Daj cynk
Reklama

Aktualności

IWA 2014: Dzień pierwszy

Sprawozdania, 07.03.2014, h. 22:55, dodał: LogaN
29

Sprawozdanie z pierwszego dnia tegorocznych targów IWA & OutdoorClassics, które odbywają się w dniach 7-10 marca w Norymberdze. Zapraszamy do lektury!



Pierwszy dzień targów już za nami. Co widzieliśmy?

Pierwszym dłuższym przystankiem na naszej trasie było stoisko tajwańskiej firmy SRC. Zaprezentowano nam tutaj kilka ciekawych replik, między innymi budżetową wersję repliki GBB Tokarew TT-33 (metalowy zamek, szkielet z tworzywa), a także pistolety zasilane CO2, w tym Berettę M9 wykonaną ze stali nierdzewnej, z drewnianymi okładzinami rękojeści i drewnianą walizką.


065.jpg

Po wizycie na stoisku SRC, przyszła pora na rodzimą firmę - Gunfire. Tutaj nie brakowało nowości, zarówno wśród replik jak i akcesoriów. Motywem przewodnim panującym w tym miejscu były repliki E&L - w tym także prototypowa replika M4 GBB. Nie zabrakło także wydzielonego miejsca dla Specna Arms. Dobre wrażenie robiły repliki malowane techniką Water Transfer. Całości wrażeń dopełniały zaprezentowane repliki AS Wał oraz... Sterling (SL-Mk4).


242.jpg
190.jpg

Kolejnym odwiedzonym miejscem była placówka Redwolf Airsoft. Jednak tą zostawię na koniec, gdyż napięcie powinno się budować małymi kroczkami... Przejdźmy zatem do firmy ICS, która pochwaliła się nowym systemem wdrożonym do repliki M4 Transform4.


386.jpg

Firma Action Sport Games zaprezentowała nam kilka nowych replik ASG, z których najciekawszą pozycją wydaje się replika CZ Scorpion EVO 3 A1... wyprodukowana w Danii!


502.jpg

Nie bez powodu pozostawiliśmy stoisko Redwolf Airsoft na sam koniec. Na razie nie będziemy zdradzać zbyt wiele informacji, niech przemówią zdjęcia, a na nich: HTs-14 (Hephaestus Custom), CAM 870 (APS), Sentry Gun Mk001 A, a także...


338.jpg
339.jpg
474.jpg

Socom Gear M82 CO2 GBB Shell Ejecting! Prototyp repliki zużywającej jedną 12-gramową kapsułę CO2 na jeden strzał.


369.jpg

I tym pozytywnym akcentem kończymy skrócony reportaż z pierwszego dnia IWA & Outdoor Classics 2014. Chcecie być na bieżąco? Pamiętajcie o naszym profilu na wmasgpl">Facebooku!

