Daj cynk
Reklama

Aktualności

IWA 2010: dzień trzeci

Aktualności, 14.03.2010, h. 21:49, dodał: Promant
48

Trzeciego dnia tegorocznych targów IWA 2010 Outdoor & Classic spotkaliśmy się, między innymi, z duńską firmą ASG A/S oraz z RedWolf Airsoft. Poznaliśmy także ofertę firm Evolution Airsoft, Ultra Force, Crossman i SRC.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym ponownie odwiedziliśmy firmy takie jak G&G, King Arms czy Cybergun, w celu zgromadzenia dalszych szczegółowych informacji na temat planowanych nowości. Byliśmy także na stoisku włoskiej firmy Evolution Airsoft, będącej dystrybutorem produktów różnych producentów, w tym CA, ale również zlecającej wykonanie replik według własnego projektu. Szczególnie interesująca, w tegorocznej ofercie tej firmy, jest seria replik Evolution Airsoft LR300 (new design), systemu AEG i GBB, posiadających oryginalne oznaczenia oraz wzmocnione części wewnętrzne.  

 

 

 

 

Ciekawostkę stanowiła ekspozycja firmy Crossman, producenta dotąd znanego z oferty wiatrówek. Obecnie Crossman rozwija także niezależną markę zajmującą się produktami ASG: Game Face. Podfirma oferuje pod swoją nazwą kulki, o których pisaliśmy już w newsach: posiadające suchą powłokę zostawiająca ślad na powierzchni celu (mundurze lub oporządzeniu). GF rozprowadza również repliki airsoftowe dwóch kategorii: niskobudżetowe różnych wytwórców oraz mainline, które są dla Game Face produkowane przez CA.

 

 

 

 

Odwiedziliśmy także, nową na rynku, firmę Ultra Force. O jej produktach również informowaliśmy już w newsach. Są to miny zasilane gazem, wykorzystujące wodę i proszek oraz 40mm granaty do granatników ASG. Dystrybucją produktów UF zajęła sie firma RedWolf Airsoft UK.

 

 

 

Nowatorskim produktem Ultra Force są granaty 40mm: jednokomorowe. Granaty mogą być przystosowane do CO2, wytrzymują wówczas bardzo wysokie ciśnienie. Komora granatu mieści opcjonalnie: 80BB 6mm lub 7 pocisków 11mm (paintball albo gumowe) lub 4 kulki paintballowe 17mm.

 

 

Głównym punktem trzeciego dnia targów IWA 2010 było dla nas spotkanie z przedstawicielami duńskiej firmy Action Sport Games A/S. Na stoisku firmowym przywitały nas urocze bliźniaczki.

 

 

Wśród zaprezentowanych nowości na szczególna uwagę zasługiwały najnowsze repliki KWA.

 

 

 

Ciekawie prezentuje się także replika AW .338 sniper produkcji firmy ARES oraz MP cal.9 B&T KSC GBB.

 

 

 

 

Wśród replik broni krótkiej ciekawostkę stanowi model P226 z oznaczeniami ZASTAWY. Jest to replika upgrade'owanej wersji P226, produkowanej przez koncern CZ. 

 

 

W ramach ekspozycji firmy SRC prezentowane były prawie wyłącznie repliki AEG. Uzyskaliśmy jednak informację, że zapowiadane na rok 2010 repliki gas blow back CO2 M4 oraz repliki gas blow back z serii AK, G36 i MP5 są już w końcowej fazie testów przedprodukcyjnych. Pierwsze repliki GBB powinny pojawić się na rynku, prawdopodobnie, w czerwcu bieżącego roku. System gazowy zastosowany w replikach nie bazuje jednak na znanych nam z replik WA bądź WE. Jest to projekt SRC wzorowany na systemie stosowanym w najnowszych replikach broni krótkiej KSC, ale oczywiście o większych gabarytach.

