Daj cynk
Reklama

Aktualności

SPRAWOZDANIE: IWA 2010 G&G

Aktualności, 18.03.2010, h. 18:05, dodał: Promant
19

Firma G&G przywitała nas ekspozycją, której design znaliśmy już z IWA 2009. Było to jedno z trzech stoisk airsoftowych najbardziej nasyconych nowościami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoisko firmy Guay Guay wyglądało prawie identycznie co ekspozycja prezentowana w zeszłym roku, poczuliśmy się zatem jak w domu. Ten sam, robiący wrażenie design oraz umiejscowienie w narożniku hali wystawowej nr 3. Oczywiście ekspozycja różniła się materiałami promocyjnymi oraz prezentowanym asortymentem, na pierwszy plan wysuwając ciekawe nowości. Inne było również sąsiedztwo, gdyż części wystawców z roku 2009 zabrakło, albo zmienili miejsce ustawienia swojego stoiska.

 

 

 

Przedstawiciele G&G przekazali nam wiele ciekawych informacji, a odbyliśmy z nimi kilka spotkań, gdyż prezentowanych nowości było sporo, zaś czasu niestety im brakowało (między spotkaniami o charakterze handlowym).

 

 

Nie zawsze zatem mogliśmy przyjrzeć się wybranym replikom tak dokładnie jak byśmy tego chcieli, łącznie z rozkładaniem, gdyż było to możliwe jedynie w obecności głównego menadżera od spraw produkcji, który był osobą bardzo zajętą (co jednak absolutnie nie dziwi - widzieliśmy go np. na stoisku firmy SIG, gdzie wykonywał szczegółowe zdjęcia najnowszych modeli karabinków, prezentowanych mu przez przedstawicieli producenta - można zatem przypuszczać, że G&G przygotowuje się do kontynuacji serii replik z rodziny SIG i poszerzenia oferty choćby o model 516).

Tradycyjnie już firma G&G zaprezentowała swoje podstawowe serie replik z rodziny AK, M14 i M4/M16. Zgrabnie prezentowała się również replika L85 Carbine. Nie zabrakło oczywiście różnorodnych emek, w tym systemu PBB Top Techa.

 

 

 

 

 

Jeden z display'ów zajmowały repliki broni snajperskiej. Zaprezentowano dostępne warianty łoża do L96 (G96).

 

 

Pokazano także repliki z transparentnymi korpusami.

 

 

 

Ciekawostkę stanowiła replika treningowa z rodziny MP5, zaliczana do serii Law Enforcement Training Model, które to repliki G&G oferuje służbom mundurowym czyli na specjalne zamówienie. Repliki treningowe M16 i MP5 dostarczane są w kolorze niebieskim lub oliwkowo zielonym. Treningowe MP5 G&G generuje prędkość początkową rzędu 130m/s.

 

 

 

Spośród nowości budżetowych zaprezentowano serię replik GR15 Raider DST z korpusami z tworzywa, w kolorze piaskowym. Są to repliki systemu PBB.

 

 

 

Osobno przedstawiono najnowsze "maluchy" full metal, oferowane w 2010 roku przez G&G.

 

 

 

Największą uwagę przykuwały, wyeksponowane centralnie, cztery podstawowe w ofercie Guay Guay nowości: M14 EBR, FN FNC, G-F2000 oraz RK95. Według podanych nam informacji - repliki te powinny pojawić się w sprzedaży detalicznej w końcu maja. Replika M14 EBR robi na oglądającym spore wrażenie. Jakość wykonania jest bardzo wysoka. 

 

 

 

 

Firma G&G oferuje EBR w wersji długiej oraz skróconej.

 

 

 

 

Mimo wrażenia większej smukłości, FN FNC ma sporą wagę, którą odczuwa się w rękach.

 

 

 

Replika prezentuje się ciekawie, od razu rzuca się w oczy na stoisku - przyciągając uwagę nietuzinkowym wyglądem.

 

 

 

Odsunąwszy dźwignię uzyskujemy dostęp do regulacji HU. Dźwignię można odciągnąć w pełnym zakresie.

