Daj cynk
Reklama

Aktualności

WMasg: zmiany na portalu

Aktualności, 01.04.2010, h. 11:00, dodał: Promant
63

Redakcja WMasg planuje wprowadzenie zmian na stronie głównej portalu, które dotyczyć będą newsów i komentarzy do nich.(PRIMA APRILIS)



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu przygotowywana jest całkowicie nowa wersja WMasg, nowocześniejsza, ciekawsza graficznie i bardziej przyjazna dla użytkowników. Pierwszym, już wprowadzonym, przejawem tych działań jest nowa wersja logo portalu. Jednak konieczne są także zmiany innego rodzaju.

 

 

Portal WMasg, co jest nieuniknione, ulega pewnej komercjalizacji, a jako medium powszechnie dostępne musi utrzymywać właściwy poziom jakości zamieszczanych treści, co dotyczy również wypowiedzi użytkowników. Skandalicznie niski poziom niektórych postów na forum i komentarzy pod newsami, zamieszczanych przez wiele osób, które najwyraźniej często nie osiągnęły odpowiedniego wieku i dojrzałości do wypowiedzi - zmusza nas do podjęcia kroków zmierzających do ograniczenia tego typu zachowań.

Jest to bezpośrednim wynikiem kilku prób pozwania portalu WMasg przez osoby obrażone treścią i poziomem wypowiedzi użytkowników. Na razie skończyło się na wyjaśnieniach w krakowskiej prokuraturze, jednak nie wiemy jak długo wystarczą tłumaczenia, że portal nie odpowiada za poziom kultury osobistej, przekonania polityczne czy religijne zarejestrowanych osób.

O ile bezpośredni dostęp do forum jest ograniczony i wystarczy tutaj, prowadzone dotychczas, odpowiednie moderowanie (które w razie potrzeby może ulec zaostrzeniu) - o tyle strona główna portalu WMasg jest naszą wizytówką i komentarze do newsów nie mogą psuć jej wizerunku. Z podobnymi problemami borykała się większość większych portali ASG, niektóre jako rozwiązanie wybrały opcję likwidacji komentarzy. Redakcja WMasg również rozważała likwidację możliwości komentowania newsów, wzorem Airsoft News EU, który to portal świetnie funkcjonuje bez nich, jednak doszliśmy do wniosku, że nie chcemy pozbawiać użytkowników możliwości wyrażania własnych opinii, oczywiście konstruktywnych.

 

 

Redakcja portalu podjęła decyzję, że strona główna portalu będzie widoczna jak dotychczas, ale bez aktywnej opcji "Czytaj więcej...". Aby przeczytać szczegółowe newsy i zamieścić komentarze do nich trzeba będzie uiścić niewielką opłatę. Kwoty nie są duże, jednak taka forma "wycenienia" jakości własnych wypowiedzi powinna, naszym zdaniem, skłonić niektórych użytkowników do bardziej dojrzałego i merytorycznego traktowania przywileju jakim jest komentowanie oraz ukrócić wpisy w stylu onetu.

Kwoty dostępu są utrzymane na niskim poziomie, by koszty korzystania z portalu nie biły „po kieszeni” naszych użytkowników. Opłaty za dostęp do newsów i możliwość komentowania wyniosą:
2 PLN - miesiąc
5 PLN - kwartał
8 PLN - 6 miesięcy
12 PLN - 12 miesięcy

Rozważana jest forma opłaty SMSem. Po zakończeniu testów płatności za pomocą SMS wprowadzimy opisany wyżej system. Ponieważ redakcja jest zobligowana do ogłoszenia takiej zmiany z minimum 14 dniowym wyprzedzeniem - ogłaszamy już dziś, choć planowane jest wprowadzenie opłat z dniem 01.06.2010.

Takie rozwiązanie wiąże się ze spełnieniem obowiązków, jakie nakłada na nas prawo prasowe i publikowanie ogólnie dostępnych wypowiedzi. Wypracowane zostało ono jako antidotum w związku z zachowaniem niektórych użytkowników. Środki uzyskane w ten sposób posłużą nie tylko w celu podnoszenia jakości portalu WMasg i dla jego rozwoju, będą również źródłem funduszy na pokrycie ewentualnych roszczeń powodów, w przypadku przegranej przez portal sprawy sądowej.

 

 

 

 

 

Źródło zdjęcia:

www.airsoft-news.eu 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Neskey 01.04.2010, h. 11:05 Neskey
1 kwietnia?
Darg 01.04.2010, h. 11:06 Darg
No to trzeba szykować kaskę
marcinpaul 01.04.2010, h. 11:06 marcinpaul
roger roger
Stahu 01.04.2010, h. 11:06 Stahu
Prima Aprilis???!
Nanteris 01.04.2010, h. 11:07 Nanteris
Mogliście coś lepszego wymyśleć
Ad4m 01.04.2010, h. 11:07 Ad4m
Kryzys
Kretor 01.04.2010, h. 11:07 Kretor
Bardzo dobrze, jednakże proszę również wsiąść pod uwagę sugestie dotyczące umieszczenie galerii zdjęć wraz z możliwości ich oceny.
Niedorozrywkowany 01.04.2010, h. 11:09 Niedorozrywkowany
12zł... plus VAT?
sniper_tarzan 01.04.2010, h. 11:10 sniper_tarzan
Dokładnie, a dzisiaj jest "pierwszy zero czwarty" Prima Aprilis ;D
lopez 01.04.2010, h. 11:11 lopez
Przyznam, że jeżeli to jest żart, to jest mało śmieszny.
Jak najbardziej popieram takie rozwiązanie, co prawda, trochę dziwne żeby płacić za nowinki, no ale nie pozwólmy żebyśmy się cofali, zamiast iść do przodu... Jednak myślę, że nie do końca to pozbawi nas tych co nie potrafią się zamknąć w odpowiedniej sytuacji.
Mimo wszystko, tak powinno być.
fizjog 01.04.2010, h. 11:13 fizjog
słabe
Aliant 01.04.2010, h. 11:13 Aliant
No 1 kwietnia ROX
Niedorozrywkowany 01.04.2010, h. 11:13 Niedorozrywkowany
Ale się szybko komentarze mnożą...
Medium 01.04.2010, h. 11:17 Medium
Airsoftnews to też prima aprilis? Uwielbiam wyszukiwaczy teorii spiskowych wokół nas. A ich głęboka wiedza zazwyczaj nasila się pierwszego kwietnia. A prawo prasowe, kto z Was zna? Jakie były poprawki w związku z rozpowszechnieniem Internetu i pojawieniem się gazet zamieszczających nowości w wydaniach internetowych? Musiałem je poznać w związku z pracą i wiem, że alternatywą jest jedynie usunięcie możliwości komentowania news’ów, bądź rezygnacja z zamieszczania news’ów w ogóle. VAT też pewnie będzie, bo do SMS’ów się go dolicza. Jakoś zawsze jest koszt SMS + VAT który w naszym pięknym kraju na poziomie 22%.

Myślę, że wiem, komu możemy dziękować za takie uprzyjemnianie życia.

Pozdrawiam

Medium
TBM 01.04.2010, h. 11:17 TBM
Szkoda że to prima aprilis ;/

Wg mnie system opłat by się sprawdził. Dodać do tego jeszcze 50PLN za dostęp do całości forum i pozostawić bezpłatny dostęp tylko do problemy forum i portalu i dla zielonych.

Szkoda.
WeRT 01.04.2010, h. 11:20 WeRT
@TBM - to ty chyba nie masz pojęcia jaka trollownia zaczęła by się na "Zielonych" . Datę trzeba było wybrać inną wprowadzenia a nie "01.06.2010." - tak to wieje żartem na kilometr
lopez 01.04.2010, h. 11:26 lopez
@WeRT
Żartem jest fakt, że są ludzie co nie potrafią się ogarnąć przez internet, ponieważ ich nie widać i myślą, że mają wolność słowa?

Gratuluję
ebola_85 01.04.2010, h. 11:31 ebola_85
Zwiększcie opłaty do 100zł za jednego newsa. Wtedy komenatrze będą jedynie od prawdziwych bogatych maniaków
Chyba nikt sie nie dał nabrać
MatriX482 01.04.2010, h. 11:46 MatriX482
Mnie osobiście takie coś się podoba- w szczególności opłata SMSem.
Dale 01.04.2010, h. 11:49 Dale
Prawdę powiedziawszy mam okrutną nadzieję, że to nie jest żart.

