Daj cynk
Reklama

Aktualności

SPRAWOZDANIE: IWA 2010 RedWolf Airsoft

Aktualności, 19.03.2010, h. 15:37, dodał: Promant
14

Jak co roku, jednym z głównych punktów programu naszych odwiedzin na IWA 2010 było spotkanie z przedstawicielami firmy RedWolf Airsoft. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami firmy RedWolf Airsoft na IWA 2010 stanowiło, podobnie jak w latach poprzednich, jeden z głównych punktów programu naszych odwiedzin na targach. Zakres interesujących nas tematów i liczba prezentowanych przez firmę nowości oraz ciekawostek sprawiła, że na stoisku RedWolfa gościliśmy kilkukrotnie.

 

 

Podobnie jak rok wcześniej, w ramach ekspozycji RWA, prezentowała się firma Airsoft Innovations czyli producent granatów ASG Tornado. Niespodziankę natomiast stanowił fakt, że na tegoroczną imprezę przyjechał wraz z firmą RedWolf Airsoft także Clarence Lai (CL Custom) czyli Airsoft Surgeon, którego hi endowe produkty customowe podziwiane są przez airsoftowców na całym świecie.

 

 

Ekspozycja RWA miała niezmieniony design, znany nam z poprzedniego roku, ale pokazany asortyment różnił się w kilku aspektach. Zdecydowanie mniej było akcesoriów i zestawów części do replik.

 

 

 

W roku bieżącym RWA położył nacisk na prezentację zaprzyjaźnionych firm oraz najnowszych replik, zwłaszcza przygotowywanych do wprowadzenia na rynek pod własną marką.

 

 

 

 

Pierwsze spotkania i rozmowy w ramach stoiska RWA, podczas IWA 2010, przeprowadziliśmy z przedstawicielami firmy Airsoft Innovations oraz z Clarencem Lai. Firma Airsoft Innovations promowała w tym roku swój najnowszy produkt: nową wersję granatu Tornado - Impact. Mieliśmy także możliwość wzięcia udziału w prywatnej prezentacji działania granatu Impact, na którą zaprosili nas producenci.

 

 

Airsoft Surgeon zaprezentował nam swoje, wybrane, produkty customowe, a także repliki pistoletów przygotowane specjalnie na IWA 2010, które znalazły się w ofercie RWA podczas targów. Przykładem ciekawego produktu z zakresu akcesoriów był zaprezentowany grip bazujący na produkcie TM. Airsoft Surgeon wykonuje każdy chwyt pistoletowy ręcznie: poprawiając jego linię i warunki uchwytu, nadając fakturę powierzchni oraz profilując miejsca ułożenia palców.

 

 

 

Clarence Lai znany jest przede wszystkim z hi endowych zestawów tuningowych do replik pistoletów np. hi capa bądź wersji dedykowanych do IPSC. Jednak nie jest to jedyna dziedzina jego produkcji. Z zamiłowaniem zajmuje się on projektowaniem i wykonaniem różnych nietypowych urządzeń poprawiających parametry lub warunki użytkowania replik. Podczas rozmowy Airsof Surgeon zaprezentował nam jedno z takich urządzeń: poziomicę montowaną na RIS.

 

 

Ten ciekawy gadżet poprawia efektywność wykorzystania systemu HU. Jak wiadomo, hop up podkręca BB ku górze. Wiele osób ma jednak mimowolną tendencję do przekoszenia repliki przy strzale. Nawet minimalne odchylenie repliki może powodować skręt kulki w bok, zamiast lotu prosto, co może być szczególnie uciążliwe przy strzelaniu na singlu, np. snajperskim. Poziomica pozwala kontrolować właściwe ustawienie karabinu w pionie.

 

 

 

Airsoft Surgeon szczególnie interesuje się IPSC i do tej formy strzelania airsoftowego wykonuje wiele customowych zestawów części i kompletnych replik. Podczas tegorocznej IWA zaprezentowano dwa unikatowe modele pistoletów ASG GBB dedykowanych do IPSC, które wykonano jako pojedyncze egzemplarze - z dedykacją na IWA 2010.

 

 

 

 

Podczas drugiego spotkania gościł nas jeden z dyrektorów RedWolf Airsoft, zajmujący się rynkiem europejskim, Fancourt Lui. Zaprezentował nam również inne modele pistoletów GBB, wystawiane jako nowość, w tym dwie wersje repliki Night Hawk. Według podanych informacji, wersja z pomarańczową końcówką lufy jest bliższa oryginałowi wyglądem, czyli kolorystyką i oznaczeniami.

 

 

 

 

Pokazano również dwie repliki pistoletów .45 ACP, mających zastosowanie w airsoftowych konkurencjach IPSC.

 

 

 

 

 

Dyrektor RWA Europe był szczególnie dumny z najnowszego produktu RW Custom: repliki gas blow back M4 Magpul/Noveske.

 

 

 

 

 

 

Replika zasilana jest z najnowszych magazynków GBB Pro Win. Bazuje na systemie Western Arms Magna blow back

 

 

 

 

 

Następnie Fancourt Lui zaprezentował nam gadżet znany już z wielu newsów, czyli Motion Tracker Unit.

 

 

RedWolf Airsoft przygotowuje się także do wprowadzenia na rynek, pod własną marką, kilku interesujących produktów. Pierwszy z nich to granatnik RPG7. Wykonany z metalu i drewna. Głowica z tworzywa.

 

 

 

 

Granatnik może strzelać BB z wykorzystaniem granatów ASG 40mm (po wyjęciu głowicy) lub poprzez głowicę - kulką wystrzeloną z oferowanej przez RWA łuski.

 

 

 

 

Shell posiadający zbiornik gazu umieszcza się w tylnej części głowicy. Kulka wylatuje poprzez tunel idący środkiem, na całej długości głowicy.

 

 

 

 

Druga nowość to karabin maszynowy MG3. Pokazano "prototyp", który kojarzy nam się z repliką Ultima. Może na bazie tego modelu powstanie MG3 RWA.

 

 

 

 

Według uzyskanych informacji replika MG3 ma być wykonana ze stali, z magazynkiem z tworzywa. Jednak replika pokazana na stoisku firmy była wykonana z aluminium.

 

 

 

Trzecia nowość to kolejny granatnik. Tym razem coś dla miłośników broni amerykańskiej. Detale wyglądu prezentujemy na poniższych zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

Oczywiście nie zabrakło Barretta firmy Socom Gear oraz, modnego ostatnio, M134. Waga obu replik robi wrażenie na każdym, kto zdecyduje się je podnieść. 

 

 

 

 

 

Następne sprawozdanie z IWA 2010 poświęcone będzie ekspozycji firmy Evolution Airsoft.

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rain 19.03.2010, h. 16:29 rain
Czasem używam w snajperce poziomicy-breloczka przyklejanej taśmą, wreszcie będę ją mógł zastąpić. Ta zamontowana daleko z przodu na risie powinna być wygodna, starczy otworzyć drugie oko przy patrzeniu przez lunetę i wiemy na czym stoimy.
Karol_K 19.03.2010, h. 17:57 Karol_K
Dokładnie pytanie tylko czy te poziomice dotrą do PL , czy trzeba bedzie zamawiać tam u nich...
Maza94 19.03.2010, h. 18:02 Maza94
poziomnica na RIS.... ciekawe co jeszcze wymyślą może jeszcze opiekacz do kanapek na RIS?
Gogin 19.03.2010, h. 18:42 Gogin
Tja, jednym okiem na poziomice, drugim przez lunetę, niszczcie sobie wzrok na własne życzynie. Moim zdaniem ta poziomica to świetny pomysł, tylko pewnie łatwo będzie nią zahaczyć i zniszczyć, mam nadzieje, że pojawi się u nas do kupienia.
Aliant 19.03.2010, h. 18:44 Aliant
Nice te MG3
Ziomek08 19.03.2010, h. 19:01 Ziomek08
Klasyczna eMka ta czerń... ta prostota...
mogę sie zakochać ^^ xD a Baretta dalej pozostaje dla większość w sferze marzeń
rain 19.03.2010, h. 19:02 rain
Gogin - niszczyć sobie wzrok będzie ktoś, kto spróbuje jednocześnie akomodować jedno oko na celu, a drugie na poziomicy. Starczy na przemian zamykać oczy i po problemie.

Ideałem była by poziomica którą widać w lunecie wyostrzoną razem z celem, ale bez ingerencji w lunetę pewnie nie da się takiej zrobić.
Noir 19.03.2010, h. 21:03 Noir
Czy na zdjęciu z granatnikiem widać na dole "emkę" z transparencyjnym magazynkiem?
SturmFJ 19.03.2010, h. 21:09 SturmFJ
Piękna MG-ieta - jeśli to cudo wyjdzie na rynek, to panowie z G&H: szykujcie już modyfikację na MG42
Harrkonen 19.03.2010, h. 22:01 Harrkonen
kurczę trza powoli rozbić skarbonkę....prześliczne GDA

...(GUTES DEUTSCHLAND ARBEIT)....
Promant 19.03.2010, h. 22:55 Promant
Magazynek emki jest z tworzywa jaśniejszego niż jej korpus. Ale ma naklejone antypoślizgowe kwadraciki, ułatwiające chwytanie/trzymanie.
ZeeMike 20.03.2010, h. 12:33 ZeeMike
@Noir

Na zdjęciu widać magpulowego ciemnoziemnego pmaga z okleinami.

Barrett jak Barrett ale teraz do sfery marzeń dołączyło M4 Magpul/Noveske GBB...
radzio2k 20.03.2010, h. 14:02 radzio2k
poziomica -.- ... co za rozczarowanie
kicha29 20.03.2010, h. 20:36 kicha29
A ja chce to RPG 7
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 100123

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane