Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Polska, 21.03.2010, h. 09:40, dodał: Promant
14

Ciekawym przykładem wykorzystania replik airsoftowych był zorganizowany niedawno, prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce, biathlon ASG.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden z użytkowników portalu WMasg przesłał nam ciekawą informację, która stanowi przykład kolejnego sposobu wykorzystania replik airsoftowych: niedawno zorganizowano, prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce, biathlon ASG. Mała, niekomercyjna impreza, z wykorzystaniem replik ASG, nie miała wprawdzie charakteru "militarnego", ale to dopiero początek, a sam pomysłodawca ma już szersze plany na przyszłość.

 

 

 

 

Poniżej treść przesłanej nam informacji:

 

Impreza odbyła się w schronisku w Bartnem, w Beskidzie Niskim (www.interpro.home.pl/beskid_bartne.htm). Brało w niej udział 12 osób.
Zawodnicy strzelali do puszek z odległości 20-stu metrów.

 

 

 

Trasa narciarska to dwie pętle po 2.5 km każda. "Broni" było więcej niż uczestników (około 20-stu sztuk), dzięki uprzejmości Michała Majera z Wypożyczalni ASG (www.wasg.pl). W zasadzie mieliśmy całą wypożyczalnię.

 

 

 

Za całość odpowiadały osoby zajmujące się schroniskiem, a za serwis broni - wypożyczalnia.

 

 

 

Serwisant:

 

 

"CQB":

 

 

Oczywiście, chcemy kontynuować tutaj imprezy ASG, które wyparły z tego miejsca PB. Latem ćwiczenia z zakresu taktyki zielonej (pod okiem instruktorów), biegi terenowe, szkoły przetrwania, zielone szkoły i klasyczne strzelanki. Dysponujemy sporym obszarem leśnym, bardzo zróżnicowanym, doskonale nadającym się do takich zabaw. Jako, że ja sam się trochę strzelam istnieje możliwość zorganizowania tu zabaw całkiem niekomercyjnych lub takich, których jedynym kosztem będzie wypożyczenie replik.
Pozdrawiam - unabomber

Gratulujemy pomysłu. Jak widać, można wykorzystywać airsoft również w formie sportowej, i korzystać z pozytywnych aspektów tego hobby, niekoniecznie "bawiąc się w wojnę".

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
OC14Groza 21.03.2010, h. 09:53 OC14Groza
Biathlon z automatami
kerniol 21.03.2010, h. 10:22 kerniol
No,no,nawet fajny pomysł z tym biathlonem.
Atlantic 21.03.2010, h. 10:35 Atlantic
heh swietny pomysl.gratulacje!! tylko najlepiej by bylo ze snajper strzelac .Powodzenia na przyslosc...
sisi 21.03.2010, h. 11:08 sisi
Dobra robota! Gratuluję pomysłu!
Sushi.50 21.03.2010, h. 11:49 Sushi.50
Świetny pomysł! Im więcej takich inicjatyw tym lepiej
majerSKY 21.03.2010, h. 11:53 majerSKY
of kors ze strzelanie bylo na single:)

po zalozeniu lunety na SR25 okazalo sie ze skutecznosc podskoczyla do 90-100% co zabralo cala zabawe ktora polegala na zestrzeleniu z kalasza puszki ktorej praktycznie nie bylo widac:)

a na inne repliki "snajperskie" dystans byl za krotki ale niestety pogoda nie dala szans nam szans


pozdrawiam
Adikos2050 21.03.2010, h. 15:28 Adikos2050
Fajna inicjatywa:) Super:)
unabomber 21.03.2010, h. 15:33 unabomber
Jak to "zabrało całą zabawę"?
Dziewczyna strzelała jeszcze cały następny dzień z tej SR'ki
Lutczyn 21.03.2010, h. 19:42 Lutczyn
KURCZE, KTOŚ MI POMYSŁ UKRADŁ! Polana Jakuszycka, 100 chłopa na biegówkach,każdy z repliką na plecach....echhhhh.
unabomber 21.03.2010, h. 19:59 unabomber
Co nie zmienia faktu, że to MY byliśmy pierwsi.
A to dopiero początek...
Musley 22.03.2010, h. 02:01 Musley
Impreza na świeżym powietrzu zawsze spoko!
crogool 22.03.2010, h. 15:06 crogool
Hmmm. A gdyby wzorem japońskiej armii, latem zrobić rajd rowerowy przez las z przystankami na strzelanie?
To by była innowacja.

ps.: szkoda, że nie biegam, pomysł rewelacja.
unabomber 22.03.2010, h. 19:52 unabomber
Pomysł niezły, tym bardziej, że mam tu 9 rowerów górskich, do wypożyczenia.
Tylko czy znajdą się chętni?
Sagitarius 23.03.2010, h. 22:19 Sagitarius
Wszystko ok, ale moim zdaniem strzelający powinni dostać także zapas okularów ochronnych.