Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoft Smart Control Unit

Polska, 02.06.2010, h. 21:58, dodał: Promant
39
Sklep Gunfire.pl włączył do oferty moduł elektroniczny przeznaczony do sterowania gearbox'em V.2: Airsoft Smart Control Unit.


 

 

 

 

 

W ofercie sklepu Gunfire.pl dostępny jest moduł elektroniczny przeznaczony do sterowania gearbox'em V.2: Airsoft Smart Control Unit. Jest to układ optoelektroniczny złożony z dwóch elementów: jednostki sensorycznej (zastępującej kostkę stykową) oraz jednostki sterującej (wielkości 6,5cm X 1.6cm X 1.4cm). Cena: 369PLN.

 


Jednostka sensoryczna monitoruje pracę zębatki tłokowej i dzięki temu cały system jest w stanie wykonywać pełne cykle pracy gearbox-a. Kulka nie pozostaje w lufie po wyjęciu magazynka, a sprężyna jest zwolniona.

 

 

Według opisu sklepu:

- Moduł ACSU jest przystosowany do pracy z kolejnymi sensorami, które nie będą pozwalały na oddawanie strzałów, gdy magazynek jest pusty oraz w przypadku korzystania z replik serii „M” - będą zmuszały do korzystania ze zwalniacza zamka po wymianie magazynka na nowy.
- Układ przyśpiesza reakcję spustu repliki AEG, która, w porównaniu z klasycznym układem, jest praktycznie natychmiastowa.
- Zapobiega przypadkowym, podwójnym strzałom: gdy ponowne naciśnięcie spustu jest szybsze od czasu ludzkiej reakcji – każde naciśniecie spustu to 1 strzał.
- Umożliwia strzelanie serią 3 strzałową poprzez krótkie naciśnięcie spustu w trybie auto.
- Łatwy w montowaniu układ zastępuje styki oraz antireversal w dowolnym gearboxie V2, których wyeleminowanie redukuje całkowicie zacięcia tłoka, a ponad to daje gwarancję, że replika za każdym razem wykona pełny cykl (sprężyna pozostanie w pozycji rozprężonej).
- ASCU kontroluje poziom naładowania akumulatora i nie dopuszcza do jego nadmiernego rozładowania co jest bardzo istotne podczas korzystania z baterii litowych.
- Moduł wykrywa problemy, usterki, wydając dźwięk i wibracje oraz odcinając źródło napięcia - nie pozwalając na większe uszkodzenia w GB.
- Współpracując z dedykowaną do niego komorą HU, w replikach z funkcjonującym bolt catch'em, układ ten eliminuje puste strzały czyli niemożliwe jest oddanie strzału gdy magazynek nie podaje kulek.
- ASCU znacznie wydłuża żywotność akumulatora.

 


 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.gunfire.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rafik1213 02.06.2010, h. 22:05 rafik1213
Eh dobry baier zainwestuje w to po wakacjach
Sledzikmaster 02.06.2010, h. 22:12 Sledzikmaster
do V3 nie będzie pasować tak ?
Karol88 02.06.2010, h. 22:12 Karol88
Ciekawe. Trzeba będzie przetestować
Piotro 02.06.2010, h. 22:20 Piotro
Mam nadzieję ze pod v.3 też to przerobią
Poniatkys 02.06.2010, h. 22:29 Poniatkys
czekamy na wersję pod v.3
Rent 02.06.2010, h. 22:30 Rent
Jak pokaże się do v.3 to kupie.
Loganziom 02.06.2010, h. 22:32 Loganziom
Wszystko fajnie tylko gunfire serwis jest do **** w kwestii odsyłek. Jak się coś popsuje będziesz musiał wysłać do GF żeby nie stracić gwarancji! I błędne koło się uzupełnia.
noah 02.06.2010, h. 22:33 noah
Ciekawe jak działa ten bolt catch?
0L0 02.06.2010, h. 22:42 0L0
Z tego co widać na filmie to dysza zostaje odciągnięta po zakończeniu cyklu, więc teoretycznie kulka może dostać się do lufy i w niej zostać po wyjęciu magazynka.

Ciekawe jak poradzą sobie z upchnięciem elektryki zwolennicy grubych kabli

A tak poza tym to pomysłowe ustrojstwo
poldeck 02.06.2010, h. 23:01 poldeck
Olo, nazywajmy rzeczy po imieniu: zwolennicy grubych kabli to partacze. Nie ma gearboxa, któremu nie wystarczą porządne, niklowane kable 1,5mm^2.
0L0 02.06.2010, h. 23:07 0L0
Poldeck, ja to wiem, ale różne już rzeczy upchane do gearboxów widziałem
Small_Hunter 02.06.2010, h. 23:08 Small_Hunter
Czy ktoś wie w jaki dokładnie sposób następuje kontrola cyklu? Z opisu zbyt wiele nie wynika... W PTW jest to fotokomórka a tu racze ciężko się jej doszukać.
grzadka-beet 02.06.2010, h. 23:18 grzadka-beet
Ja mam takie pytanie. Otóż czy zastosowanie układu Mosfet i wyjęcie antireversala nie da efektu podobnego rozprężonej sprężyny po każdym strzale i dużej czułości? Rozumiem oczywiście cały zamysł układu, który jest bardzo interesujący.
lukas22 02.06.2010, h. 23:29 lukas22
Pod v3 będzie w grudniu..
cytuje


# ASCU for version 3 gearbox.
Due Date: December 2010
Gogin 03.06.2010, h. 01:15 Gogin
@grzadka-beet

A co ma elektroniczny układ mosfet do mechanicznego cofania się zębatek pod wpływem rozprężającej się sprężyny? Może i będzie w pewnym stopniu podobny efekt, nawet bez cofniętego popychacza, jednak obawiam się, iż bez dźwigni antireversala blokującej zębatki, tłok lub w zależności od materiału z jakiego wykonany został tłok - zębatka tłokowa ulegałaby stopniowej degradacji, a finalnie uszkodzeniu.
moron 03.06.2010, h. 01:17 moron
Cena akceptowalna jeszcze jak na gamę opcji, ale wymiary już są powalające...
radzio2k 03.06.2010, h. 01:24 radzio2k
Ja z chęcia zobaczyłbym te funkcje związane ze zmianą magazynka
Tofic 03.06.2010, h. 09:38 Tofic
Bardzo fajny pomysł, jak dla mnie trochę drogi, ale chyba warty kupienia
Maciastek 03.06.2010, h. 09:41 Maciastek
Jeśli to działa tak jak obiecują to już zbieram kasę.
PiotrKa 03.06.2010, h. 10:13 PiotrKa
- jesli dobrze rozumiem - bez kul w komorze - replika przestaje strzelać? Jesli tak to jest to konkretny krok w kierunku realizmu w AEG-ach. W przeciwnym razie ciekawostka nie warta zakupu...
Rann 03.06.2010, h. 10:24 Rann
@PiotrKa:

Jeszcze nie. Jednak istnieje już projekt współpracującej z ASCU komory hop-up, która wprowadzi opisany przez Ciebie efekt. Więcej - zgodnie z zapowiedziami, po wpięciu nowego magazynka konieczne będzie 'popieszczenie' bolt-catch'a.
KicpA 03.06.2010, h. 10:48 KicpA
No, nareszcie ktoś wpadł na mój pomysł...

Cykle zliczane są w prosty sposób, przerywacz leży na przełączniku, w momencie jak normalnie zrywał wózeczek teraz po prostu daje sygnał do układu. Jest jedna wada takiego rozwiązania. Przerywacz pracuje cały czas, na trybie Auto również.

Cenę przemilczę
Maciastek 03.06.2010, h. 10:50 Maciastek
No właśnie, na razie nie ma tych komór. Taka instalacja ma prawdziwy sens jeśli faktycznie nie da rady strzelać z pustego maga i będzie trzeba się bawić bolt catchem, realizm jak w GBBR. Co do komory to mam obawy, jeśli to custom robiony przez tą firmę to może być nieszczelna :/. Poza tym system jest już na tym etapie dość drogi, a nie ma jeszcze obsługi bolt catcha ani komory.
grzechotnik 03.06.2010, h. 12:02 grzechotnik
A kto używa Auto?

