Daj cynk
Reklama

Aktualności

Potrzebna krew

Polska, 27.07.2010, h. 22:29, dodał: Promant
29

Stowarzyszenie Rekonstrukcji i Strzelectwa Vnutrenniye Voiska apeluje o wsparcie akcji krwiodawstwa.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolfhunter, członek zarządu Stowarzyszenia Rekonstrukcji i Strzelectwa Vnutrenniye Voiska przesłał w imieniu stowarzyszenia, do redakcji WMasg, apel skierowany do polskich airsoftowców: z prośbą o wsparcie akcji krwiodawstwa.

Sytuacja w Centrach Krwiodawstwa jest tragiczna i krwi zaczyna brakować nawet na podstawowe zabiegi i dla karetek pogotowia. Oddawanie krwi nie boli i nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Stowarzyszenie Rekonstrukcji i Strzelectwa Vnutrenniye Voiska od lat wspiera akcję krwiodawstwa wraz z  z akcją www.wojtusiaki.pl .

 

 

 

Adresy, gdzie można znaleźć miejsca, w których można oddawać krew znajdują się na stronie Centum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oczywiście redakcja WMasg popiera ten apel i przyłącza się do prośby o oddawanie krwi, nie tylko w tym regionie, ale i w całej Polsce, aby zasilić regionalne banki krwi.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.vnutrenniyevoiska.org

www.wojtusiaki.pl

www.rckik.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Zaja 27.07.2010, h. 22:53 Zaja
Sam oddaje regularnie co 2 miesiące, dzięki temu można zrobić coś dobrego, a i czekoladę dobrą dają w zamian;) Popieram akcje
Gasparzinho 27.07.2010, h. 23:00 Gasparzinho
Dobrze pamiętam, że niepełnoletni krwi oddawać nie mogą...? Poszłoby się, ale cóż
Sushi.50 27.07.2010, h. 23:06 Sushi.50
Co 2 miesiące? W Poznaniu pozwalają oddawać co 3 miesiące i tak oddaję. Namawiam innych do poparcia akcji!
MyN3 27.07.2010, h. 23:16 MyN3
tak od 18lat i w miarę dobry stan zdrowia
Koszyk 27.07.2010, h. 23:26 Koszyk
Czy w takim miejscu można uzyskać info o grupie krwi? Nie mam skończonych 18 lat.
Walker86 27.07.2010, h. 23:31 Walker86
W grudniu nie chcieli mi pobrać krwii tylko osocze mimo że zaznaczyłem 450 krew out. Po małej aferze stwierdzono że krwii mają dużo i mojej nie wezmą. Wezmą osocze i płukanie ponad 30 min zamiast 5 min oddania krwi. Jak to może być sytuacja tragiczna
Adi.K 27.07.2010, h. 23:38 Adi.K
@Walker:
Bywa tak ,że jednej grupy krwi jest mnie, a drugiej więcej. W Olsztynie tak często bywa. Oddawanie osocza nie jest takie nużące jak się wydaje. Wystarczy dobra lista MP3 albo pilot od telewizora (o ile jest u was telewizor).
poldeck 27.07.2010, h. 23:51 poldeck
W ogólniaku wyciągałem prawie całą szkołę naraz jak powiedziałem, zę dają zwolnienie z lekcji . Do dziś chodzę regularnie.
remko 28.07.2010, h. 00:14 remko
Mnie chcieli zwolnić za to że oddawałem krew, bo pracodawca twierdził że po oddawaniu mam się stawić do pracy inaczej mam liczone jako nieobecność. Ale mimo to oddaje regularnie I ciągnę ze sobą kogo się da.
Zaja 28.07.2010, h. 00:44 Zaja
Mężczyźni mogą oddawać co 2 miesiące, kobiety co 3 więc nie wiem co to za przepisy są u Ciebie;) Oddawać można ogólnie od 18 lat, ale na ulotkach w RCKiK przeczytałem, że można też od 16 za pisemną zgodą rodziców/opiekunów, trzeba jeszcze ważyć przynajmniej 50 kg. Poza tym jeśli Twój szef nie uznaje Twojego oddawania krwi to jeśli się nie mylę łamie prawo. Z tego co czytałem to jest gdzieś ujęte w przepisach. Ew niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi;)
Hannon 28.07.2010, h. 02:59 Hannon
Zaja - jak mając 17 lat chciałem oddać krew w regionalnym centrum krwiodawstwa na bazie dokumentu podpisanego przez rodzica, z numerem tel. numerem dowodu itd.
powiedzieli mi że to nie jest prawomocne, i zgoda musi być podpisana przez notariusza albo rodzic osobiście pokazując dokument potwierdzający że jest opiekunem.
69dziadek 28.07.2010, h. 06:24 69dziadek

