Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Polska, 17.02.2010, h. 22:32, dodał: Promant
49

Nowa dostawa oporządzenia Flyye w Capri ASG. Taiwangun: replika A.W.S.S. WE-4168 Hard Kick GAS BLOW BACK. Airsoft w wersji domowej?



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Capri ASG włączył do swojej oferty nową partię oporządzenia Flyye.

 

 

 

 

W sprzedaży znalazły się kamizelki typu WSH* Chest Rig, MBSS Plate Carrier, FAPC, gen.1 oraz gen.2, i inne.

 

 

 

W ofercie sklepu Taiwangun dostępna jest replika gas blow back A.W.S.S. WE-4168 Hard Kick.

 

 

 

 

Waga: 3350g. Pojemność magazynka: 30BB. Długość: 770/850mm. Długość lufy wewnętrznej:  370mm. Prędkość początkowa: 470fps. Cena: 1611,19PLN.

 

 

 

 

 

Przyzwyczailiśmy się już, że do airsoftu trafia wiele osób, które wcześniej fascynowały się głównie grami komputerowymi. I nie chodzi tu tylko o nieśmiertelnych wyznawców CSa, ale po prostu o zwykłych, normalnych ludzi - nie zarażonych jeszcze wirusem komputerowym w stopniu śmiertelnym. Tym razem sytuacja się odwróciła. Jeden z użytkowników WMasg przysłał nam link do forum, na którym zaprezentowano projekt komputerowej gry airsoftowej: Airsoft Combat Ultimate. Niestety ostatnie uaktualnienie informacji pochodzi sprzed roku i nie wiadomo jak toczą się losy tego projektu.

 

 

 

Trochę szkoda - być może tego typu symulator byłby dobrym pomysłem na przedstawienie naszego hobby osobom, które nigdy wcześniej nie miały z nim styczności. Nie mówiąc już o sytuacjach, gdy nie możemy pojechać na strzelankę i taką grą moglibyśmy umilić sobie czas np. podczas choroby w domu albo nudy w pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.asg.com.pl

www.taiwangun.com

www.gamedev.pl 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Bodzio90 17.02.2010, h. 22:39 Bodzio90
Ciekawe czy w tej grze zawarto opcję "Nie przyznaj się do trafienia".
Sam projekt ciekawy.
slipknotyk 17.02.2010, h. 22:44 slipknotyk
taki symulator rzeczywiście to dość ciekawy pomysł zawsze można by w niego popykać jakby dopadło nas jakieś choróbsko czy inne nieprzewidywalne rzeczy ,sam chętnie bym wypróbował taki programik choćby z czystej ciekawości jak rozwiązane są tam kwestie związane z asg.
slipknotyk 17.02.2010, h. 22:46 slipknotyk
a to ciekawe hehe terminatorstwo w ,,grze,, komputerowej
TomusRKP 17.02.2010, h. 22:48 TomusRKP
Zastanawia mnie jednak, czym taka gra miałaby się różnić od shooterów dostępnych na rynku (poza one shot one kill i zmniejszonym zasięgiem "broni". W sumie ciekawe, jak by wyglądał upgrade;P), no i czy pod względem grywalności nie zginie śmiercią naturalną (jak powstanie ofc). Bardzo jestem ciekaw tego eksperymentu;)
McKing23 17.02.2010, h. 22:52 McKing23
Myśle że gra by była postępowa , tzn. że np zaczynalibyśmy od sprężyniaka zarabiali kase/pd czy coś w tym stylu i moglibyśmy kupywac rozne pierdoly. Ciekawy tego jestem i gralbym w taka gre na pewno
Tony Halik 17.02.2010, h. 22:57 Tony Halik
Symulacja symulacji? To ma taki sens, jak chińska kopia produktu renomowanej firmy mil-tec, która (wydawałoby się to niemożliwe) jest gorsza od pierwowzoru. W dodatku gdy weźmiemy pod uwagę to, że produkt siłą rzeczy znalazł by się na tym samym pułapie dostępowo-cenowym co w pełni profesjonalne i oryginalne produkty (czyli symulacje prawdziwych działań), to już znamy przyszłość tej inicjatywy.
Już większy sens miało by zabranie się za inną formę rozrywki do promowania airsoftu: jakaś literatura, komiks, serial. Najlepiej na wesoło i z odpowiednio wyraźnym "przymrużeniem oka".
A tak w ogóle, to ja bym pozostał na etapie "czystego" airsoftu z elementami związanymi z szeroko pojętymi militariami. O! I styka
Dread 17.02.2010, h. 23:03 Dread
Były liczne pomysły przeniesienia paintballu na ekran kompa i zdechły.
radzio2k 17.02.2010, h. 23:04 radzio2k
Wydaje mi się że jest na forum stary wątek o tej (a może innej z tym samym pomysłem?) grze w odpowiednim dziale a jak nie to łatwo wygooglować pamiętam jak gdzieś ten pomysł przyrównywałem do repliki repliki repliki...
Elviszczewy 17.02.2010, h. 23:06 Elviszczewy
$3

Tu jest link do forum, na którym wypowiadają się twórcy gry. Co prawda pierwsze posty są z grudnia 2008, lecz ostatnie to już 2010. Możliwe, że ten projekt przetrwa, bo screen wygląda ciekawie.
Promant 17.02.2010, h. 23:28 Promant
A, nawiązując do tematu komentarzy, ładnie się prezentuje ten HK416 gbb.
eso 17.02.2010, h. 23:35 eso
No fajny tylko czemu nie na co2 :/ (mag)
MartiN_BB 17.02.2010, h. 23:53 MartiN_BB
$1
HK faktycznie piękny, czekam na tego z lufą 10,5
pidzejfat 17.02.2010, h. 23:58 pidzejfat
Cena HK jest jakąś śmieszną komedią...
Promant 18.02.2010, h. 00:04 Promant
@MartiN_BB

Ostrożnie z tekstami. Nie znamy relacji licencyjnych i praw jakie ma albo nie ma producent. I nie jest to miejsce na takie rozważania, więc tego typu komentarze będą kasowane.
jediwolf 18.02.2010, h. 00:16 jediwolf
@eso
z tego co się orientuję to możesz kupić magi na greena i co2 ;] Oba pasują do tego hk.
HellCat 18.02.2010, h. 05:27 HellCat
"Żadna gra nie zaoferuje tego co w ASG najfajniejsze - dostawanie serii ze stocka mazowieckiego na twarz, z trzech metrów na dżemdobry" - znajomy po przeczytaniu
Bialy_Qn 18.02.2010, h. 07:37 Bialy_Qn
HK jest po prostu obłędne ;D
MrEldirek 18.02.2010, h. 08:33 MrEldirek
Pomysł z tą grą niezły, na pewno byłoby to ciekawe i być może zachęciło by ludzi do "prawdziwego" airsoftu.
Horblower 18.02.2010, h. 09:13 Horblower
Ten HK416 i na GG i na CO2 ma tyle samo fpsów?
eTo 18.02.2010, h. 09:22 eTo
Co do tego symulatora, to ma się chyba całkiem dobrze i jest nadal rozwijany.
$3
ot i link znaleziony w komentarzach.
eso 18.02.2010, h. 10:11 eso
Wiem że na co2 ,mogli by dać tego maga w zestawie

Tak, konstrukcja zaworów sprawia, że Vp jest takie samo w obydwu przypadkach.
tkn07 18.02.2010, h. 10:23 tkn07
o gierce słyszałem kiedyś od znajomego... Ale to było ponad półtora roku temu. Ale śmiem wątpić żeby ta gra w końcu wyszła. Jak pamiętam to był jakiś tam amatorski pomysł, potrzebowali grafików i innych speców...
Majster' 18.02.2010, h. 11:34 Majster'
Intensywna wymiana zdań (ognia) na jakimś forum odnośnie tego projektu

$3

Sushi.50 18.02.2010, h. 14:32 Sushi.50
Taka gra to symulacja symulacji, jak już ktoś wspomniał. Na asg idę do lasu, na komputerze gram w BF lub MOH lub insze gierki. Umarła by śmiercią naturalną.
slepy 18.02.2010, h. 16:31 slepy
Gdybym jednak nie mógł jechać na strzelanke z jakiś powodów (choroba, itp) to jednak wolałbym sobie odpalić jakiś konkretny tytuł - CoD'a czy MoH'a jakiegoś niż grać w symulacje symulacji. Jak dla mnie bez sensu. Może by się sprawdziło jako forma przedstawienia "ocb" w airsofcie, nic ponadto.
NastY 18.02.2010, h. 16:36 NastY
Modern Warfare 2 doskonale umila mi czas gdy jestem chory ... symulator asg na pc to całkowita bzdura (moim zdaniem) wcale się nie dziwie że sprawa projektu ucichła.
bez 18.02.2010, h. 16:37 bez
A nie lepiej zagrać w porządną symulacje ? Np Arma 2 ?
Soul reaper 18.02.2010, h. 17:12 Soul reaper
Ta replika hk 416 to jest to samo co na gunnerze za 265$? Nie ma oznaczeń czy tylko krakmani dali zdjęcia bez oznaczeń?
I3ongo 18.02.2010, h. 18:06 I3ongo
To, co w ASG jest najlepsze, to brak HUDu, niemożliwość biegania bez końca, potrzeba patrzenia pod nogi itp (+ kilka innych ważnych rzeczy). Tworzenie gry, w której tego nie będzie, jest...ykhm. Słabym pomysłem.

BTW. Czekam na symulator obiadu i wyjścia do WC.
ASGHemi 18.02.2010, h. 18:10 ASGHemi
Tak się składa, że jestem z zespołu tworzącego ACU.

Screeny, które tutaj umieszczono są mojego autorstwa i pochodzą sprzed ponad roku (poza MGL). Jeśli ktoś chce pooglądać więcej renderów (w tym nowszych) to zapraszam: $3

Obecnie prace są w dalszym stadium, ale nie róbcie sobie nadziei (bądź zacierajcie ręce), nie pracujemy obecnie nad ACU. Przygotowujemy za to techdemo naszego autorskiego silnika.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wrócimy do koncepcji projektu, chociaż patrząc na chłodne przyjęcie idei przez samych airsoftowców, dla których gra miała być głównie adresowana, jest ono małe.
jediwolf 18.02.2010, h. 18:26 jediwolf
@Soul reaper
ta replika ma jak na razie tylko jedną wersję bez oznaczeń.
Promant 18.02.2010, h. 18:51 Promant
@ASGHemi

Niestety, każdy pomysł spotyka się w tym kraju z reakcjami malkontentów, którzy wszystko wiedzą lepiej. Obojętne czy ktoś robi "bombę" do airsoftu, czy airsoftową grę komputerową.
Po co w ogóle komukolwiek airsoft? Nie tylko na komputerze. Po co w realu? Przecież jest strzelectwo sportowe, paintball, reko, strzelnice z bronią ostrą, survival, biegi na orientację, organizacje paramilitarne itp itd. A ludzie bawią się w airsoft, debile normalnie.

Mamlas 18.02.2010, h. 18:54 Mamlas
"Były liczne pomysły przeniesienia paintballu na ekran kompa i zdechły."

Oj przepraszam. W cod4 ciągle jest sporo serwerków z modem na paintball i prawie cały czas pełne. A gra się ciekawie i ciekawa jest to odskocznia od zwykłego shootera.

Poza tym Promant ma rację... Szkoda by zaprzepaścić ciekawy projekt.

To jak z nowymi wersjami Subaru imprezy - każda nowość jest na początku krytykowana i nikt nie chce tego w kolejnej wersji, ale po pewnym czasie wszyscy zmieniają zdanie i się do tego przekonują

Dacie radę!
Tony Halik 18.02.2010, h. 20:01 Tony Halik
Racja, też to zauważyłem Promant. Nasz kraj jest pełen niepoprawnych entuzjastów. Nie wiem dlaczego, ale zawsze znajdzie się choć jeden człowiek, który wbrew zdrowemu rozsądkowi, oczekiwaniom rynku i swoim możliwościom, będzie prezentował ten niepoprawny optymizm, będąc święcie przekonanym, że dzisiejszy świat naprawdę, ale to naprawdę potrzebuje nadmuchiwanych tarczy do strzałek czy czekoladowych czajniczków.
(Czyli Tony Halik - głos z drugiej - być może ciemnej - strony)
ebola_85 18.02.2010, h. 20:22 ebola_85
A foka pisał że nie potrzebne jest symulowanie symulacji

Ja tam lubie Paitball Mody chociażby z CS-a, w grę o tematyce ASG tęż chętnie zaram
Tony Halik 18.02.2010, h. 20:37 Tony Halik
Mody do dobrych gier o sprawdzonej mechanice i dobrym silniku to co innego. W ogóle chyba sensowniej byłoby właśnie zabrać się za takiego moda, aniżeli rzucać się z próbą stworzenia komercyjnego produktu - obawiam się, że tej niszy rynkowej nie da się czymś takim zapełnić. Za to mod do ET, HL, czy innej grywalnej sieciówki jak najbardziej może wypalić, o ile nie ograniczy się pomysłowość do samego faktu strzelania plastikowymi kuleczkami.
Promant 18.02.2010, h. 21:39 Promant
Jeśli lubisz czekoladowe czajniczki, to mnie nic do tego. Nie pisałem o rzeczach idiotycznych.
0utsider 18.02.2010, h. 22:01 0utsider
To po to rozmawiałem z kimś z zespołu (sorry nie pamiętam ksywki a jestem zbyt leniwy żeby szukać teraz na gamedevie) na temat tego co można umieścić w grze, żeby teraz się dowiedzieć, że projekt upadł? Szkoda, fajnie się zapowiadało.
I3ongo 19.02.2010, h. 00:02 I3ongo
Prawda leży jak zwykle po środku. Ten pomysł nie jest idiotyczny, ale nie jest też chwytliwy. <głosiciel prawdy mode off>

