Daj cynk
Reklama

Aktualności

SPRAWOZDANIE: IWA 2010 wstęp

Aktualności, 17.03.2010, h. 23:17, dodał: Promant
28

Tegoroczne targi IWA, jak zresztą także w latach poprzednich bywało, zaskoczyły odwiedzających - w tym wielbicieli airsoftu - na wiele sposobów.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku: norymberska impreza wystawiennicza, IWA Outdoor & Classics, robiła wrażenie swoim rozmachem. Ilość wystawców i osób odwiedzających targi była imponująca.

 

 

 

 

Organizatorzy jak zwykle zadbali o wygodę gości, odpowiednią infrastrukturę, jak również o stworzenie odpowiedniego klimatu.

 

 

Wystawcy z całego świata zajęli powierzchnię sześciu ogromnych sal wystawowych.

 

 

Na tegorocznej imprezie targowej w Norymberdze zabrakło kilku znaczących wystawców, nie tylko w branży airsoftowej. Spośród firm, które nas interesowały zabrakło na IWA 2010 ekspozycji KWA czy Gunfire, wystawiających się w zeszłym roku. Jednocześnie pojawiło się kilka niespodzianek, takich jak stosunkowo nowa na rynku ASG firma Ultra Force lub nowy brand w ramach oferty firmy  Crossman - jak stwierdził menadżer - marka obecnie związana wyłącznie z airsoftem: Game Face

Na IWA 2010 nie zabrakło również ekspozycji prezentującej repliki gas blow back Wei Tech, dzięki czemu mieliśmy możliwość przeprowadzenia rozmowy z przedstawicielem firmy zajmującej się dystrybucją produktów WE w Europie, który zaprezentował nam ofertę na rynek europejski oraz poinformował o powstaniu niemieckiej strony internetowej WETTI. Wkrótce rusza również strona europejska, w języku angielskim.

 

 

Repliki WE prezentowały się bardzo ciekawie. Emki nowych serii posiadają bardzo ładne wykończenie korpusów.  

 

 

Na stoisku nie zabrakło oczywiście SCARów oraz najnowszego dziecka WE: repliki GBB KAC PDW.

 

 

 

 

Licznie zaprezentowano modele broni krótkiej.

 

 

 

Z kolei firma Ultra Force, z Hong Kongu, zajmuje się produkcją markerów paintballowych, ale także różnorodnych min i granatów 40mm, które można stosować również w airsofcie.

 

 

 

Na rynku airsoftowym znana jest od niedawna, ale próbuje przebojem zdobyć rynek europejski.

 

 

Firma rozprowadza także adaptery do ładowania CO2 z cartidge'ami, mieszczącymi jeden lub dwa naboje, oraz zestawy do czyszczenia i naprawy swoich produktów.

 

 

 

 

Ultra Force nawiązała współpracę z firmą RedWolf Airsoft UK, która zajęła się dystrybucją produktów UF w Wielkiej Brytanii. Menadżer firmy Ultra Force poinformował nas, że obecnie szukają kontaktów handlowych, które umożliwiłyby dystrybucję ich produktów także w pozostałych krajach Europy. 

 

 

Produkowane przez UF miny, zasilane gazem, wykorzystują do symulacji "detonacji" proszek lub wodę. Miny produkowane są w wersji naciskowej oraz w wersji step & release, która "eksploduje" po nadepnięciu i zwolnieniu nacisku.

 

 

 

Szczególnie interesujące są granaty 40mm, oferowane przez Ultra Force w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Wykonane z metalu i, według zapewnień producenta, bardzo wytrzymałe - dedykowane są do zasilania HFC134a, top gazem lub CO2. Długość granatów: 110mm.

 

 

Granaty w wersji podstawowej mogą być ładowane CO2 jedynie do wartości 600psi. Jeżeli natomiast chcemy wykorzystać ich pełne możliwości, konieczna jest wymiana rdzenia na, oferowany dodatkowo przez producenta, czerwony rdzeń dedykowany do współpracy z CO2. Na pytanie: do jakiej wartości ciśnienia można ładować granat UF po wymianie rdzenia? Odpowiedź przedstawiciela firmy brzmiała: nie ma takiej granicy, ile dacie radę. 

 

 

Granaty mogą być wykorzystane różnorodnie: w formie cap firing, PB lub airsoftowej. Posiadają one jedną komorę, zamykaną gumową zatyczką, możliwe jest zatem oddanie strzału bez napełniania komory granatu BB, ale za to z odpowiednim odgłosem. W komplecie z granatem znajduje się 10 gumowych zatyczek, można również dokupić je osobno, w workach mieszczących kilkadziesiąt sztuk. Komora granatu mieści alternatywnie: 80 kulek 6mm, 7 kulek 11mm albo 4 kulki 17mm.

 

 

Ciekawie prezentowało się również stoisko firmy Star Rainbow Company, jakkolwiek zaprezentowano właściwie tylko repliki systemu AEG.

 

 

 

 

 

Z nowości najbardziej rzucał się w oczy pistolet maszynowy EBB MP40. Replika posiada nawet wykonane bicia.

 

 

 

 

Przedstawiciele SRC byli pomocni i bez problemu mogliśmy fotografować wyeksponowane repliki, choć niestety bez możliwości obejrzenia gearbox'ów czy otwarcia wybranych replik.

 

 

 

Uzyskaliśmy natomiast informację, że wszystkie zapowiadane na rok 2010 repliki, a zwłaszcza wzbudzające duże zaiteresowanie modele gas blow back z serii AK, MP5 i G36 - znajdują się już w końcowej fazie testów przed skierowniem do produkcji. Zastosowany system GBB ma być wzorowany na System7 KSC, ale o większych gabarytach. Repliki GBB SRC z nowych serii mają pojawić się w sprzedaży detalicznej, najprawdopodobniej w czerwcu bieżącego roku.

 

 

Ciekawostkę stanowił gadżet promocyjny w formie talii kart z wizerunkami replik SRC, oferowanej odwiedzającym razem z typowymi gadżetami promocyjnymi, plakatami czy katalogami. Pierwszy raz spotkaliśmy się z przypadkiem, że, jako nośnika promocji, użyła kart firma z branży ASG.

 

 

 

Jedną z niespodzianek stanowiła ekspozycja firmy Crossman, producenta, którego znamy przede wszystkim jako wytwórcę wiatrówek. Obecnie firma Crossman rozwinęła dodatkową, niezależną, markę dedykowaną wyłącznie do produktów ASG. Wkrótce - jak nas poinformował jeden z menadżerów, rozpocznie działanie, utworzone przez firmę Crossman, centrum dystrybucyjne produktów airsoftowych na Europę, z siedzibą w Irlandii.

 

 

 

Sama nazwa marki: Game Face jest już znana z opisów oferowanych BB: Verdict - posiadających suchą powłokę zostawiającą ślad na powierzchni munduru lub oporządzenia.

 

 

 

Kulki Game Face oferowane są obecnie również w wersji bio. Na razie dostępne są dwie wersje kolorystyczne. Według podanych nam informacji - BB nie ulegają ścieraniu w komorze HU ani w lufie wewnętrznej, a własności takich nabierają dopiero jakiś czas po opuszczeniu lufy - w efekcie rotacyjnego ruchu kulki w locie. Próbowaliśmy uzyskać ślad w sposób mechaniczny i możemy potwierdzić, że kulki nie zostawiają barwnego śladu na powierzchni metalowej, choć są dostatecznie twarde by ją zarysować. Nie ścierają się również podczas trzymania lub pocierania w palcach.

 

 

 

Crossman, w ramach marki GF, rozprowadza również repliki airsoftowe dwóch kategorii: niskobudżetowe - różnych wytwórców oraz mainline. Repliki z serii mainline są produkowane dla Game Face przez firmę Classic Army.

 

 

 

Oferowane są także emki z oznaczeniami Bushmaster.

 

 

 

Ciekawostkę stanowił również pistolet P38, zasilany CO2. Prędkość początkowa ponad 400fps.

 

 

Kolejne sprawozdanie z targów IWA 2010 poświęcimy relacji z ekspozycji firmy G&G.

 

 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Karol_K 17.03.2010, h. 23:33 Karol_K
P38 ,Mp 41 , i nowy mp40 ...no robi się ciekawie ...
xasistis 18.03.2010, h. 00:00 xasistis
Mam pytanie dotyczące kart, gdyż to całkiem praktyczny gadżet. Nie dostaliście może kilku kompletów z przeznaczeniem na konkursy albo nawet i tak do rozdania w formie pamiątek? Bo jak mniemam, z bliźniaczek nici, hę?