Trochę naciągane te 'prawie-pozwy' co prawda, ale idea zacna.
szuwi 01.04.2010, h. 11:53 szuwi
Jestem teraz bez grosza w portfelu i jedyne co mogę zrobić na pocieszenie to zobaczyć w newsach wmasg czy są jakieś interesujące mnie nowości, a tu ba! Żeby móc kliknąć "czytaj więcej" będę musiał płacić... Taką opłatę powinniście pobierać za możliwość komentowania, a nie przeczytania!
Grzela93 01.04.2010, h. 12:07 Grzela93
01.04.2010!
MyN3 01.04.2010, h. 12:11 MyN3
Prima Aprilis!!!
Tofic 01.04.2010, h. 12:13 Tofic
Z jednej strony to szkoda, ze będzie trzeba płacić za czytanie newsów, zgadzam się z Szuwim, żeby wykupować prawo do zamieszczania komów a nie czytania treści strony, z drugiej strony to jakoś trzeba sie utrzymywać

Oby to był dowcip z okazji 1 kwietnia
WeRT 01.04.2010, h. 12:13 WeRT
@SkonfU - Pokemony są wszędzie. Trzeba nauczyć się z nimi żyć lub unikać miejsc gdzie występuje ich nagromadzenie
Majster' 01.04.2010, h. 12:28 Majster'
żywię nikłą nadzieję, że to żart. A lekko przesadzony bo ja naprawdę się przestraszyłem
vlvt 01.04.2010, h. 12:38 vlvt
Prima aprillis
Saper91 01.04.2010, h. 12:45 Saper91
Na początku się przeraziłem, aczkolwiek teraz zauważyłem, że jest 1 kwietnia ^^