KicpA 03.06.2010, h. 12:05 KicpA
Wiesz grzechotnik są ludzie którzy używają auto. Nie na tobie się kończy świat.
Angelo89 03.06.2010, h. 13:10 Angelo89
jeśli kto myśli tylko pod kątem tego by replika przestała strzelać po wystrzeleniu oststniej kulki to odsyłam do Szumiego z V2militaria - przerabia elektryki tak że przestaja strzelać po opróznieniu maga. Robi to w eMkach oraz AK. W eMkach dodatkowo działa dźwignia przeładowania oraz boltcatch. Rzekomo przerabiał również np repliki z serii G36...
dude1 03.06.2010, h. 13:12 dude1
Wie ktoś jaką gwarancję dają na to cudo ?
Pavo 03.06.2010, h. 18:45 Pavo
Świetna sprawa, ale za jakiś rok będzie tańsze. Trzeba zacząć zbierać kasę
Poniatkys 03.06.2010, h. 19:58 Poniatkys
dopiero zauważyłem cenę. i powiem jedno:
bluebols 04.06.2010, h. 02:54 bluebols
Gdyby nie cena jaką GF sobie za to maleństwo liczy to pewnie bym sięzastanowaił nad kupnem =)
FishHunter 04.06.2010, h. 11:07 FishHunter
Mnie bardziej interesuje, czy toto podejdzie również do Long V2 (skoro jest wersja V2 to dużych różnic być nie powinno, nie.?)
Karol_K 04.06.2010, h. 11:36 Karol_K
Nie ma to jak skomplikować sobie życie i jeszcze się cieszyć że niby jest fajnie ...Po mojemu to te guziczki ,sensorki i inne kabelki nie potrzymają zbyt długo , jeden pad i wracasz ze strzelanki pełen satysfakcji z dobrze wydanych 370 zl
Unknownuser 04.06.2010, h. 12:11 Unknownuser
Zwróć uwagę, że to jest wyprodukowane w Europie a nie w Chinach, jest opatentowane więc na bank ktos to dobrze przetestował, dlatego nie wydaje mi się aby miało się rozlecieć, poza tym masz przecież gwarancje...
Kynareth 04.06.2010, h. 16:26 Kynareth
Bardzo mi się podoba, gdyby nie to , że mam gearboxa v3 to bym może kupił. Poczekam do grudnia.
Cena nie jest wcale tak strasznie wysoka, a funkcji toto ma sporo.
Padaka 04.06.2010, h. 21:02 Padaka
Tylko po co ? skoro można mieć to w każdym dowolnym AEG'u (V2, V2long,V#,V6,V7 i każdym innym) za mniejszą cenę z większą ilością opcji na starcie - przecież Gate.pl wydał swój komputerek do AEG...

A i montaż jest dziecinnie prosty - nie to co tu
Poniatkys 04.06.2010, h. 23:08 Poniatkys
Padaka - W komputerku GATE'a spust też jest sterowany przez "jednostkę sensoryczną", czy jednak przez standardowe styki? Bo dla mnie właśnie to jest największy bajer. Ta czułość spustu, strzelanie milimetrowym ruchem palca, spust nie musi wracać do oporu, żeby oddać kolejny strzał na semi.
Gogin 05.06.2010, h. 00:24 Gogin
@Poniatkys

To akurat żaden bajer z małym skokiem spustu, na zwykłych mechanicznych stykach jest do zrobienia to samo, bez najmniejszego problemu. Tylko generalnie chodzi bardziej o realizm gnata, a jeśli skok spustu odbiega od tego w ostrym, to mam gdzieś lepszą reakcję na spust czy "bursta".
cichyop 07.06.2010, h. 10:40 cichyop
@ OLO: nie ma możliwości pozostawienia kulki w lufie ponieważ dysza na koniec cyklu zamyka komorę hop up (w momencie strzału),
nowy cykl się rozpoczyna od ruchu popychacza.

@Small_Hunter: układ monitoruje dokładnie pracę rozdzielacza trybu ognia pojedynczego za pomocą mikrostyku.

@FishHunter: pasuje dp longa.

@Padaka: Gate jest większy =]
cichyop 08.06.2010, h. 09:37 cichyop
więcej info na:
$3