 

 

Swoją wizytę na targach zakończylismy spotkaniem z managerem firmy RedWolf Airsoft. Rozmawialiśmy na temat rozwijania dalszej współpracy między portalem WMasg i RWA. Zaprezentowano nam, między innymi, najnowszą replikę RWA M4 GBB, z oznaczeniami Magpula i Noveske oraz pistolety Night Hawk.

 

 

 

 

 

 

RWA prezentował na swoim stoisku, pod własną marką, także prototypy MG3 oraz RPG7.

 

 

Wkrótce na portalu WMasg zamieszczone zostaną szczegółowe sprawozdania z ekspozycji poszczególnych wystawców, w których znajdą się ciekawe informacje o wymienionych nowościach i prototypach replik oraz dokładna prezentacja oferty na IWA 2010.

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
MatriX482 14.03.2010, h. 21:55 MatriX482
LR300 robią wrażenie, bliźniaczki też. EMki KWA-ciekawa propozycja-ciekawe, czy coś w nich zmienili?

Powiem Wam- farciarze z Was.
Bojeq 14.03.2010, h. 21:57 Bojeq
Cuda panie:) Istne cuda... Tak w ogóle ile trwają targi? Lub na ile jeszcze dni zostajecie?
A za bliźniaczki wielkie dzięki
cassius 14.03.2010, h. 22:00 cassius
Heheh... Dania. Czemu ten widok mnie nie zaskoczył . LR300 brzydka - podoba mi się
Przypadek 14.03.2010, h. 22:08 Przypadek
Tak sobie czytm i przeglądam w miarę na bierząco zdjęcia z tych targów i puki co chyba najwieksze i najlepsze wrażenie na mnie zrobiły bliźniaczki z tym ciekawym napisem na koszulce TWICE the fun
Sledzikmaster 14.03.2010, h. 22:29 Sledzikmaster
mg3 Macie jakieś jego zdjęcie ?
Karol_K 14.03.2010, h. 22:33 Karol_K
SRC pokazało tego empisza swojego i tetetkę ?
Kamil 14.03.2010, h. 22:33 Kamil
Co to za kamizelka na manekinie na ostatnim zdjęciu?
Amadem 14.03.2010, h. 23:09 Amadem
LR300 GBB !?
Ciekawe jak z odwzorowaniem Bolt Carriera
Dread 14.03.2010, h. 23:12 Dread
A mnie cieszy bardzo, że producenci oferują coraz większy wachlarz replik GBB. Mam nadzieję, że trend się utrzyma i już niedługo repliki elektryczne staną się reliktem przeszłości.
Janko35 14.03.2010, h. 23:15 Janko35
Zatrzymałem się na bliźniaczkach ^^
Wolf 14.03.2010, h. 23:27 Wolf
Targi trwają 4 dni, czyli jeszcze jutro. Tyle, że czwartego dnia wystawcy zaczynają się powoli zwijać. Będziemy jeszcze robić dodatkowe zdjęcia i zadawać dodatkowe pytania. Szczegółowych informacji jest sporo, podobnie zdjęć i są ciekawe. Wszystko będzie opublikowane w sprawozdaniach o poszczególnych ekspozycjach.
xasistis 14.03.2010, h. 23:48 xasistis
Zróbcie więcej zdjęć.. stoiska ASG A/S
shamoth 15.03.2010, h. 00:42 shamoth
Wcale bym się nie zdziwił, gdybyście się zdziwili, kiedy pokarzą zbliżenia bliźniaczek... w końcu mają tylko przyciągać uwagę klienta... z daleka ;]

A repliczki a i owszem tylko że póki co poza SIG'ami jakoś nie ma na czym oka zawiesić... może jutro jakieś FNC lub FAL'ki
ramiel 15.03.2010, h. 06:28 ramiel
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Wcale bym się nie zdziwił, gdybyście się zdziwili, kiedy pokarzą zbliżenia bliźniaczek... $1... z daleka ;] <!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->
A ty myślisz, że po co umieścili ich zdjęcie na głównej
KicpA 15.03.2010, h. 07:00 KicpA
@Dread

Ale to już było...

$3
SHOGUN_YAMATO 15.03.2010, h. 08:06 SHOGUN_YAMATO
@Dread

Na milsimach może i tak. Na cotygodniowych strzelankach szczerze w to wątpię. Szczególnie w zimie. Poza tym wypchanie moich ładownic magazynkami to normalnie ok 200 PLN, na GBB to jakieś 1300 PLN - dziękuję za takie coś
SturmFJ 15.03.2010, h. 11:51 SturmFJ
MG3... Dobra baza pod "czterdziestkę dwójkę".
OC14Groza 15.03.2010, h. 14:44 OC14Groza
Jak LR-300 to tylko wersja z 2001 reszta jest brzydka.
AndrzejNowak 15.03.2010, h. 15:36 AndrzejNowak
prawie jak relacja z AVN, a nie z IWA
Ad4m 15.03.2010, h. 16:12 Ad4m
Ale jedno wam zazdroszczę ... fajne laseczki były ;p
shamoth 15.03.2010, h. 17:21 shamoth
@xasistis
Mnie jako komputerowca raczej interesują bufory i czas dostępu... wiadomo w spodniach jest dłuższy niż w spódnicy
Kamil 15.03.2010, h. 17:35 Kamil
@Shamoth - I lol'd
xasistis 15.03.2010, h. 18:07 xasistis
Aha, jak rozumiem twardy dysk już masz?
pravincyjal 15.03.2010, h. 18:21 pravincyjal
MG3? Zadna literowka? A zdjecia jakies Panowie odwiedzajace posiadaja? Jakies terminy odnosnie dostepnosci podano?
Wukasz 15.03.2010, h. 23:46 Wukasz
CZ99 nie jest robiony przez Czeską Zbrojowkę tylko przez Zastavę (Serbia). Stąd ten wielki napis ZASTAVA (CZ od Crvena Zastava) I nie upreade tylko, o ile pamiętam, zrzynka.
1beduin 16.03.2010, h. 10:46 1beduin
to jak to jest z tą "ZASTAVO-CEZETKĄ" ?
Czyżby przypadkowe zdjęcie, tak żeby sztuka w artykule była :/
Wolf 16.03.2010, h. 11:33 Wolf
Dopiero wróciliśmy, a co niektórzy z nas jeszcze wracają
Dajcie proszę chwilę wytchnienia. Materiałów mamy dużo, teraz trzeba je poukładać i opisać. Jak pisał kolega Promant, wkrótce zamieszczone zostaną szczegółowe sprawozdania z ekspozycji, informacje o nowościach i prototypach replik oraz ogólna relacja z IWA 2010.
xasistis 16.03.2010, h. 14:04 xasistis
Nie zapomnijcie o zdjęciach hi-res
super 16.03.2010, h. 16:51 super
"cassius


Heheh... Dania. Czemu ten widok mnie nie zaskoczył"

Niestety bliźniaczki były z Anglii
Foka 16.03.2010, h. 17:00 Foka
Bojeq targ trwały 4 dni, już jesteśmy w domu.

cassius - bliźniaczki są, o dziwo, Angielkami.

xasistis, myślisz, że w expresowych skrócikach podajemy wszystkie zdjęcia? A w ogóle to wszystkie zdjęcia pokasowaliśmy i nie będzie niczego
Sledzikmaster 16.03.2010, h. 17:15 Sledzikmaster
Foka proszę nieee ! Proszę nie kasuj tych zdjęć
Promant 16.03.2010, h. 18:43 Promant
P226 to ZASTAWA, nie Cezetka, błąd się wkradł z opisu innego pistoletu, który oglądaliśmy razem z tym.
Tak bywa, jak się trzeci dzień zasuwa od 6.45 do 16 na targach, a później pisze newsy i zrzuca fotki do 22.

