Daj cynk
Reklama

Aktualności

SPRAWOZDANIE: IWA 2010 King Arms

Aktualności, 18.03.2010, h. 21:46, dodał: Promant
8

Ekspozycja firmy King Arms, na pierwszy rzut oka, wydawała się mniej atrakcyjna niż w roku 2009. Jednak po bliższym się z nią zapoznaniu zaskoczyła nas ilością informacji na temat planowanych nowości oraz zmian w marketingu firmy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekspozycja firmy King Arms, na IWA 2010, wydawała się mniej atrakcyjna niż prezentowana w poprzednim roku. Jednak po bliższym zapoznaniu się z prezentowanym i planowanym asortymentem nowości, byliśmy zaskoczeni dynamiką działań KA. Ciekawe były również informacje na temat mian w marketingu firmy.

 

 

W bieżącym roku King Arms zaprezentował się jako członek grupy przedsiębiorstw wystawiających się wspólnie, pod egidą koncernu Cybergun SA. Stoiska firm były zgrupowane w jednym miejscu hali nr 3, nie tylko sąsiadując ze sobą, ale wręcz łącząc swoimi powierzchniami wystawowymi. Firma King Arms dzieliła ekspozycję z XGuns, przedsiębiorstwem będącym obecnie jej przedstawicielem handlowym na rynku europejskim.

 

 

 

King Arms nie stał się jednak częścią firmy Cybergun. Jak poinformowali nas przedstawiciele KA: nie jest to fuzja firm, ani tym bardziej przejęcie kapitału, a jedynie zacieśnanie współpracy polegające na wspólnych planach i projektach, a także wspólnych ekspozycjach targowych. King Arms korzysta z licencji udzielanych przez będącego ich właścicielem Cyberguna, dzięki czemu może stosować na swoich replikach legalne oznaczenia. W zamian oferuje Cybergunowi np. produkcję części lub replik sprzedawanych na niektórych rynkach pod marką CG.

 

 

 

 

Ekspozycja firmowa była gabarytowo mniejsza niż zeszłoroczna, zaprezentowano także mniej akcesoriów i zestawów konwersyjnych. Prezentacja obejmowała głównie podstawowy, oferowany obecnie, sortyment producenta oraz oczywiście wszelkie nowości airsoftowe.

 

 

 

Pierwszego dnia przedstawiciele producenta byli wręcz rozrywani przez dziennikarzy i kontrahentów, dlatego umówiliśmy się na osobne spotkanie z menadżerem KA. Przeprowadziliśmy natomiast rozmowę z reprezentantami firmy XGuns. Firma ta nie tylko rozprowadza produkty KA w Europie - jest także przedstawicielem firmy Magpul.

 

 

 

Dzięki takiemu układowi współpraca tych trzech firm, w produkcji replik i realizacji działań marketingowych, zacieśnia się. Obok emek firma XGuns pokazała model Magpul Masada, z kolbą Magpul PTS, ale jest to wersja produkowana na licencji Magpula przez A&K. Wyczekiwanego ACR nadal nie ma.

 

 

 

 

 

 

Menadżer King Armsa, Mark Ng, przyjął nas serdecznie i szczegółowo poinformował na każdy interesujący WMasg temat. Firma King Arms planuje na rok 2010 szereg nowości. Będą to repliki AEG z rodziny SIG, karabinów SIG 516 Rifle oraz SIG 716 Rifle. Premiera rynkowa przewidziana jest na wrzesień. Air cocking sniper rifle: Blaser R93 ma posiadać korpus oraz lufę z aluminium i stali oraz nylonowe łoże. W planach są także dwa modele Tommyguna: Thompson M1A1 oraz Thompson M1928. Oba modele produkowane będą w dwóch wersjach: full metal z drewnem oraz full steel z drewnem (CNC). Repliki Thompsonów mają pojawić się w sprzedaży detalicznej na przełomie lipca i sierpnia. Inny projekt firmy King Arms to replika karabinu snajperskiego SWD, ale jeszcze nie podjęto decyzji jakiego będzie systemu: sprężynowego czy elektrycznego. Tym razem będzie to od podstaw projekt i produkcja KA. Premiera rynkowa przewidziana jest na koniec roku, choć bardziej prawdopodobne, że nastąpi już w 2011.

 

 

Jedną z nowości zaprezentowanych w ramach ekspozycji na IWA 2010 jest replika karabinu SIG556 Designated Marksman Rifle.

 

 

 

 

Replika ma dobrane elementy zewnętrzne w kolorze dark earth, w tym kolbę snajperską Magpul.

 

 

 

Kolejne nowości, które pokazano na stoisku KA to trzy granatniki, wszystkie wykonane z aluminium. M79 sawed off, to skrócona wersja granatnika M79.

 

 

 

 

Replikę tę pokazano także w piaskowej wersji kolorystycznej.

 

 

M203 shorty dedykowany jest do replik typu CQB.

 

 

 

 

M203 shorty prezentowano na różnych replikach, między innymi z serii M&P.

 

 

 

 

Firma King Arms zaprezentowała również prototyp repliki rosyjskiego granatnika GP-30. Wersja ostateczna będzie wykończona w kolorze czarnym.

 

 

 

 

 

 

Granatnik posiada montaż typu QD. Zdejmuje się go poprzez naciśnięcie umieszczonego z boku przycisku i zsunięcie.

 

 

 

 

 

 

Wraz z granatnikami eksponowano najnowsze granaty 40mm KA, jedno i czterokomorowe typu paintball oraz o pojemności 120BB 6mm, wykonane z tworzywa (POM).

 

 

 

W następnym sprawozdaniu przedstawimy ekspozycję i nowości oferowane przez firmę Umarex.

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
OC14Groza 18.03.2010, h. 21:51 OC14Groza
Czy mnie wzrok nie myli SWD od KA?!
Salvatore_Colletti 18.03.2010, h. 22:00 Salvatore_Colletti
To samo z Thompsonami, fajnie....
I jak się cieszę, że nie kupowałem cybergun'owskich - trochę czasu i mam prawdziwe M1928....
Mati13k 18.03.2010, h. 22:11 Mati13k
Promant, odpocznij już.
fuko 18.03.2010, h. 22:18 fuko
Czy mi się wydaje czy ten Galil i kałach z drugiego zdjęcia mają pokrywy wykończone przez odpuszczanie? Pytam bo efekt ciekawy a nie widziałem nigdzie takich.
Frontal 18.03.2010, h. 22:43 Frontal
piękny SIG nareszcie jakiś powiew świeżości.
painball 19.03.2010, h. 08:36 painball
Jak zwykła 556 KA kosztuję 1600-2000 to DMR pewno będzie kosztować z 3 tys. Ale jakie to piękne.
chlor 19.03.2010, h. 12:31 chlor
M79 sawed off piękny, nawet go nie będę malował w kolory kamuflażowe. A do tego granat jednokomorowy 40mm KA i będzie gut:)
Gandzialf 19.03.2010, h. 19:42 Gandzialf
Popieram chlora. Coś pięknego.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 79880

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane