Daj cynk
Reklama

Aktualności

IWA 2010: dzień drugi

Aktualności, 13.03.2010, h. 21:41, dodał: Promant
40

W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w spotkaniach z głównymi wystawcami branży airsoftowej, w tym firmami Guay Guay oraz King Arms, które zaprezentowały swoje najnowsze produkty i zapowiedzi na rok bieżący.



 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka minut po godzinie dziewiątej, tuż po rozpoczęciu dnia targowego, udaliśmy się na spotkanie z firmą G&G. Angela, urocza przedstawicielka producenta, zaprezentowała nam najnowsze repliki AEG: M14 EBR, FN FNC, RK95 oraz G - F2000.

 

 

 

 

 

Następnie udaliśmy się na stoisko KA. W ramach ekspozycji firmy King Arms oraz jej europejskiego dystrybutora: XGuns, prezentowane były obok nowości KA, także produkty firmy Magpul PTS. Wszystkie trzy firmy zacieśniają obecnie współpracę.

 

 

Dodatkową ciekawostkę stanowił fakt, że na tegorocznych targach firma King Arms anonsowała się jako część koncernu Cybergun SA, a oba stoiska bezpośrednio ze sobą sąsiadowały. Jednak, jak poinformował nas menager KA: Mark, nie jest to fuzja przedsiębiorstw, a jedynie ścisła kooperacja i wspólna ekspozycja wystawiennicza. Mark zaprezentował nam najnowsze granatniki KA, wykonane z aluminium: GP30, M79 sawed off oraz, dedykowany do replik M4 CQB, M203 shorty.

 

 

 

 

 

Najnowsze granaty 40mm oferowane przez KA to: jedno i cztero komorowe typu paintball cartridge oraz M433 6mm POM, o pojemności 120BB. 

 

 

 

Nowość stanowi także snajperska wersja SIG556, w kolorze dark earth. Replika posiada zamontowaną snajperską kolbę firmy Magpul PTS. Firma King Arms planuje wprowadzenie na rynek, w 2010 roku, szeregu nowych replik. W tym dwóch wersji Thompsona, M1A1 oraz 1928. Przy czym wersja 1928 posiada prawidłową komorę zamkową z dźwignią przeładowania na górze, a nie z boku. Oba Tommyguny będą replikami full metal, z drewnem, jak również zapowiedziana jest wersja full steel (CNC), w serii limitowanej. Kolejne nowości to następne repliki AEG z rodziny SIG: SIG 516 Rifle oraz SIG 716 Rifle. Firma King Arms podjęła także decyzję o wyprodukowaniu własnej wersji SWD, trwają jeszcze rozważania, jakiego systemu będzie to replika: sprężynowego czy AEG (KA prowadził już w przeszłości dystrybucję sprężynowej wersji Dragunowa, produkowanej przez podwykonawcę, lecz obecny projekt będzie w 100% produktem King Arms).

 

 

Natomiast na stoisku firmy Cybergun zapoznaliśmy się z repliką AEG EBB PPSz 41, którą dla Cyberguna produkuje ARES. Z przedstawicielem firmy Cybergun rozmawialiśmy na temat ewentualnych testów tej właśnie repliki.

 

 

W tym roku po raz pierwszy mogliśmy porozmawiać z przedstawicielem Umarex'a. Björn Pfitzner zaprezentował nam, na początku, wersję GBB karabinka HK416, systemu wzorowanego na WA. Jest to ciekawa replika, jednak, w przeciwieństwie do wersji ostrej, możliwe jest zabezpieczenie nieprzeładowanej "broni". Umarex, który posiada wyłączne prawa do oznaczeń H&K, jest także dystrybutorem produktów firmy ARES. Mieliśmy zatem możliwość dokładnego przyjrzenia się najnowszej wersji G36 EBB ARESa. Właśnie ta replika wywołała szeroki uśmiech na twarzy naszego fotografa "germanofila" Wolfa.

 

 

Na stoisku prezentowano również inne repliki tego producenta, w tym kolejną nowość: sprężynową wersję WA2000. Umarex rozprowadza na rynku także produkty firm VFC oraz Marushin. Wyjaśniła się zagadka repliki BAR, jest to znana wszystkim wersja produkcji VFC. Natomiast spośród replik Marushina pokazano Mausera i amerykański karabinek M1. Z nowości, w ramach ekspozycji broni krótkiej, na pierwszy plan wysuwała się kolejna wersja rewolweru Ruger Umarex, tym razem z lufą 6 cali.

 

 

Podczas pierwszej bytności na stisku RedWolf mieliśmy możliwość przeprowadzenia rozmów z Clarencem Lai (Airsoft Surgeon) oraz przedstawicielami firmy Airsoft Innovations, produkującej granaty Tornado. Airsoft Surgeon zaprezentował nam swoje ciekawe produkty customowe, w tym interesujące akcesoria, jak np. małe urządzenie pozwalające efektywniej wykorzystać działanie systemu Hop Up.

 

 

 

Przedstawiciele firmy Airsoft Innovations zaprosili nas na prezentację działania najnowszej, drugiej wersji granatu Tornado: impact. Prezentacja odbyła się w ich pokoju hotelowym.

 

 

 

Koniec dnia targowego nie oznaczał końca naszej pracy, ponieważ natychmiast przystąpiliśmy do pisania tego newsa. Natomiast w ramach sprawozdań, które zamieścimy po naszym powrocie z IWA 2010, przedstawimy bardziej szczegółowe informacje oraz zdjęcia, prezentujące detale wyglądu wymienionych replik.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
EternalSniper 13.03.2010, h. 21:44 EternalSniper
pepesza ciekawa
Gandzialf 13.03.2010, h. 21:48 Gandzialf
Obrzyn M79... Nie mogę się doczekać
Sedoro 13.03.2010, h. 21:49 Sedoro
Kolejne cacko od Aresa xD
KicpA 13.03.2010, h. 21:50 KicpA
"... małe urządzenie pozwalające efektywniej wykorzystać działanie systemu Hop Up."

Możecie rozwinąć?
DevonSix 13.03.2010, h. 21:51 DevonSix
Ej bez jaj, a gdzie zdjęcia Angeli? D:<
Foka 13.03.2010, h. 21:52 Foka
Poziomica na RIS
Promant 13.03.2010, h. 21:57 Promant
Wyjaśnimy w sprawozdaniach, jak resztę szczegółów
Ad4m 13.03.2010, h. 22:01 Ad4m
Na SIGA się szykuję ... a wy tam nie macie strzelanek ? przy tylu replikach ?
Promant 13.03.2010, h. 22:23 Promant
Biorąc pod uwagę, ile tu jest ostrej, to na takiej strzelance nie byłoby terminatorów
freemenBB 13.03.2010, h. 22:40 freemenBB
Nareście jakiś porządny SIG ymmmm... Ciekawy jaki GB i jakość kolby
fojciech 13.03.2010, h. 23:06 fojciech
ciekawe czy ten thompson od KA przebije marujca
choisen 13.03.2010, h. 23:10 choisen
Wolf, na zlocie opwoedź, jak G36 wypadło
kazik_ 13.03.2010, h. 23:16 kazik_
Znowu GP-30... Zapewne z montażem działającym na tej samej zasadzie co w STAR, CA, Danmu.

A przy tak niewielkim wysiłku zrobili by bez problemu GP-34.
muffasaSF 13.03.2010, h. 23:16 muffasaSF
jakie korzyści materialne czerpiecie, za reklamę sklepów? I testy replik? firmowych? bycie na tych, targach? przecież nic za darmo nie robicie.
xel20 13.03.2010, h. 23:38 xel20
kolejny
SWD na rynku się szykuje ;]. Miodzio
Foka 14.03.2010, h. 00:01 Foka
No muffasa nas rozgryzł... Póki co z własnej kieszeni wydałem ponad 250 e, z czego blisko 100 musiałem pożyczyć, żeby tu przyjechać.

Generalnie, Twój komentarz spowodował gromki wybuch śmiechu w pokoju w ho$1telu, a najłagodniejszy z komentarzy padł "napisz - wszystko wydaliśmy na wódkę".
shamoth 14.03.2010, h. 02:53 shamoth
@Foka
Drugi fragment wypowiedzi... uśmiałem się ostro ;]
Zresztą ja bym chyba posłuchał i zamieścił taką odpowiedz

@freemenBB
Na 99,9% w tych SIG'ach KA jest GBv3

SVD od KA może być ciekawa... oby AEG i tak pancerna jak Atoz'owska ;]
Jangi 14.03.2010, h. 07:41 Jangi
Kolba Siga na pewno będzie dobrej jakości, w końcu KA współpracuje z Magpulem i to ich licencjonowane części stosowano już przy emkach KA widocznych też w tym newsie. Pozostaje pytanie o jakość części GB...
Promant 14.03.2010, h. 08:04 Promant
W tym newsie pokazano emkę Magpul PTS, dystrybuowaną przez XGuns. Ale oczywiście na stoisku były prezentowane także emki KA z częściami Magpula.
pusewicz 14.03.2010, h. 10:50 pusewicz
Mmmmm, M14 EBR.
pusewicz 14.03.2010, h. 10:50 pusewicz
Własnie, chłopaki, róbcie też zdjęcia hostess
Marcinek83 14.03.2010, h. 11:09 Marcinek83
Granaty wykonane z kompozytu nie za bardzo nadają się do CO2, wiem bo jeden już zepsułem, cały tył wystrzelił i to pękł w najgrubszym miejscu.
A tak czytając cały news, przyznam że nie mam już pojęcia kto co robi i dlaczego przez kogoś Ważne tylko by repliczki były cacuszne
cassius 14.03.2010, h. 11:11 cassius
Fajnie gdyby był też ten Sig 556 w stonowanej wersji kolorystycznej
SturmFJ 14.03.2010, h. 12:05 SturmFJ
Wreszcie prawidłowy Thompson '28 i to full steel. Robi się coraz ciekawiej
wmorde 14.03.2010, h. 12:08 wmorde
wiadomo za ile gp-30?
crogool 14.03.2010, h. 12:30 crogool
$1
Foka, Regdorn i Wy inni na usługach kapitalistów - nie obrażaj tow. MuffasaSF. Jeszcze odpowiecie za posiadanie waluty. I należałoby poważnie odpowiedzieć na pytanie, wszak WMASG jest własnością wspólną, ludowo-narodową. Więc grzecznie od powiedźcie$1 - może trybunał pod przewodnictwem tow.MuffasaSF, nadzwyczajnie złagodzi karę i skończy się na 6 miesiącach robót ciężkich.


ps.: miazga, kolega urodził się z grubsza wtedy, gdy system się walił...
wija99 14.03.2010, h. 12:45 wija99
Prezentacja tornada w pokoju hotelowym? Ale sprzątaczka musiała mieć minę
pidzejfat 14.03.2010, h. 13:02 pidzejfat
@wmorde
wiadomo za ile gp-30?

Zlituj się...
Wyszedł news a ty już cenę chcesz? Cena pewnie taka jak zazwyczaj czyli koło 500zł...
Frontal 14.03.2010, h. 13:30 Frontal
smakowite F2000
Westie 14.03.2010, h. 14:18 Westie
Thompson M1928? Nawet jak ma kosztować półtora do dwóch tysięcy, to zamierzam rozważyć. Cymowy się skończył.
Adi.K 14.03.2010, h. 14:45 Adi.K
Szkoda ,że nie GP25. Za dużo jest już GP-30
siridar 14.03.2010, h. 15:12 siridar
Macie więcej info na temat tej G36 Aresa? Datę wydania, cenę? Jakie dokłądnie wrażenia z oglądania repliki? Nie mogę się już na nią doczekać
muffasaSF 14.03.2010, h. 15:16 muffasaSF
Ach, jak lubię czytać dokuczliwe komentarze, tez mam ubaw po pachy. Może w końcu ktoś Mi napisze, skąd wiecie, ze o pieniądze, Mi chodzi? Ja kwot nie podałem, nie imponuje Mi też ilość pieniędzy wpompowana w napoje odurzające, nie pytałem o to. No, ale swojego EGO zawsze trzeba powiększyć. "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" (Ach zapomniałem tutaj lans nawet na wydawaniu się liczy) Przypisaliście Mi, to z ładnym uśmiechem na twarzach. No, ale skoro według was korzyść materialna jest mierzona pieniądzem, to dyskutować więcej nie będę. To Ja poczekam, na kolejny komentarz w moją stronę i wszyscy się uśmiejemy.
Bojeq 14.03.2010, h. 17:57 Bojeq
Muffasa ale Ty zamiast cieszyć się z tak wielu informacji i zdjęć (których nigdy byś nie znalazł wraz z polskim opisem) to pytasz się o sprawę sponsoringu... Może i przejawia przez Ciebie troska o ekipę jednak ja myślę, że bardziej ją opiszesz słowami "Dobra robota chłopaki!".
Z mojej strony mogę powiedzieć - Dobra robota! Może znajdziecie na targach coś związanego ze Steyr'ami. Byłbym dozgonnie wdzięczny
Promant 14.03.2010, h. 18:54 Promant
Mnie jakoś nikt nie sponsoruje, więc ogólnie olewam głupotę w takich komentarzach, ale ,kolego muffasa, uwagi pod adresem czyjegoś ego, gdy pisze sie "mi" z dużej litery... hmm no comments.

Co do granatów z kompozytu, to jest ogólnie wiadome, iż nie są dedykowane do CO2.

Co do prezentacji Tornado: sprzątaczki miały faktycznie duzo pracy


siridar
Wszystkie szczegłowe informacje (i zdjęcia) o G36 ARES, jakie udało sie nam uzyskać, będą zamieszczone wkrótce w jednym ze sprawozdań po IWA. Tutaj nie ma mozliwości na szczegółowe opisy, w tej chwili piszemy news z 3 dnia.

1beduin 14.03.2010, h. 20:50 1beduin
dalej, dalej panowie oglądajcie, jeżeli to możliwe testujcie i piszcie i jeszcze raz piszcie
Czy zauważyliście jakieś nowinki RaTecha lub innych firm do GBB WA?
ku_charz 14.03.2010, h. 21:28 ku_charz
śliczna pepeszka. Ahhh;)
KWIA_TEK 15.03.2010, h. 00:57 KWIA_TEK
Obawiam się, że za rok Przedstawiciele firmy "Airsoft Innovations" nie znajdą wolnych miejsc w żadnym hotelu. Plotka o klientach odpalających w pokoju granaty szybko się rozejdzie. W przyszłym roku przewaletują w pokoju ekipy wmasg...