiadomość. Jeśli tylko Kriss AEG będzie porównywalnej jakości co AEG Krytaca (bo to przecież grupa Kriss) i 350FPS to szarpię tego PMa preorderem!
Przepraszam, a wiemy coś o jakości replik Krytaca, bo jak na razie mam wrażenie, że w tym kraju jak na razie oglądano je tylko w necie?
Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca. USA to kolebka efektownego marketingu i reklamy.
Dla jasności - nie twierdzę, że te repliki są złe, albo dobre. Po prostu poza obrazkami i oficjalnymi informacjami, chyba nie wiadomo o nich zbyt wiele.
koho 11.03.2015, h. 01:14 koho
Mosfet, sorbo, AoE, pełna stalowa szczęka na stocku. Od znajomych z zza wielkiej wody, którzy użytkują te repliki słyszę same ochy i achy o bezawaryjności i że wreszcie jest replika mogąca konkurować żywotnością z KWA.
Nath 11.03.2015, h. 08:42 Nath
Baxian 09.03.2015, h. 17:18 Baxian
"Składki idą na organizację strzelanek, obowiązkowe chronografy i ludzi pilnujący porządku na strzelankach. I tak zazwyczaj płacisz za dobrze zorganizowaną imprezę. Czemu coś co jest standardem za granicą u nas postrzegane jest jako zło konieczne?"

Ty wierzysz w to co piszesz ??
Bo ja jestem bardziej niż pewny, że w celu kontrolowania powstał by nowy urząd, w którym zasiadł by jakiś dyrektor/prezes który musiał by mieć sekretarkę a ta sekretarka za dwie asystentki, do tego pomniejsi urzędnicy, którzy w 99% przypadków nie mieli by zielonego pojęcia co do w ogóle jest ASG.
W takim układzie składki szły by na premie/ 13-stki, a organizowanie strzelanek nadal by pozostało w rękach tych kilku pasjonatów którzy robią to teraz.
tygrystank 09.03.2015, h. 18:44 tygrystank
wrócili by do wersji gazowej bo nigdzie nie jest dostępna nie mówiąc już o magazynkach

@edit
jeśli ktoś ma na sprzedaż to
ziava 09.03.2015, h. 20:15 ziava
jeśli nie droższy niż GBB to biorę z marszu
Obstawiam że wyjdzie na mniej więcej to samo, albo niewiele mniej. Bo replika unikalna, po producent, bo pewnie licencja i oznaczenia, bo niestandardowy GB (a z tego inne kłopoty), cena magazynków też pewnie nie spanie poniżej 100-120zł... Zabawka dla forsiastych niestety :P
Maciejox 09.03.2015, h. 21:24 Maciejox
Krytac jest częścią grupy Kriss odpowiedzialnej za rynek airsoftowy, więc akurat licencja nie będzie potrzebna :).
Nath 10.03.2015, h. 08:54 Nath