Damn...
Chociaż faktycznie czasem jak się coś czyta pod newsami, to uszy więdną.
Przemo02 01.04.2010, h. 13:12 Przemo02
Nigdy nie wypisywałem komentarzy w NEWS-ach lecz tylko je czytałem razem z komentarzami ( niektóre z nich są na prawdę na niskim poziomie ) , po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłem że owszem , panowie z redakcji mają racje by wprowadzić takowe opłaty za komentowanie News-ów ( ale za czytanie news-ów to już nie jest ciekawy pomysł ) , panowie z redakcji jak widać starają się by na portalu wypowiadali się ludzie którzy nie używają wulgaryzmów i którzy piszą z sensem , a nie nooby czy pokemony które mają po 15 lat i myślą że mają wszystkie rozumy zeżarte . Dla ludzi którzy wiedzą co piszą myślę że nie byłby to problem zapłacić to 12 zł na rok , to nie tak dużo , można se odłożyć z kilku browców lub innych rzeczy .
WeRT 01.04.2010, h. 13:23 WeRT
@Przemo02
Zacznij od siebie - nie pisze się "se" tylko sobie ...
Noir 01.04.2010, h. 13:47 Noir
To ja już muszę się przyznać że zmiany logo nie zauważyłem.
A w temacie: dzieciarnia i tak te kilka złotych wysupła, mamusia da, no problem. Lepiej było by skasować opcję dodawania komentarzy. Bez względu na to czy ten news jest żartem czy nie.
przemqqq 01.04.2010, h. 14:03 przemqqq
1 kwietnia jak nic
JKG91 01.04.2010, h. 14:17 JKG91
buhahaha 01 kwietnia
Dalej 01.04.2010, h. 14:19 Dalej
Nie mam nic przeciwko płaceniu 2zł miesięcznie SMSem, szkoda tylko że firmy telekomunikacyjne zabierają większość kwoty mikropłatności.
Czajson(wiking126p) 01.04.2010, h. 14:22 Czajson(wiking126p)
Na 100% Prima Aprilis
kozak2 01.04.2010, h. 14:33 kozak2
Pierwszy kwietnia, żartownisie:)
puncerny 01.04.2010, h. 14:48 puncerny
Glownie czytam newsy wiec mysle ze jednak moga byc darmowe.Bo jezeli ktos chce komentowac to znajdzie te pare zlotych. WESOLYCH SWIAT:)
drozd 01.04.2010, h. 14:55 drozd
Pirma Aprilis xD
ghilliefan 01.04.2010, h. 15:40 ghilliefan
Prawdziwe Prima Aprilis: news jest prawdziwy!
Sulek 01.04.2010, h. 16:20 Sulek
1 Kwietnia, a jeżeli nie to współczuję osobie odpowiedzialnej za takie zmiany...
Matt141 01.04.2010, h. 16:50 Matt141
Ja myślę że to dobrze w 2 strony: jeżeli to jest żart to dałbym więcej niż te 12 zł żeby zobaczyć twarze niektórych czytających tego newsa, a jeżeli nie jest, to ukróci to kretynskie komentarze
sisi 01.04.2010, h. 17:52 sisi
Po mimo że to Prima Aprilis non omen 1 kwietnia to popieram w 100% i powinniście to wprowadzić bez ogłaszania tego jako żart.
Płacisz - komentujesz. I dzięki temu zaraz zmniejszą się wszelakiego rodzaju beryle/tantale czy inne Classic AK... BRAWO ale nie zmieniajcie tego w żart a wprowadźcie to w czyn.
Filip92 01.04.2010, h. 18:15 Filip92
Jak nic, prima aprilis:P Ja sobie nie wyobrażam WMASG w innej szacie.
Stalker 01.04.2010, h. 18:56 Stalker
Oby to był prima aprilis
Procent 01.04.2010, h. 19:03 Procent
@Filip92: Może i sobie nie wyobrażasz WMASG, ale info o nowej wersji wcale żartem nie jest. Ta szata graficzna strony, którą znasz jest już chyba 5. wersją od początku jej istnienia .
Zucho30 01.04.2010, h. 19:09 Zucho30
prima aprillis jak w dym
Kamil 01.04.2010, h. 19:10 Kamil
Za długie na pryma aprilis, komu chce się to czytać
Tony Halik 01.04.2010, h. 20:29 Tony Halik
Co to za news, dalibyście zdjęcia prototypu AEG'a beryla, a nie takie pierdoły.
Pozwy, obrażanie uczuć religijnych... Słabo, słabo. Nie było CP, nie było treści antysemickich, nawet linku do zdjęcia murzyna z kubełkiem KFC nie było... Dywagacje raczej nie wybijały się ponad poziom ilościowy chamstwa przeciętnej dyskusji gimnazjalistów, więc do czego się tutaj przyczepiać?
Poza tym komunizm w narodzie nie umarł i wieść, że największy portal airsoftowy miałby się tak okropnie skomercjalizować byłaby dla niektórych maniaków nie do przełknięcia
JKG91 01.04.2010, h. 21:00 JKG91
A dodacie możliwość sprawdzenia kto oglądał mój profilek ??
Promant 01.04.2010, h. 21:52 Promant
Tak. I jeszcze kilka udogodnień a'la "nasza klasa".
splinter 01.04.2010, h. 23:33 splinter
Trza sie wyżyć póki darmo ! Skończy się rumakowanie
Garam 02.04.2010, h. 04:38 Garam
"Pierwszym, już wprowadzonym, przejawem tych działań jest nowa wersja logo portalu."
Może wszedłem 5 godzin za późno, mógłby ktoś zarzucić to primaaprilisowe logo ?
KicpA 02.04.2010, h. 05:10 KicpA
Czytając te komentarze mam jedną sugestię, pododawajcie zera na końcu kwot i zróbcie odpłatne komentowanie a przeglądanie za darmo. Ja piszę poważnie.
morhot 02.04.2010, h. 07:46 morhot
No niestety poziom komentarzy jest nieraz poniżej krytyki...
Opłata za komentowanie byłaby z mojego punktu widzenia na miejscu i może troszkę by odsiała ziarno od plew. Nie mniej jednak newsy na WMASG zwykle wywołują burzliwą reakcję czytających, co tworzy specyficzny klimat tego forum. Płatność za "czytaj więcej" byłaby strzałem w stopę - właśnie po newsy wchodzę tu najczęściej