Gra, żeby mieć szanse, musiałaby być darmowa, a to raczej słaba opcja, patrząc na ilość starań (np modele broni, naprawde niezłe, graty), dodatkowo darmowe jest też choćby "niekiepskie" americas army. A na koniec - smak gry byłby w multiplayerze, który by prawie nie istniał, bo bez spasionej, drogiej reklamy brakowałoby graczy.
Promant 19.02.2010, h. 10:45 Promant
Tyle, że my nie jesteśmy tutaj od oceny siły marketingowej produktu. Interesuje nas wyłącznie z punktu widzenia ciekawostki związanej z airsoftem, tym bardziej interesującej, że czegoś takiego do tej pory nie było.
Bocian 19.02.2010, h. 13:12 Bocian
będę zamawiał tego HK z RATECH'a więc jak co to się podziele wrażeniami na forum w odpowiednim temacie
Amadem 19.02.2010, h. 13:21 Amadem
"będę zamawiał tego HK z RATECH'a więc jak co to się podziele wrażeniami na forum w odpowiednim temacie"

Przeciez to zadna nowosc, emka WE z innym frontem. Wszystkie flaki sa takie same.
Czyli kupujac to cos przejmujesz wszystkie problemy systemu GBB od WE.
Lepiej wrzucic front od AEG HK do M4 KJW/TK. Grawerke i tak trzeba samemu dorobic, a bynajmniej uniknie sie problemow z cieknacymi/kiepsko wykonanymi magami, komora hu etc.
magicnm 19.02.2010, h. 13:30 magicnm
Z Ra Tech ? Ten który ma NPAS ? będzie milusio jak dasz jakieś info...
Wszystko z tym WE byłoby fajne gdyby nie cena Magazynków
magicnm 19.02.2010, h. 13:42 magicnm
Hmm a co miałeś na myśli pisząc "problemy z gbb w WE" ?
Amadem 19.02.2010, h. 14:39 Amadem
"Hmm a co miałeś na myśli pisząc "problemy z gbb w WE" ?"

Pisalem "problemy systemu GBB od WE".
Stary wejdz na forum i poczytaj.
W skrócie:
- problem z bolt catchem.
- problem ze szczelnością magazynków.
- problem z HU.

Do tego kiepskie wykonanie magazynka - bardzo latwo uszkodzic "podajnik" kulek.
eso 19.02.2010, h. 16:03 eso
Amadem nie powiem ,żeby te minusy były dyskwalifikujące.
Cieknące magi są w każdym gaziaku.
Boltcatch? Wystarczy lekko podłożyć i działa, 2 minuty roboty.
Problemu z hopem, i tu sie zgodzę. Są problemy z za bradzo wystającą gumą ,którą trzeba przyciąć/skrócić dremelem i działa świetnie.

Co do wielkiego plusa to:
Wykonanie jest super
Możliwość stosowania magów na co2. Wten czas można strzelać w niskich temp.
Amadem 19.02.2010, h. 17:00 Amadem
Tak tylko nie kazdy chce/ lubi grzebac. Choc ja osobiscie uwazam, ze jak nie lubi to niech nie kupuje GBB Co do magów to ciekawi mnie jakie to jest strzelanie w niskich temp. skoro te magazynki to sitko i 2/10 dobrze trzyma. Dla mnie magazynki w WE są największym minusem - bardzo poważnym bo są istotnym elementem repliki GBB. Dobrze, ze chociaz z tym HU i boltem mozna sobie poradzic bo szczerze to sam sie czaje na PDW
eso 19.02.2010, h. 17:09 eso
Ja magi a konkretnie ich uszczelke pod pokrywą pokryłem silikonem i zakleiłem. Od tego momentu nic nie leciało. Co do co2 to podobno troche olejku silikonowego i teflonu pod zawór i działa gładko.

Niestety kto nie lubi grzebać ,ten niech sobie odpuści GBB
Peacemaker 20.02.2010, h. 19:10 Peacemaker
eso - mi w MK16 od WE magi pieknie działały przy -4 aczkolwiek nie mogłem ich ładować do pełna, więc magi WE nie są wcale takie złe