Walker86
Oddaję krew od prawie 20 lat ale od pewnego czau w mojej miejscowości nie są organizowane akcje krwiodawstwa bo podobno jest nadmiar krwi (dawne woj Zamojskie)
apipl 28.07.2010, h. 08:26 apipl
Asgost robi to od dawna, mozemy nawet w mazowiwckim załatwić autobus
luis 28.07.2010, h. 08:36 luis
@t Walker. Weź się chłopie ogarnij! Są wakacje, wzrost liczny wypadków oraz zabiegów potrzeba więcej daru życia, a pustki w stacjach krwiodastwa, bo ludzie na urlopach i nie kwapią się do oddawania krwi. Więc nie pisz co było w grudniu, bo to tak jakbyś pisał o zeszłorocznym śniegu i Twe argumenty są śmieszne!

Jestem za propagowaniem takich akcji jak najbardziej! Sam potrzebowałem krwi jako dziecko, teraz sam oddaję krew od 1996r. I co roku w wakacje występuje ten sam problem.
Frodo 28.07.2010, h. 08:46 Frodo
Szlachetna akcja... Popieram w 100 procentach. Miłym akcentem jest również gratyfikacja w postaci czekolady.
BoNi3k1985 28.07.2010, h. 11:42 BoNi3k1985
Niestety można oddawać tylko co 2 miechy... Cóż do końca sierpnia jeszcze tylko miesiąc i będę mógł iść ponownie
Minion 28.07.2010, h. 12:48 Minion
Sushi, nie wiem gdzie Ty oddajesz. Ja oddaję na Marcelińskiej w Poznaniu od 2004r., średnio co dwa miesiące (pomijając miesiące zimowe, gdzie zawsze jakieś przeziębienie się przyplącze). Ostatnio oddałem 10 dni wcześniej, niż równe 2 miesiące, i mnie nie pogonili jakoś. Kobiety mogą co 3 miesiące.
Z tego co wiem, to idealnie jak ktoś ma powyżej 50kg, i 18 lat, wtedy odda. Przy wadze i tak można skłamać, ale to na własną odpowiedzialność- im większa masa, tym mniejsze prawdopodobieństwo omdlenia. Do tego są podawane w ankiecie różne warunki- jak brak szczepień, zabiegów w ciągu 4 tygodni, co najmniej pół roku od zrobienia tatuażu, rok od pobytu w Anglii, Afryce.
Ukesu 28.07.2010, h. 13:51 Ukesu
Taa i tak co roku, oddaje krew od skończenia 18 lat, nie raz takie akcje widziałem. Skończy się zapotrzebowanie to znowu nas oleją ciepłym moczem. W Polsce jest taki brak szacunku dla krwiodawców że sam zaczynam się zastanawiać co tym kieruje. Ludzi nie obchodzi, że pomagasz mają to gdzieś, a kwiatki typu 22 litry krwi by dostać przejazd darmowy są śmiechu warte (policzcie sobie ile to lat regularnego oddawania krwi, no i można sobie wyliczyć ze statystyk ilu ludzi się uratowało )
No cóż koniec żalenia trzeba iść oddać krew i zainkasować pakę czekolad
Zaja 28.07.2010, h. 15:03 Zaja
Żeby osiągnąć poziom 22l trzeba oddać 450ml krwi 49 razy co się przekłada na ok 8 lat oddawania krwi co 2 miesiące lub na ok 12 lat oddawania krwi co 3 miesiące. Chociaż tłumaczenie się tym czasem to akurat marny argument, wg mnie powinno się to robić dla własnej satysfakcji. Po za tym lubię czekoladę;p Można łączyć przyjemne z pożytecznym.
kicha29 28.07.2010, h. 16:03 kicha29
Ja też oddaje regularnie krew. Boli mnie jedynie tylko to ,że niestety to iż oddajemy krew nic nam nie daje w przypadku pilnej potrzeby przetoczenia nam krwi lub coś w ten deseń. Niestety mogli by nas Honorowych członków troszkę inaczej traktować -ale to jest tylko moje zdanie
Wacol 28.07.2010, h. 16:17 Wacol
Krwi nie oddaje się dla bonusów i innych combosów, ale dla idei przecież.
Gen 28.07.2010, h. 16:36 Gen
Nie dla idei, tylko po to, by komuś pomóc.
Ukesu 28.07.2010, h. 17:26 Ukesu
A ja zawsze myślałem że dzięki temu zdobywam exp potrzebny do bicia leveli ......... (ironia dla niekumatych)
Aesandril 28.07.2010, h. 17:44 Aesandril
Podpisuję się pod akcją bo krew może nawet kiedyś nam będzie potrzebna. Sam regularnie co 2-3 miechy oddaje i to nie jest nic strasznego. A oddając kilkanaście razy można uzyskać zniżki na niektóre leki.
Raveneye 28.07.2010, h. 18:46 Raveneye
Wielu popiera akcję, ale nie wszyscy oddają. Ja oddaje regularnie, i będę choćby dlatego, że może sam kiedyś będę jej potrzebował.
Oby honorowych krwiodawców było jak najwięcej.
Wacol 28.07.2010, h. 19:45 Wacol
@Gen: Ja wiem, że po to, żeby komuś pomóc, ale ty najpierw obczaj co słowo 'idea' znaczy.;p