A poza tym - unikajcie komercjalizacji, opierajcie się jej tak długo, jak tylko się da... już ilość reklam i bannerów jest przytłaczająca...
pierdas 02.04.2010, h. 10:06 pierdas
jak płacicie 1500pln za replikę to 2pln na miesiąc to żaden problem, dla mnie to śmieszne pieniądze. Jestem tolerancyjny i nie spotkałem się jeszcze z wybitnym chamstwem, które by mnie poruszyło na portalu wmasg.pl. Jest to moja strona główna, gdyż chce wiedzieć co się dzieje na bieżąco w air sofcie, więc na bieżąco czytam każdego newsa, a komenty nie koniecznie ... Jak kogoś one obrażają to nie wiem, po co je czytać, a jeszcze bardziej, że ktoś ma czas i chęci żeby kierować to na drogę sądową. To wydaje mi się nieprawdopodobne ...

Komercjalizacja ssie ... Tak rozpadła się moja sekcja KAPAP ;/
Foka 02.04.2010, h. 11:00 Foka
> dalibyście zdjęcia prototypu AEG'a beryla, a nie takie pierdoły

No to akurat w ogóle by nie był prima aprilis

> Może wszedłem 5 godzin za późno, mógłby ktoś zarzucić
> to primaaprilisowe logo ?

Nowe logo jest od paru tygodni. Nie myl loga ze wzorem naszywki

> już ilość reklam i bannerów jest przytłaczająca...

LOL, to Ty chyba nie widziałeś "przytłaczającej" ilości reklam.

> nie spotkałem się jeszcze z wybitnym chamstwem
> na bieżąco czytam każdego newsa, a komenty nie koniecznie ...

No i sam sobie odpowiedziałeś.

> że ktoś ma czas i chęci żeby kierować to na drogę sądową.
> To wydaje mi się nieprawdopodobne ...

Dlaczego nie? Trzeba umieć dbać o swoje i chronić siebie. Były już przypadki zwracania się do Redakcji ze strony pewnych instytucji o udostępnienie logów osób z forum czy portalu. Trzeba sobie zdawać sprawę, że anonimowość na sieci jest fikcją i namierzyć można każdego i za to co się pisze również można ponieść nieprzyjemne konsekwencje. Co zresztą udowodniło kilka wyroków w kraju i poza nim.
tkn07 02.04.2010, h. 11:10 tkn07
ktoś tam wspominał o dodatkach z nasza-klasa.pl

JA polecam dodanie takich opcji :
$3
SarKter 02.04.2010, h. 14:49 SarKter
Oby forum zostało darmowe. W sumie dobry krok w stronę polepszenia jakości wypowiedzi, ALE nie jestem przekonany czy w 100% zadziała.
laciupakabra 02.04.2010, h. 16:55 laciupakabra
"...będą również źródłem funduszy na pokrycie ewentualnych roszczeń powodów, w przypadku przegranej przez portal sprawy sądowej."
Śmieję się do łez.
To faktycznie musiał być żart.
Jackall37 02.04.2010, h. 17:37 Jackall37
Ale dyskusja rozgorzała - zaraz widać, komu by było żal 12 zł na rok

A pomysł niezły - wreszcie by zniknęły komentarze w stylu "do bani" albo "a zrobiliby Beryla"
amsoK01 02.04.2010, h. 22:13 amsoK01
Ciekawe . 12 zł za rok razy ilość maniaków = jakaś suma
mam nadzieje ,że WMASG.pl raczej przeznaczy tę kasę na coś pożytecznego ;]
happy666 05.04.2010, h. 20:04 happy666
Jakaś suma? Pokaźna suma.
abonament roczny- 12zł
ilość zarejstrowanych użytkowników- 42 913. Ograniczmy to do połowy, bo przecież nie wszyscy by z tego korzystali, więc ~21 450 userów.
Pomnożyć i mamy 257 tyś. 400 zł.

Pokaźna suma, w sam raz na serwery, promocje, partonaty, sponsoring
Medium 06.04.2010, h. 09:40 Medium
@happy666
Jesteś zbyt wielkim optymistą.