Daj cynk
Reklama

Aktualności

Reklamy a idea WMASG.pl

Portal, 25.02.2015, h. 08:28, dodał: Regdorn
62

Niedawno Gunfire ustosunkował się do zarzutów odnośnie manipulowania cenami w ich promocjach. Zdecydowaliśmy się także my wypowiedzieć się na temat pojawiających się czasem w komentarzach zarzutów stronniczości w naszych publikacjach. Mamy nadzieję, że raz, a dobrze wyjaśnimy zasady obowiązujące na WMASG.pl od samego początku. Zachęcamy do przeczytania.  



W Waszych komentarzach zdarzają się zarzuty nie tylko adresowane do Gunfire, ale także pod adresem naszej redakcji. Jesteśmy i zawsze byliśmy otwarci na krytykę, szczególnie na krytykę konstruktywną. Bardzo poważnie traktujemy wszystkie uwagi pod naszym adresem, ale z niektórymi zarzutami trudno nam się zgodzić i dalej przechodzić obok nich obojętnie. W związku z powyższym, mimo, że dla wielu nie będzie to nic nowego zdecydowaliśmy się opublikować także nasze wyjaśnienie, do którego w przyszłości będziemy się odwoływać, gdy zajdzie taka potrzeba. Postaraliśmy się zebrać najczęstsze zarzuty pod naszym adresem w jednym miejscu. 

 

Idea WMASG.pl

WMASG.pl od początku istnienia czyli od roku 2001, aż do dzisiaj przyświeca motto "Od maniaków dla maniaków". Ideą było i jest pozostanie niezależnym medium dostarczającym wiarygodną informację z branży i środowiska airsoftowego. Jakiekolwiek sprzeniewierzenie się tym zasadom było by naturalnym strzałem w stopę. Kuleć nikt nie lubi więc choćby z tego powodu zawsze staraliśmy się być fair w stosunku do każdego Maniaka, który korzysta z WMASG.pl

Wszystkie treści na WMASG.pl oraz wypowiedzi redakcji są wolne od wpływu zewnętrznego i niezależne od wyświetlanych reklam. Nie pozostajemy głusi na uwagi żadnej ze stron, ale nigdy nie poddawaliśmy się próbom nacisków zewnętrznych. Zawsze publikujemy treści zgodnie z naszym sumieniem i w najlepszej wierze rzetelne. Gdy popełniamy błąd, zawsze przyznajemy się i staramy się go naprawić. 

 

Aktualności o nowościach w sklepach

Polegamy przede wszystkim na informacjach dostarczanych nam przez same sklepy*. Jeśli jakiś sklep nie pojawia się w newsach, to najprawdopodobniej nie jest zainteresowany prezentowaniem tutaj informacji lub z jakiegoś powodu nie wie o takiej możliwości (zapraszamy do kontaktu). Analogicznie jeśli jakiś sklep pojawia się częściej niż inne, znaczy to tylko tyle, że poważniej traktuje współpracę z nami.

W newsach nie pomijamy celowo wybranych sklepów, ani tym bardziej innych nie faworyzujemy.

*Po otrzymaniu każdego maila news podlega weryfikacji i ocenie redakcji pod kątem przydatności informacji dla środowiska. 

 

Reklamy

Utrzymanie, prowadzenie i rozwój takiego serwisu jak WMASG.pl niesie ze sobą wysokie koszta. Reklamy na łamach WMASG.pl są konieczne i dzięki nim mamy pole manewru. Aby nie wprowadzać nikogo w błąd, reklamy czyli płatne strefy na WMASG.pl mają wyznaczone pola (od października ubiegłego roku to także newsy oznaczone tagiem "REKLAMA"). W treść reklam ingerujemy tylko w skrajnych przypadkach, pilnując jednocześnie by reklamy nie były uciążliwe, nie prezentowały nieprawdy lub w inny sposób nie łamały obowiązującego prawa.

Współpraca reklamowa ze sklepami i innymi podmiotami oparta jest o jasne zasady obowiązujące jednakowo wszystkich i jest odrębną warstwą funkcjonowania serwisu, nie mającą żadnego związku z publikowanymi treściami na łamach WMASG.pl. Jeśli jakiś reklamodawca jest widoczny częściej, to znaczy że wykupił większy pakiet reklamowy. 

 

AdBlock

To dzięki reklamom możecie u nas wciąż czytać newsy i inne publikacje, a także korzystać z innych funkcjonalności WMASG.pl. Dlatego w tym miejscu warto zwrócić też uwagę na korzystających z WMASG.pl użytkowników AdBlocka i jemu podobnych wtyczek.

Drodzy Maniacy, szanujemy Waszą decyzję i niechęć do atakujących zewsząd w Internecie reklam. Rozważcie jednak włączenie nas do wyjątków. Będziemy zaszczyceni i w rewanżu być może pozwoli nam to na publikację jeszcze lepszych materiałów w przyszłości! 

 

Apel redakcji

Na sam koniec apelujemy o zachowanie w przyszłości zimnej krwi w komentowaniu działalności kogokolwiek. Być może coś co na pierwszy rzut oka wygląda źle nie jest aktem złej woli, a jedynie czyjejś nieuwagi, błędu lub zwykłego nieporozumienia. 

Wszystkich zainteresowanych podzieleniem się uwagami na temat funkcjonowania i działalności WMASG.pl zapraszamy do dyskusji na jednym z poniższych for: wmasg.pl/forum/449-sprawy-wmasgpl/">http://forum.wmasg.pl/forum/449-sprawy-wmasgpl/

Ocena wszystkich (4.30, głosów: 20)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rocky_gt80 25.02.2015, h. 09:27 rocky_gt80
Wiadome jest od dawna ze kazde forum darmowe jakos musi sie utrzymac jak komus nie odpowiada niech nie zaglada na forum tak samo sklepy w polsce kazdy sklep tak robi tylo jakos wszyscy czepiaja sie jednego sklepu jak ktos chce niech zamawia sobie sprzet z usa i tyle w miesiac czasu ceny na jednym ze sklepow usa zmieniaja sie kilkakrotnie pozdrawiam wmsag
Twoja polszczyzna mnie poraża. Mam nadzieję, że poprawisz ją do lipca, bo wiesz funkcja RTO na MA zobowiązuje.
hamilkar 25.02.2015, h. 10:55 hamilkar
Hamilkar prawdopodobnie Cie zmartwię niezmiernie, ale Rocky nie będzie RTO na MA, chyba że w swoim oddziale.
hoopak 25.02.2015, h. 13:15 hoopak
Mam nadzieję, bo jak go słucham to uszy krwawią a sensu wypowiedzi trzeba doszukiwać się dobre kilka chwil..
hamilkar 25.02.2015, h. 13:21 hamilkar
Jak możesz mnie słuchać jak ja pisze a nie gadam pozatym to nie klasowka z polskiego tylko forum i nie martw sie nie bede RTO
rocky_gt80 25.02.2015, h. 13:23 rocky_gt80
Promant - ja się też muszę na chwilę uczepić słowa "normalne", które jest często nieco mylnie używane.
Oszukiwanie nie jest "normalne", ono co najwyżej może być "typowe".
;)
koho 25.02.2015, h. 15:04 koho
Ołboj.
Jeśli jest możliwość, to proszę moderatorów o przeniesienie powyższej wypowiedzi piętro niżej...
koho 25.02.2015, h. 15:11 koho
Lambert 25.02.2015, h. 09:54 Lambert
Oczywiście, nie sądzę by mogło być to dla kogokolwiek niejasne.
Je ze swje strony, proszę jednak o nie puszczenie mimo uszu wszystkich głosów krytycznych wobec nieuczciwych zachowań sklepów, dla których reklam jesteście nośnikiem. Krytyka ta nie bierze się z sufitu. Wielokrotnie wskazanona na czym polego nieuczciwość gunfire. W tym ich wyjaśnienia. To już nie jest kwestia czyichś dąsów, moim zdaniem. To zwyczajnie wymaga Waszej reakcji. Na koniec, dwa słowa ode mnie, bo mam wrażenie, że stałem się w tej dyskusji wyjątkowo aktywny; Mnie się to zwyczajnie nie podoba i nie potrafię tego kpiąco skomentować jak Promant mówiący, że takie rzeczy to norma i sprawa sklepu a jeśli ktoś daje się na to nabrać to jest śmieszny bo przecież ma wolny wybór. Tak, mamy wolny wybór. Ale to wcale nie oznacza, że należy akceptować takie zachowania bo w konsekwencji pozwalamy by brak ucziwości a nawet oszustwo stawały się "normą". Ja się z tym nie zgadzam i bardzo proszę nie nazywać tego śmiesznym. To jest przecież podstawa wszystkiego. Jak grunt pod nogami - nie życzmy sobie świata, w którym wszystko "pływa" bo jest względne. Tylko tyle, Reg. Pozdrawiam, Lambert
Jeśli już powołujesz się na moje wypowiedzi, to rób to uczciwie i dokładnie, a nie tak jak Ci wygodnie dla poparcia własnych słów.

1. Niczego nie komentowałem kpiąco. Moje komentarze były jak najbardziej w tonie poważnym.
2. Nikogo nie nazwałem śmiesznym.
3. Nigdzie nie użyłem słowa "norma" ani nie napisałem że normalne jest oszukiwanie klienta. Natomiast zwróciłem uwagę że handlowcy od zawsze stosują różne sztuczki i taka jest natura biznesu. Dlatego ludzie powinni analizować dokładnie oferty sklepów. To raczej Ty używasz pejoratywnych określeń typu "kupczenie“.
4. Rownież mam prawo do prywatnej opinii w komentarzach i napisałem že taki shit sztorm to przesada. Tak uważam i nie ma tu żadnego zabarwienia kpiącego ani wyśmiewania innych komentujących.
Promant 25.02.2015, h. 10:41 Promant
Lambert nie da się nie zauważyć, jak aktywnie udzielasz się w komentowaniu wszelakich newsów odnośnie Gunfire. Trochę zakrawa to o jakąś fanatyczną krucjatę. Powiedz, jakiej krzywdy zaznałeś od tego sklepu, że tak zajadle walczysz w imieniu wszystkich uciśnionych? Ja sam zaznałem przy okazji zakupów z GF niemiłej sytuacji, gdzie replika z przedziału tych I klasy okazała się źle spasowanym bublem z wadliwie działającymi bebechami ale to już chyba kwestia producenta. I jakoś nie płaczę z tego powodu i nie obwiniam sklepu. Odesłałem i czekam na rozwój wypadków. Jak na razie nikt mnie tam nie oszukał i nie skrzywdził. Czepiłeś się jednego sklepu podczas gdy praktyka takiego marketingu jest stosowana w przynajmniej kilku.
Marshall Bravo 25.02.2015, h. 11:21 Marshall Bravo
Marshall - "Czepiłeś się jednego sklepu podczas gdy praktyka takiego marketingu jest stosowana w przynajmniej kilku." Wg. Twojej logiki nie należy w takim razie krytykować jakiegoś podmiotu bo kilkoro innych też tak działa? Trochę słaba argumentacja. Bo to tak jak byś napisał, że no wiem, że coś robią nie tak ale kilku innych też tak robi więc nie można się akurat tych czepiać. I z pięknego postu w obronie Twojego ulubionego sklepu wyszło potwierdzenie słów krytyków. PS. I żeby nie było ja nie zajmuje tutaj żadnego stanowiska - bo nie jestem w temacie sprawy. Po prostu ubawiła mnie taka forma wypowiedzi.
eliasz 02.03.2015, h. 11:39 eliasz
Arekcore 25.02.2015, h. 09:57 Arekcore
Jeszcze się żaden taki nie narodził co by wszystkim dogodził ;) robicie dobrą i tak trzymajcie, malkontentów jest wielu i to w każdej dziedzinie zawsze tak było.....pozdrowienia
rocky_gt80 25.02.2015, h. 10:37 rocky_gt80
Pewnie narodził tylko my taki naród że trzeba zawsze pomarudzic ze to źle i tamto źle
Sklep został przyłapany na okłamywaniu klienta i to nazywasz marudzeniem?
Nath 25.02.2015, h. 11:24 Nath
Sęk w tym, że wszyscy tylko mówią i mają swoje teorie. Z czego gro z tych wszystkich to stali siewcy fermentu w komentarzach więc o ile ktoś mi nie przedstawi czarno na białym, że tak jest, to podchodzę do tego z dystansem. Sorry.
Regdorn 25.02.2015, h. 12:38 Regdorn
Sęk w tym, czy możesz sobie na taki dystans pozwolić?
Lambert 25.02.2015, h. 15:35 Lambert
Nie tyle mogę, a nawet powinienem.
Regdorn 26.02.2015, h. 16:29 Regdorn
3kor 25.02.2015, h. 10:51 3kor
Reklamy zostawcie, wszędzie w inecie jest ich pełno a jasne jest, że wmasg.pl musi się jakoś utrzymać - "There Ain't No Such Thing As A Free Lunch".

Poza tym namawiam użytkowników do klikania co pewien czas w bannery itp. - otwiera się i tak w innym oknie a dla wmasg.pl poleci parę groszy, jak z pajacykiem ;-)
Dzięki, choć przede wszystkim nawet wystarczy nas dodać do wyjątków w AdBlocku :)
Regdorn 25.02.2015, h. 12:42 Regdorn
deber 25.02.2015, h. 10:57 deber
Gunfire publikuje pisemko i zaraz po tym WMASG. Przypadek??? Nie sondze!! :>:>
Patrz niżej ;)
Regdorn 25.02.2015, h. 12:41 Regdorn
Nath 25.02.2015, h. 11:21 Nath
Siedzę na tym portalu od dobrych kilku lat. Od początku mojego tutaj bytowanie nad Gunfire był na WMASG rozłożony parasol ochronny, kiedyś mniej jawnie, dziś już nie ma tej gry pozorów co kiedyś ;) (kiedyś wszystko było lepsze ;)). Cóż. Troszkę to boli, z drugiej strony trudno wymagać żebyście patrzyli z boku jak ktoś kąsa rękę, która Was karmi i to na dodatek na Waszych łamach. Tu nie ma dobrego rozwiązania, bo WMASG dawno wyszedł poza ramy "zajawki" i trudno wymagać żeby ktoś łożył z własnej kieszeni na serwery i insze koszty utrzymania.
Z trzeciej strony szkoda, że staliście się wciągnąć w ten, jakże podręcznikowy, kryzys w social media. Gunfire został, nie poraz pierwszy, złapany za rękę na niekorzystnym dla klientów manipulowaniu cenami przy okazji promocji. Mleko się wylało. Zamiast udawać greka i publikować niezbyt przekonujące oświadczenia, sklep powinien przeprosić i przestać stosować takie naganne praktyki. Przy okazji zainwestować też w social media marketing, bo widać że kulawo w tym departamencie.
Nad GF nie ma żadnego "parasola ochronnego". Ani nad żadnym innym sklepem. Nie forum nikt nie kasuje opinii, na portalu nikt nie cenzuruje komentarzy. Nikt nikogo nie wybiela, czy to w swoich wypowiedziach, czy to w recenzjach i artykułach. Jednak tak jak w przypadku wszystkich innych sporów jako Redakcja pozostajemy bezstronni i udostępniamy jedynie platformę do komunikacji.

Z ciekawości - mógłbyś podać przykłady, które każą Ci przypuszczać, że chronimy tu pewne grupy interesów?
Wacol 25.02.2015, h. 11:40 Wacol
Pamiętasz jak był dział "power bean radzi"? Naprawdę "grupa interesów" mająca wtedy reklamę w każdym kącie WMASG nie była chroniona nie tylko w tym dziale ale i w ogóle na forum? Bo ja pamiętam to całkiem nieźle i moja obserwacja jest taka, jak jest ;). Tamten dział to był właściwie jeden wielki kryzys w social media ;).
Nath 25.02.2015, h. 12:13 Nath
Jaka grupa interesów? Podjęliśmy eksperyment, który nie wypalił. O ile dobrze pamiętam Power Bean miał zastrzeżenie, że jeśli nie będzie doradzał rzeczowo i podejdzie do tematu reklamowo, to kończymy współpracę. A że miał przy tym reklamę, której trudno nie było zauważyć, to w czym problem?
Regdorn 25.02.2015, h. 12:33 Regdorn
Hehehe... pamiętam, podforum PB to była marketingowa porażka i zupełna klęska. Ta "polska" chińska marka jeszcze żyje? :D
wegorz 25.02.2015, h. 15:40 wegorz
@Nath: Pamiętam. Tylko po pierwsze - nikt się nie krył z tym, że to firma udziela porad, po drugie - nikt nie zamiatał pod dywan ich marketingowych wpadek (a kilka ich było), po trzecie - cały czas funkcjonowały inne działy, gdzie można było zasięgnąć rady "niekomercyjnie".

Zresztą z "PB radzi" pożegnaliśmy się dość szybko, bo nie przestrzegali pewnych ustalonych zasad (o czym pisał już Reg). I gdzie tu ochrona kogokolwiek? Nie robimy z tego tajemnicy Piszemy jak było.

Jakieś pytania w temacie naszych ochrony grup interesów? Chętnie odpowiem.;]
Wacol 25.02.2015, h. 22:47 Wacol
Moja ocena "powerbean radzi" jest diametralnie inna i nieco inaczej pamiętam te wydarzenia. Powerbean musiał baaardzo mocno przegiąć pałę żeby wywołać reakcję redakcji, z początku mocno chamskie teksty uchodziły płazem, a niewygodne posty leciały z prędkością światła :>. Ale, memoria fragilis est.
Gdybym był złośliwy to bym powiedział że Combat Alert 2014 też miał u Was z górki, bo ze strony maniaków ta impreza brała cięgi w komentarzach, że czasem aż bolało (jestem z tych, którzy wyznają zasadę o niekopaniu leżącego). Inna sprawa, że życie zweryfikowało kto miał rację i jak było #PDK ;).
Nath 25.02.2015, h. 23:17 Nath
Teraz to możemy się tak przerzucać tym, czy moderacja działu była zbyt pobłażliwa dla firmy, a zbyt surowa dla userów. W przypadku posądzeń o nadużycia, ze strony konkretnych osób, zawsze najlepiej zgłaszać się do administracji. Wszystkim nam zależy na tym, żeby poziom WMASG szedł w górę i nikt nie czuł się pokrzywdzony albo zażenowany.

Jeżeli chodzi o to, że niektórzy mają "z górki" - Kto wysyła kilka materiałów marketingowych w miesiącu, ten statystycznie ma większe szanse na miejsce w newsach, niż ten, kto pisze do nas raz na pół roku. Tego, że nikt nie jest faworyzowany to jestem akurat pewien. Wina dysproporcji leży po stronie działów marketingu sklepów i organizatorów imprez. Nikt z nas nie działa na WMASG na dzień dzisiejszy zawodowo. Szkoda nam prywatnego czasu na proszenie ludzi o wiadomości, które mogłyby pojawić się na głównej.

Jak już kiedyś pisałem - widzisz, że dzieje się coś fajnego w Twojej okolicy? Reaguj, pisz, daj nam znać.
Wacol 26.02.2015, h. 10:46 Wacol
Jeśli chodzi o CA, to owszem widzę co się dzieje u nas w komentarzach, a jednak ktoś na tą imprezę jeździ. Łącznie z bliskimi mi zaprzyjaźnionymi ekipami. Gdyby była odwrotna sytuacja i CA nie było by na WMASG, były by głosy, że wspieramy czeską imprezę (Border War), a rodaków bojkotujemy. I tego jestem niemal w 100% pewien. Wspieramy też inne duże imprezy w Polsce więc myślę, że tutaj ciężko nam coś zarzucić. Nie dogodzisz. W kwestii CA ciągle zajmuję pozycję wyczekującą i obserwującą co się dzieje. Bez parasola ochronnego, czy dawania forów komukolwiek. No ale słowo przeciw słowu :)
Regdorn 26.02.2015, h. 15:29 Regdorn
A jeśli chodzi o Power Bean to przyznam nie wiem jak w praktyce wyglądała tam moderacja, natomiast NIE BYŁO odgórnego polecenia, żeby niańczyć tam kogokolwiek.
Regdorn 26.02.2015, h. 15:30 Regdorn
Regdorn 25.02.2015, h. 12:30 Regdorn
W tym przypadku dołączasz Nath do łowców spisków. Oczywiście to słowo przeciw słowu, ale dokładnie z tego samego powodu co Ty, będąc świadomym siły rażenia WMASG nie możemy stawać jednoznacznie po żadnej ze stron i musimy zachować bezstronność. Tylko i wyłącznie dlatego, żeby pozostać możliwie obiektywnym (choć nigdy to nie będzie możliwe). Prowadzę ten portal od 14 lat i wiele już tu widziałem. Wiele nawałnic okazywało się burzą w szklance wody. Airsoft + internet wzbudza wiele emocji, ego też rośnie. Gorzej, gdy przechodzi się na fakty.

Właśnie z powodu Waszych komentarzy poprosiliśmy GF o ustosunkowanie się do zarzutów. Oświadczenie było na naszą prośbę. Przy okazji uznałem, że warto spróbować trochę ostudzić atmosferę spiskową i wyjaśnić jak działamy. Pierwotnie miało to być jedno łączone oświadczenie (dlatego opóźniona publikacja), ale uznałem, że to kompletnie dwa różne tematy. Nic więcej, żadnego spisku. Jeśli możemy coś więcej zrobić, żeby dojść prawdy - czekam pomysły.

Nie jestem jednak jedynym, który odnosi wrażenie, że niektórzy są tylko żądni krwi i by oczekiwali, żebyśmy się przyłączyli do polowania. Niestety, albo i stety pozostajemy bezstronni, do momentu aż nie będziemy mieli jasności.

Gunfire kupuje u nas reklamę, podobnie jak kilkunastu innych reklamodawców. GF jest jednym z lepszych, bo stałych partnerów, ale nie jedynym. Przewidując różne życiowe fuckupy staramy się tak planować kampanie tak, żeby nie być uzależnionym od kogokolwiek. Reklamodawców jest kilkunastu wymiennie, kilku kolejnych czeka w kolejce. Szczęśliwie nie jesteśmy uzależnieni od kogokolwiek. I to osobiście cenię sobie najwyżej! Właśnie m.in. dlatego, żeby nie musieć wybierać pomiędzy zasadami a przetrwaniem.

No, ale to słowo, przeciw słowu.
Być może staję się łowcą spisków? Nie wiem, nie jest to moim celem, ani życiową ambicją, tak jak nie jest moją życiową ambicją gnoić WMASG. Mogę Ci napisać tylko jak to wygląda z mojej perspektywy, szeregowego użyszkodnika. Idą święta wielkanocne, będzie okazja do przecen (w zeszłym roku była, w każdym razie). Zobaczymy, może jakieś screeny da się złowić, bo jak sam piszesz-póki co słowo przeciw słowu.
Abstrahując od tematu Gunfire-cieszę się, że WMASG nie jest "uzależnieniony" od jednego reklamodawcy i że skoro jest kolejka do reklamy, to można przypuszczać że fianansowo portal stoi dobrze :).
Nath 25.02.2015, h. 13:01 Nath
3kor 25.02.2015, h. 13:00 3kor
Szanowni Krytycy, IMHO szanujące się media nie odpowiadają za pełną wiarygodność reklamodawców i ich reklam z wyjątkiem treści ewidentnie sprzecznych z prawem, kanonem estetycznym itp.
MarekMac 25.02.2015, h. 14:00 MarekMac
Są ludzie, którzy twierdzą, że WMASG broni rękę, która ich karmi. To oznacza, że ta "ręka" ma wpływ na funkcjonowanie portalu bo daje kasę. Ograniczmy to (jako czytelnicy) sami dając kasę.
Redakcjo, sprawdźcie ile by Was kosztowało uruchomienie np. programu wpłat przez sms. Wiecie, "wyślij sms o treści XYZ na numer 1234". Z pewnością nie byłby to olbrzymi zastrzyk gotówki, ale myślę, że znalazłoby się spore grono osób, które raz w miesiącu byłyby w stanie przesłać w ten sposób powiedzmy 5zł. Im więcej my kasy damy tym portal będzie mniej zależny od reklamodawców więc i mniej będzie bronił (jeśli broni - nie wnikam) tej "ręki".
Taka propozycja, która już kiedyś padła.
Jakiś czas temu moi znajomi chcieli uruchomić system wpłat przez sms (na funkcjonowanie pewnej strony/forum). Wyszło jednak na to, że jest to nieopłacalne. Chyba, że pojawiła się jakaś firma, która oferuje tańszą usługę :P Lepiej jednak zrobić to za pomocą przelewu.
OFF 25.02.2015, h. 14:59 OFF
Popieram.
_Czarny_ 25.02.2015, h. 15:21 _Czarny_
MarekMac, wprawdzie nie jestem właścicielem portalu i nie mnie o tym decydować, ale myślę, że po pierwsze - tak jak OFF napisał: jest to raczej nieopłacalne, a po drugie myślę, że dopiero wtedy jakiekolwiek publikacje byłyby krytykowane na zasadzie "płacimy wam, a wy piszecie że coś jest ok, a naszym zdaniem nie jest (albo odwrotnie), a przecież żyjecie z naszych pieniędzy!". Podkreślam, że to moje prywatne zdanie :)
Promant 25.02.2015, h. 15:44 Promant
Dzięki za odpowiedzi. Teraz zastanowiła mnie jeszcze jedna kwestia - co na to skarbówka? Bo zazwyczaj takimi esemesami albo wspiera się organizację non-profit (charytatywną) albo coś kupuje (diamenty do gier, wróżby, dostęp do dodatkowej części portalu). WMASG raczej nie jest non-profit a i my nic byśmy nie kupowali i tu pytanie. Co na to skarbówka?
W każdym razie, jakbyście kiedyś znaleźli możliwość wspomagania portalu finansowo to dajcie znać. Jak tylko będę mógł to będę wspierał.
MarekMac 25.02.2015, h. 15:59 MarekMac
To już pytania do Regdorna, ale żadna forma finansowania portalu nie może być nie uregulowana prawnie.
Promant 25.02.2015, h. 16:07 Promant
Promant mnie się wydaje, że lepszym rozwiązaniem jest pobierać jakieś minimalne, dobrowolne czy coś opłaty od osób, które korzystają z serwisu, może wprowadzenie jakiejś rangi gdzie na przykład najbardziej wypłacalne dla serwisu osóby otrzymywałoby prócz samego statusu jakieś przywileje typu paczka/dwie kulek i jakieś gadżety na koniec roku czy coś w ten deseń. Bo w końcu to my korzystamy z tego forum/serwerów, a Wy nam pozwalacie tutaj przebywać bez przeszkód. Wiadomo, że znalazłyby się też osoby, które nie mogłyby wspierać portalu finansowo, ale mogłyby na przykład w zamian za to pełnić jakieś funkcje, na przykład pisząc sensowne posty pomagając w działach i to byłaby ich zapłata. Brzmi pięknie, ale pewnie nie do wykonania :-)
Vaco 25.02.2015, h. 16:12 Vaco
Łatwiej i taniej byłoby zrobić "Donate" przez paypala.
0wn 25.02.2015, h. 16:47 0wn
Vaco, wiesz, nikomu nie ubliżając, ale znając skłonność współobywateli do jakichkolwiek dobrowolnych wpłat, systemu "donate" itp. aktywności - obawiam się, że właśnie utrzymanie portalu w taki sposób byłoby niemożliwe.
Przez te lata kiedy jestem z WMasg związany wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji kiedy w efekcie takiego czy innego kryzysu reklamodawcy nie mieli kasy i zalegali z płatnościami za reklamy, a Reg stawał na głowie żeby portal działał, a co dopiero mniej pewne źródło niż reklamy jakim jednak jest wpłata dobrowolna. Sam czasem mam krótko w portfelu i wtedy na pierwszym planie są rachunki i to co do garnka włożyć, każdy pewnie ma tak samo, wtedy nawet głupie kilka złotych zostaje w portfelu zamiast iść na jakiś dobrowolny cel.

To wszystko piekne pomysły ale chyba po prostu nierealne.
Promant 25.02.2015, h. 20:26 Promant
Każdy z nas ma często w portfelu deficyt szelestu i dobrze to niestety rozumiem, ale pomarzyć można. Może kiedyś ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł i znajdzie rozwiązanie tego problemu. Zgarnijcie Panowie w totolotku jakąś okrągłą sumkę, opłaćcie serwery na 50 lat i będzie spokój! :-)
Vaco 25.02.2015, h. 21:29 Vaco
Odnośnie płatnej treści. Była też taka koncepcja. Nie chcesz reklam - opłać konto premium lub nie chcesz reklam wykupuj abonament, żeby czytać pełną treść (pewnie to prędzej). I nawet możemy spróbować. Mamy przygotowaną ankietę, która ma zbadać ogólnie nasze środowisko. Możemy dodać też takie pytanie, ile osób było by w stanie zapłacić jakąś kwotę miesięcznie, żeby mieć dostęp do treści tu zawartych. Zobaczymy jaki będzie wynik.
Regdorn 26.02.2015, h. 17:11 Regdorn
chlor 25.02.2015, h. 16:16 chlor
W trzech na dziesięciu newsach jest mowa o Gunfire bądź pojawia się słowo Gunfire. Od blisko roku słowo Gunfire wylewa się z portalu wmasg. Od siebie dodam, że uważam go za najgorszy sklep ASG w kraju. Tłumaczenie redakcji przypomina mi "sorry, taki mamy klimat". Podobnie jak elity rządzące w tym kraju macie za nic zdanie ludzie bo przecież jak komuś coś nie odpowiada to może spadać.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę albo czy czytasz co na ten temat ma do powiedzenia redakcja wmasg, ale gunfire przewija się co rusz przez stronę główną bo najczęściej ma nowości i rotacje w sklepie i informuje o tym portal. Chętnie poczytam o nowościach w innych sklepach, ale w moich ulubionych np. asgshop nowej repliki nie widziałem już od miesięcy. Możesz uważać ten sklep za najgorszy ale to nie zmienia faktu, że ludzie tam kupują, towar znika i się pojawia co rusz a sklep zbiera co roku nagrody. Sami na siebie głosują? Mam nieodparte wrażenie, że najwięcej krzyczą Ci, którzy i tak nigdy nie robili tam zakupów albo powtarzają obiegowe opinie. Szkoda, że w internecie każdy jest anonimowy. Ciekawe ile z tych krytycznych odnośnie GF głosów to ludzie związani w jakiś sposób z konkurencją.
Marshall Bravo 25.02.2015, h. 22:19 Marshall Bravo
vecna 25.02.2015, h. 17:47 vecna
Polski naród... Wszystko pod nos, wszystko najtaniej, szczekać najgłośniej. Przeszkadza wam sklep - nie kupuj, za drogo - nie kupuj, pan z obsługi źle się spojrzał - nie kupuj. Po kiego się bóldupisz?

Czemu wszystko musi przeszkadzać? Tak trudno stwierdzić, że nie chcesz czytać/komentować posta o jakimś sklepie bo go nie lubisz? Musisz wejść i się zbóldupić?
Wytlumacz mi proszę co to jest ,zbóldupienie się'' bo nie znalazlem tego wyrazu w slowniku. Mamy piękną i bogatą mowę, a ty uzywasz czasownikow na miarę gimbazjalisty. Poza tym: ja tu widzę tylko wyrazanie wlasnego zdania. A wracając do Twojego posta. Jakie pod nos? Jakie najtaniej? Kolega widzę niebw temacie. Weź ty sie zastanow trzy razy zanim cos napiszesz. Po co siejesz ferment? Albo sie wypowiadaj na temat albo nie wypowiadaj sie wogole.
WAlex 25.02.2015, h. 18:15 WAlex
vecna 25.02.2015, h. 19:16 vecna
Miałem zamiar "wyrazić własne zdanie", ale sensownego poziomu dyskusji w internecie nie osiągnie się poki nie znasz się ze wszystkimi osobami osobiście.
Nie pisałem, że ktoś coś daje pod nos, lub wskazuje gdzie najtaniej, tylko to, że większość chce po najmniejszej lini oporu iść, plując przy tym na lewo i prawo.
Mówi/pisze się "Po linii najmniejszego oporu". Pozdrawiam.
u_god 25.02.2015, h. 20:00 u_god
Nie pisze tylko jest napisane :D
WAlex 25.02.2015, h. 20:32 WAlex
Mówi/pisze się - gdy mowa o czynności i taki był tu kontekst. "Jest napisane", gdy relacjonujesz treść.
:P
koho 26.02.2015, h. 01:19 koho
A odnośnie tego, co napisał Kolega vecna...