A druga sprawa: Ślady po kulkach GF-V są oczywiście łatwo spieralne, czy producent nie wypowiadał się na ten temat?
bober7 18.03.2010, h. 00:55 bober7
"nie zostawiają barwnego śladu na powierzchni metalowej, choć są dostatecznie twarde by ją zarysować." czy czasem nie będzie powtórki z rozrywki? chodzi mi o biovale, tez były twarde
Promant 18.03.2010, h. 02:01 Promant
Ślady są spieralne, tak twierdził menadżer GF.

Kulki będziemy testować, otrzymaliśmy je do recenzji; ale to zrobimy dopiero na wiosnę, w normalnych do strzelania warunkach. Poza tym teraz pojechały do testów laboratoryjnych. Test wykaże jakie maja własności.

SRC nie rozdawało tych kart garściami. Rozmawialiśmy z różnymi wystawcami na temat sponsorowania konkursów, ale czy znajdą się w ramach nagród również karty, tego nie wiem.
Maza94 18.03.2010, h. 06:43 Maza94
na zdjęciu stoiska SRC widać długo wyczekiwane XM8, nareszcie
gimanel 18.03.2010, h. 07:25 gimanel
XM8 już nie mogę się doczekać. Mam tylko nadzieje, że nie powalą mnie ceną a wykonanie będzie dobre. Nieźle trafili w moment z tą xm8'ką, w końcu Bad Company 2 wychodzi, to się sporo ludzi i na replikę napali .
Maza94 18.03.2010, h. 07:28 Maza94
Jeszcze żeby się XeMka się w polsce pojawiła bo narazie to wręcz "UNIKALNY" karabin nigdzie nawet tego z BE kupić...
Tuksiak 18.03.2010, h. 08:39 Tuksiak
Ślady z Verdictów są spieralne, nie strzelałem z tych BIO, ale zwykłe to total porażka, brudzą magi, komory hopa, zacinka za zacinką, wyregulować dobrze hopa = wielka sztuka = mała powtarzalność strzałów. Ogólnie po jednej strzelance miałem dość i trafiły na półkę z nietrafionymi zakupami airsoftowymi.
Jeszcze żeby było jasne to były 0.25g kolor pomarańczowy.
gromu 18.03.2010, h. 08:48 gromu
He, a ja dostałem te karty bez problemu
Foka 18.03.2010, h. 09:44 Foka
Ooo, nasz ekspert targowy się odezwał... Ile talii dostałeś? 10? 15? Bo pytanie było o nagrody konkursowe, a nie czy dostaliśmy "dla siebie".
Promant 18.03.2010, h. 09:45 Promant
No to fajnie, a gdzie ktoś napisał, że był problem? Po prostu nie dawali jednej osobie po kilka kompletów.
Edit:
hehe, Foka, ubiegłeś mnie.
SturmFJ 18.03.2010, h. 10:04 SturmFJ
Szkoda, że Walther nie do "ersoftu"... Byłaby jakaś alternatywa dla Marushina i Maruzena...
Dread 18.03.2010, h. 11:01 Dread
"nowy brand w ramach oferty firmy Crossman - marka związana wyłącznie z airsoftem: Game Face"

Ani on nowy, ani airsoftowy. Marka Game Face istnieje na rynku od ponad dziesięciu lat! W 2001 roku firma dołączyła do Crosman Corporation i pod wspólnym szyldem, z zachowaną nazwą marki sprzedawali sprzęt do paintballa. Od lat robią niedrogie markery, maski i kulki z farbą. Jakiś rok temu Crosman postanowił szyldem Game Face markować swój sprzęt do airsoftu, zaczynając od kulek Verdict, które na rynku polskim są dostępne od ponad pół roku!
pesinter 18.03.2010, h. 11:18 pesinter
Ten złoty AK47 jest cudowny. Chcę go!
Shiba 18.03.2010, h. 12:21 Shiba
Strzelałem tymi kulkami "Verdict". Mówiąc szczerze nic specjanlego, ślad widać tylko na czarnej, brązowej itd. powierzchni, na byle jakim kamuflażu nie do zauwarzenia.