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
koho 07.03.2014, h. 23:42 koho
W Danii, nie w Danii, a znal jak był znalem, tak jest dalej... ;)
Idąc tym tropem można zacytować świetny film promo E&L: "Znal, znal never changes..."
Oleander 08.03.2014, h. 00:43 Oleander
To samo ten Wał, pełny znal, chińskie wykonanie. Kto miał w łapce pewnie potwierdzi.
HunterKiller 08.03.2014, h. 02:03 HunterKiller
FlorChuck 08.03.2014, h. 00:06 FlorChuck
że niby jak jedna kapsuła na jeden strzał? xD więcej informacji prosimy ;D
To ta kulka musi penetrować sciany i pancerze :D
Emcet 08.03.2014, h. 00:11 Emcet
Już za drzewem się nie schowasz ;)
cerot23 08.03.2014, h. 00:18 cerot23
Ta. Byle gałązka to już nie problem.Krzaczki cię już nie osłonią :D Tylko z doborem wagi kulek będzie problem :]
BlackShaman 08.03.2014, h. 00:29 BlackShaman
w każdej łusce pewnie jedna kapsuła co2, wielokroć strzałów taką nabitą łuską. Dozowanie pewnie w takiej samej ilości więc fps jak w przeciętnej gazówce.
Mati86 08.03.2014, h. 00:32 Mati86
Nie sądzę, że w łuskę wkłada się kapsułę 12g, może 8g by jeszcze wlazło. ale nawet gdyby, to ciekawi mnie jak ten gaz ma sie natychmiastowo rozprężyć, przecież to jest pod takim ciśnieniem, że jest w stanie ciekłym. A rozprężenie całej kapsuły chwilę trwa, zapewne większość gazu rozpręża się w cylindrze BB i jakoś ten poteżny zamek odpycha po tochu do tyłu, kulka pewnie jak wszędzie dostaje tylko skromny procent tego gazu.
Emcet 08.03.2014, h. 01:13 Emcet
Jedna kapsuła na jeden strzał?.... strzela kapsułami :)
Dassault 08.03.2014, h. 12:43 Dassault
Mrcmet - widziałeś kiedyś łuskę od .50? 12g kaspła wejdzie bez większych problemów. :) Ot co.. :)
dixon 08.03.2014, h. 20:44 dixon
może i kapsuła co2 wejdzie do łuski ale pytam się wtedy niby jak będzie przebita a zarazem odpalana przy wystrzale? xD
FlorChuck 08.03.2014, h. 21:18 FlorChuck
Oleander 08.03.2014, h. 00:42 Oleander
@up
Jedna kapsuła na jedną łuskę powoduje że po rozszczelnieniu jej cały gaz uchodzi. Chyba że łuski mają małe zaworki ale to by była jakaś czarna magia.
babski 08.03.2014, h. 00:48 babski
Ładną kupkę kasy będzie kosztował ten barrett :)
Ciekawa konstrukcja...Ciekawe czy będzie odpowiednio mocny i celny...
wroobelchannel 08.03.2014, h. 00:54 wroobelchannel
No, i to są newsy, który każdy z chęcią przeczyta ^^
AKTG 08.03.2014, h. 08:01 AKTG
Sentry Gun!! W końcu nie będzie trzeba narażać skóry :p
To sprzedaj replikę, i bądź dla kolegów wsparciem z google maps, albo battlefielda :D
wroobelchannel 08.03.2014, h. 12:41 wroobelchannel
Już widzę CA2015 jak wszyscy siedzą w autach i "strzelają" z iphonów. :D
HunterKiller 08.03.2014, h. 15:01 HunterKiller
Dassault 08.03.2014, h. 12:45 Dassault
M82 strzela jedną kapsułą na jeden strzał?.... strzela kapsułami :)
seba999 08.03.2014, h. 14:00 seba999
Taka kapsula 12 zmiesci sie bez problemu do luski barretta. Samo rozprezenie chyba nie calkiem. Zamrozila by wszystko dookola. Zwazywszy ze luska jest znacznie dluzsza od naboju CO2 to byc moze ze bedzie sluzyla rowniez jako zbiornik gazu. Swoja droga watpliwe zeby caly ladunek poszedl jednorazowo na strzal. 1500 fps? Przy takiej predkosci i niestabilnosci lotu kulek to dziekuje za taka strzelanke. Chyba ze to ja mialbym barretta :P
Nowin 08.03.2014, h. 17:24 Nowin
Wydaje mi się że w tym barrett-cie chodzi o blow back czyli jak najpotężniejsze kopnięcie a nie mo ilość FPS :)
Wiesz ze to mialoby sens? :) Dosyc ciekawe rozwiazanie w kieunku realizmu:) Na razie mozna tylko teoretyzowac. Przekuwales kiedys taki naboj? Dosyc dlugo rozprezsa sie gaz wiec pytanie czy nie wywalal by "syczacej" luski.

No i w koncu beretta z nierdzewki :)
seba999 08.03.2014, h. 19:09 seba999
Przekułem kiedyś nabój CO2 (boże jaki byłem młody i głupi). Wsadziłem w imadło i wbiłem młotkiem gwóźdź... Gaz rozprężył się w ciągu sekundy a ja cieszę się że nie straciłem oka :D
Nowin 11.03.2014, h. 13:30 Nowin
grosz213 08.03.2014, h. 19:27 grosz213
Co do tej kapsuły CO2, to mi się wydaje, że po prostu zużyje tyle gazu, żeby dać te 500FPS, po czym wyrzuci sprawną kapsułę... Idiotyzm. To są koszta jednak. Co, ludzie wydadzą 100zł na jedną strzelankę? To jest dobre na strzelnicę, a nie jebankę. Nie, sorry, to nie jest dobre do niczego...
Dude.. o jakiej jebance ty mówisz? :) Shell ejecting do "jebanki"... zacny pomysł. Ehh.. Ludzie, ludzie kochani..
dixon 08.03.2014, h. 20:45 dixon
reaper666 08.03.2014, h. 19:29 reaper666
Zakochałem się w tym M82... :)
Może w końcu będzie coś czuć (mówiąć coś mam na myśli bolący bark).
pozostaje kwestia huku i podrywania ziemi u wylotu lufy :P
babski 08.03.2014, h. 20:43 babski