Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoftowy SHOT SHOW 2010 c.d.

Świat, 22.01.2010, h. 23:21, dodał: Promant
11

Kolejne informacje z targów SHOT SHOW 2010 w USA, prezentujące ciekawostki z rynku airsoftowego. Tym razem, między innymi, także nowości ASG produkcji Magpul PTS.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ciągu miesiąca mają się ukazać na rynku repliki firmy Socom Gear z licencjonowanych serii Daniel Defense M4 oraz Noveske N4.

 

 

 

Firma Umarex przedstawiła całą linię licencyjnych replik z serii MP5, G36 oraz HK416 i inne, zarówno systemu AEG jak GBB.

 

 

Zaprezentowano replikę gas blow back HK416, która będzie sprzedawana w cenie około 400USD. Prędkość początkowa: 410fps. Pojemność magazynka: 35BB.

 

 

 

 

Umarex przedstawił także prototypową replikę G36C "blowback charging handle", nie jest jednak jasne czy będzie to replika systemu EBB czy GBB.

 

 

Firma Ares zaprezentowała replikę Stoner Mk43 LMG oraz karabinu snajperskiego Cheytac C-M200. C-M200 ma w komplecie 2 magazyni i dwa zamki: systemu sprężynowego oraz systemu gazowego.

 

 

 

Nowości Magpul PTS to oczywiście FPG9 (folding pocket gun) oraz replika karabinu ACR.

 

 

 

ACR posiada budowę modułową, umożliwiającą szybką wymianę luf bez użycia narzędzi, co pozwala na szybkie przejście z wersji długiej (carbine) na CQB. Dolny korpus jest wymienny z wersji 5.56 na 7.62 AK, jednak magazynki do wersji ACR AK nie są kompatybilne z magazynkami replik AK systemu TM. W obu przypadkach korpusy pasują do tego samego typu gearboxa. Replika będzie dostępna w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, dark earth oraz foliage green. Będzie także możliwych kilka konfiguracji kolby: wersja z kolbą składaną, stałą oraz "precyzyjną" - co może oznaczać wersję snajperską. Potwierdzono także informację, że w opracowaniu znajduje się zestaw konwersyjny do przekształcania repliki AEG Magpul PTS ACR w wersję GBB.

 

 

 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Filq 22.01.2010, h. 23:38 Filq
Uff.. swietny ACR'ek. Ma sporo naprawde dobrych poprawek w stosunku do wersji poprzedniej (tych replik AK). Cos co mialo poprawic najczestrze bledy najpopularniejszych karabinow i tak poprawiono. Widac nie ma nic idealnego

Cena pewnie nie zamknie sie w poltorej tysiaca zlotych za ta replike, ale coz, zawsze mozna wydac 100$ na same skladane przyrządy celownicze:P

O Boze!.. GBB w ACR? Ide zmienic gacie...
Hornet 23.01.2010, h. 00:21 Hornet
Ciekawe czy to możliwe, jedna replika - wszystkie systemy i długości ?!?
Filq 23.01.2010, h. 00:50 Filq
Niestety. Nie replika a karabin ostry.
"Jednak magazynki do wersji ACR AK nie są kompatybilne z magazynkami replik AK systemu TM."
radzio2k 23.01.2010, h. 01:23 radzio2k
a ta zmiana długości lufy to tylko zewnętrznie czy wewnętrznie tez- wiadomo?
bober7 23.01.2010, h. 02:08 bober7
@Filq: GBB w ACR !? tez ide zmienić gacie!

@Hornet, @radzio2k: zmiana długości lufy i kalibru jest możliwa w wersji ostrej, w replice w sumie też, ale musiałbyś mieć całe zestawy t.j. lufa zewnętrzna, lufa wewnętrzna, komora hu, ale cóż ten kto ma kase może się tak bawić
Julas 23.01.2010, h. 11:01 Julas
Świetna sprawa ten ACR. Ergonomia i możliwość indywidualnego ustawienia "pod siebie".
Jestem ciekaw jakości podzespołów - możliwości tuningu oraz wytrzymałości tych tworzyw sztucznych na upadki i tym podobne historie.
Stalker 23.01.2010, h. 11:16 Stalker
Nie chce sie czepiac, ale w jezyku polskim nie ma slowa "zza", wiec poprawny tytul powinien brzmiec "z zagranicy". Ja bym to poprawil, bo wstyd. A moj post mozecie potem usunac
Majster' 23.01.2010, h. 11:20 Majster'
A ja czekam na dostawę masady a&k na wgc i chyba się nie doczekam nigdy
radzio2k 23.01.2010, h. 12:04 radzio2k
@bober7 No co Ty nie powiesz? Ty masz starą chińską masadę a nie nowiuśkie markowe acr
Promant 23.01.2010, h. 13:03 Promant
@rokatanski

Już raz to tłumaczyłem, ale skoro nie dociera - wytłumaczę jeszcze raz. Forma "zagranica" dotyczy np. krajów obcych - wracam (fizycznie) z zagranicy.
Natomiast patrząc geograficznie - istnieje coś takiego jak linia graniczna potocznie określana jako "granica". Informacje pochodzące z drugiej strony tej linii to informacje "zza granicy ", tak jak informacje z naszego terenu to informacje "z Polski".

Innymi słowy: konstrukcja "zza granicy" jest niepoprawna dla określenia np. powrotu z podróży, ale jest poprawna jeżeli stawiamy rozgraniczenie dla czegoś np. źródeł informacji w formie linii granicznej czyli w ujęciu geograficznym.

Natomiast co do "nieistnienia" formy "zza" w języku polskim, to nie wiem kto tu powinien się wstydzić swojej niewiedzy. No chyba, że ustaliłeś nowe zasady polszczyzny.

Przykładowo:
Rzut oka zza kamery.
Słońce podniosło się zza linii horyzontu.
Patrzył na mnie zza szyby.
Zza granicy na Bugu nadleciały pociski artyleryjskie.
Byli to turyści zza południowej granicy.
Stał za rogiem - wyszedł zza rogu.
bober7 24.01.2010, h. 13:56 bober7
@radzio2k a co to ma do rzeczy, budowa jest identyczna:) a mi osobiście bardziej podoba się "starsza" wersja, kto co lubi