Daj cynk
Reklama

Aktualności

PATRONAT: Nadchodzące imprezy

Aktualności, 20.01.2010, h. 00:32, dodał: Regdorn
25

Rok 2009 minął nieubłaganie. Wspomnienia znakomitych zlotów w ubiegłym już roku, dla wielu pozostają nadal żywe. Nowy rok 2010 zapowiada się jednak nie mniej ciekawie. Tym razem szczególnie chcemy Wam polecić trzy imprezy: Manewry Mangusta 5 (marzec), STALKER - Zona Nysa 2 (kwiecień), VI Zlot ASG TOMASZOWO 2010 (maj).



 

 

 

 

 

W roczpoczynającym się roku czeka nas wiele znakomitych imprez. Już za parę dni na Dolnym Śląsku odbędzie się organizowany przez Gunfire pierwszy w Polsce na taką skalę airsoftowy bieg na orientację. Po szczegóły zapraszamy na stronę imprezy GF POINT. Miesiąc później odbędą się urodzinowe manewry niezwykle aktywnej grupy województwa łódzkiego - BAT, manewry o kryptonimie "Mangusta 5" (szczegóły wkrótce).

 

STALKER - Zona Nysa 2

 

W kwietniu odbędzie się kolejna edycja imprezy osadzonej w realiach kultowej dla wielu z Maniaków, komputerowej gry, S.T.A.L.K.E.R.

 

Airsoftowy LARP odbędzie się od 9 do 11 kwietnia na Forcie Prusy i jemu przyległym poligonie w Nysie. O poprzednich dwóch edycjach możecie przeczytać w naszych sprawozdaniach. Organizację i przebieg imprezy szczególnie chwalą sobie uczestnicy, ceniąc stworzony przez organizatorów klimat, na który składają się nie tylko miejsce, przewidziane dla nich zadania, rekwizyty, ale i specjalnie przygotowana pod ten rodzaj rozgrywki mechanika. Nie bez znaczenia pozostaje zaangażowanie samych uczestników w przygotowanie do gry, o czym mogliśmy się przekonać podczas przeglądania fotorelacji z ubiegłych edycji (dyskusja na temat ubioru w Zonie na forum WMASG). Podczas kwietniowej edycji organizatorzy przewidują limit uczestników na poziomie 150 osób, przy zachowaniu minimalnego wieku uczestników 18 lat. Imprezie patronuje WMASG!

 

Wątek poświęcony imprezie na forum WMASG

Oficjalna strona imprezy

wmasg.pl/artykuly/sprawozdania/12/stalker_-_zona_nysa,_nysa,_02-04.10.2009/216/">Sprawozdanie z poprzedniej edycji

 

VI Zlot ASG TOMASZOWO 2010

 

Zlotu w Tomaszowie nie trzeba nikomu przedstawiać. Impreza bezapelacyjnie jedna z najważniejszych w naszym środowisku. Zlot szczególny o niezwykłym klimacie, ściągający licznie najbardziej znane ekipy i postacie z Polski. W tym roku po raz kolejny organizatorzy przygotowują dla nas zmianę w mechanice gry. Impreza, podobnie jak przed rokiem jest na zaproszenie i tak samo odpowiedzialnymi za obecnych na zlocie są dowódcy 30-osobowych Task Force-ów. O zlotowych atrakcjach będziemy na bieżąco informować. Zapraszamy do regularnego śledzenia wątku poświęconego imprezie na naszym forum. Zlotowi patronuje WMASG!

 

Wątek poświęcony imprezie na forum WMASG

Oficjalna strona (forum) imprezy - wymaga rejestracji

Sprawozdanie z ubiegłorocznej edycji

 

Wszystkie imprezy szczerze polecamy!

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Codename666 20.01.2010, h. 09:23 Codename666
Czekam z niecierpliwością na szczegóły dotyczące Mangusty 5 W zeszłym roku było super, chociaż pogoda nam nie dopisała. Z drugiej jednak strony parogodzinna ulewa dawała niepowtarzalny klimat.
MyN3 20.01.2010, h. 10:05 MyN3
Na Manguście i w Tomaszowie są jakieś ograniczenia wiekowe ??
MentoS 20.01.2010, h. 10:31 MentoS
Fajnie że portal patronuje imprezom, szkoda tylko że właśnie tym. Wielu maniaków z północnych regionów kraju nie zawsze może pozwolić sobie na taki wyjazd.
Regdorn 20.01.2010, h. 10:54 Regdorn
@MentoS: część kraju nie ma wpływu na patronat.
Rosiu 20.01.2010, h. 11:09 Rosiu
Manewry - Mangusta5 odbędą się 17-18 kwietnia Oczywiście ograniczenia wiekowe będą, podobnie jak w poprzednich edycjach. Do końca stycznia pojawią się wszelkie niezbędne informacje. Zapraszamy.
MentoS 20.01.2010, h. 11:24 MentoS
Znaczy to że część kraju jest poza konkurencją...
Regdorn 20.01.2010, h. 12:08 Regdorn
@MentoS: polecam: $3

Patronat nie jest tylko gestem dobrej woli i przyjaźni, a pewnym wyznacznikiem dla Maniaków, potwierdzającym określoną jakość imprezy. Na patronacie dobrej imprezie korzystają obie strony. Na patronacie nieudanej, korzysta tylko jedna, druga traci. Nie twierdzimy, że to jedyne dobre imprezy w Polsce, bardzo możliwe, a raczej na pewno nie wiemy o wszystkich dobrych imprezach, ale żeby komuś patronować po pierwsze o danej imprezie musimy wiedzieć, po drugie musi ona spełnić określone, raczej niewygórowane wymagania i... też musimy o tym wiedzieć. Życzylibyśmy sobie samych imprez w Polsce spełniających kryteria patronatu WMASG.pl.

Warto zaznaczyć, że do kryteriów nie należy dogodność dojazdu dla wszystkich Maniaków z Polski...

Według naszych przewidywań do stałych patronowanych imprez w tym roku dołączą nowe.
MentoS 20.01.2010, h. 12:29 MentoS
"Warto zaznaczyć, że do kryteriów nie należy dogodność dojazdu dla wszystkich Maniaków z Polski..."

i to jest właśnie problem, jeśli organizuje się coś dla wszystkich to niech będzie tak samo dostępne dla wszystkich, nie tylko dla garści wybrańców z danego regionu.
Ale niestety tak dobrze w życiu nie ma, wiec nic innego mi nie pozostaje jak tylko pogodzić się z tą rzeczywistością
krogul 20.01.2010, h. 12:55 krogul
MentoS - daruj sobie, na Tomaszowo z Katowic jechaliśmy 350 km, z Koszalina jest tyle samo, ze Szczecina 100 mniej, a z Trójmiasta 100 więcej, nie są to jakieś kosmiczne odległości. Poza tym gdziekolwiek byś nie zrobił zlotu, ktoś będzie miał daleko, ale to chyba logiczne?
Soman 20.01.2010, h. 13:45 Soman
Koledzy z Olsztyna także byli.
MentoS 20.01.2010, h. 14:15 MentoS
Wiem że koledzy z Olsztyna byli, gratuluje wytrwałości i nawet zazdroszczę.
Dla mnie 500 km w jedną stronę to dużo, za dużo. Lecz jak widzę nie brakuje nam obieżyświatów, noszących siedmiomilowe buty.
Sushi.50 20.01.2010, h. 14:28 Sushi.50
Ktoś ma chyba po prostu zły dzień... czyli imprezy pod patronatem wmasg powinny być tylko tam, gdzie kolega MentoS ma blisko? Czy może tylko w środku Polski, żeby wszyscy mieli tak samo? Są ludzie którzy jeżdżą na zloty daleko za granicę, więc nie widzę problemu żeby dojechać kilkaset kilometrów w kraju.. ;]
thewojtz 20.01.2010, h. 14:38 thewojtz
A WMASG nie patronuje już Basrze? czy dojdzie do kalendarza imprez?
MentoS 20.01.2010, h. 14:41 MentoS
Nie, ale są też inne równie dobre imprezy, jest tylko jeden problem nie spełniają regulaminu WMasg, i dlatego są skreślane z kalendarza, a szkoda. W czym więc problem w złych imprezach, które cieszą się sporą frekwencją, czy w złym regulaminie który faworyzuje imprezy i tak już skazane na sukces.
Shadow 20.01.2010, h. 15:10 Shadow
"Lecz jak widzę nie brakuje nam obieżyświatów, noszących siedmiomilowe buty. "
Wystarczy taki magiczny wynalazek jak "samochód" dający +20 do zasięgu...
Na Bornym z Katowic byliśmy pociągiem, a trasa Katowice - Szczecinek też nie jest za krótka.
Wacol 20.01.2010, h. 15:10 Wacol
Regdorn chyba dość zrozumiale wypowiedział się, dlaczego niektóre dobre imprezy nie mają patronatu.;p

Pomyśl sobie, MentoSie, że dla redakcji patronowanie imprezom wiąże się z pewnym ryzykiem, bo jak każda organizacja, chce kojarzyć się wyłącznie z dobrą marką. Stąd właśnie te wymagania odnośnie patronowania. Chodzi o minimalizację owego ryzyka, że WMASG będzie promował totalną klapę.

A skoro impreza 'cieszy się sporą frekwencją' (na co najmniej 2 lata wstecz, zgodnie z owymi zasadami) to raczej nie pasuje do niej określenie 'zła'.;p

Jeżeli tak boli cię, że wszędzie masz daleko, to pozostają jedynie 2 rozwiązania:

a) Przeprowadź się gdzieś, gdzie będziesz miał wszędzie bliżej.;p
b) Zorganizuj własną imprezę.

Wiem, że nie powinienem wypowiadać w takim stylu, jakbym do ekipy WMASG należał, ale jestem po prostu uczulony na narzekanie w takim stylu, jaki uskutecznia MentoS.;p
Saba 20.01.2010, h. 15:26 Saba
a Borneo?
Regdorn 20.01.2010, h. 16:06 Regdorn
Ten news jest zbiorczym newsem o nadchodzących imprezach, o których pojawiły się informacje, z których organizatorami ustaliliśmy patronat. Nie są to jedyne imprezy, które obejmiemy patronatem. Tak jak napisałem planujemy objąć patronatem nowe imprezy, które po ostatnim roku zwróciły naszą uwagę.
Tuksiak 20.01.2010, h. 18:13 Tuksiak
Wacol. Brawo i święte słowa.
Zakasać rękawy i do roboty... ze 3-4 lata, dobra organizacja i pewnie imprezę będzie można podciągnąć pod patronat (o ile będą same ochy i achy, więc jest się czym wykazywać) .
aron47 20.01.2010, h. 20:23 aron47
Jedno też martwi że udział jest niestety tylko dla osób pełnoletnich a nie każdy maniak ma tą 18 tak jak ja mam 16 a nie mógłbym uczestniczyć choć w regulaminie ASG jest paragraf o niepełnoletnich którzy mogą brać udział za zgodą opiekuna
Promant 20.01.2010, h. 23:14 Promant
Można do znudzenia powtarzać to samo, a wciąż będa takie komentarze.
A dlaczego na oficjalnych imprezach jest 18+?
Ano dlatego, że 18+ oznacza, iż człowiek podlega w pełni prawu i ponosi pełną odpowiedzialność za swoje czyny, a jednocześnie sam decyduje o sobie.
Xie 20.01.2010, h. 23:26 Xie
Mentos... się nie bój, gdzie inni będą jechać, Ty dojdziesz na piechotę Tudzież zbierzemy ekipę i dojdziemy. Bo po co samemu się daleko turlać?