Ale nic nam nie wiadomo, żeby to była "zrzynka", chyba że producent wprowadza wszystkich w błąd.
Wukasz 16.03.2010, h. 19:17 Wukasz
Nom, cosik mi się pomieszało z ową zrzynką. Ale upgreadowanym P226 też bym nie nazwał. Mało ważne...
xasistis 16.03.2010, h. 21:46 xasistis
Tak jeszcze z ciekawości - nie prezentowano nigdzie M72 LAW?
Wolf 16.03.2010, h. 21:53 Wolf
Prezentowano
Timonek 17.03.2010, h. 11:38 Timonek
No no, ładnie.. nic tylko język ziemi zbierać

pees: Szczęściarze, ja bym tam dla samych widoków (niekoniecznie airsoftowych..pojechał.. ^^,
damian14c 17.03.2010, h. 12:34 damian14c
na widok tych snajperek zaparło mi dech
cardamon 17.03.2010, h. 12:43 cardamon
$3

$3

$3

smacznego chłopaki
Yarpen 17.03.2010, h. 16:44 Yarpen
Halo! Co jest? Trzeci dzień te same bliźniaczki.
Chyba nie testowaliście znowu granatów w pokoju hotelowym?

Napiszcie ile wynosi kaucja )
Foka 17.03.2010, h. 19:19 Foka
> Napiszcie ile wynosi kaucja

Za bliźniaczki?

Wyluzuj... Po ostatnim dniu na targach od razu wyruszyliśmy, 3/4 doby to powrót, teraz proza życia codziennego - praca itp. Będzie to się opublikuje. A poganianie i narzekanie tylko wkurza i powoduje, że pisać się nie chce...
Promant 17.03.2010, h. 19:51 Promant
Pisze się od rana. Pierwsze sprawozdanie może będzie dziś gotowe, a może nie. Ostatnią noc w podróży spałem 2h, poprzednie cztery po 4-5h. Do domu dotarłem wczoraj późnym popołudniem, 17h w drodze, a odespać też trzeba.

Samo się nie zrobi. Tylko samych zdjęć jest do selekcji kilka tysięcy. A jeszcze je zmniejszyć, wgrać do panelu, napisać teksty, dodać zdjęcia do tekstów.
Kupa informacji do streszczenia, albo przetłumaczenia i napisania.

Jeszcze jakieś mądre życzenia?
KicpA 17.03.2010, h. 20:03 KicpA
Ja! Ja mam! Wyśpij się drogi Promancie I napisz czy chcesz ten katalog Aresa
Promant 17.03.2010, h. 20:14 Promant
Chętnie.

A co do pisania - właśnie się przegrywają zdjęcia; trochę tego jest Więc wyśpię się w przyszłym tygodniu.
Yarpen 17.03.2010, h. 20:47 Yarpen
Osz, czarna niewdzięczność. To ja Was z obcej niewoli chciałem za ostatnie miedziaki wyzwalać. A Wy we mnie kulkami!
Nieco frywolny ton mojej ostatniej wypowiedzi miał tylko obudzić Waszą czujność
Peace&Love
Promant 17.03.2010, h. 23:18 Promant
Spoko
Foka 18.03.2010, h. 11:34 Foka
A tutaj panie z Shot Show
$3
Lutczyn 18.03.2010, h. 22:15 Lutczyn
Od kiedy Wmasg zajmuje się dziewkami?Takie to nawet nie kupią tanio łopatki wieprzowej na mielone.
Raveneye 19.03.2010, h. 10:13 Raveneye
Ciekawa ta RP7.
Na focie wygląda to tak jakby ten manekin miał ją przytkniętą do głowy. Na pewno nie byłoby to zbyt miłe dla człowieka. Taka rakietka przy łbie:)