Daj cynk
Reklama

Aktualności

Browning M2 cal.50

Polska, 21.04.2010, h. 21:56, dodał: Promant
61

W Szczecinie powstała, najprawdopodobniej pierwsza w Polsce, customowa replika ASG AEG ciężkiego karabinu maszynowego  Browning M2 cal.50.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem news inny niż wszystkie, gdyż zwykle nie piszemy o replikach wykonanych prywatnie, ale też "kaliber" tej konkretnej repliki skłonił nas do przedstawienia customa szerszemu gronu maniaków. Można powiedzieć: "cudze często chwalicie, a swego nie znacie". W Szczecinie powstała, pierwsza w Polsce, customowa replika ciężkiego karabinu maszynowego Browning M2 cal.50,  zbudowana od podstaw przez jednego z naszych kolegów - maniaków: Mechu.

 

 

Replika powstała na podstawie rysunków modelarskich, zdjęć i manuali do oryginału. Prace trwały od 3 lat, w dość nietypowych warunkach, gdyż elementy repliki wykonywane były, w czasie wolnym, na statku. Większość to "ręczna robota". Budowniczy repliki korzystał także z tokarki i wiertarki stołowej. Boczną płytę korpusu (od strony dźwigni przeładowania) oraz nakrętkę lufy wykonano na maszynie CNC. 

 

 

Korpus i pozostałe części wykonano ze stali. Uchwyt dźwigni i tylce wykonane są z twardej gumy. Jak podaje autor:  

Gearbox jest z minimi, lekko podkręcony, do tego mosfet. Lufa wewnętrzna to na razie precka od PSG1, ale bedzie customowa, bo ta jest oczywiście za krótka (710mm - potrzeba około 1000mm) Podawanie kulek podobnie jak w minimi, z tym, że zamiast oryginalnego "mostka" jest dorobiony z aluminium. Oryginalne są: taśma (naboje pozbawione cech bojowych z zapasów RAFu) oraz magazynek (czyli pudło). W środku siedzi mechanizm z magazynka minimi CA - repliki 100 nabojowego, (na oko zmieści okolo 8 tysiecy kulek - mega hi cap :D). Są tam pewne niezgodności, brakuje kilku elementów (na przykład nie ma selektora ognia i zwalniacza zamka). W planach podstawa i platforma mobilna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.asg.strefa.pl

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Levvy 21.04.2010, h. 21:59 Levvy
Gratulacje! Świetna robota, aż cieszy oko.
Karol88 21.04.2010, h. 21:59 Karol88
awesome !
TheCrow 21.04.2010, h. 22:00 TheCrow
Można by tylko napisać <wow> , polak potrafi
MyN3 21.04.2010, h. 22:06 MyN3
Poza wielki GRATULUJĘ !
Życzę przerobienia z malucha Hamera
blackriver 21.04.2010, h. 22:07 blackriver
Druga, pierwsza była już na Ardenach 2010 w Pałczewie... a Maszyneria przecudna, tylko nie chciałbym tego tachać na grzbiecie...
opos_93 21.04.2010, h. 22:09 opos_93
Przekozacko
Uapa 21.04.2010, h. 22:10 Uapa
Piękny
Filip92 21.04.2010, h. 22:15 Filip92
Cóż za cudo:D Tylko się nad nim rozpływać.
Wolfran 21.04.2010, h. 22:17 Wolfran
Nie no, piękny
Sixzeroeight 21.04.2010, h. 22:21 Sixzeroeight
świetny... po prostu cudo... jestem pełen podziwu dla autora projektu... teraz brakuje tylko Hummve, na którym można by to cudo zamontować
Saillupus 21.04.2010, h. 22:24 Saillupus
Brawo!
Świetny!
Aż chciałoby się to zobaczyć w akcji, dać jakiś duży aku żeby miało ładnego rofa i tylko dosypywać kulek
oczywiście wolę obserować to z pozycji sojusznika ;p
Jeszcze raz brawo, jest się czym chwalić!
Zelu 21.04.2010, h. 22:42 Zelu
Szacuneczek!
tarnus 21.04.2010, h. 22:51 tarnus
BRAWO, BRAWO, jeszcze raz Brawo!!!
Ghost_pl 21.04.2010, h. 22:51 Ghost_pl
hehehehe no i nieźle hmm my też takiego mamy ale z trój nogiem
link: $3

zapraszam do obejrzenia
0L0 21.04.2010, h. 22:53 0L0
Metrowa lufa przy standardowym cylindrze? Tak trochę nie za bardzo