 

 

 

G-F2000 sprawia, zwłaszcza w porównaniu z EBR czy FNC, wrażenie bardzo lekkiego, prawie zabawkowego. Jednak jego wagę można zwiększyć montując optykę lub, w przyszłości, dedykowany do repliki granatnik.

 

 

 

 

Egzemplarz wystawowy to prototyp. Nie posiadał komory HU, stąd widoczna na zdjęciu spora przerwa przed frontem gearbox'a.

 

 

 

Przedstawiciel producenta zaprezentował nam rozkładanie repliki, kładąc nacisk na fakt, że jest ono maksymalnie zbliżone do pierwowzoru.

 

 

 

 

Przedni moduł jest demontowany w celu założenia granatnika. Granatnik dedykowany do repliki F2000 obecnie znajduje się w fazie projektowania i próbnego wytwarzania pierwszych części za pomocą wycinania laserowego.

 

 

Gearbox repliki nie jest identyczny jak w replice L85. Nie posiada także systemu wymiennej sprężyny, jak pierwotnie przypuszczano, a regulację sprężyny. Umieszczone z tyłu pokrętło umożliwia regulowanie mocy sprężyny w zakresie 25%. Zmiana nacisku (stopnia sprężenia zwojów) za pomocą pokrętła - reguluje moc, a tym samym wartość fps. Dodatkowo system posiada blokadę uniemożliwiającą zmianę nastawy (samoczynną lub przez postronną osobę).

 

 

Tłumik płomienia F2000, widoczny na plakatach reklamowych, jest charakterystyczny dla wersji cywilnej. G&G przygotowało także tłumik płomienia z wersji militarnej, prezentowany w prototypie na targach. W sprzedaży będą obie wersje.

 

 

W fazie wprowadzania do produkcji znajduje się obecnie wersja tactical karabinka F2000, która posiada zintegrowane przyrządy celownicze. Ta wersja pojawi się na rynku jakiś czas później od, prezentowanej na IWA 2010, wersji z szyną RIS. Firma Guay Guay planuje, w przyszłości, równiez zestaw tuningowy do repliki G-F2000, jednak jego pojawienie się na rynku będzie zależeć od popytu oraz od popularności repliki.

 

 

RK95 jest repliką posiadającą system symulacji ruchu zamka. Suwadło poruszane jest za pomocą pneumatic blow back, systemu podobnego jak zastosowany w replikach M4/M16 oraz MP5 Top Tech.

 

 

 

Replika sprawia bardzo pozytywne wrażenie, można się bardzo wygodnie złożyć. Odczuwa się również jakość wykorzystanych materiałów.

 

 

 

Niestety w egzemplarzu wystawowym zaginęła jedna ze śrubek, odpowiedzialnych za połączenie suwadła z systemem PBB, co spowodowało niepożądane rozchwianie suwadła na boki. Dowodzi to jak delikatne są systemy symulacji ruchu zamka, stosowane w AEG.

 

 

 

 

W następnym sprawozdaniu przedstawimy relację z ekspozycji duńskiej firmy Action Sport Games A/S. 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Frontal 18.03.2010, h. 18:15 Frontal
F2000 <3

Pytanie, M14 mają drewniane łoże?
Ziomek08 18.03.2010, h. 18:19 Ziomek08
Większość z tych rzeczy mam w katalogu z 2008 roku xD
a powiem że nic mnie z tego stoiska nie rusza xD
Promant 18.03.2010, h. 18:22 Promant
W ofercie G&G drewniane łoża, także orzechowe, mają M14 z serii Veteran.
Soul reaper 18.03.2010, h. 18:37 Soul reaper
Czym się różni seria Law Enforcement Training Model od zwykłych replik G&G?
grzechotnik 18.03.2010, h. 18:55 grzechotnik
MP5 w TANie to jest coś pięknego. Aż mnie kusi aby moją przemalować .
KWIA_TEK 18.03.2010, h. 19:00 KWIA_TEK
Repliki z transparentnym korpusem... oby nigdy NAS to nie dotyczyło.
gromu 18.03.2010, h. 19:12 gromu
Nie podważam Waszego zdania o M14 EBR G&G tak obszernie przedstawionego jw., ale na mnie zrobił liche wrażenie pod względem wagi...Kart, czy CA są wyraźnie cięższe 'gołe', a tutaj mamy jeszcze dwójnóg i celownik optyczny...hm.
Midgard 18.03.2010, h. 19:46 Midgard
Czy wiadomo cos na temat ceny G-F200?
johny13 18.03.2010, h. 19:55 johny13
Mutant M16 z zamontowanym PBSem
Promant 18.03.2010, h. 20:23 Promant
Odnośnie EBR: pisaliśmy o wykonaniu, nie o wadze. A w kolejnym sprawozdaniu podajemy, że CA jest cięższe od G&G. Porównanie z Kartem to chyba żart.
A replika jest pokazana bo stanowi jeden z głównych punktów najnowszej oferty producenta.
Sama waga jednemu będzie odpowiadać, innemu nie. Jeden lubi grać i nie zaorać się dźwiganiem, a inny woli się zesrać od taskania byle mieć "real"

Ważne, że jest wybór na rynku i każdy znajdzie coś dla siebie.
Morn 18.03.2010, h. 20:35 Morn
ja mam pytanie odnośnie RK95.
"Odczuwa się również jakość wykorzystanych materiałów."
czy można przez to rozumieć że body będzie w końcu wykonane ze stali albo innego trwalszego metalu?
Bo jako posiadacz RK47 uważam, że jest ono dość kruche w niektórych, czasem kluczowych miejscach ( oczywiście mogło się zdarzyć że trafiłem na jakąś felerną partię ? ).
Ad4m 18.03.2010, h. 21:19 Ad4m
GR16 Desert love!!
Kalwar11 18.03.2010, h. 21:45 Kalwar11
Hmmmmm...
Wyczytałem z innej relacji, że pokazywany był też SCAR H wykonany przez G&G.
Potraficie powiedzieć mi cokolwiek o tej replice?
Promant 18.03.2010, h. 22:15 Promant
@Morn
Korpus jest z aluminium, przynajmniej takie info dostaliśmy, a nie było pod ręką magnesu.
Wykończenie jest bardzo dobre, spasowanie też, nic nie trzeszczy, nie rusza się bez powodu; plastiki dobrej jakości, z przyjemną fakturą.

@Kalwar11
Był SCAR H w wersji czarnej. Ale niedziałający prototyp, z tego co udało się wyjaśnić. Szału nie ma. W sumie na razie zero informacji i chyba coś powoli idzie z tym scarem, bo nawet w najnowszym katalogu na 2010 go nie dodali. Nie potrafili też sprecyzować daty premiery rynkowej. Może szykują niespodziankę?
Niestety prawo murphy'ego: niektóre fotki nie wyszły.
Widać go nieznacznie na drugim zdjęciu od góry.
Kalwar11 18.03.2010, h. 22:44 Kalwar11
Faktycznie
Dzięki za info. Mam tylko nadzieję że szybko go ukończą.
_Mnichu 18.03.2010, h. 23:18 _Mnichu
Potrafiłby ktoś określić, kiedy te repliki pojawią się na półkach polskich sklepów?
chlor 18.03.2010, h. 23:43 chlor
Warto będzie zacząć już teraz zbierać na F2000 bo jest śliczny.
Westie 19.03.2010, h. 13:05 Westie
Scaar gadał, że F2000 ma wyjść w kwietniu. Co do granatnika, to wystarczy zrobić platformę z RISem wpinaną w miejsce foregripa i po prostu przypiąć do niej EGLM VFC albo STARa (są wersje Standalone przecież). Kurde, jeszcze prawie dwa tygodnie do wypłaty...
senkuPH 28.03.2010, h. 20:29 senkuPH
Można juz kupić M14 EBR? jak tak to gdzie ?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 94853

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane