Daj cynk
Reklama

Aktualności

Problemy z SOCOMGEAR Barrett M107 GBB

Świat, 16.01.2015, h. 19:54, dodał: Promant
11

Dział marketingu firmy MadBull Airsoft poinformował o problemach wynikłych w użytkowaniu repliki SOCOMGEAR Barrett M107 GBB oraz sposobach ich uniknięcia.MadBull Airsoft i SOCOMGEAR są firmami siostrzanymi i współpracują ściśle przy realizacji wielu projektów airsoftowych. Tak było również w przypadku repliki gas blow back karabinu Barrett M107, która jest największą obecnie na rynku ASG repliką systemu GBB.

 

 

a1.jpg

a2.jpg

 

 

Barrett M107 SG został zaprojektowany przez taiwańskiego inżyniera nazwiskiem Trender, który wcześniej projektował repliki AK AEG, SOCOMGEAR M82 AEG oraz Cheytec M200.

Producent repliki podaje, że, ze względu na ograniczone środki, praca nad projektem trwała prawie 3 lata i pochłonął on 200.000 USD kosztów. Wiąże się to z wieloma unikalnymi, opatentowanymi rozwiązaniami, które zastosowano w tej replice dla uzyskania odpowiedniej mocy i prędkości początkowej przy BB 8 mm, odpowiedniej siły blow backu oraz bezpieczeństwa użytkowania. M.in. świadomi faktu, iż wielu ludzi stara się przerobić repliki ASG GBB na broń palną - twórcy Barretta M107 opracowali i opatentowali system komory i zamka uniemożliwiający taki proceder (jedna z cech to brak iglicy).


Niestety życie weryfikuje teorię, a replika to tylko replika i jak każda zabawka - może się psuć, zwłaszcza jeśli jest niewłaściwie użytkowana. Dlatego dział marketingu firmy MadBull Airsoft poinformował o problemach wynikłych w użytkowaniu repliki SOCOMGEAR Barrett M107 GBB oraz sposobach ich uniknięcia.

1. Problem: kłopot z pękającymi łuskami.

Pierwszy z podanych problemów zdecydowanie wynika z błędów projektowych czyli konstrukcji łusek. Chodzi o rozkręcanie się części łuski podczas strzelania. Jeśli tylna część łuski (kolor czerwony na poniższej grafice) jest poluzowana, należy ją dokręcić ponownie. Zaleca się, by sprawdzać to po każdym użyciu. Można również ten element podkleić. Jeśli tylna część jest luźna i nie zostanie dokręcona - może to doprowadzić po kilku strzałach do pęknięcia.
(Podano, że opracowywana jest nowa łuska i łuski te, najszybciej jak to możliwe, dostarczone będą do sprzedawców, "bez dodatkowych kosztów". Nie sprecyzowano jednak czy kosztów nie poniosą sprzedawcy, czy też chodzi o bezpłatną wymianę wadliwych łusek.)

 

 b.jpg

 

 

Opublikowany na stronie PaPaGoarms artykuł wskazuje, że mogą to nie być jedyne problemy z repliką i łuskami...

 

 

Pozostałe problemy, wskazane przez firmę MadBull, wynikają nie tyle z konstrukcji, co ze sposobu użytkowania repliki i mogą być wyeliminowane poprzez właściwą obsługę.

2. Problem: brak smarowania.

Replikę należy nasmarować przed każdym użyciem. Punkty smarowania pokazane są na grafice poniżej.

 

 c1.jpgc2.jpgc3.jpg

 

 

3. Problem: samostrzały i strzelanie seriami.

Jak wiadomo - każdy karabin przynajmniej raz w roku sam strzela. Barrettowi SG może się to zdarzać częściej. Może również zacząć strzelać serią zamiast ogniem pojedynczym. Problem wynika ze zbyt dużego tarcia i blokowania pinu widocznego na poniższej grafice (kolor czerwony). Pin ten musi "gładko" pracować. Należy zastosować smar i kilkukrotnie nacisnąć pin żeby upewnić się, że pracuje właściwie.

 

 

d.jpg

 

 

Jeżeli natomiast smarowanie nie poprawia funkcjonowania pinu, należy poluzować dwie śruby widoczne na poniższych zdjęciach. Jeśli te śruby są zbyt mocno dokręcone może to spowodować małą tolerancję i skutkować dużym tarciem pinu.

 

d2.jpgd3.jpg

 

 

4. Ostani problem: oporne wpinanie i wypinanie magazynka.

Magazynek i gniazdo w dolnej części korpusu - spasowane są bardzo ściśle. Należy stosować smarowanie na dwóch elementach magazynka wskazanych na poniższej grafice oraz, dla poluzowania gniazda, powtórzyć czynność wpinania / wypinania magazynka co najmniej 30 razy.

 

 e.jpg

 

 

 

Źródła:

madbull.com/catalog/">MadBull Airsoft

PaPaGoarms

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
shamoth 16.01.2015, h. 20:45 shamoth
Olejarka gratis w zestawie powinna być skoro każą smarować przed każdym użyciem ;)
samael16 16.01.2015, h. 21:43 samael16
Zapomnieli o najważniejszym, wyczyścić do czysta replikę po kązdym użyciu i dopiero nasmarować.
Dita-ddz 16.01.2015, h. 22:53 Dita-ddz
zapomnieli dodać, płacisz ponad 6K i masz niesprawną replikę na szafie :)
O ile łuski to przypał, ale reszta jest już na poziomie typowego gaziaka i ostrej czyścić i smarować.
samael16 17.01.2015, h. 19:06 samael16
N0mad 17.01.2015, h. 16:54 N0mad
"wielu ludzi stara się przerobić repliki ASG GBB na broń palną"
????
Przy inokatsu jeszcze bym uwierzył, ale w tym wypadku chodziło o przekładanie dolnych korpusów do ostrej cywilnej wersji dzięki czemu można było mieć auto.
samael16 17.01.2015, h. 19:07 samael16
I pewnie o to im chodziło, a reszta to teksty marketingowe. Amerykanie ze swoim ATF rozkręcili lekką psychozę z tym przerabianiem replik na palną i teraz producenci wolą od razu odżegnywać się od posądzeń, że ich produkt sie do tego nada.

W takim przypadku nie mogliby w ogóle sprzedawać na rynku USA, a to 2 po Azji największy rynek zbytu na asg.
Promant 19.01.2015, h. 09:34 Promant
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Barret fullauto :@ . Chyba jakąś ciężarówkę z trójnogiem by to musiało mieć żeby się dało strzelać.
N0mad 19.01.2015, h. 19:00 N0mad
Zwykły trójnóg by wystarczył, przecież to nie ma większego odrzutu niż m2hb.
samael16 21.01.2015, h. 07:05 samael16
samael16 21.01.2015, h. 07:06 samael16
Ech tak to już jest jak się kupuje replikę WE za tyle tysięcy.
samael16 21.01.2015, h. 07:06 samael16
Ech tak to już jest jak się kupuje replikę WE za tyle tysięcy.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 47247

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane