Daj cynk
Reklama

Aktualności

SPRAWOZDANIE: IWA 2010 Umarex

Aktualności, 19.03.2010, h. 13:15, dodał: Promant
14

W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich, firma Umarex zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Spotkaliśmy się z jej przedstawicielem, który zaprezentował ciekawe nowości. 

 

 

 

 

 

 

 

Na IWA 2010 firma Umarex zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. W poprzednich latach mieliśmy trudności w porozumieniu się z menadżerami Umarex'a, przeprowadzeniu rozmowy bądź wykonaniu zdjęć ekspozycji. Tym razem umówiliśmy się na spotkanie z przedstawicielem firmy, który zaprezentował nam kilka ciekawych nowości. Rozmowa z Björnem Pfitznerem była bardzo sympatyczna i merytoryczna. Menadżer Umarex'a sam jest airsoftowcem, dlatego, w przeciwieństwie do wielu osób obsługujących inne stoiska - posiadał odpowiednią wiedzę techniczną i kompetencje. Żadne pytanie nie stanowiło dla niego problemu.

 

 

Na wstępie wyjaśniliśmy przypuszczenia dotyczące reklamowanej przez Umarex'a repliki karabinu BAR oraz zadaliśmy pytania dotyczące bieżącego asortymentu. Umarex zajmuje się dystrybucją replik marek takich jak: VFC, Marushin i ARES, w związku z czym sprzedaje również replikę VFC BAR i nie jest to nowy produkt. Jako dystrybutor produktów ARESa, Umarex zaprezentował na swoim stoisku wiele replik tej firmy, w tym, wszechobecne na IWA 2010, repliki karabinów snajperskich Cheytac M200 i DSR-1. 

 

 

 

Pokazano również prototypowy egzemplarz sprężynowej repliki karabinu snajperskiego Walther WA2000 .308 WIN. Replika posiada oryginalne oznaczenia, a wykonana jest z metalu i drewna. Przedstawiciel firmy Umarex stwierdził, że jest to raczej replika kolekcjonerska lub baza pod tuning, gdyż sprężynowy napęd tej repliki nie predestynuje jej do wykorzystania w grach.

 

 

Moc: 2J. Waga: 7000g.

 

 

 

Wśród replik broni krótkiej znalazł się nowy pistolet Hammerli, w wersji plastikowej, oraz rewolwer Ruger z lufą 6", jednak królowały repliki z oznaczeniami H&K.

 

 

 

Obszernie zaprezentowano repliki z rodziny G36 oraz MP5, wszystkie oczywiście z oznaczeniami H&K, do których firma Umarex posiada wyłączne prawa na rynku airsoftowym.

 

 

Jednak Björn Pfitzner zaprezentował nam, najpierw, wersję GBB karabinka HK416, systemu wzorowanego na WA. Jest to ciekawa replika, ale, w przeciwieństwie do wersji ostrej, możliwe jest zabezpieczenie jej nieprzeładowanej.

 

 

 

 

System zastosowany w replice różni się od Magna Blow Back, jak podał przedstawiciel Umarex'a:  "drobnymi szczegółami wewnętrznymi". Zapewne jest to wynik braku praw do stosowania oryginalnego systemu WA. Replika posiada oznaczenia H&K.

 

 

 

Interesujące są magazynki, których górna część różni się od standardowo spotykanych magazynków GBB. Jest oddzielona jakby stanowiła obudowę wymiennego modułu wewnętrznego, ale to jedynie nasze domysły.

 

 

 

 

Zdecydowanie najciekawszym eksponatem na stoisku firmy Umarex była replika systemu EBB, produkcji firmy ARES: G36.

 

 

Obok oryginalnych oznaczeń, najnowsze G36 ARESa posiada wykonaną z metalu rączkę przeładowania oraz zwalniacz napiętej sprężyny.

 

 

Zamek blokowany jest w tylnym położeniu.

 

 

Zwolnienie sprężyny następuje poprzez wciśnięcie prostokątnego przycisku widocznego od spodu korpusu, w sąsiedztwie spustu.

 

 

W replice, w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku, lepiej odwzorowano urządzenie wylotowe, które posiada blokadę (zapadkę).

 

 

 

Karabin rozbiera się poprzez demontaż dwóch pinów - jak oryginał (w replice odwzorowano również miejsce przechowywania pinów podczas rozkładania, aby zapobiec ich zgubieniu). 

 

 

 

 

G36 ARES posiada tzw. HKV (Haupt Kampf Visier) czyli optykę łączącą lunetę i kolimator. Siatka jest zgodna z pierwowzorem.

 

 

Replika posiada nowy front. Montaż lufy zewnętrznej wzorowany jest na wersji ostrej. Wymiana lufy dokonywana jest jak w pierwowzorze. Do repliki ARESa dedykowane są trzy rodzaje magazynków. Magazynki hi cap, o pojemności 420BB, oraz mid cap, o pojemności 190BB, są czarne. Magazynek milsim, natomiast, to real cap, przeźroczysty i z replikami pocisków.

 

 

Na poniższych zdjęciach można się zapoznać z wyglądem geabox'a opisywanej repliki. Widać wyraźnie nadbudowę, kryjącą mechanizm EBB.

 

 

 

 

 

 

W ramach kolejnego sprawozdania z IWA 2010 zamieścimy relację z naszych odwiedzin na stoisku firmy RedWolf Airsoft.

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
de_killa 19.03.2010, h. 13:44 de_killa
na bank będą tuningować W2000
Zelber 19.03.2010, h. 13:53 Zelber
"Jako dystrybutor produktów ARESa, Umarex zaprezentował na swoim stoisku wiele replik tej firmy, w tym, wszechobecne na IWA 2010, repliki karabinów snajperskich Cheytac M200 i DSR-1. "

Gdzie są zdjęcia?;/( szczególnie tego drugiego)
Foka 19.03.2010, h. 14:05 Foka
Obie repliki są już "stare", szczegółowe zdjęcia były w relacjach z zeszłego roku. Po co zamieszczać ponownie to samo?
Promant 19.03.2010, h. 14:06 Promant
Oba masz za szybą, stojące pionowo. W relacji ze stoiska cyberguna będzie również kilka zdjęć DSR.
Ani jeden ani drugi nie są już nowością.
Szczegółowe zdjęcia DSR były już w relacjach z targów 2009.
Nie sposób fotografować wszystkiego, więc skupiamy się na nowościach.

hehe, Foka znowu mnie ubiegł.
W podsumowaniu sprawozdań będzie więcej fotek, które nie znalazły się w poszczególnych sprawozdaniach, dla samej przyjemności oglądania. M200 i DSR również.
gimanel 19.03.2010, h. 14:09 gimanel
Kurde zabili mi niezłego klina. Nowa G36 od ARES'a czy XM8 SRC. Oba wyglądają ślicznie i od dawna są obiektem moich westchnień.
Soul reaper 19.03.2010, h. 14:30 Soul reaper
"ARESa dedykowane są trzy rodzaje magazynków. "
Czy to znaczy, że używane teraz magazynki do g36 nie będą współpracować z g36 aresa?
Gogin 19.03.2010, h. 14:40 Gogin
@Soul reaper - po jednym ze zdjęć, gdzie widnieje mag, sądzę że będą pasować magi ze standardu marujca, a jeśli nie to na pewno niewiele będzie trzeba by tam wlazły. Komora wygląda jak z marujca.

No i napis na body "Energy > 1 J" troszkę bije po oczach, ale przynajmniej części będą wytrzymywały tą M110/M120.
Promant 19.03.2010, h. 15:17 Promant
@Soul reaper
To znaczy tylko tyle, że do repliki są produkowane 3 rodzaje magazynków.
Chyba normalne, że do ARESa pasują magazynki ARESa i raczej trudno sobie wyobrazić przymierzanie na targach magazynków innego producenta czy systemu.
PiotrKa 19.03.2010, h. 16:45 PiotrKa
Piękne repliki - ale niestety nie są to pełne oznaczenia oryginału! Zgodnie z niemieckimi przepisami repliki muszą mieć "shortmanuala" i Freifunfeck (literę F wpisaną w pięciokąt) - w widocznym miejscu. Ostrzegam że np. repliki eksportowe KSC HK z pełnymi oznaczniami (zwłaszcza znaki przystrzelania i odbioru technicznego - tj. Bundesadled i tzw. "jelonek") - mogą być podczas kontroli zarekwirowane - jako broń - właśnie z powodu braku "F-ki"! Dla konesera obecność wymaganych prawem niemieckim oznaczeń dyskwalfikuje image takiej repliki... mimo wszystko gazowe HK robi lepsze wrażenie od WE!
kmieto 19.03.2010, h. 17:20 kmieto
Nie rozumiem, dlaczego nie zrobią metalowych body do HK416 z obustronnym selektorem... :/
Promant 19.03.2010, h. 18:25 Promant
Na IWA wszystkie repliki miały "F". Ale nikt nie każe Ci kupować repliki z Niemiec, ani tym bardziej jechać tam z repliką.
Wystawcy byli zobligowani do oznaczenia replik według prawa niemieckiego. Repliki sprzedawane na inne rynki nie będą miały takich oznaczeń.
rain 19.03.2010, h. 19:13 rain
WA2000 .338 czy .308 ?
Promant 19.03.2010, h. 21:05 Promant
308. Literówka.
Zelu 19.03.2010, h. 21:54 Zelu
A są jakieś info na temat orientacyjnej ceny G36?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 83487

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane