Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości na Co2 od APS i KWC

Świat, 09.01.2014, h. 13:18, dodał: Ookami
38

Firma APS zaprezentowała swoją wariację na temat strzelby M870



Na kończących się właśnie targach Hong Kong Toys & Games Fair 2014 zaprezentowano szereg ciekawych replik, które powinny trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Jedną z ciekawszych pozycji była zaprezentowany przez firmę APS replika Remingtona M870 w wariancie klasycznym (metal + drewno), oraz z zestawem Magpul SGA. Strzelba zasilana jest Co2 - ładowanym do łusek za pomocą specjalnego adaptera. CAM870M jest repliką Shell Ejecting (Po każdym strzale wylatuje łuska). Do łuski mieści się od 6 do 12 kulek.
 

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

Dużo nowości zaprezentował również KWC. Pośród replik, które niebawem pojawią się w sklepach pokazano między innymi replikę Lugera P08, Mausera M712 (strzelającego również seriami) oraz zasilaną z łusek replikę rewolweru Colt Python.

 

 

Źródła:
CRW Airsoft
APS

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Młody_brt 09.01.2014, h. 15:12 Młody_brt
Piękna sprawa, ciekawe jakie koszty "strzelania"
mg79 09.01.2014, h. 15:35 mg79
Fajny pomysł, aczkolwiek uważam, że lepiej byłoby dać nawet dwie bombiczki CO2. w kolbę, a łuski niech sobie lecą! Na pewno obowiązkowa pozycja dla fanów realizmu.
Plus wymiary mechanizmów takie żeby dało się przystosować łuski po ostrych nabojach, nawet by ich zbierać nie trzeba było.
-Otto- 09.01.2014, h. 15:43 -Otto-
I co, w lesie by leżały?
14100715 09.01.2014, h. 18:22 14100715
Wymiary łusek w tej strzelbie odpowiadają oryginałowi poniewaz prezenter używa akcesoriów do ostrej broni tzn. speedloadery,prawdopodobnie do tej strzelby będą pasować części od broni ostrej takie jak kolby,chwyty itp bez żadnych przeróbek co daje nadzieje na np podpasowanie niektórych części wewnętrznych zawsze miło miec stalowe akcenty z ostrej .Tak wogóle to ciekawe co na to magpul podobno nie chcą już dawać zezwoleń na reprodukcje ich akcesoriów.
Volve55 09.01.2014, h. 20:08 Volve55
Ładownica Fobusa do magów glocka da radę z ersoftowymi magazynkami, jednak ostry magazynek nie wejdzie do korpusu repliki, jest minimalnie za szeroki (dobra, wciśniesz go, ale z wyciągnięciem mogą być kłopoty). Więc to że łuski podejdą nie jest pewne.
-Otto- 09.01.2014, h. 20:22 -Otto-
Co2 do łusek może być tylko, że można było by użyć adaptera madbulla do 12gramowych "buteleczek" z co2. wiecie o co mi chodzi
rolnik4 10.01.2014, h. 06:32 rolnik4
Na pierwszym filmiku od 2:17 po prawej stronie widać łuskę która bardo przypomina te Madbulla, wiec może się da :D
Nowin 11.01.2014, h. 01:58 Nowin
Nowin 09.01.2014, h. 15:40 Nowin
Strzelba super :D. Pytanie tylko czy ten plastikowy element który wsadza do łuski przed wsypaniem kulek wypada razem z nimi (nie chciał bym tym oberwać + ani zgubić). Co do tych krążków z czaszkami to raczej samemu można dorobić bo wygląda mi to na zwykły kawałek kartony :). Zbieram kasę :D
Taa, raczej to będzie na takiej zasadzie ze pewnie nawet z papieru / kartonika to wytnie i będzie tak samo działało.
xenon500 09.01.2014, h. 16:54 xenon500
ST1TCH 09.01.2014, h. 15:40 ST1TCH
A mnie z kolei ciekawi czy strzelba zaadaptuje shells'y Madbull'a. Diabelnie cieszy też fakt, że działa praktycznie tak jak prawdziwa.
Mixon 09.01.2014, h. 16:25 Mixon
Na pewno krok w dobrym kierunku, jeśli chodzi o strzelby.
orzech20126182 09.01.2014, h. 16:53 orzech20126182
fajne, ale pracochłonne ładowanie tego i ten kartonik na wierzch :(
Czaja W-ch 09.01.2014, h. 17:21 Czaja W-ch
Nie rozumiem zachwytów nad tą strzelbą. Nadal nie jest to coś czego można by używać w boju. Pomijam już fakt horrendalnie drogich (najprawdopodobniej) łusek, ale nawet jak już kogoś stać na to by wydać 2 tyś. zł na zestaw łusek, to co dalej? Podnoszenie shellsów po każdym strzale, zbieranie po strzelance, zwisający z repliki worek? W zestawie do strzelby powinni dodawać wykrywać metali.
I jeszcze te papierki, jakieś koszyczki, kosmiczny adapter, ładowanie łusek to jakiś koszmar. W temacie shotgunów producenci cofają się zamiast przeć do przodu.
A co niby według Ciebie byłoby parciem do przodu, jeśli nie to?
-Otto- 09.01.2014, h. 17:27 -Otto-
Fajna sprawa, żeby postrzelać sobie w ogrodzie. Na strzelanki opcja słaba i jest jeszcze taki drobny fakt, że to jest APS. Wytrzymałością i jakością to oni nie grzeszą.
slepy 09.01.2014, h. 17:32 slepy
"A co niby według Ciebie byłoby parciem do przodu, jeśli nie to?"

