Daj cynk
Reklama

Aktualności

IMPREZY: GF-Point - airsoftowy bieg na orientację

Aktualności, 24.12.2009, h. 15:21, dodał: Regdorn
32

W nadchodzącym roku Gunfire postanowił zaistnieć na arenie imprez airsoftowych i to w szczególny sposób. Zlotów i manewrów jest wiele, organizatorzy prześcigają się w wymyślnych zasadach i atrakcjach, jednak postrzeganie airsoftu, jako sportu, jest również co raz bardziej popularne. Firma GFC, właściciel sklepu Gunfire w styczniu 2010 zadebiutuje w kalendarzu airsoftowym biegiem na orientację, połączonym z elementami airsoftu, nad którym obraliśmy patronat.



 

 

 

 

GF-Point to swoista nowinka w imprezach airsoftowych. Mimo, że biegi na orientację nie są niczym nowym, ale w takim wydaniu odbędzie się to po raz pierwszy. Impreza przede wszystkim ma się wyróżniać rozmachem i atrakcyjnością nagród, a te nie są byle jakie. W kategorii GF-Professional (bieg na dystansie 13 km w kompletnym umundurowaniu, obuwiu wojskowym, oporządzeniu i z repliką) zwycięzcy będą mieli do dyspozycji:

 

ARES AMP DSR-1 Gas Sniper Rifle ( New Version ) - wartość 3850 ZŁ
ARES Tavor TAR-21 AEG - wartość 1850 ZŁ
VFC AKM AEG - wartość 1700 ZŁ
VFC KAC PDW Electric Airsoft Rifle ( DXII ) - wartość 1599 ZŁ
VFC FN SCAR SSR ( Flat Dark Earth ) - wartość 2000 ZŁ
VFC FN SCAR Light Gen. III (Flat Dark Earth) - wartość 1750 ZŁ
VFC MOE AEG with MBUS Rear Sight - wartość 1600 ZŁ
ICS Full Metal MP5SD6 - wartość 1100 ZŁ 

 

Pierwsza piątka otrzyma również komplety mundurowe PCU level 5 - wartość 249 ZŁ

 

W kategorii GF-Basic (bieg na dystansie 9 km w umundurowaniu): 

 

Replika karabinu M4A1 - GFG03 - o wartości 799zł
Replika karabinu AK47 - GFG02 - o wartości 799zł
Replika karabinu M4 stubby killer - GFG05 - o wartości 599zł

 

Pierwsza piątka otrzyma Polary GFC - wartość 199 ZŁ

 

Warto zaznaczyć, że tym razem nagrody nie są przyporządkowane do każdego miejsca. Osoby, które zajęły najlepsze miejsca będą wybierały swoją nagrodę z puli. Oczywiście największy wybór będzie miał zwycięzca, pozbawiony zaś wyboru będzie zdobywca ostatniego miejsca na podium.

 

Impreza odbędzie się 23.01.2010 (sobota) o godzinie 9:00 w Centrum Airsoftu Gunfire - Kryniczno (k. Wrocławia), ul. Trzebnicka 5

 

Strona ze szczegółami imprezy

Szczegółowy regulamin imprezy

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Daxtar 24.12.2009, h. 15:29 Daxtar
Szkoda że trzeba się pchać aż do Wrocławia żeby wziąć w tym udział.
Adikos2050 24.12.2009, h. 15:48 Adikos2050
Ciekawe co to będą za elementy airsoftu. Pierwsze moje skojarzenie to biatlon na orientacje bez nart xD
Dzwonek 24.12.2009, h. 15:53 Dzwonek
Eee tam ... z tym pchaniem do Wrocławia bym nie przesadzał xD
GuloGulo 24.12.2009, h. 15:53 GuloGulo
@Daxtar: Jakby impreza była w Gdańsku, to pewnie by się znalazło kilku z Wrocławia co też by narzekali. Ja uważam, że imprezka super tylko pora nie ta (wiem, że wojsko walczy w każdych warunkach, ale jak będzie mróz to się może towarzystwo wykruszyć)
Mam nadzieję, że powtórka bedzie na wiosnę/w lecie
gryncek1 24.12.2009, h. 16:07 gryncek1
Fajnie ze mam blisko
Terenowy 24.12.2009, h. 16:20 Terenowy
Trochę biedne-nie trafione nagrody
kabel123 24.12.2009, h. 16:33 kabel123
No trzeba się wybrać nie ma co
Codename666 24.12.2009, h. 16:43 Codename666
Wypas! Szkoda, że nie szczycę się taką kondycją
Lutczyn 24.12.2009, h. 19:28 Lutczyn
Jestem stary dziad ale dałbym radę ale jak widzę tych młodzików co się kulają ledwo przez mury,to stwierdzam że każde następne pokolenie jest coraz bardziej cherlawe.
Przemalek 24.12.2009, h. 19:43 Przemalek
Kurczę.. Gdybym już miał prawko.. Niestety egzamin mam kilka dni po imprezie...
Noteko 24.12.2009, h. 20:36 Noteko
Szkoda, że nawet biegi są od 18 A tamte nagrody w kategorii GF-Basic takie do du*y.
shamoth 24.12.2009, h. 21:05 shamoth
<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro--><!--colorc--></span><!--/colorc-->

Co do samej imprezy, to muszę stwierdzić GF zaczyna trochę szerzej podchodzić do tematu ASG i jako takiej aktywności co zresztą bardzo cieszy.
Szkoda tylko że Wrocław jak by to był Olsztyn, Białystok, Warszawa to może bym i wpadł dopingować ;]
Dread 24.12.2009, h. 21:55 Dread
Pomysł naprawdę ciekawy, tylko szkoda, że "elementy airsoftu" są tak znikome. Mam nadzieję, że na "czekpointach" można będzie zebrać trochę punktów za strzelanie do tarczy z repliki, ewentualnie z jakiś innych zdolności "niebiegowych", jak rzut granatem w okno, czy inne takie.

A nagrody ciekawe.
dexter125 24.12.2009, h. 22:21 dexter125
Dread, jedż i pokaż co można zebrać
Ray 24.12.2009, h. 22:36 Ray
Powinni wprowadzić jeszcze kategorie wagowe... oporządzenia. :] Chyba, że wszystkim takie samo dostarczy GF.
feder91 24.12.2009, h. 22:50 feder91
Nie ma co Jadę! Od jutra zaczynam biegi z 15kg plecakiem, pochodzę trochę na ściankę znów, i przypomnę sobie jak się używało busoli xD
Ma być sprawna replika ASG, nie powiedzieli czy nie można używać celowników typu luneta chyba wstrzymam się z sprzedażą SWD do tego czasu
gryncek1 25.12.2009, h. 00:07 gryncek1
"- kamizelka taktyczna o wadze co najmniej 2 kg"
Skąd ja wezmę taką lekką kamizelkę? xD
wija99 25.12.2009, h. 00:37 wija99
Dlaczego by nie jechać. Bieg Niepodległości mi nieźle poszedł. A nikt nie ma większego parcia na szkło*
*Metafora do Repliki.
Wicked 25.12.2009, h. 12:48 Wicked
Pomysł bardzo dobry. Ja dopiero od niedawna bawię się w BnO i na styczeń z kondycją nie podołam. Mam nadzieję, że nie będzie to jednorazowa impreza a cały cykl. Chętnie wezmę udział w następnej.
rain 25.12.2009, h. 15:03 rain
... A wygra koleś z paratrooperem w plecaku
PYZIO 25.12.2009, h. 16:23 PYZIO
Brawa dla Panów z Gunfire, bardzo ciekawa inicjatywa... tak trzymać!
Fajnie by było, gdyby były jeszcze jakieś drobne upominki dla tych wszystkich, którzy nie jadą zwycieżać innych, ale tylko siebie...
Jacur 25.12.2009, h. 22:34 Jacur
Świetna inicjatywa panów z GF, naprawdę ciekawie się to zapowiada Wygląda na to, że nawet specjalnie wrócę wcześniej z obozu żeby wpaść na tą imprezę
kisiel93 26.12.2009, h. 17:10 kisiel93
Skala mapy typowo do BnO....

Do BnO używa się map najwyżej ze skalą 1:15000
Jangi 26.12.2009, h. 23:46 Jangi
Możliwe, że dla tego terenu nie ma dostępnej w WGiKUW aktualnej mapy w 1:10000.

A 1:15000 skąd wziąłeś? Robi się w ogóle takie? Niby po co?
miller44 27.12.2009, h. 09:22 miller44
Ponieważ map do biegów na orientację nie kupujesz w wydziale geodezji. One rzeczywiście są w takiej dziwnej skali, do tego mają kolory pomieszane. Gdybyś Jangi kiedyś brał udział w takiej imprezie to byś wiedział.
Jestem szczerze zainteresowany tym biegiem, jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw, aby pobiec dość duży dystans w całym sprzęcie.
Jutro zgłaszam swoje uczestnictwo.
Rav. 27.12.2009, h. 11:29 Rav.
@Kisiel:
Nie będzie to mapa do BnO, która tak jak napisał Miller44 całkowicie inaczej wygląda od typowej mapy. W tym przypadku zostanie użyta mapa 1:25000. Poza tym na mapie będzie brak danych umożliwiających użycie GPS/skonfigurowanie go z mapą. Mapa 1:25000 jest dość często używana w terenowych imprezach airosftowych czy też milsimach.

BTW- co do skali to w ostatnim "cywilnym" BnO jakim brałem udział były używane mapy 1:25000 dla grupy pieszej, oraz 1:50000 dla rowerowej.
lojtnant 27.12.2009, h. 13:12 lojtnant
Brawo! Fajna inicjatywa - pokazuje, że ASG można traktować szerzej niż tylko jako strzelanie i scenariusze stricte "militarne".
Idąc za ciosem - może, z czasem nie tylko BnO, ale i pierwsza pomoc? Połączenie tych dwóch rzeczy daje niezłe możliwości scenariuszowe...
Jangi 27.12.2009, h. 15:21 Jangi
@miller44

Widzę, że Ty znasz jakieś zupełnie inne BnO niż ja, tyle że ja nie zakładam, że na żadnej takiej imprezie nie byłeś
CzaroSW 27.12.2009, h. 16:08 CzaroSW
@Lutczyn

Zobacz na moim profilu na yt ( CzaroSW ), jak przez mury kulam

A co do biegu... Dopiero w kwietniu 16...kur...de

Powodzenia życzę
miller44 27.12.2009, h. 19:30 miller44
@Jangi
Wejdź na stronę Polskiego Związku Orientacji Sportowej i popatrz na skale map stosowanych.
Założyłem ,że nie znasz BnO bo Twój komentarz dotyczył "dziwnej" skali. Akurat 1:15000 jest chyba najczęściej stosowaną.
kernest 27.12.2009, h. 19:40 kernest
Terenowy, Noteko - czy Wyjesteście poważni?

W większości konkursów airsoftowych gdy nagrodą są kulki, akcesoria, czy bony na sprzęt nikt nie narzeka. Tutaj dają repliki i to całkiem fajne (nawet te w kat. Basic) a Wy narzekacie?!

No tak, trzeba w końcu porzucić anonimowość internetu, ruszyć 4 litery i wykazać się jakoś inaczej niż werbalnie ...

cyt:
Terenowy
24-12-2009, 16:20

Trochę biedne-nie trafione nagrody icon_smile.gif

Noteko
24-12-2009, 20:36

Szkoda, że nawet biegi są od 18 icon_sad2.gif A tamte nagrody w kategorii GF-Basic takie do du*y.
Bialy_Qn 19.01.2010, h. 20:03 Bialy_Qn
Jedyny minus to że w Wrocku pozatym kuszaco i to bardzo xD