Daj cynk
Reklama

Aktualności

Pistolet skałkowy KTW

Świat, 29.12.2009, h. 02:07, dodał: Promant
28

Na rynku pojawiła się replika ASG pistoletu skałkowego, opracowana przez japońską firmę KTW: George Washington's flintlock.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowana przez japońską firmę KTW replika ASG pistoletu skałkowego, będącego w oryginale własnością amerykańskiego prezydenta George'a Washingtona, jest już dostępna w niektórych koreańskich sklepach. O zapowiedziach tej repliki pisaliśmy w starszych newsach.

 

 

George Washington's flintlock produkowany jest nie tylko przez KTW, ale także, we współpracy, przez koreańską firmę Dong San. Pierwowzór wyprodukowany był, dla amerykańskiego prezydenta, przez rusznikarnię Hawkins z Londynu.

 

 

Długość repliki: 360mm. Waga: 740g. Moc: 0,43J. Cena: 78,000 Won (45.29EUR).

 

 

Replika wykonana jest z metalu i tworzywa. W produkcji łoża pistoletu wykorzystano ABS oraz żywicę. Lufa zewnętrzna wykonana jest ze stopu cynku. Podano także informację o wykorzystaniu mosiądzu. Część elementów jest "chromowana", nie wiadomo jednak czy chodzi o faktyczne chromowanie, czy też jedynie o nadanie zbliżonego koloru.

 

 

 

Replika posiada regulowany Hop Up. Regulacji dokonuje się poprzez niewielki otwór w górnej części lufy zewnętrznej. Dokręcanie klucza w prawo powoduje dociskanie HU. Ruch w lewo: luzowanie HU.

 

 

Pistolet posiada magazyn rurowy, o pojemności 12BB 6mm.

 

 

Obsługa repliki jest interesująca. Według opisu: odciągnięcie kurka powoduje naciąg sprężyny i "ustawienie tłoka w odpowiednim położeniu".

 

 

Natomiast ustawienie krzesiwa [pokrywy panewki] najwyraźniej odpowiedzialne jest za pobranie kulki z magazynu do komory HU, co sprawia, że replika jest gotowa do strzału.

 

 

Za podstawą kurka znajduje się bezpiecznik repliki.

 

 

Dla wymagających: oznaczenia producenta wersji ostrej.

 

 

Zgodnie z oryginałem: na pistolecie umieszczono grawerunek z podpisem prezydenta.

 

 

Ze względu na konstrukcję i sposób składania mechanizmu - producent nie zaleca rozkładania go we własnym zakresie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.ktw-co.gonna.jp

www.airsoft-news.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gogin 29.12.2009, h. 02:13 Gogin
Co tu dużo mówić... GB V0 - manualny .
Kriseq 29.12.2009, h. 02:23 Kriseq
Coraz bliżej scenariuszy rodem z XVIII wieku ^^
Patryklen12 29.12.2009, h. 08:23 Patryklen12
E, tam piękna rzecz, a jeszcze bardziej dla tych, którzy są fanami takich broni z XVIII wieku. Dla mnie cacauszko.
Szczecin 29.12.2009, h. 08:29 Szczecin
Szkoda tylko, że to taki plastic-fantastic...
Steiner 29.12.2009, h. 08:57 Steiner
Do celów kolekcjonerskich wolę jednak kupić wersję czarnoprochową niż zabawkę na plastikowe kuleczki. Zabawę w rekonstrukcję pozostawiam innym.
Prezes_____ 29.12.2009, h. 09:36 Prezes_____
Zgadzam sięz poprzednikiem, czarnoprochowca opłaca się bardziej.
Promant 29.12.2009, h. 10:32 Promant
A co czarnoprochowce mają wspólnego z asg?
To jest ciekawostka airsoftowa.
Pomijając fakt, że nie wszędzie na świecie jest swobodny dostęp do czarnoprochowców, to jest też różnica w cenie. Do celów kolekcjonerskich można w ogóle kupować deko, tylko jakoś wielu woli asg i to wystarcza, a jest tańsze.
W ogóle po co używać replik asg? Najlepiej iść na strzelnicę i nawalać z ostrej.
Zawsze jest jakaś alternatywa i to cecha dobrego rynku, a gdyby nie było nabywców, nie byłoby produkcji.
Nie każdy chce mieć w domu broń, a czarnoprochowce są BRONIĄ, nie replikami, więc ktoś tu chyba myli pojęcia. Albo pisze na niewłaściwym portalu.
Dread 29.12.2009, h. 10:38 Dread
Albo zestaw 6mm odpalany z samego kapiszona. Są zestawy na 4,5mm, a przerobienie takiego na 6mm to żaden problem.
Steiner 29.12.2009, h. 11:49 Steiner
@Promant: A po co w ogóle umożliwiać zamieszczanie komentarzy pod newsami na WMASG? A może ktoś zupełnie stracił dystans do siebie i rzeczywistości i traktuje ASG jako zamknięty klub miłośników plastikowych kulek? Nie wszyscy podzielają Twoje zainteresowania i Twoje zdanie w tym temacie. Jeśli idziesz na strzelnicę żeby "nawalać" z ostrej broni to raczej nie chciałbym tam się znaleźć, gdyż świadczy to co najwyżej o Twojej nieumiejętności obchodzenia się z bronią. Powyższa replika jest dla mnie ewidentnie skierowana na rynek japoński, gdzie miłośników wszelkiego rodzaju ciekawostek nie brakuje. Jako że piszę z polskiej perspektywy wyrażam swoje zdanie w tym temacie. Na przyszłość proponuję bardziej wyważony ton wypowiedzi. Rola moderatora zobowiązuje.
Horblower 29.12.2009, h. 12:05 Horblower
jak za cenę 200-zł to super repliczka choćby do powieszenia na ścianie.
Rangerer 29.12.2009, h. 12:05 Rangerer