Przede wszystkim jeśli już ma to być shell ejecting, to podstawą jest zasilanie z kolby bądź butli. Wolę wężyk i butlę jeśli ma to drastycznie obniżyć koszty shellsów. Wpłynie to zarówno na ilość łusek które mogli byśmy posiadać jak i na komfort strzelania bo zgubione na strzelance 20-30% łusek nie zrobi na nas wrażenia jeśli będziemy płacić ok 1zł za sztukę.
Czaja W-ch 09.01.2014, h. 17:40 Czaja W-ch
Nadal nie widzę w jaki sposób jest to cofanie się wstecz. Ja tu widzę spory realizm, co nie wiąże się z użytecznością podczas strzelań.
-Otto- 09.01.2014, h. 17:57 -Otto-
Tanaka też oferuje realizm a nie wymaga papierków, koszyczków i adapterów. To jest właśnie cofanie się.
Czaja W-ch 09.01.2014, h. 18:04 Czaja W-ch
No cóż, Ty patrzysz na tą replikę z punktu widzenia sobotnich strzelanek i mówisz "nie kupię bo drogo", producent patrzy na nabywców ze służb porządkowych którzy nabędą tą strzelbę jako broń do treningów ;-)
FLC 09.01.2014, h. 18:36 FLC
No cóż, Ty patrzysz na tą replikę z punktu widzenia sobotnich strzelanek i mówisz "nie kupię bo drogo", producent patrzy na nabywców ze służb porządkowych którzy nabędą tą strzelbę jako broń do treningów ;-)
FLC 09.01.2014, h. 18:36 FLC
Volve55 09.01.2014, h. 18:58 Volve55
Moim zdaniem taki wynalazek bd miał max 15 metrów zasięgu skutecznego ze względu na brak lufy wewnętrznej,kulki szybko będą wytracały na energii wylotowej mimo że na początku wygląda to imponująco.Tanaka z shellsami na co2 miała wewnetrzną lufę oraz cała energia gazu szła na kulki a w tym przypadku gaz mimo że w większej ilości musi wypchnac koszyczek plus kulki plus wkładkę więc zasięg nie będzie imponujący i nie bd mógł równać sięz tanaką na co2 czy TM M870.Jednakże dla koneserów to spora gratka,ja juz zbieram kasę:)Nie zgodziłbym się z prezenterem, że najważniejszym elementem jest wykonany ze stali ejector prędzej w tym wynalazku będą pękac prowadnice,łyzka która podnosi łuski itp jak to miało miejsce w maruzenie także mam nadzieje że te elementy będą z alu a nie znalu:)Myślę że cena bedzie oscylowac w granicach 900 zł plus 100 za komplet 5 łusek tak jak miało to miejsce z ich karabinem snajperskim na łuski.
I jeszcze jedna ważna rzecz czy jeśli rozmiary łuski odpowiadają oryginałowi to znaczy że można tam załadowac oryginałną łuskę od ostrej a to może oznaczać krótką karierę tej strzelby.Nie z tego powodu nie mozna nigdzie juz kupić tanaki m870?
Volve55 09.01.2014, h. 20:18 Volve55
Znajdź kogoś z granatnikiem i zobacz jak to strzela na green gazie.
Sytuacja jak w strzelbie, brak lufy a zasięg całkiem w porządku.
Pawelo 09.01.2014, h. 20:51 Pawelo
A i taki lipny zasięg ma swoje zastosowania. Podejrzewam, że w jakimś dobrym killhousie, bez kilkudziesięciometrowych hali można się czymś takim pobawić, podobnie jak mi raz na ruski rok udaje mi się coś trafić z granatnika GG, żeby poczuło.
Mixon 09.01.2014, h. 21:34 Mixon
Miałem strzelbę na gaz, chińskiklon Maruzena albo Marushina (zawsze mi się myli). Ciężar fajny, zbiornik na gaz duży, 5 kulek na strzał. Na szczęście bez łusek - nie trzeba było ich zbierać.

Mimo lufy wewnętrznej, z powodu braku HU, po 15-20m kulki szły w ziemię, niezaleznie od uzytego gazu. W CQB była to najbardziej mordercza replika w lokalnym środowisku (zwłaszcza, że 5 kulek po 300fps każda to nie przelewki) - ale wychodzenie z nią do lasu nie miało sensu.

Granatnik na CO2 też miałem. Nawet sporo hałasu robił, ale nigdy nikogo nie udało mi się z niego trafić... a w typowym CQB nie odważyłem się używać - pociągnąć kogoś chmurą 200 kulek to jednak ciut niekulturalne z trzech metrów...

Ta strzelba jest pięna i cudownie realsityczna, ale jeżeli chodzi o przydatność strzelankową - moim zdaniem, do kitu. Chcecie, drodzy producenci, robić lepsze i bardziej realistyczne strzelby, a jednocześnie nadające się do airsoftowej zabawy - myślę, ze keirunek, w którym poszło TM ze swoją 870tką jest całkiem niegłupi...
Errhile 10.01.2014, h. 08:41 Errhile
Tak się składa że posiadam i maruzena na łuski i dobeltówkę zasilaną shellsami tanaki i co2 madbulla.

Z tego co doświadczyłem to shellsy te mają większy zasięg oraz celność jeśli zamontujemy lufę wewnętrzną i jest to dość spora różnica na korzyść lufy.

Wynika to z tego że im gaz ma większą drogę do przebycia tym więcej energii może oddać kulce dlatego w gaziakach im dłuższa lufa tym więcej fps.

A odnośnie koszyczków w swojej strzelbie mam możliwość zrobienia takiego koszyczka i wsypania tam 6 kulek,na bazie shellsa z madbulla powiedzmy.Zasięg jeśli koszyczek i podkładka są dobrze uszczelnione jest ok ale nie może się równać z zestawem shells madbulla plus lufa wewnętrzna zarówno moc jest większa jak i kulki lecą w jednej grupce dość daleko.
Jest to test robiony na podkładce i koszyczku z tektury ale myślę że nie robi to większej róznicy w porównaniu z systemem od m870 APS.

Jedyne co ratuje tę strzelbę to może duża porcja co2 rozprężana w jednej chwili,jak widać adapter jest spory,shellsy też więc może to być bardziej objecujące.
Po za tym w granatniku ładujemy kulki do kilku komór czyli mini luf w granacie a celność jest słaba bo są one bardzo krótkie,zasięg jest duży bo to duża dawka gazu jest uwalniana w jednym momencie i przekazuje sporo enegii.

