Daj cynk
Reklama

Aktualności

Matrix MG42

Świat, 29.08.2013, h. 23:14, dodał: Promant
37

Sklep Evike.com zaprezentował replikę AEG Matrix MG42.



Podobno jeden obraz wystarcza za 1000 słów, a w tym wypadku nie ma nawet potrzeby nic pisać. Oto jest. Wreszcie. Drżyjcie portfele.

Sklep Evike.com zaprezentował długo wyczekiwaną w airsoftowym świecie replikę: AEG Matrix MG42.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.youtube.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
14100715 30.08.2013, h. 00:55 14100715
630$. Nieźle.
EDIT: Tzn. źle, bardzo źle.
Spokojnie to jest rebrand. Podobnie jak z PKMem, niedługo wyjdzie wersja europejska - chińczyk typu A&K.
delin0m 31.08.2013, h. 22:04 delin0m
Spokojnie to jest rebrand. Podobnie jak z PKMem, niedługo wyjdzie wersja europejska - chińczyk typu A&K.
delin0m 31.08.2013, h. 22:04 delin0m
NightAngel 30.08.2013, h. 01:28 NightAngel
Szkoda, że lufy nie da się zmienić jak w oryginale. :) Zastanawia mnie gearbox. Przypomina znaną cegłę do KMów ale jednak to chyba nie to. Oby chociaż komora HU była od m249. Tak czy inaczej cudeńko. *_*
GB nie może być od m249 klapa w tylnej części byłaby "przerośnięta" jak w replikach G&H.
mg schutze 30.08.2013, h. 11:36 mg schutze
Ukaosek 30.08.2013, h. 08:44 Ukaosek
Ale ten dekiel lata na prawo i lewo, już wiedzę to "quality" materiałów. Ciekawe czy jak będzie ktoś robił reckę w PL to też ubierze się w multicam i aviatory :D
I vansy :F
darksoviet 30.08.2013, h. 09:20 darksoviet
Zobacz jak porysowana jest już klapa od otwierania i "kładzenia" na szczerbince...
Robienie recek replik historycznych we współczesnym oporządzeniu jest .... powiedzmy ignorancją.
Przecież ten wcześniejszy filmik z biegnącym łosiem z ładownicami na magi od m4 i mg 42 w rękach jest kuriozalny.
mg schutze 30.08.2013, h. 11:35 mg schutze
Pewnie dlatego, że to żadna recenzja, tylko krótka prezentacja robiona przez sklep, który jedynie chce sprzedać towar. Wątpię żeby im się chciało podejmować wysiłek i szukać historycznego szpeju do takiego filmiku ;)
Zwłaszcza, że w USA biegają sobie na współczesnych grach z takimi replikami.
Promant 30.08.2013, h. 17:55 Promant
Wybacz Promant, ale ten obrazek jest poniżej krytyki czego byś nie napisał :)

http://imageshack.us/photo/my-images/199/1izi.jpg/
mg schutze 30.08.2013, h. 20:16 mg schutze
Ależ w pełni się zgadzam, ja ich nie bronię. :) Po prostu nie ma czego oczekiwać.
Promant 30.08.2013, h. 21:42 Promant
Promant... przy robieniu recki z SCDTV, K43 natchnieniem były recki matrixa ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/138/dw5n.jpg/
mg schutze 01.09.2013, h. 22:16 mg schutze
dominibagpl 30.08.2013, h. 10:45 dominibagpl
Every part of this gun, starting with... "bla bla bla" ...even the imitation of charging handle is... (God please, made of steel! Full steel mg42!) ...full metal. Eh...
Oleander 30.08.2013, h. 11:12 Oleander
I lipo 11.1 nabiera sensu :D
Dopiero teraz? W moim kałachu już dawno nabrało :D
Promant 30.08.2013, h. 17:57 Promant
Ukaosek 30.08.2013, h. 11:50 Ukaosek
W ich nomenklaturze to metal = nie plastik = ZnAl i inne wynalazki. Gdzieś pisało wcześniej że body jest stalowe i dwójnóg tyż ale kto wie na podstawie czego takie wnioski.
Tak właściwie to czemu producenci replik ASG tak upodobali sobie ten ZnAl? Jak już nie chcą robić ze stali to chociaż z aluminium, które prawie dorównuje twardością stali. Np. ramy rowerowe są z aluminium i mimo, że mają cienkie ścianki to wytrzymują zjazdy 70 km/h po kamieniach i korzeniach. Ciężko taką ramę wgiąć czy zarysować, a takie repliki ze ZnAl-u to paznokciem można wgniatać... Tak samo poszycie samolotu jest z utwardzanego aluminium - miejscami grubość taka sama jak ścianki w replikach z ZnAlu - a jednak 1000 razy bardziej sztywne i wytrzymałe. Pewnie chodzi o koszty, ale w końcu ZnAl też ma w sobie aluminium, a cynk chyba nie jest taki tani... Ehh, karmią nas gównolitem jak można by robić repliki full steel albo chociaż z porządnego aluminium.
B-E-D-A 30.08.2013, h. 12:16 B-E-D-A
B-E-D-A: gdyż ponieważ cynkal ma większą lejność (lepiej wypełnia nawet małe formy i łatwiej z niego odlewać nawet malutkie elementy). Niezanieczyszczony ZnAl jest twardy i przyzwoicie wytrzymały (klamki w drzwiach od tak nie złamiesz, nawet jak się postarasz), problem leży w tym, jakie "dodatki" trafiają do składu stopu w chińskich odlewniach :/
SturmFJ 30.08.2013, h. 14:40 SturmFJ
"problem leży w tym, jakie "dodatki" trafiają do składu stopu w chińskich odlewniach :/"
Stawiam na ryż :D
MarekMac 30.08.2013, h. 15:00 MarekMac
"Wnioski" to może za dużo powiedziane, ale informacja tak. Opis sklepu:

Stamped Steel Receiver (stal)
Full Metal Barrel Assembly
Real Wood Stock
Full Metal Steel Bushing Gearbox
Steel Folding Bipod (stal)
Promant 30.08.2013, h. 18:01 Promant
No właśnie, bo chyba ZnAl to się odlewa z formy (oprócz replik ASG to też np. repliki typowo do powieszenia na ścianie hiszpańskiej firmy Denix, które mają niewiele ruchomych części). A aluminium to chyba się obrabia na tokarkach/frezarkach CNC? Tzn. aluminium odlewać też pewnie można, ale nie tak skomplikowane kształty jak korpus repliki ASG.
B-E-D-A 30.08.2013, h. 23:08 B-E-D-A
A i jeszcze jak jakiś producent wypuści replikę ze stalowym korpusem to wzbudza to spore zainteresowanie. Cena takiego full steel'a zawsze jest bardzo wysoka, więc większość replik jest ze ZnAl-u.

Paradoksalnie ceny tych surowców na skupach złomu są na odwrót - stopy żelaza taniutkie, stopy aluminium dosyć drogie... ;))
B-E-D-A 30.08.2013, h. 23:18 B-E-D-A
B-E-D-A, nie zawsze. Zobacz na kałacha Cymy, korpus, dekiel, tłumik jest stalowy, a praktycznie wszystko inne to ZnAl i jest w cenie ok 600-700zł.
A taki kałach LCT który jest w pełni stalowy to koszt ok 1200zł. Więc mamy praktycznie dwu krotność ceny. Nie wspominając o pozostałych częściach, które są lepiej spasowane.
Zatem nie zawsze to musi być przebitka 4-5-cio krotna. Ale im replika większa, albo bardziej poszukiwana, tym ceny wyższe.
Jakby nagle połowo producentów wypuściła MG42 to cena też by spadła, i może oscylowałaby w granicy M249.

Stal zawsze będzie droższa od stopu ZnAl, bo same w sobie jest droższa i trudniejsza w obróbce. Aluminium to już w ogóle jest drogie. Dlatego łatwiej trzaskać odlewy znalowe, bo i taniej i szybciej.
HunterKiller 31.08.2013, h. 00:57 HunterKiller
archenemy1985 30.08.2013, h. 15:41 archenemy1985
Jeśli mówimy o aluminium to PA6 o czym pisał poprzednik wysuwając wnioski że Alu może być tu lepsze. A ja wciąż jestem za repliką Mg-42 Customową. Przy tej cenie body można by zrobić z kwasówki ^^
Przy tej cenie body można mieć z oryginału :P co prawda ziemniak ale oryginał na którym możesz stanąć :)
mg schutze 30.08.2013, h. 23:36 mg schutze
x54 31.08.2013, h. 16:56 x54
Czemu ziemniak? -świezutkie deko MG53 z byłej Jugosławi to z 1000zł.
Ukaosek 31.08.2013, h. 17:06 Ukaosek
Jasne z zagranicy deko to może i tyle stoi, CLK to 3,5k zł
x54 31.08.2013, h. 19:28 x54
A po co ci całe deko? Kupujesz i przwozisz tylko niektóre części. Nie trzeba na to CLK.
Od kiedy na ramę nie trzeba CLK?
mg schutze 31.08.2013, h. 20:40 mg schutze
x54 31.08.2013, h. 22:07 x54
Zapytaj tego pana co Krakmanom robi customy to ci powie.
Albo tego co na allegdrogo sprzedaje lufy do AKM-a "surówki".
Na alledrogo to można wystawiać i czołgi a co na to ustawa i służby to inna bajka, w ustawie rama jest przedmiotem zakazanym. Wystarczy przeczytać.
mg schutze 01.09.2013, h. 11:38 mg schutze
x54 01.09.2013, h. 15:44 x54
Obaj Ci Panowie wiedzą co robią, komora żeby być komorą musi spełniać pewne warunki, lufa też. Jak nie spełnia to nie jest.Trzeba tak zrobić, żeby nie spełniała-tak jak komora od replik.
Heh komora/lufa/rama/baskila/zamek nie spełnia swojej roli dopiero jak przejdzie przez CLK w innym przypadku, nawet po dekowaniu przez inne odpowiednie organa (w innych krajach UE) trafisz pod sąd i osąd biegłych. Poczytaj na forum odkrywcy dowiesz się "ciekawostek".
mg schutze 01.09.2013, h. 19:16 mg schutze
archenemy1985 02.09.2013, h. 13:14 archenemy1985
Dlatego piszę o customie , dla średnio-zaawansowanego jest to do zrobienia. Czas trzeba poświęcić, dajesz takie części jakie ty chcesz a nie przepłacasz za nie wiadomo co . Wystarczy dostęp do Spawarki i tokarki , resztę można zrobić samemu prostymi narzędziami lub elektronarzędziami. Deko mnie nie interesuje ze względu na prawo jakie mamy i z tym problemy związane....
Nie musisz mi tego tłumaczyć ... serio :)
mg schutze 02.09.2013, h. 14:33 mg schutze
serio serio ;)