@Ukesu: Kiedy ja nie do ciebie piję, więc luz.;]
drmac 28.07.2010, h. 21:51 drmac
Ja również oddaję krew, mam na koncie ponad 18 litrów. Mam nadzieję , że znajdą się naśladowcy. To nic nie boli i kosztuje a można życie komuś uratować. Pozdrawiam wszystich, szczególnie HDK.
Dread 29.07.2010, h. 15:30 Dread
Byłem w krwiodastwie. Pani powiedziała, że takie apele zwykle przynoszą więcej szkód niż pożytku. Tworzą złudzenie, że na wakacje krwi brakuje, a w czasie roku wszystko jest w porządku. Krwi brakuje zawsze, a apele w prasie i necie robione bez konsultacji, powołania się na konkretny punkt, bez zorganizowania akcji i koordynacji ze strony punktu krwiodastwa powodują najczęściej że pojawia się naraz sto osób, których nie ma jak obsłużyć. Potem jest kwas - że niby tragiczna sytuacja, że krwi brakuje, a tu nagle nie chcą pobrać. Krew ma krótki czas użyteczności - 48 godzin, potem nadaje się już tylko na przerób na lekarstwa. Akcja nieskoordynowana powoduje najazd na punkt, a potem niepotrzebne straty.

Poza tym, pani i tak powiedziała, że banki krwi mają kontakt i namiar telefoniczny na honorowych i jak będzie "tragicznie" i jak będzie "brakować na podstawowe zabiegi", to ściągną kogo się da.

Tak więc bez paniki, bez najazdu na banki krwi, tylko spokojnie i REGULARNIE odwiedzać punkty krwiodastwa bez względu na porę roku.
Promant 29.07.2010, h. 21:03 Promant
1. Nikt tu nie sieje "paniki", więc nie nadinterpretuj.
2. Podano $1, w którym według autora apelu krwi brakuje i którego dotyczył ten apel.
3. Nie napisaliśmy, że wszyscy mają się nagle rzucić stadem, tylko, że popieramy krwiodastwo, nie tylko w wybranym regionie.
4. Pracuję w szpitalu i też trochę jestem obeznany z sytuacją, dlatego jeżeli u Ciebie jest tak świetnie z krwią to należy się tylko cieszyć. U nas np. jest różnie. W związku z tym generalizowanie nie jest wskazane, obojętnie w którą stronę.