Dla mnie strzelba APS jest dla koneserów shotgunów (sam się zastanawiam) a jeśli ktoś chce użytkować w boju to obciąć lufy do 14'' i założyć chwyt pistoletowy.Do CQB jak znalazł tylko że shellsy i tak trzeba zbierać.Są chwytaki łusek z siatki można założyć i się o to nie martwić tylko tutaj trzeba się zastanowić czy warto.

Jako lans weapon,replika do scenariuszy,treningów jest świetny- jako replika na wypady raczej boczniak a nie główna.
Volve55 10.01.2014, h. 14:58 Volve55
Cena już jest dostępna...
Nowin 13.01.2014, h. 23:16 Nowin
Perzan_LBN 10.01.2014, h. 18:14 Perzan_LBN
Jakby jeszcze zrobili dwururkę w takim systemie, odpada wtedy problem gubienia łusek a klimat pozostaje ;-)
http://www.evike.com/products/25041/

Jeśli kaliber będzie się zgadzać to wystarczy tylko wyjąć lufy wewnętrzne i voila.

I przyznam że to nie głupi pomysł, sam myślałem nad tym, tyle że nie było do tej pory odp. shells'ów bo te tanaki mają mniejszą średnicę.
Czaja W-ch 11.01.2014, h. 16:23 Czaja W-ch
Ta dubeltówka też podejdzie na shellsy tanaki i madbulla tylko trzeba wstawić przedłużkę bo są za krótkie wiele osób je tak przerabiało.Podejrzewam że te shellsy nie beda pasowac bo są właśnie za duże.Dubeltówka byłaby także ciekawa i mogliby pociąć po kosztach:)
Volve55 11.01.2014, h. 19:52 Volve55
sfinx82 10.01.2014, h. 21:42 sfinx82
Hmm jestem wielkim fanem strzelb, osobiście posiadam Tokyo Marui M870 i jestem z tej repliki bardzo zadowolony. Chociaż szczerze mówiąć Remington APS-a jest także ciekawą opcją. Nie miałbym nic przeciwko wypróbowania jej na kilku strzelankach. Na shells-y można dorobić jakiś łapacz i kto wie, moży by się to sprawdzało. Co do zasięgu to należy pamiętać, że jest to strzelba i nawet ostry odpowiednik nie ma szans z M4 czy innym karabinem. Także z mojego punktu widzenia można się w takie rzeczy bawić ... tylko jeszcze cena musiała by być odpowiednia ;)
juzek123 11.01.2014, h. 09:56 juzek123
skusiłbym się na tego mausera
Nowin 13.01.2014, h. 23:15 Nowin
No i po marzeniach :P. 505 $ za shota + 2 łuski (to już jest przesada, strach pomyśleć ile będzie kosztować 5 sztuk...) + narzędzie do ładowania łusek... Szczerze, zawiodłem się. Patrząc że ich snajperka na łuski kosztuje 320 $ liczyłem na podobną cenę. Zakładam że w Polsce będzie kosztować 1800 zł jak nie więcej. Szkoda...

PS. To cena wersji w drewnie, ciekawe ile policzą sobie za wersję magpula
Nowin 13.01.2014, h. 23:29 Nowin
Nie mogę już edytować...

Napisali że zasięg (dokładnie MIX RANGE) to 30m
Jak pisalem nie ma szalu z osiągami.Szkoda ze taki drogi.Wolałbym jednak tanake
Volve55 14.01.2014, h. 15:08 Volve55
HaryWalker 14.01.2014, h. 09:43 HaryWalker
Luger Co2 <3
Jurij_VN 23.02.2015, h. 14:02 Jurij_VN
Parabelka od KWC - miodzio. Idealna na zimę, przy -10st każda kulka trafia w sylwetkę na 30 metrach;) Na mrozie kapsuła starcza na max 3 magi, w ciepełku na 4-5. Hopek stały, najlepszy zasięg na kulkach 0,25.