Tak spróbowali zrobić nowość - jak dla mnie - fail.
ZeeMike 18.03.2010, h. 12:34 ZeeMike
Gazowy KAC PDW podwyższa mi ciśnienie ilekroć na niego patrzę. Normalnie Gun Pr0n.
Marcinek83 18.03.2010, h. 13:39 Marcinek83
Złoty Ak 47 max lans Podoba mi się
Promant 18.03.2010, h. 13:41 Promant
@Dread

Zapewne Ty wiesz lepiej od firmy Crossman, ale wyjaśnię:

Kulki Verdict są już na rynku jakiś czas i nie jest nigdzie napisane, że to nowość, były o nich newsy i o tym, że sprzedawane są pod marką Game Face.

Nigdzie też nie masz napisane, że Game Face jest marką właśnie stworzoną w przeddzień IWA.

A sama informacja pochodzi bezpośrednio ze źródła i w oryginale brzmiała tak, że jest to obecnie w ramach Crossmana "brand poświęcony wyłącznie airsoftowi" i "pod marką Game Face stworzone będzie europejskie centrum dystrybucyjne produktów asg GF w Irlandii".

Nie wiem czy Crossman zrezygnował ze sprzedaży PB pod ta marką, czy może zmienił jej charakter, ale na rynku AIRSOFTOWYM jest to NOWA MARKA, bo dopiero teraz stworzono jakiś asortyment i skierowano nacisk na ASG, a nie na jedne kulki dodane do produktów paintaballowych. Wcześniej nie sprzedawano replik ani akcesoriów pod tą marką.

Więc możesz mieć pretensje do Crossmana, że tak błędnie charakteryzuje swój własny brand
Gogin 18.03.2010, h. 13:44 Gogin
E tam XM8... Stalowy kurczak!
gromu 18.03.2010, h. 14:40 gromu
Nigdy nie mówiłem, ani nie kreuje się na 'eksperta od targów'. Aroganccy jesteście. Dajcie mi jeszcze bana, to w ogóle będziecie fajni. Z wyrazami szacunku
gromu.
Promant 18.03.2010, h. 14:54 Promant
No, bana nie dostaje się od tak. Będziesz musiał poprosić.

A poważnie, to może dorośnij, bo wiekowo to już by Ci wypadało. Pitolisz komenty bez sensu i masz pretensję, że zwraca Ci się uwagę. Może najpierw przeczytaj co napisali poprzednicy, to Twoje komentarze nie będą bezsensowne w kontekście poprzednich.
Pochwaliłeś się, że dostałeś karty. Fajnie, na pewno wszyscy użytkownicy już Ci zazdroszczą. I wystarczy.
gromu 18.03.2010, h. 15:12 gromu
OK, nie tak to miało zabrzmieć, faktycznie nie doczytałem, w pracy jestem sorry
Promant 18.03.2010, h. 15:15 Promant
peace
OC14Groza 18.03.2010, h. 18:00 OC14Groza
A makarowa wciąż niet.
gimanel 18.03.2010, h. 20:19 gimanel
Wiem, że to nie jest najodpowiedniejsze miejsce na to, ale który polski sklep ma w ofercie repliki SRC i można liczyć, że sprzedawać będzie także XM8 ?
Dread 19.03.2010, h. 09:22 Dread
Pretensji do Crosmana nie mam, bo wiem i rozumiem w jaki sposób funkcjonuje ten koncern i wiem również w jaki sposób rozmawiają z mediami oraz jak przekazują informacje.
Podawanie z Waszej strony informacji o "nowej marce Crosmana dedykowanej wyłącznie ASG" są zwyczajnie dziwne - to tak, jakby mówić o nowej marce Umarexa dedykowanej airsoftowi "Hammerli", bo w ramach tej nazwy pojawiła się replika pistoletu.

Game Face jest brandem paintballowym, a Crosman od niedawna postanowił sobie, że tą nazwą będzie sygnował swoje produkty airsoftowe - tak powinna wyglądać informacja na ten temat Podobnie jest u Crosmana z innymi markami - Benjaminem czy Center Pointem.
Promant 19.03.2010, h. 11:12 Promant
Super, więc jak będziesz pisał newsy, to będziesz tworzył informacje według własnego widzimisię. Ja podaję to co usłyszałem BEZPOŚREDNIO od PRZEDSTAWICIELA firmy i w NIEZMIENIONEJ formie.
Koniec dyskusji na ten temat.
mikexxx 19.03.2010, h. 17:04 mikexxx
ZŁOTY KAŁASZ!!! <3