Tak jest! Właśnie! Brawo.

Na tym właśnie polega normalny handel, wyobraź sobie, że chcesz "po najmniejszej linii oporu" zrobić zakupy i nie chcesz, żeby Cię przy tym sprzedawca - pardon - nie wyruchał. Żeby obsługa była przyjaźnie nastawiona do klienta, żeby reklamacje nie były wrzodem na tyłku. Bez względu na to, czy jesteś starym wyjadaczem, czy (szczególnie) początkującym w jakiejś dziedzinie.
Tak to właśnie powinno wyglądać i piszę to ogólnie, bez odniesienia do jakiegoś konkretnego przypadku.

Chcesz żyć w kraju, w którym przy kupnie bochenka chleba niedługo trzeba będzie czytać 10-stronicowe umowy sprzedaży , napisane drobnym maczkiem, a może nawet wymagające konsultacji z prawnikiem - Twoja sprawa.
Myślę, że większość z nas tego nie chce, więc pozwól, że sobie "pobóldupimy" i pospluwamy, trzymając się obszaru naszego wspólnego hobby.
koho 26.02.2015, h. 01:26 koho
gattling 25.02.2015, h. 20:14 gattling
Bo w gunfire się opłaca jak się zarabia w euro, a nie w złotówkach. Nie my utrzymujemy ten sklep, a nasi zachodni sąsiedzi. To samo robi taiwangun. Możecie na nich pluć, a oni i tak zrobią promocję jaką żywnie im się podoba.
Dalej 25.02.2015, h. 21:00 Dalej
Głęboką pogardą mam zarezerwowaną dla podludzi, których boli dupa, że ktoś może zarobić kilka złotych za czas i ciężką pracę, jakie poświęca w czynie społecznym.

Z wieloletniego doświadczenia wiem, że narzekający, to zazwyczaj ci sami ludzie, którzy nigdy nic dla społeczności nie zrobili. I mieszkają u tatusia i mamusi.
Głęboko ma w pogardzie ludzi, którzy uważają innych za " podludzi" tylko za inne zdanie. Kiedyś pewna nacja także wyrażała się tak o innych.
Więc proszę zważać na słowa.
argawen 25.02.2015, h. 22:25 argawen
O jakim czynie społecznym mowa?
eliasz 02.03.2015, h. 12:41 eliasz
Bartiełow 25.02.2015, h. 21:09 Bartiełow
A mnie to i tak najbardzkej ciekawi ta sprawa z granatem gazowym...
kamera 25.02.2015, h. 22:17 kamera
Popieram Bartiełowa. Panowie gdzie ciąg dalszy "afery babiodolskiej?"Bo w tej sprawie nie było żadnych oświadczeń i oficjalnego stanowiska Redakcji, po mimo podnoszonych przez wielu zarzutów i jawnych naruszeń ładu prawnego.
A jakie powinno być Twoim zdaniem "oficjalne stanowisko redakcji"? Nie jesteśmy stroną, nawet świadkami wydarzenia nie byliśmy. Możemy tu jedynie informować o sprawie i postępowaniu policji, o czym zapewne niebawem będziemy coś wiedzieć. Gdy winni zostaną wskazani, stracą dostęp do WMASG.
Regdorn 26.02.2015, h. 17:16 Regdorn
W sprawie Babiego Dołu policja nie udzielała dotąd żadnych informacji. Redakcja WMasg w ostatnich dniach ponownie kilkukrotnie kontaktowała się z komendą policji w Kartuzach, która prowadzi śledztwo. W rozmowie przeprowadzonej w dniu dzisiejszym poinformowano nas, że sprawa jeszcze nie została zakończona i prawdopodobnie będzie można udzielić informacji już niedługo po zakończeniu postępowania. Według dzisiejszych ustaleń redakcja ma się ponownie kontaktować z komendą za 2 - 3 tygodnie.
Promant 27.02.2015, h. 11:11 Promant