Co fakt to fakt, na Warmio-Mazurach imprez głośnych jest mało, a rejon miejscami trochę bidny. Ale może ja kopnę chłopaków z Ełku, to się przynajmniej na WMasgu ogłoszą. Coś tam szykują na kwiecień.... jest również Albatros, może oni się zgłoszą: rok temu impreza była kameralna ale bardzo miła.

Tuksiak: nie trzeba 3-4 lat. Są przykłady, są chętni do pomocy, było kilka imprez które pokazały wysoką klasę. Poza tym często organizują je nie jakieś dzieciaki (chodzi o stan umysłu, nie wiek), tylko poważni ludzie, którzy niejedną rzecz w życiu zorganizowali.
MentoS 20.01.2010, h. 23:39 MentoS
@Wacol są imprezy które są organizowane już od 5 lat i nawet gdy by zakończyły się klapą to ludzie i tak przyjadą na taka imprezę. Świetny przykład to Afgaraq nie ważne jak się zakończy, nie ważne kto go organizuje, gdzie się odbędzie i ile osób przybędzie, a niech tylko się nie odbędzie.
@Shadow: gratuluje że ty w wieku lat 18 posiadasz już samochód, tak zaiste to bezcenne, a wielkim wyczynem jest jechać bezpośrednim pociągiem z Katowic do Szczecinka jakieś 470km (w ubiegły roku zrobiłem sobie wycieczkę do Kocierza Rychwałdzkiego , w jedna stronę jechałem dłużej niż trwała sama impreza, mimo to nie żałuję)
@XiE dzięki a po drodze zbieramy "psycho-grzybki"
@Regdorn:
"Ten news jest zbiorczym newsem o nadchodzących imprezach, o których pojawiły się informacje, z których organizatorami ustaliliśmy patronat. Nie są to jedyne imprezy, które obejmiemy patronatem. Tak jak napisałem planujemy objąć patronatem nowe imprezy, które po ostatnim roku zwróciły naszą uwagę."

To jedyny komentarz z sensem, liczę że mnie nie zawiedziesz.
Foka 21.01.2010, h. 14:50 Foka
MentoS, widzę, że co najmniej 3 Twoich kolegów z ekipy 18 rok życia obchodziło ponad dekadę temu. Czyżby żaden z nich nie miał samochodu albo nie chciał Cię zabrać? Jeśli oni nie jadą to nikt inny z Twojej okolicy Cię nie zabierze?

Nie rób z siebie takiej ofiary losu, jak ktoś się postara to albo znajdzie samochód, do którego się zabierze, albo pojedzie pociągiem, sporo takich przypadków było i w Tomaszowie i na grach w okolicach Gdańska.

O to, że nie ma dużych imprez w Twoich okolicach możesz mieć pretensje do ludzi z Twoich okolic i do samego siebie, czego od nas chcesz? Żeby ktoś organizował imprezę u Ciebie?!

A poza tym co Ci szkodzi jechać na imprezę bez patronatu WMASG? Jakaś gorsza będzie? Miło nam, że tak czujesz
Wacol 21.01.2010, h. 16:43 Wacol
@MentoS: To oznacza, że Afgaraq ma renomę i tyle.;p Nigdzie nie napisałem, że kilkuletnie doświadczenie ogrów niweluje ryzyko całkowicie, ale znacząco je minimalizuje.

Nie mam za bardzo pojęcia, co chcesz osiągnąć swoim marudzeniem.;p Ale... Zawsze musi znaleźć się jakiś malkontent. Zawsze.;]

Definitywnie kończąc, pozdrawiam. No i sukcesów przy organizacji dobrej imprezy na Mazurach życzę.;]