Wciąż czekam na karabin Lincolna z Fallouta 3!
KWIA_TEK 29.12.2009, h. 13:05 KWIA_TEK
Już wiadomo przy użyciu jakich replik rozwiązywać spory o "terminatorstwo".

- Kolego, widzę, że kolega "terminatorzy". Oto moi sekundanci - wyznacza czas i miejsce.
Promant 29.12.2009, h. 13:47 Promant
@Steiner
A co jest "nie wyważonego" w mojej wypowiedzi? Prawo pisania komentarza przypisujesz wyłącznie sobie, a ja nie mogę się wypowiedzieć?
Tak się składa, że wypowiadam się jako użytkownik, do czego mam pełne prawo. Nie obraziłem Cię, ani niczym nie ubliżyłem, prędzej Ty wchodzisz w temat personalnie - nie oceniaj bowiem moich umiejętności strzeleckich - nie byłeś ze mną na strzelnicy - nie widziałeś. Nie masz pojęcia również o zakresie i różnorodności moich zainteresowań, więc dystans to raczej Ty tracisz zaczynając przytyki osobiste, zatem daruj sobie protekcjonalne wypowiedzi. BTW: Dobrze, że nie napisałem "strzelać" bo nie miałbyś się do czego przyczepić.

Jeśli natomiast razi Cię belka funkcyjna na avatarem, to Twój problem, nie mój.

To co jest śmieszne, żeby nie powiedzieć żałosne, to ciągłe "komentarze" w rodzaju:
"te repliki są droższe od ostrych", "lepiej sobie kupić czarnoprochowca", "wolę wiatrówkę" itp
Jaki ma sens wypowiedź tego typu w kontekście asg?
Czy to jest news o czarnoprochowcach, wiatrówkach albo w ogóle o broni ostrej?
Czy Ty oceniłeś replikę jako taką, odniosłeś się merytorycznie do treści newsa? Nie.

Napisałeś tylko co wolisz, bez związku z airsoftem. Wielu tak pisze. Byle tylko coś napisać, ale nie jest to komentarz, bo nie komentuje treści newsa.