Wykonanie zacne.
Ile to waży?
piotrasUN 21.04.2010, h. 22:54 piotrasUN
Piękności, aż sie wierzyc nie chce ze to cudo wykonane jest metoda chałupnicza. Brawo.
P.s Jaki był koszt całkowity tej półcalówki?
Promant 21.04.2010, h. 22:59 Promant
@Ghost_pl
Z całym szacunkiem, ale nie bardzo jest co porównywać... To miał być żart?
mazur 21.04.2010, h. 23:04 mazur
Jeszcze raz gratulacje Mesiu
Kajor 21.04.2010, h. 23:06 Kajor
Robi piorunujące wrażenie, zwłaszcza od strony dźwigni przeładowania.
Gratulacje.
tomcajs 21.04.2010, h. 23:21 tomcajs
Gratulację .

Pomijając kwestię czasu i umiejętności, to ile stworzenie tego kosztowało?
Smutas 21.04.2010, h. 23:23 Smutas
Szacunek... piękna robota. Czapki z głów, oto prawdziwy maniak! Pozadrawiam i dalszych sukcesów życzę
madjong 21.04.2010, h. 23:52 madjong
Może gazowy gearbox do minimi zamontować , wtedy ta lufa dlugosci 1000 mialaby sens może ?
jason.jerusalem 22.04.2010, h. 00:13 jason.jerusalem
Gratulacje! Piękna robota!!!
Podejrzewam że koszta trwającej tak długo roboty ręcznej są trudne do oszacowania, więc nie wiem po co pytania
poldeck 22.04.2010, h. 00:44 poldeck
Niespecjalnie widzę sens montowania takiej lufy przy zwykłym cylindrze, choćby i BU. Kulki będą się z lufy smętnie wytaczać i kapać na ziemię parę centymetrów od jej końca.
Mechu 22.04.2010, h. 02:07 Mechu
Hej, dzięki za gratulacje. Co do pytań to tak: koszta są tajne, bo nie może być żadnych przecieków w kierunku mojej lepszej połowy:) Ale można sobie policzyć mniej więcej: koszt GB plus części do upgrade'u, ok 20 dolarów za parę skrzynek nabojowych, trochę za same naboje, nie pamiętam dokładnie ile. W sumie razem mniej więcej tyle co za dobrą, markową replikę. Jeśli chodzi o wagę, parametry itp, to sam na razie nie wiem, bo byłem trochę poganiany i tuż przed wyjazdem do pracy robiłem zdjęcia i nie zdążyłem nic pomierzyć ani zważyć. Wagi oryginału na pewno nie ma ale jest ciężki:). Nie przejmujcie się też tak bardzo lufą, nie mam ochoty prowadzić żmudnych obliczeń, wykonanie metrowej lufy nie będzie problemem i sprawdzi się empirycznie:) W najgorszym razie zostanie ta co jest - 710mm. Pozdro dla wszystkich.
chlor 22.04.2010, h. 07:12 chlor
Szacunek, szacunek i raz jeszcze szacunek. Świetna robota a wiem ile to pracy i czasu trzeba w taki projekt włożyć...
Tofic 22.04.2010, h. 07:37 Tofic
Respect! Polak potrafi
vlvt 22.04.2010, h. 07:50 vlvt
Respect!
Foka 22.04.2010, h. 08:25 Foka
> dać jakiś duży aku żeby miało ładnego rofa

Tyle, że "fifty" ma szybkostrzelność ok 550 strz./min, to nie Minigun.
shaw 22.04.2010, h. 08:44 shaw
A ja myślałem że Mechu w dalszym ciągu podczas rejsu skleja modele gołych ba... znaczy statków i wciska je do butelki Daj znać kiedy maleństwo zabierasz na spotkanie co by oczka nacieszyć i zmacać
Majster&#39; 22.04.2010, h. 09:55 Majster&#39;
Świetne! Ile ja bym dał żeby to pomacać
siannko 22.04.2010, h. 12:34 siannko
Life is beautiful, respect dla tego pana cóż można więcej rzec. Jak zaczniesz robić to masowo to będe pierwszy w kolejce do kupna
Prezes_____ 22.04.2010, h. 14:36 Prezes_____
Mechu, jesteś genialny . Właśnie tacy ludzie sprawiają, że ten sport jest zajefajny
gromu 22.04.2010, h. 14:39 gromu
Wspaniała robota, ile to samozaparcia musiało Cię kosztować. ...
Rewelacja
WolfHeart 22.04.2010, h. 15:07 WolfHeart
Ojojojoj. Czapki z głów.
Sfora_Goose 22.04.2010, h. 15:11 Sfora_Goose
Straszył, straszył no i zrobił Gratulacjie kolego
MiKorn 22.04.2010, h. 15:36 MiKorn
Wspaniała replika i musiała kosztować wiele godzin pracy... GRATULUJĘ!!!
obcy 22.04.2010, h. 15:39 obcy
Czuje że popularność Mecha gwałtownie wzrośnie
Podstawą będzie UAZ?
Lego Rules 22.04.2010, h. 16:28 Lego Rules
Gratuluje samozaparcia szacun za ciezka prace
michen 22.04.2010, h. 16:36 michen
Prawdopodobnie UAZ nie będzie podwoziem do M2 - tu też będzie niespodzianka
slipknotyk 22.04.2010, h. 17:52 slipknotyk
Awesome 50
Everington2 22.04.2010, h. 18:24 Everington2
Szacunek:D
swirekster lol 22.04.2010, h. 18:39 swirekster lol
Piękny! I krajowy!
gosiak 22.04.2010, h. 21:56 gosiak
Dobre, dobre, Machu! Już wiem o czym kminisz w czasie tych swoich rejsów
Tuksiak 22.04.2010, h. 21:57 Tuksiak
Ysz Dziad... Żeś się Kolżko(tfu) nie pochwalił wcześniej, że końcówka, tylko coś brzęczał.
Świetny Ci wyszedł.
Gosiakowi też się podoba .
Oj masz Ty samozaparcia czasem, masz...
mksroka 23.04.2010, h. 00:44 mksroka
Gdyby wiedzieli o tym w teleekspresie dodaliby Cie do ludzi pozytywnie zakręconych Rewelka, szacunek!
soldat1990 23.04.2010, h. 06:18 soldat1990
Joj !!! <mniam> ta 50 jest śliczna
Perseusz1990 23.04.2010, h. 07:53 Perseusz1990
chyba się popłacze z zachwytu piękna replika...
...Polak potrafi. Gratuluje
kolomir 23.04.2010, h. 08:48 kolomir
gratuluje rzeczywiście niesamowity
sniper_tarzan 23.04.2010, h. 16:27 sniper_tarzan
Giwera na pick-up'a Toyoty i będzie "techniczny", jak z BHD
deko 23.04.2010, h. 22:17 deko
Świetna giwera!!! @Ghost_pl trochę Cię poniosło z tym porównaniem.
lemonzawodowiec 24.04.2010, h. 17:46 lemonzawodowiec
Jak zobaczyłem zdjęcie od strony dźwigni to aż mi szczęka opadła
Aaaale zaraz, gdzie się podziała muszka?
Mechu 24.04.2010, h. 19:35 Mechu
hehe, muszka, tak, jak w oryginale jest elementem ruchomym, na razie - w magazynie
ikrysteq 24.04.2010, h. 20:25 ikrysteq
Piękna! Pogratulować, ale 3 lata to ciut sporawo
locals08 25.04.2010, h. 10:20 locals08
gratulacje,kawał dobrej roboty.Może ktoś w ramach rewanżu złoży DSzK?
Promant 25.04.2010, h. 15:33 Promant
@ikrysteq
Czytaj dokładnie.
Prace trwały "od 3 lat", w "wolnym czasie", a nie przez 3 lata. Według informacji Mechu: roboczogodziny zmieściły by się w 2 miesiącach.
KorczO 25.04.2010, h. 19:43 KorczO
Szacunek dla Ciebie i włożonej pracy
straz22 26.04.2010, h. 17:42 straz22
gratulacje świetna robota
tobiasz0945 26.09.2010, h. 09:43 tobiasz0945
Naprawde coś pieknego (w dodatku polskie ) tylko odkłdać pieniążki i czekać aż znajdzie się w sklepach :)
xxxxMatixxxx 28.12.2010, h. 04:33 xxxxMatixxxx
słowami tej repliki nie opiszę
Paliwiak 29.12.2010, h. 10:51 Paliwiak
Witam







Ja również buduje replikę tego karabinu na wzorze z 1945.



Poniżej link do strony z postępem prac.



ze względu na brak czasu praca utknęła w martwym miejscu.





http://www.koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,31137/catid,516/
Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na Forum-Projektowanie-M2HB