Jak dla mnie to można sobie kolekcjonować nawet łuki, sam lubię broń średniowieczną i broń białą. I też na pewno wolałbym sztucer czarnoprochowy Kentucky od jego plastikowej repliki - tylko po co o tym pisać w kontekście asg?
Może i piszesz z polskiej perspektywy, ale zdanie wyrażasz bez związku z tematem.
lurandil 29.12.2009, h. 13:58 lurandil
dzięki tego typu replikom airsoft nabierze jeszcze innego oblicza, będzie można grać w scenariusze od XVIII do XXI wieku, tyle że jak ogarnąć strój by w pełni czuć klimat tej spluwy?
Karol_K 29.12.2009, h. 14:08 Karol_K
Fajne ! jak tylko będzie w Polsce to na pewno kupie o ile będzie , szkoda tylko że osłona panewki nie jest ze stali , jakby tak jeszcze rzucało iskrami to już w ogóle była by cud malina Jakby tak odpowiednio długo z tym kombinować to dało by się przerobić na karabinek ...
Gandzialf 29.12.2009, h. 14:26 Gandzialf
Trochę razi magazynek... Ale jak ktoś chce może ładować po jednej kulce, o ile się nie mylę, ładowanie oryginału odbywało się dolufowo, więc różnicy dużej nie ma Trzeba przyznać byłby to ciekawy nabytek. Mam nadzieję że pojawi się w Polsce.
Adikos2050 29.12.2009, h. 14:41 Adikos2050
Wygląda fajnie tylko szkoda, że ma łoże z tworzywa.
Tony Halik 29.12.2009, h. 16:52 Tony Halik
Jeah! Być jak Washington - teraz to możliwe: $3
Marcinek83 29.12.2009, h. 19:48 Marcinek83
No, co jeszcze? Może armata Ciekawe kto to kupi w Polsce?
Cheatmaster 30.12.2009, h. 02:42 Cheatmaster

A tak a propos newsa; to replika jest bardzo fajną ciekawostką i innowacją. Aż jestem ciekaw co nowego (a raczej starego ;]) ktoś wymyśli
SHOGUN_YAMATO 30.12.2009, h. 10:03 SHOGUN_YAMATO
Sam pomysł ciekawy, szczególnie od strony technicznej
Matt141 30.12.2009, h. 11:08 Matt141
Replika bardzo mi się podoba, zwłaszcza nowy oryginalny sposób przygotowywania do strzału, możliwe że dzięki takiemu rozwiązaniu powstanie większa grupa replik broni historycznej
Cassar 30.12.2009, h. 12:47 Cassar
Zas co do spluwy to produkt tylko i wylacznie dla kolekcjonerow asg, a nie broni historycznej. Taka ciekawostka w sumie niewiadomo dla kogo. Pewnie zeby powiesic na sciane. Albo wlasnie jak ktos napisal rozstrzygac spory proceduralne na strzelalkach na bron wspolczesna Na rynku na ktorym dostep do czarnoprochowcow jest trudniejszy z pewnoscia zrobi wieksza kariere niz u nas. U nas jednak pozostanie tylko ciekawostka.
Metzeger 30.12.2009, h. 16:49 Metzeger
Wydaje mi się że plasticzane drewno dało by się wymienić na prawdziwe Co prawda wymagałoby to duuuuuuuuuuuużo pracy ale efekt byłby całkiem ciekawy.
Zastanawiam się ile to to ma FPSów.
Christopher89 30.12.2009, h. 22:43 Christopher89
Ja jestem wręcz zachwycony pomysłem mechanizmu - replika staje się użyteczna w asg, a jakby powstalo wiecej replik z epoki np. broni długiej można by organizować spotkania "historyczne".

Pomysł rewelacja, jestem jak najbardziej za tym by asg rozwijało sie w tym kierunku.
LogaN 02.01.2010, h. 00:56 LogaN
@Metzeger - jeśli wierzyć energii, która jest podana, to 140 FPS.
Czyli raczej będzie to replika, która ma budzić respekt, a nie fragować .
Promant 02.01.2010, h. 21:12 Promant
Wprawdzie Polski Kodeks Honorowy nie dopuszczał strzelania w pojedynku z odległości mniejszej niż 12m, ale ten skałkowiec raczej dałby radę

Wykorzystanie takiej repliki, poza kolekcjonerstwem, jest raczej wąskie. Choć można się pokusić o zastosowanie w jakimś LARPie.
kozaq 03.01.2010, h. 17:36 kozaq
Z czarnoprochowej broni raczej nie postrzelasz sobie na strzelance w klimacie XVIII w., bo z tego co pamiętam z historii, postrzał wywoływał śmierć albo poważne obrażenia, czego w airsoft'cie staramy się unikać, nie?